Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na myśli jednocześnie podłączone ? Rozumiem najpierw podłączyłeś np RCA przesłuchałeś 2 piosenki i zmieniłeś na XLR i znowu te same dwie piosenki odsłuchałeś? I nie było większej dynamiki na XLR -ach?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie pojecia.Po pierwsze enzo mowi o zrodlach Accu i to jest prawda z tym samym napieciem.Natomiast to,ze normalnie po XLR sa 4V na wyjsciu nie znaczy ze wpinajac sie do XLR wr wzmaku będzie 2x wieksza glosnosc.Moze nie byc zadnej roznicy-znowu zalezy od konstrukcji wzmaka.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to od czego to zależy ? Skoro jest większe napięcie na XLR to teoretycznie powinna być i większa dynamika skoro jest to integra zbalansowana.. nie mówię że że to głośniej ma być o 50-100% ale np o 20-30 % ... BO i tak wielu jednak używa IC w RCA. To od czego to zależy.. ??

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli jednocześnie podłączone ? Rozumiem najpierw podłączyłeś np RCA przesłuchałeś 2 piosenki i zmieniłeś na XLR i znowu te same dwie piosenki odsłuchałeś? I nie było większej dynamiki na XLR -ach?

 

Mam wpite oba kable jednocześnie (RCA i XLR). Przestawiając z CD na CD Balanced nie ma różnicy w głośności.

370 nie jest zbalansowany (wg mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to od czego to zależy ? Skoro jest większe napięcie na XLR to teoretycznie powinna być i większa dynamika skoro jest to integra zbalansowana.. nie mówię że że to głośniej ma być o 50-100% ale np o 20-30 % ... BO i tak wielu jednak używa IC w RCA. To od czego to zależy.. ??

Ale czulosc wejscia moze byc inna.Wlasnie na niezbalansowanej bedziesz mial głośniej,a jesli juz to wlasnie proporcjonalnie do napiecia.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Ci powiem że już zgłupiałem :- ) Chociażby w nautilusie mówią że jak jest zbalansowana integra to na XLR-ach jest głośniej.. co nei oznacza ze dla wszystkich lepiej zabrzmi taki kabel..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa pytania od początkującego, w tym jedno dość retoryczne:

 

- Odsłuch ze źródła typu komputer / server online. Można podłączyć komputer przez gniazdo słuchawkowe do wzmacniacza (wówczas używa się przetwornika DAC wbudowanego w komputer). Gra to fajnie przy odpowiedniej jakości plików źródłowych. Czy ktoś porównywał taki sposób podłączenia z innym, np. dedykowaną kartą DAC Accuphase? Albo, z zewnętrznym DAC w podobnej cenie? Podejrzewam, że jakość dźwięku powinna się poprawić. Czy mam rację i jeśli tak to czy poprawa jakości będzie wyczuwalna?

 

- Podłączenie kolumn przez dwie pary przewodów ze wzmacniacza (podwójne okablowanie) - można podłączyć 2 w 4 czyli z jednych zacisków wzmacniacza (np. A) do obu par zacisków w kolumnach. Można też podłączyć 4 w 4, czyli zaciski we wzmacniaczu A oraz B do obu par w kolumnach (tak mam obecnie). Jak to powinno wyglądać od strony technicznej?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie wręcz kolosalna, jeśli użyjesz zewnętrznego DACa, nawet takiego zupełnie budżetowego, w porównaniu z wyjściem słuchawkowym z komputera (nawet gdybyś miał tam lepszą kartę dźwiękową, a zakładam, że pewnie jakiś komputerowy standard).

 

Jeśli podłączasz tak komputer do sprzętu, który posiadasz w stopce, to ograniczasz go niesłychanie mocno.

Źródło jest bardzo ważne.

Wykorzystując zewnętrzny DAC zrobisz duży postęp, choć nadal nie będzie to to, co być powinno, jeśli transportem będzie zwykły komputer (w dalszym ciągu będzie to dużym ograniczeniem i zamiana na coś innego da kolejny skok jakościowy).

Komputer może pełnić rolę dobrego transportu, ale nie może być to przypadkowe urządzenie, inaczej nici z dobrego grania.

Kiedyś próbowałem wykorzystać laptopa jako transport, wpinając go do dobrego DACa, tego w resztę toru (w tym w E-408 właśnie) i ciągle nie chciało to dobrze grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, jednak liczę na dłuższą odpowiedz i oczywiście merytoryczną.

Czy ktoś z was porównywał Preamp C-2420 ze starszymi modelami, lecz teoretycznie lepszymi, takimi jak: C-2800 czy C-2810?

Jakie są różnice między wymienioną trójką. Mocne zalety każdego z nich i wady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak was zapytam z ciekawości te integry niby Zbalansowane mają pre out zbalansowany?.

Czy tylko mają jedno ,czy dwa wejścia zbalansowany ?.

Gdyby były Zbalansowane integry to i Pre Out też był by RCA i XLR.

 

Jeśli chodzi o 470 mam potwierdzenie z Nautilusa że jest zbilansowaną integrą.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, jednak liczę na dłuższą odpowiedz i oczywiście merytoryczną.

Czy ktoś z was porównywał Preamp C-2420 ze starszymi modelami, lecz teoretycznie lepszymi, takimi jak: C-2800 czy C-2810?

Jakie są różnice między wymienioną trójką. Mocne zalety każdego z nich i wady ?

Polecam cos starszego C-280 lub C-280V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cos starszego C-280 lub C-280V

 

A dziękuję :) Jednak chodzi mi o te modele, które wymieniłem. Poczytałem trochę o nich. Przetestować mogę jedynie C-2420 bo ten model w salonie stoi, ale pozostałe dwa to starsze konstrukcje, stąd szukam opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem swój nowy set właśnie.

 

Integra E-470,

SACD DP-560,

Dynaudio Contour 30.

 

Połączenia:

wypożyczony Silltech Classic 770i XLR,

Harmonix CS 120 Improved

Sieciówki na razie Audioquest NRG-4

 

Dodatkowo;

CA 851N, Thorens 295 MKIV z Husariia MKII

 

Na razie trwa wygrzewanie, ale już jest miodnie.

Nie mogę wkleić zdjęć, może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Nie mogę wkleić zdjęć, może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

 

Piękny zestaw :)

W prawym dolnym rogu kliknij więcej opcji, tam masz wybierz plik, wybierasz potem załącz, nie może mieć więcej niż 2mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cos starszego C-280 lub C-280V

Skompletowałem swój nowy set właśnie.

 

Integra E-470,

SACD DP-560,

Dynaudio Contour 30.

 

Połączenia:

wypożyczony Silltech Classic 770i XLR,

Harmonix CS 120 Improved

Sieciówki na razie Audioquest NRG-4

 

Dodatkowo;

CA 851N, Thorens 295 MKIV z Husariia MKII

 

Na razie trwa wygrzewanie, ale już jest miodnie.

Nie mogę wkleić zdjęć, może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

Ładny zestawik, gratulacje :)

W jakim metrażu masz te Contoury i jak scharakteryzowałbyś ich brzmienie np w stosunku do Special 25 albo C1?

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

pokój 34m2, dla mnie brzmią rewelacyjnie, zwłaszcza bas i wysokie w porównaniu z 3.4 LE jest dużo lepszy.

Nie porównywałem z C1 i Special 25 więc nie mogę się wypowiedzieć.

Mogę powiedzieć tylko tyle że w porównaniu do 3.4 LE są bardziej muzykalne i bas schodzi naprawdę nisko, dobrze kontrolowany.

Wcześniej z E-370 brakowało mi dynamiki i separacji, zwłaszcza przy cichym odsłuchu, bo głośniej było dobrze, ale teraz z E-470 złapały wiatr w żagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenia:

wypożyczony Silltech Classic 770i XLR,

Harmonix CS 120 Improved

Sieciówki na razie Audioquest NRG-4

Gratuluję zestawu (sam "mieszkam piętro niżej 510 +370). Mam jednak pytanie. Parę postów wcześniej pisałem że mając jednocześnie podłączony RCA i XLR , zmieniam z CD na CD Balanced i nie słyszę różnicy w głośności. Czy przy Accu 470 także nie ma różnicy ?

 

ps

Kupione w Nautilusie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zarazem żegnam sie z Wami na dzień dzisiejszy. Już nie mam Aaccuphase, ale nie pisze też że mial nie bede jeszcze pozdrawiam

 

Śledziłem twoją "Accuphase Sagę" z wielkim przejęciem. Emocje, jakie nam dałeś, od ekscytacji, zadowolenia, po smutek i niedowierzanie były wyjątkowe.

Cóż, przychodzi taki dzień kiedy wszystko sie zmienia. Może kiedyś znów, zafundujesz nam podobne emocje i znów będzie cała Polska trzymać za ciebie kciuki.

Zatem powodzenia na nowej drodze "życia" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.