Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

-> beginner1

 

MIT Magnum MA. Niestety muchos dineros, ale u mnie ten DP 700 grał z systemem opartym o monobloki i tranzystorowy preamp McIntosh'a, który jest raczej szybki i przejrzysty niż cokolwiek ociepla. Nieżle było też z topowym XLR'em Harmonix'a, z którym było jakby trochę więcej rozciągnięcia w górę, więcej kolorów, ale z kolei nieco szczuplej na średnicy. Na początku nawet wydawało mi się, że Magnum MA zamulał przy Harmonix'ie, ale ostatecznie stwierdziłem że tak nie było, impuls i mikrodynamika nie były gorsze, za to pojawiło się trochę więcej ciała, ceną za to było minimalne wyokrąglenie góry. Jeśli jesteś gotów na zakup interkonektu w tej cenie, to warto sprawdzić te, o których napisałem, jakiegoś Transparenta (np. Ultra albo Reference), Acrolinka, a gdyby się trafił XLR'owego Cardasa Golden Reference, który kiedyś był gwiazdą tego forum, a teraz jest nieco zapomniany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 26 Maj 2009, 23:15

 

Zapytałem raczej z ciekawości, bo w najbliższym czasie IC zmieniać nie zamierzam. Aktualnie mam zapiętą Tarę 0.8. Mikro i makrodynamika w porządku, góra co prawda szczegółowością nie powala, ale średnica i stereofonia na najwyższym poziomie, poza tym bardzo subtelnie, przy pełnej kontroli, podkreślony najniższy bas. Ciekaw jestem jak by wypadła w porównaniu do wysokich modeli MIT czy Transparent - tych nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beginner1, 27 Maj 2009, 00:51

 

>qb_1, 27 Maj 2009, 00:21

>

>Zdecydowanie nie ma. Ogólnie nie przepadam za hiperanalitycznością góry, osiąganą kosztem

>wyostrzenia. Dlatego między innymi wybrałem accu. Jednak pomimo moich upodobań, DP500 i DP78 strawić

>nie mogłem :-)

 

Co do DP 500 rozumiem, nigdy nie słyszałem tego źródła grającego dobrze, ale DP 78 to już na prawdę całkiem wysoka półka i większych słabości doszukiwałbym się w basie niż górze (vide moja opinia w Opiniach). DP 700 to już zupełnie inna jazda, ale wcale nie jest pozbawiony tego "czaru", o którym pisałeś w odniesieniu do DP 78 (znów moja opinia w Opiniach :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że DP78 mi nie odpowiada ze względu na moje upodobania do prezentacji górnych rejestrów, ale pomimo tych upodobań :-)

Przyczyna leży oczywiście w dole pasma, które powoduje że całość cierpi na nieuleczalną "misiowatość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie dopisze do klubu z DP-500 :-)

 

Odnosnie "misiowatego" basu i ewentualnego zamulenia - duzo zalezy od sieciowki. Kiedy DP-500 gral na sieciowce Bartka1 zastrzezenia mialem wlasnie do nieco za wolnego basu (szczegolnie bylo to slychac na fortepianie), zmiana na Acrolinka PC7100 spowodowala, ze bas doszusowal do srednicy oraz gory i brzmienie nabralo jeszcze wiecej energii i otwartosci pozostajac gladkie i przyjemne. Tak wiec polecam eksperymenty z siecia bo chociaz kosztowne do robia roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Koledzy próbowali podłączyć do kondycjonera Accuphase więcej urządzeń niż gniazdek w obudowie. Mam kilka urządzeń o niskim poborze prądu ( max 300 W ), zatem pod względem parametru mocy byłoby OK. Listwa sieciowa jest również kompletnie pasywna, bez filtrów, i innych bajerów. Jak myślicie będzie to skutecznie działać ? Czy też narusza to istotę konstrukcji takiego clean power'a.

post-22995-100003821 1243454109_thumb.jpg

post-22995-100003822 1243454109_thumb.jpg

post-22995-100003823 1243454109_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktor.pl, 27 Maj 2009, 21:55

 

Ze schematu urządzenia wynika, że nie ma przeciwwskazań dla podłączenia kilku urządzeń do jednego gniazda, jako że gniazda nie są w żaden sposób separowane.

 

Jakiś czas temu dyskutowałem zawzięcie na temat tego urządzenia w Nautilusie. Ponoć jest to jedyne urządzenie tego typu dysponujące w pewnym niewielkim zakresie stabilizacją częstotliwości. Pomimo tego nie znalazłem dostatecznych argumentów żeby targać tego kloca do domu, a nie widzę sensu odsłuchów w innych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jakiej dziedzinie jest dokonywana ta korekcja. Sygnał wzorcowy przecież nie może być w ogólności wygenerowany bez przesunięcia fazowego.

 

Ten sygnał jest porównywany z sieciowym (wygląda jakby tam był zwykły chamski opamp), po czym uchyb jest odwracany w fazie i składany z sygnałem sieciowym.

 

Wnioski 2:

1. Nie ma wcale separacji stałoprądowej

2. Jeśli taki myk ma działać, to musi to być albo:

- wykonywane w dziedzinie częstotliwości

- sygnał wzorcowy musi być wygenerowany z jednakową jak sieciowy fazą

- układ działa na bardzo dużych wartościach uchybów

 

Przyznam, że kiedy spojrzałem na schemat to trochę magii i estymy uleciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 29 Maj 2009, 22:30

 

 

Nie podejmuję dyskusji w kontekście powyższego. Już wiem u kogo można zasięgnąć konsultacji. :-)Jednak zdecydowanie zaufałbym konstruktorom Accuphase. Na terenie Niemiec, dystrybutor P.I.A. Geräte, w czasie każdej prezentacji, używa obowiązkowo PS 1210. Tak na marginesie, wszystko spinają standardowymi kablami sieciowymi. Wątpliwe aby taki myk, jak napisałeś, uszedł im na sucho. Z tym prądem to coś jest na rzeczy. Czy gra - powiadają, że tak. Kusi mnie to urządzenie. Sensowne byłoby całościowe rozwiązanie problemu zasilania, a to aż 8 kabli. Ogólne zapotrzebowanie mocy (bez końcówki) mam poniżej wartości dopuszczalnej PS 510.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wiktor.pl

 

Primo - odniosłem się do wieści, że kondycjonery Accu zawierają prostownik oraz generator prądu zmiennego. Jak widać na załączonym schemacie PS-510 nie zawiera, co nie znaczy, że nie ma dobrego wpływu na dźwięk. Z inżynierskiego punktu widzenia nie ma tam żadnego fuck-up'u, po prostu chodziły mity o innej naturze konstrukcji.

 

Końcówki nie radziłbym pod to podłączać, bo jeżeli jej zapotrzebowanie w peaku będzie większe niż urządzonko będzie w stanie oddać, to ostateczny efekt będzie gorszy niż bez kondycjonera.

 

Kable o kwadratowym przekroju, ciągle nie rozumiem walki niektórych kablarzy sieciowych z efektem naskórkowym, który dla 50 Hz raczej znaczenia nie ma, ale zakładając, że taka walka się udaje, miałby wpływ na konduktancję dla wyższych częstotliwości. Mówiąc prościej zastanawiam się, czy zwycięstwo z efektem naskórkowym nie pomogłoby w przewodzeniu zakłóceń :-)

 

Pozdr.

 

PS.: Gdybyście znaleźli schemat PS-1210 tom ciekaw :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

trochę z innej beczki niż zasilanie. Pragnę się podzielić spostrzeżeniem z wczorajszego dnia. Mam przyjaciela z którym dzielę moją pasję w zakresie sprzętu i muzyki [kolejność przypadkowa ;)]. Wczoraj postanowiliśmy zrobić próbę Accu DP-600 z jego lampą. Wcześniej robiłem to samo z DP-78 i wypadł super [klimatycznie i ciepło]... choć z cieniem na oddaniu basu. Wioząc na próby DP-600 byłem pewien że teraz bas poprostu powali nas na ziemię a dynamiczność i rozdzielczość da dodaktowe wrażenia.

Wynik: DP-600 wypadł dużo bardziej blado i to w tych aspektach w których przy moim wzmaku wypada znacznie lepiej [głównie kontrola basu].

Cały ten wywód prowadzi do pytania czy istnieje coś jak synergia danych klocków która w tak znaczący sposób zmienia charakterystykę brzmienia... tak że słabszy bas DP-78 wypada lepiej niż DP-600... trochę się zakręciłem ale dla mnie to dziwna realcja przyczynowo-skutkowa...

 

ps.

mój przyjaciel ma wzmaka lampowego AMC...

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam klocków Accuphase, chociaż kilka razy się do nich "przymierzałem" ,byłem wczoraj u kolegi z moim Ayonem CD-1s i porównywalismy go z CD Accuphase DP-400.

Kolega kupił wzmacniacz E-250 i chciał mieć zestaw "firmowy" ale na tle DP-400 nawet taki Ayon /chiński czy austiacki :-)/ wypadł po prostu lepiej.

Nie wiem jak by wypadła 600-ka ale do tego podstawowego wzmaka to chyba by był mały mezalians.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad DP-400, porownywalem go nawet bezposrednio do Ayona CD-1s i... nadal wolalem Accu, chociaz nie bylo przepasci. Mysle, ze w tym porownaniu najwiecej do powiedzenia maja osobiste preferencje - Ayon jest bardzo dynamiczny i ofensywny (czasem za bardzo) i nie ma tej klasy z jaka graja zrodla od Accu. DP-400 nie jest o wiele lepszy od CD-1s, natomiast DP-500 ewidentnie przewyzsza oba Ayony (CD-1s i CD-2 - tego drugiego oczywiscie mniej).

 

Odnosnie synergii i konfiguracji: DP-400 i CD-1s gralem na Accu E-350 i Lebenie CS-300X - Accu gralo fajnie zarowno z jednym jak i drugim, natomiast Ayon lepiej zagral z Lebenem - bylo mniej ofensywnie, przyjemniej i z wieksza kultura. DP-500 i oba Ayony gralem z E-450 i koncowka Prima Luna Prologue Five (direct oraz przez pasywke) i... ponownie Ayony zagraly z lampa calkiem fajnie, natomiast z tranzystorem tak sobie (podpinalem takze troche dlubnieta Unitre PW-7011 i efekt byl podobny jak z integra Accu) - za duzo basu, dzwiek robil sie zbyt natarczywy, "na twarz" i generalnie mocno sredni. Moze to za malo zeby generalizowac, ale Accu (DP-400 i DP-500) graly, przynajmniej dobrze ze wszystkim, natomiast Ayony lepiej z lampa niz z tranzystorem (ale w koncu Ayon robi w lampie to i by sie wszystko zgadzalo ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.