Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hmm, żebym jeszcze wiedział, że ATC to jest Accuphase Timing Control (pewnie nie trafiłem :)).

 

Dobre! ;)

 

Podlacz do ATC i zakres glosnosci sie 'poprawi' :P

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Masz na myśli niewysoką efektywność tych kolumn?

Swego czasu chciałem je odsłuchać z Accu ale nie było w salonie, do którego się wybrałem.

Ciekaw byłem bardzo tego połączenia.

Teraz już odpuściłem szukanie jakichkolwiek kolumn, jak znalazłem swoje docelowe, choć z dużą ciekawością odsłuchuję to i owo, jeśli się okazja ku temu nadarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre! ;)

 

 

 

Masz na myśli niewysoką efektywność tych kolumn?

Swego czasu chciałem je odsłuchać z Accu ale nie było w salonie, do którego się wybrałem.

Ciekaw byłem bardzo tego połączenia.

Teraz już odpuściłem szukanie jakichkolwiek kolumn, jak znalazłem swoje docelowe, choć z dużą ciekawością odsłuchuję to i owo, jeśli się okazja ku temu nadarzy.

 

Tak, chodzilo mi o kolumny ATC. Chodzi mi po glowie takie zestawienie. Jest jakis dealer, który zechce podjąć rękawicę?Odsłuch u mnie w domu, nie żadne tam wyjeżdżane pitu pitu, bo końcówki o wadze 50kg nie będę targał, poza tym, to ma grać w MOJEJ AKUSTYCE.

A jakie kolumny masz jako docelowe do Accu?

 

Swoją drogą, to widzę, że 408 znowu na allegro...chyba jednak się nie spodobała.

Edytowane przez p0is0n

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedno Nautilus chyba wystawia a drugie to to na allegro.

 

Ja chciałem bardzo posłuchać z ATC "czterdziestkami" w Q21 ale jak u nich byłem to akurat nie mieli tych kolumn w salonie.

 

Po przewaleniu różnej maści kolumn mam teraz Studio 16 Hertz Arcada 3.5 i wreszcie nic nie brakuje w dźwięku, jest świetnie w każdym aspekcie.

 

W wielu aspektach dobrze wypadały Dynaudio Contoury 3.4 LE, AP Tempo VI, Harbethy, Bowersy 802D ale w każdej z tych kolumn coś mi brakowało lub wręcz przeszkadzało i skutecznie odciągało od zakupu.

Teraz z Arcadami nie odczuwam żadnych niedostatków, pozostała mi jedynie kwestia źródła (słucham z plików więc sprawa nie jest taka oczywista, jeśli chce się żeby dobrze grało i jednocześnie spełniało wszystkie wymagania dot. wygody użytkowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu aspektach dobrze wypadały Dynaudio Contoury 3.4 LE, AP Tempo VI, Harbethy, Bowersy 802D ale w każdej z tych kolumn coś mi brakowało lub wręcz przeszkadzało i skutecznie odciągało od zakupu.

 

Z chęcią dowiedziałbym się trochę jak na tle innych wypadały AP Tempo 6. Jakie miały zalety i wady. Mam i coś mnie korci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo miały super przestrzeń, detaliczny choć nie jakoś męczący dźwięk, całkiem dobrą średnicę. Dużą dynamikę.

Jednak stare Kappy w wielu aspektach pokazywały, że słucha się ich... przyjemniej.

Po dłuższym czasie aż miło było wracać do Kapp 8.2

Wad Tempo jako takich nie widziałem, do momentu aż Grzegorz Rogala porównał je z Minas Anor IV - okazało się, że te mają lepszą średnicę, o wiele bardziej barwną, lepszą górę - łagodniejszą choć prezentującą nawet więcej informacji.

No i bas. Mniejszy, lecz wielobarwny, nie taki jednostajny jak w Tempo.

To były "tylko" Minas Anory.

Porównanie z Arcadami 2.5 było jeszcze bardziej druzgoczące, a 3.5 to juz w ogóle inna liga.

 

Tempo VI to fajne kolumny, nadal tak uważam.

Jeśli brać pod uwagę ich cenę jako nowych w okolicach 12 000 i zestawić je z innymi, znanymi, zagranicznymi producentami w tych czy trochę wyższych nawet kwotach.

Wtedy się bardzo dobrze obronią (o ile źródło będzie dobre i realizacje - w Twoim systemie tak może być).

 

Jeśli jednak zestawić je z konstrukcja zbudowaną z dobrych głośników (wysokotonówka w Tempo VI... nie jest najwyższych lotów, jej koszt nie przekracza bodajże 30 zł), ze zwrotnicą z dobrych komponentów, zrobioną z głową, wszystko dobrze zestroić, to mamy kolumnę, która nie musi kosztować ogromnej kwoty, a będzie grać o wiele lepiej (odpowiednio zestawiona rzecz jasna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zrozumiałeś, usłyszałem wtedy kiedy sam bezpośrednio porównałem, łeb w łeb, słuchając obydwu w tym samym czasie, w kilku różnych zestawieniach reszty toru.

 

Lepsze jest wrogiem dobrego.

Czasem póki nie spróbujesz, nie dowiesz się, że w wielu aspektach można po prostu sporo lepiej.

Potem już ciężko wrócić do tego, co kiedyś wydawało się dobre czy po prostu poprawne.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo VI to fajne kolumny, nadal tak uważam.

Cieszę się .....

 

Szukam kabli od Accu 370 i AP Tempo 6. Jestem na początku drogi, ale TaraLabs Air2 - porażka. Teraz jadą do mnie Komplet Siltech 550. Nie mam złudzeń ale warto sprawdzić. Potem 770 ale ceny kosmos.

A co z Harmonix HS101-Improved-S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

770 jak najbardziej są ok tylko kosztują swoje...ci co porównywali z 550 mówią że 770 deklasują... Harmonixy fajne i są teraz dużo tańsze jak kiedyś...kwestia co chcesz osiągnąć przez zakup kabla... bo to zupełnie inne kable...

Choć osobiście 770 kupilbym do Accu 470...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kabli od Accu 370 i AP Tempo 6. Jestem na początku drogi, ale TaraLabs Air2 - porażka. Teraz jadą do mnie Komplet Siltech 550. Nie mam złudzeń ale warto sprawdzić. Potem 770 ale ceny kosmos.

A co z Harmonix HS101-Improved-S ?

 

Harmonix HS101-Improved-S to łączówka. Rozumiem zatem, że interkonekt też chcesz wymienić.

Skoro eksperymentujesz w poszukiwaniu odpowiedniego brzmienia płynącego za sprawą interkonektu to dobrze, przynajmniej wyrobisz sobie zdanie.

Wypróbuj jeszcze Verastarr Grand Illusion Signature. To najdroższy model tego producenta. Myślę, że warto się im bacznie przyjrzeć, tym bardziej, że u dystrybutora jest w chwili obecnej dość znaczna promocja na te przewody. Producent mniej znany przez to pierwotna cena nie zabijała ale teraz to już całkiem inna bajka.

Poniżej podaję link do wersji XLR i RCA.

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/1666/grand-illusion-signature-xlr

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/1667/grand-illusion-signature-rca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi o kabelkach.

Tak eksperymentuję ...

......na razie komplet Siltech 550.

 

Szkoda prądu i tekstu. Dodam tylko że mam jednocześnie wpięte Cardas Golden Cross XLR. Mogę więc łatwo porównać

RCA Siltech i XLR Cardasy. Także szkoda prądu. Nie to że źle, tylko ....różnice kosmetyczne głównie w górze (na 1-szy i 2-gi rzut ucha).

 

Poproszę o dalsze wskazówki. Po krótkim urlopie sięgnę po Verastarr Grand Illusion Signature - dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ale Ty cały czas szukasz tylko IC ? Czyli IC - RCA 550 tki wg Ciebie również nie zachwyciły Cię ? Czyli by troszkę się z tym sprawdzało co ludzie piszą.. :- ) Natomiast 770 to już inna cena.. ale ta seria mi osobiście podpasowała tyle że ja słuchałem z 470 ...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ale Ty cały czas szukasz tylko IC ? Czyli IC - RCA 550 tki wg Ciebie również nie zachwyciły Cię ? Czyli by troszkę się z tym sprawdzało co ludzie piszą.. :- ) Natomiast 770 to już inna cena.. ale ta seria mi osobiście podpasowała tyle że ja słuchałem z 470 ...

 

Szukanie to nie jednokrotna czynność. Więc nadal .... będzie trwało tak długo jak nie usłyszę zmiany na lepsze.

Siltech 550 nie dodał do systemu nawet 10%.

Już lepiej spisały się niedawno sprawdzane:

interkonekt RCA serii Hiper S-1 + kable głośnikowe serii Hiper S-1 D&M Art Sound.

A cena 30% Siltechów.

Do tego D&M bez problemów przysłali i odebrali - szybko i bez kłopotów.

W przyszłym tyg. będę w Krakowie, wpadnę do Nautilusa aby posłuchać moich ulubionych Avangarde Acustic.

Może szukanie kabli to utopia i trzeba pójść wyżej aby dogonić króliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie to nie jednokrotna czynność. Więc nadal .... będzie trwało tak długo jak nie usłyszę zmiany na lepsze.

Siltech 550 nie dodał do systemu nawet 10%.

Już lepiej spisały się niedawno sprawdzane:

interkonekt RCA serii Hiper S-1 + kable głośnikowe serii Hiper S-1 D&M Art Sound.

A cena 30% Siltechów.

Do tego D&M bez problemów przysłali i odebrali - szybko i bez kłopotów.

W przyszłym tyg. będę w Krakowie, wpadnę do Nautilusa aby posłuchać moich ulubionych Avangarde Acustic.

Może szukanie kabli to utopia i trzeba pójść wyżej aby dogonić króliczka.

 

Wiesz może to też oznaczać że kable te nie pasują do Twojego systemu albo że cena nie jest miarodajna do tego co prezentują wg Ciebie.. i jest kolejna opcja że zaraz będziesz zmieniał kolumny bo to one też mają jakiś wpływ że nie masz tego co chciałbyś usłyszeć :- )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>wojtek!

 

Nic nowego, tez tak czasem mam - niby cos tam lepiej, w sumie podobnie a po głębszym zastanowieniu... nie ma sensu zmieniać. A szczerze... jeżeli szukasz w drutach za taką cenę to może faktycznie trzeba pomyśleć o lepszych kolumnach. Tempo nie są złe ale może się okazać, że lepsze kolumny przy aktualnych kablach zagrają i tak lepiej od AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukanie to nie jednokrotna czynność. Więc nadal .... będzie trwało tak długo jak nie usłyszę zmiany na lepsze.

Siltech 550 nie dodał do systemu nawet 10%.

Już lepiej spisały się niedawno sprawdzane:

interkonekt RCA serii Hiper S-1 + kable głośnikowe serii Hiper S-1 D&M Art Sound.

A cena 30% Siltechów.

Do tego D&M bez problemów przysłali i odebrali - szybko i bez kłopotów.

W przyszłym tyg. będę w Krakowie, wpadnę do Nautilusa aby posłuchać moich ulubionych Avangarde Acustic.

Może szukanie kabli to utopia i trzeba pójść wyżej aby dogonić króliczka.

 

To się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak sam człowiek nie powie dość - to nie ma takiego zestawu który nie byłby gorszy od innego.. To tak jak na boksera zawsze znajdzie się lepszy, albo mocniejszy.. to tylko kwestia czasu.. a kiedyś niewątpliwie trzeba umieć sobie powiedzieć dość bo życie to nie tylko elektronika..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zawitam tu na dłużej ;)

póki co zapisuje się skromnie z Accu 211 wraz z DP-410

posiadałem wcześniej parę klocków Cambrigde wraz z flagowym 851, Audiolaba 8200 a stary Acuu przebił to towarzystwo ;P

mój budżet nigdy nie będzie okazały powoli zmierzam do podstawowej nowej integry 270 bo o Accu zawsze marzyłem a grajek to Monitor Audio PL100 - kabelki to będzie zabawa na dłużej obecnie Acoustic Zen w postawie

Edytowane przez slavo_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy karty przetwornika D/A DAC-40 - jak ona się ma do wbudowanego DAC-a w odtwarzaczach CD nowych serii gdzie Przetwornik cyfrowo-analogowy MDS++ z czterema równoległymi gałęziami na kanał. Generalnie czy DAC na karcie wnosi coś innego niż ten w odtwarzaczach a może jest to ten sam DAC ?! ;) Czy warto brać pod uwagę zakup karty do integry mając DAC w CD ?

Korzystam z Tidal HI-FI by zbiór CD zapełniać tym co mi wpada w ucho i nie kupować płyt w ciemno

z góry Dzięki za porady i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podzielić się z wami smutną konstatacją o ignorancji Nautilusa.

Miałem zamiar odwiedzić ich w Krakowie aby odsłuchać Avangade Acustic z Accu. 2 tyg. wcześniej umówiłem się mailowo na wizytę itd. Zmieniłem nawet trasę urlopu (+250 km). Dziś na dzień przed dzwonię i okazuje się że: osoba z którą się umawiałem jest na urlopie, inni nic o tym nie wiedzą, mają zajęte pokoje a pracownik z butą broni się bez słowa przepraszam!!

Dopiero P.Robert próbował załagodzić sprawę. Zaprosił, przeprosił itp.

Dziwne że jego pracownicy mają klientów w du...e a on ratuje twarz .... zamiast pogonić leserów z Krakowa.

Szkoda, ale dam sobie na razie z nimi spokój, widać zarabiają za dużo :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podzielić się z wami smutną konstatacją o ignorancji Nautilusa.

Miałem zamiar odwiedzić ich w Krakowie aby odsłuchać Avangade Acustic z Accu. 2 tyg. wcześniej umówiłem się mailowo na wizytę itd. Zmieniłem nawet trasę urlopu (+250 km). Dziś na dzień przed dzwonię i okazuje się że: osoba z którą się umawiałem jest na urlopie, inni nic o tym nie wiedzą, mają zajęte pokoje a pracownik z butą broni się bez słowa przepraszam!!

Dopiero P.Robert próbował załagodzić sprawę. Zaprosił, przeprosił itp.

Dziwne że jego pracownicy mają klientów w du...e a on ratuje twarz .... zamiast pogonić leserów z Krakowa.

Szkoda, ale dam sobie na razie z nimi spokój, widać zarabiają za dużo :)))

To jak by standard u nich, w Warszawie to samo. Po 3ciej (!) próbie dogadania się co do jednego klocka, odpuściłem. Co ciekawe, póki byli na Okopowej, podobne sytuacje nie miały miejsca (albo przynajmniej mi sie nie zdarzyły).

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podbijam watek podniesiony przes jednego z kolegow wczesniej:

http://allegro.pl/accuphase-m6000-monobloki-2szt-wroclaw-i6887282110.html

 

sprzedaja sie juz chyba prawie z pol roku i sprzedac ńie moga. sam licytowalem parokrotnie w okolice 37k pln sprzedajacy chce wiecej. mnie sie wydaje ze nie sa warte wiecej. zreszta kiedys byly bez ceny minimalnej, sprzedaly sie i znowu pojawily u tego samego sprzedajacego.. taka ciekawostka ;)

1. ile Waszym zdaniem sa warte te monosy?

2. jakie macie doswiadczenia, o ile, z odsluchow. jakie to granie? moze to jakaś wtopa, wypadek przy pracy accu

3. czy Waszym zdańiem warto rozwazac je zamiast koncowki a50v, czy raczej sobie darowac bo bedzie to zmiana w rodzaju "zamienil stryjek..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy karty przetwornika D/A DAC-40 - jak ona się ma do wbudowanego DAC-a w odtwarzaczach CD nowych serii gdzie Przetwornik cyfrowo-analogowy MDS++ z czterema równoległymi gałęziami na kanał. Generalnie czy DAC na karcie wnosi coś innego niż ten w odtwarzaczach a może jest to ten sam DAC ?! ;) Czy warto brać pod uwagę zakup karty do integry mając DAC w CD ?

Korzystam z Tidal HI-FI by zbiór CD zapełniać tym co mi wpada w ucho i nie kupować płyt w ciemno

z góry Dzięki za porady i sugestie

Odpowiedź jest krótka, nie warto.

To nie jest dac lepszy niż w porządnym CD.

 

No dopsz :)

Troche dziwie sie, ze grasz na P1000 przez rca, mam te końcówkę i dla mnie o niebo lepiej gra to przez XLR, nawet jesli do pre podlaczymy zrodlo przez RCA (chyba, ze tu DP78 cos psuje, bo akurat tego modelu u siebie nie miałem).

Co do priorytetów kabelków mam podobne spostrzeżenia.

Kupiłem właśnie Transparenta Super w wersji XLR i muszę przyznać, że gdy łączy preamp z końcówką, to jest lepszy niż RCA.

Jest zdecydowanie czyściej, brzmienie klarowniejsze z bardziej czarnym tłem i trochę więcej szczegółów, bez utraty muzykalności.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podbijam watek podniesiony przes jednego z kolegow wczesniej:

http://allegro.pl/accuphase-m6000-monobloki-2szt-wroclaw-i6887282110.html

 

sprzedaja sie juz chyba prawie z pol roku i sprzedac ńie moga. sam licytowalem parokrotnie w okolice 37k pln sprzedajacy chce wiecej. mnie sie wydaje ze nie sa warte wiecej. zreszta kiedys byly bez ceny minimalnej, sprzedaly sie i znowu pojawily u tego samego sprzedajacego.. taka ciekawostka ;)

1. ile Waszym zdaniem sa warte te monosy?

2. jakie macie doswiadczenia, o ile, z odsluchow. jakie to granie? moze to jakaś wtopa, wypadek przy pracy accu

3. czy Waszym zdańiem warto rozwazac je zamiast koncowki a50v, czy raczej sobie darowac bo bedzie to zmiana w rodzaju "zamienil stryjek..."

 

Moim zdaniem to sa super monobloki. I spokojnie warte 37k. Moze nawet wiecej.

Tak swobodnego grania z Accu, to wczesniej nie slyszalem. Pytanie czy nie byly reperowane, czy znane jest ich pochodzenie itd. Trzeba by "tylko sprawdzic", czy ich sygnatura wpisze sie w Twoj gust i system i czy na pewno potrzebujesz dwoch smoków :) Na ile pamietam A50V, to M6000 powinny pokazac jej miejsce w szeregu. Jesli jestes zadowolony z A50V, to mozliwa tez jest konfiguracja A50V jako monoblok, moze tak byloby lepiej, ale czy zmiescilbys sie sumarycznie w 37k, to wątpię.

 

Mam pytanie do posiadaczy karty przetwornika D/A DAC-40 - jak ona się ma do wbudowanego DAC-a w odtwarzaczach CD nowych serii gdzie Przetwornik cyfrowo-analogowy MDS++ z czterema równoległymi gałęziami na kanał. Generalnie czy DAC na karcie wnosi coś innego niż ten w odtwarzaczach a może jest to ten sam DAC ?! ;) Czy warto brać pod uwagę zakup karty do integry mając DAC w CD ?

Korzystam z Tidal HI-FI by zbiór CD zapełniać tym co mi wpada w ucho i nie kupować płyt w ciemno

z góry Dzięki za porady i sugestie

Powiem tak: gralem w ten sposob co Ty z DP-500 jako DAC i nawet na tym CD, bylo lepiej niz z wielu daczków w zakresie cenowym tej karty DAC. Dopiero M2TECH z Palmerem pokazał pewną przewagę, ale to już większy koszt (8k za nowy) i był to w zasadzie przypadek jednostkowy w tym budżecie.Chcę przez to powiedzieć- chcesz mieć lepiej, kup zewnętrzny DAC, ale nie tani, tylko dołóż do porządnego.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie to przez XLR masz większą dynamikę.. bo większe napięcie jest kiedy podłącza się taki kabel.. a różnica w brzmieniu to każdy sam musi ocenić i rożne zdanie ludzie mają. Choć większość pewnie przez XLR - podłącza...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie pytanie. Jak łączycie integry Acuphase z CD, przez XLR czy interkonekty?

Jest dużo różnica w graniu, jeśli tak to jak wpływa rodzaj połączenia?

Accu 370, podłączony jednocześnie przez RCA i XLR - nie ma skoku głośności. Różnice w dźwięku kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.