Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to tak samo jak kolga LOLEK126 pieprzy głupoty w innych klubach wypisując swoje mądrości życiowe.

 

 

darek89.....

 

kable , w szczegolnosci sieciowe graja najbardziej ludziom z branzy....

na pewno wiesz dlaczego.

probowalem w 2 salonach high end doswiadczyc od zachwalajacych kable ich osluchania i na wlasne oczy przekonac sie, ze potrafia to co mowia o kablach uslyszec..... nic z tego - byly slepe testy, odsluchy itd - zaden nie wskazal kabla zapietego w system w takich zawodach i tlumaczyl to zmeczeniem, warunkami odsluchu itd.

 

jedni wola pare tysi dolozyc do lepszego klocka - inni wola je wydac na drut zachwalany przez sprzedawce, ktory zrealizuje na nim ogromna marze czy narzut czy co tam jeszcze kos woli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje aktualnie kable XLR w swoim systemie. Accuphase DP-560 i E-470, Dynaudio Contour 30.

Glosnikowy mam w tej chwili Harmonix cs120 impr i chwilowo zostaje, jest neutralny i mi odpowiada.

To co zaobserwowałem w ciągu tygodnia. Siltech Classic 770i był nowka nie wygrzany, na początku strasznie zamulały , odniosłem wrażenie ,ze zwalnia tempo. Po tygodniu rozegrał się, nastąpiło wyraźne otwarcie pojawiło się dociążenie, dynamika.

Dwa razy droższy od niego Acoustic Zen Absolute Silver, zaraz po podłączeniu zagrał bardziej szczegółowo i detalicznie na gorze pasma, ma piękny środek i wokale, ale jedno mi nie pasuje, ma słabo dociazony, odchudzony bas. Może to kwestia tego ze jest nie wygrzany i to się zmnieni, a może po prostu w moim systemie tak gra z Accu i Dyniami.

Podsumowujac te dwa kable, Acoustic ma fajniejsza i dokładniesza górę oraz średnice, za to Siltech gra mocnym i dynamicznym basem, Najjlepsze było by ich połączenie.

Czekam na Tellerium Q Black Diamond, może on wkomponuje się najlepiej w system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak kolga LOLEK126 pieprzy głupoty w innych klubach wypisując swoje mądrości życiowe.

 

Dobrze że Ty same mądrości wypisujesz i kupując prehistorycznego Accu myślałeś że kupisz co najmniej Integrę z poziomu modelu 360... a taka "amerykańska" ta integra miała być sprawdzona w Niemczech i same achy - całe forum żyło mega Twoim zakupem.. Może głupoty piszę wg takiego znawcy jak Ty ale to nie ja znaczek do tego z prehistorii kupiłem myśląc że będzie to mega integra... i nie powiem o czym to świadczy bo w porównaniu do Ciebie jestem wychowany... bo takie same głupoty Ty wypisujesz mógłbym napisać, ale ja to uznaje że ktoś ma inne zdanie i tym się różnimy.. A na drugi raz jak będziesz miał chęć na Accu to 6 czy 8 tys to można sobie w sadzić w kieszeń, a nie na integrę od tego Producenta..Bo kupując Accu to również trzeba mieć kasę i na kable bo zaraz się okaże że mając jak Kolega Capricon ma 470 to może zagrać z kablami po 100 zł za metr.. a zasilające to można podpiąć od komputera za 10 zl.. bo przecież kabel nie robi żadnej różnicy.. Więc generalnie albo stać jest kogoś albo nie na pewne rzeczy... są kluby gdzie można pisać o kablach po 10 zł za metr.. A jak się ma zabawki od Accu to i odpowiednie pieniądze w to wchodzą i odpowiednie akcesoria trzeba podpiąć..

 

Capricorn... tylko Tellurium BD pamiętaj spytaj się ile był grany bo jak wyciągniesz z pudełka i będzie to nówka, ewentualnie pograł kilkanaście śmiesznych godzin to również na początku będzie słabiutko... ale jak jest rozgrzany kabel wszyscy mówią Ci co testowali że kabel jest przedni...

Mi 770 głośnikowy jak i IC (470+430) plus Dynaudio countury 30 podobało się takie zestawienie.. teraz taki sam set chce posłuchać z SF serafino tradytion...

 

 

VISTO zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o taki fakt że jeśli ktoś kupuje drogie kable tylko powiedzmy z polecenia sprzedawcy to jest ... szkoda pisania wiadomo o co chodzi.. ale jeśli ktoś kupuje droższe kable albo bardzo drogie wypożycza je, odsłuchuje tydzień - dwa i wtedy podejmuje decyzję o zakupie to robi świadomie i widać, że słyszał różnice na tych konkretnych kablach..

 

W jednym salonie zrobiono taki test w dwóch pokojach postawiono dwa różne sety tylko w jednym pokoju była bardzo droga elektronika z powiedzmy z normalnymi kablami ( ale to też były kable powiedzmy głośnikowy za 30 czy 40 tys zł) ... a w drugim pokoju była tania elektronika ale z bardzo drogimi kablami - były to kable od Siltecha 3 korony.. ale w jednym jak i w drugim pokoju kwota na cały system była porównywalna do siebie..wzięli do testów ludzi którzy są audiofilami/melomanami - pozakrywali wszystko i puszczali im muzykę z kilku płyt , po czym te same płyty wzięli do drugiego pokoju i puścili w tej samej kolejności piosenki w drugim pokoju na drugim secie.. zrobili na koniec ankietę i wyszło im że ponad 90% głosów Ci ludzie oddali na tańszą elektronikę z drogimi kablami..

 

Ale u nas w kraju zawsze jest tak że dużo osób (nie mówię o Tobie żeby była jasność) jest tego typu że po pierwsze nie stać ich na taką elektronikę żeby był sens podpięcia droższych kabli, po drugie większość tych osób nigdy nie testowało droższych kabli na odpowiednim secie nie wspominając że gro nawet na oczy takich kabli nie widziało... ale pośmiać zawsze się można.. bo to takie nasze narodowe zachowanie pokazać - wyśmiać coś na co nas nie stać.. bo żal tyłek ściska powiedzieć /napisać że coś ktoś fajnego sobie kupił..

 

Znam takich co jeżdżąc 9 letnim golfem mówili do tych co kupili np. nówkę meganke świetnie wyposażoną że to złom bo jego 9 letni golf i tak jest lepszy... a ze nie stać go przy okazji kupić nawet 1/3 takiego samochodu to już inna bajka.. ale grzechem byłoby pochwalić kumpla że sobie kupił fajne autko.. przykład z życia... i wiesz nie chodziło o to że to akurat była meganka bo to każdy inny mógłby być samochód tej klasy.. chodzi o fakt .. powiedziałem do kumpla na drugi raz kup sobie złomka 10 letniego - śmierdzącego i będziesz miał mega auto.. tacy niektórzy Polacy są.. żal im dupę ściska..

 

Też zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie że jeden woli kable kupić , a Ty np wolisz te pieniądze dołożyć do wzmaka, kolumn itp .. i bardzo dobrze ... ja też tak bym zrobił w wielu wypadkach.. ale jak już kupuje się np Accu, Maca, Passa, itp zabawki to niestety kable do tego też muszą być odpowiednie, a to oznacza że nie będzie tanio...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siltech'a 770 miałem w XLR i u mnie grał z cechami typowymi dla srebra - ładny detal, jasno, przestrzennie, ale całościowo raczej chudo. Bas był w normie. Granie raczej gładkie jak to w lepszych drutach. To moje wrażenia z tą, istotną uwaga, że słuchałem na JMLab PS5.1 a nie Dynkach.

 

Harmonix CS-120 to świetny kabel. Za swoje pieniądze bardzo dobry i uniwersalny wybór. Miałem topowego Exquisite'a i ten jest z innej lidze (także cenowej) ale ma bardziej określony charakter i nie wszędzie się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capricorn - chodzi o to że Anthem gra lepiej z kablami po 10 zł za metr niż Accu 470 z kablami po kilka tysi ... do bani kupiłeś integre i cdik :- )

 

Enzo a te kolumny, na których słuchałeś 770 tki to jaki charakter mają? Mam na myśli szczególnie wysokie tony ... i jakie miałeś wtedy podpięte głośnikowe? Kolega z forum sprawdza teraz"prinsy" głośnikowe i mówi że różnica duża.. a ma fajne kable bo 101 harmonixa..wiec pewnie podobna różnica jest między 770 a własnie Prinsami.. ale i 100% drożej..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych co mają integry 460/470 jakich używacie kabli zasilających do swoich wzmaków i jeśli macie do tego CD-ik od Accu to również jaki tam macie podpięty kabel zasilający.. ??

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma jakieś doświadczenie z kablami....jedni wypowiadają się to co przeczytali na innych forach natomiast drudzy

opisują to co sprawdzili u siebie...staram się byc w tej drugiej grupie....no dobra słówko o kablach

dość długo ''grałem'' na kablach które były droższe od całego zestawienia...Accu e-560 + dp78 + Dynaudio S25se

głupota ? pewnie że tak ;-) ...ale pozostało jakieś doświadczenie....kiedyś dla zabawy podłączyłem kable głośnikowe

które były droższe od wymienionego sprzętu....efekt był taki że nie szło tego słuchać

z mojego doświadczenia wychodzi że bardzo drogie kable często eksponują słabości systemu i dlatego

słaba elektronika z drogimi kablami u mnie się nie sprawdziła

 

jeżeli ktoś nie słyszy kabli to warto zrobić takie małe doświadczenie

bez znaczenia jaki wzmacniacz Accu e-550, e-560 czy e-600 do tego jakiś CD Accu i kolumny Dynaudio S25 se

proponuję podpiąć jakiekolwiek kable Nordosta i posłuchać muzyki przez powiedzmy kilka godzi a następnie dać Mita, Tare Labs

Harmonixa lub wysokie Acrolinki

 

pierwsze zestawienie kabli spowodowało u mnie cholerne zmęczenie dzwiękiem....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda Kolego tak jest w wielu przypadkach że podpinając drogie kable do słabszego setu wtedy okazuje się że taki kabel obnaża wszystkie wady tego zestawu.. generalnie wg mnie musi zakup być poczyniony z głową i nie można kupić drogich kolumn do tego taniego zestawu.... bo szkoda kasy na kolumny i na odwrót bo wtedy szkoda kasy na dobry wzmak... podobnie jest w przypadku kabli jak ma się "normalny" zestaw stereo powiedzmy cały zestaw za 15 tys to nikt nie będzie kupował np kabli siltecha 770 czy tez Tellurium BD .. bo to byłoby za dużo jak na taki zestaw... A najważniejsza sprawa - przed zakupem trzeba tego posłuchać.. bo testy tylko pomagają, a decyzja musi być podyktowana tym czy usłyszeliśmy coś co powoduje że warto wydać takie, a nie inne pieniądze..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam pytanko do tych co mają integry 460/470 jakich używacie kabli zasilających do swoich wzmaków i jeśli macie do tego CD-ik od Accu to również jaki tam macie podpięty kabel zasilający.. ??

Jeśli mógłbym coś zasugerować to polecę Acoustic Zen Gargantua II.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że mam kable 400 zł za metr, jak chcesz to jeszcze mi zostalo 27 metrow , chetny jestes ? Przeciez Cie stac ! ? A może jednak Nie ? Zapomniałem że nie masz nawet Accuphase! Ale najwiecej wiesz. Patrząc na twój opis co masz to wydaje mi się że powinieneś przenieść się na forum komputerowe albo jakieś kina domowe.

 

Wchodzisz na inne kluby i pier**lisz swoje glupoty, boli Cie coś? Boli Cie że ktoś ma więcej pieniędzy i olej w glowie ?

Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje aktualnie kable XLR w swoim systemie. ... Siltech Classic 770i był nowka nie wygrzany, na początku strasznie zamulały , odniosłem wrażenie ,ze zwalnia tempo. Po tygodniu rozegrał się, nastąpiło wyraźne otwarcie pojawiło się dociążenie, dynamika.

...

 

możesz spróbować Siltecha ale starsze modele od G5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - Teraz to w szoku jestem jak patrzę na takiego bogacza jak Ty .. ręce mi opadają.. w głowie to już zauważyliśmy ile Ty masz jak kupiłeś znaczek od Accu plus w Twoim klubie Ci napisałem zdanie pokazujące Twoją wiedzę. Tylko dzieli nas pewna różnica - ja Ciebie nie obrażam.. tak na marginesie..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazasz, zacznij czytac ze zrozumieniem to co piszesz ! Nie majac z czymsz doczynienia i nie widzac tego nawet na oczy potrafisz stwierdzic jak gra. Gdzie takie umiejętności można nabyć? Nie pisze ze jestem bogaty ! Tylko Ty piszesz ze próbuje być. I napisze Wam coś Ciekawego, nie musze być bogatym żeby cieszyć się muzyką. Kolego Lolek mysle że wystarczy tych sprzeczek, a Ty nie pisz ze coś nie moze zagarac skoro nie slyszales bo to bzdury są.

Edytowane przez darek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek nigdzie nie napisałem że to co masz to jest do bani, bo nigdy tego nie słuchałem nie licząc tego wzmaka o którym Ci psiałem (jeśli chodzi o Anthem) Więc nigdzie również nie napisałem że to co masz to nie gra....bo tylko wtedy to bym napisał gdybym to posłuchał.. i gdybym faktycznie takie odniósł wrażenie.ale nawet o tym Anthemie którego słuchałem nie napisałem że jest ... tylko to nie moja bajka. .. odniosłem się do jednego zdania o czym napisałem Ci w innym klubie, mało tego napisałem to bez żadnej złośliwości i bez żadnego obrażania Twojej osoby.. napisałem to co ja i kilka innych osób czytających wiedziało kiedy pisałeś o zakupie Accu 405.. W chwili obecnej nie mam Accu ale jest szansa, że za jakiś tam okres czasu będę tą firmą zainteresowany więc w ostatnim czasie odsłuchuje integre 460/470 z pewnymi zestawami .. i jak wszystko czytałeś to we wrześniu jak dobrze się skończy kolejny taki zestaw będę odsłuchiwał.. z kolumnami SF ST. + kable od siltecha 770.. Więc chyba to normalne jeśli człowiek jest czymś zainteresowany (pomimo że nie planuje zakupu teraz) to interesuje się tą firmą i opiniami ludzi którzy są obeznani z Accu. Pomimo że na 100% tego nie kupię w chwili obecnej(czy nawet w przyszłym roku) ze względu na poczynione zakupy w przeciągu ostatniego roku i gdybyś wiedział jakie - to może bardziej by Ci to uświadomiło pewne rzeczy.. ale nie istotne.. Również nie zrozumiałeś, że nie mam zamiaru z Ciebie zrobić biedaka czy też bogacza.. tylko miałem to na myśli, że jeśli się kupuje coś takiego jak Accuphase to wiąże się to z dużymi pieniędzmi czy człowiek tego chce czy nie chce.. (mam tu na myśli nowsze rzeczy z tej firmy) więc tym samym nie obrażałem Ciebie i co najważniejsze nie wyzywałem Twojej osoby.. Tak jak to Ty zrobiłeś..(pomimo że już skasowałeś to słowo, co nie zmienia i tak faktu) i nie odsyłam cię do X klubów.. a pisząc np. o tej zmianie kabla do elektrowni to pokazałeś że ludziom deko w głowach się kręci skoro słyszą różnicę na kablach zasilających.. Chciałem nawet napisać jedno zdanie ale sobie darowałem.. bo i po co ..Podobnie to co napisałeś w stosunku do tego co napisał Kolega Copricorn w kwestii swoich odczuć względem przesłuchanych kabli...nikt nie mówi Ci że masz mieć kabel zasilający za np 5 tys zł. ale to nie oznacza że Ci co słyszą różnicę na tych kablach są z kosmosu lekko mówiąc. Mają do tego sprzęt i kupują odpowiednie "oprzyrządowanie" to tak jak z samochodami - jak ktoś idzie i kupuje nowego Mercedesa, BMW, Audi itp. to taka osoba musi sobie zdawać ile to kosztuje w utrzymaniu... jak Ci powiem że jeden z użytkowników na tym forum ma 3 kable zasilające za około 100 tys zł .. to co oznacza ze chłopak stracił głowę .. ... a jak do tego napiszę Ci ze ma wzmak za kolejne 100 tys i inne jeszcze mega drogie zabawki.. kocha muzykę , słyszy różnice na elektronice jak i kablach, a do tego stać go na to - to kupuje właśnie tego typu rzeczy... i nie odsyła ludzi po innych klubach, wątkach itp..

I na koniec bo z jednym się zgadzam że słuchając muzyki i cieszyć się nią nie trzeba być bogatym więc i nie trzeba mieć do tego Accuphase, a bywa że w cale nie mają elektroniki ale są melomanami...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczytuję się w słowne przepychanki, ale chyba szkoda prądu a i moich oczu :)

 

A tak w ogóle to czuję się niedoceniony na tym forum :)))

Ja tu testuję Acustic Zen a nikogo to nie interesuje ?????

 

Mnie interesuje, dajesz opis wrazen :) Tylko nie zapomnij opisac pelnego łańcucha.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav ale to trzeba by było być pewnym że tak faktycznie jest .. a najlepiej porównać 1:1 bo to rożnie może wyjść w praniu.. a ludzie różne rzeczy gadają.. a szczególnie Ci których np nie stać jest na AZ ,,,, ktoś coś powie i może Cię wyprowadzić z tropu zakupu kabla.. A Ci co mają AZ bez względu czy to KZ, IC, KG chwalą sobie tę firmę patrząc cena-jakość.. Choć nie są tanie ale chcieć kupić nowy kabel tej klasy np Acrolinka trzeba wydać duzo więcej. Pierwszy przykład z brzegu zasilający kabel GARGANTUA II zarówna w testach jak i opiniach ludzi wychodzi świetnie ten kabel..

 

http://www.audiostereo.pl/acoustic-zen_kabel-sieciowy-gargantua-ii_inne-651-4291-18.html

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katuje AZ Abslotut Silver już trzecia dobę i szczerze mówiąc jestem zawiedziony. Nie gra on u mnie, bas się nie pojawił, a ogólnie gra chyba gorzej niż na początku. Jakoś wyblakły środek i zanikająca scena i stereofonia. Nie wiem może za krótko gra, ale chyba u mnie się nie sprawdzi.

Wpinam Tellerium Q Black Diamond i włączam pętle na noc, nawet nie próbuje go dzisiaj słuchać, niech sobie gra cichutko cała dobę i zobaczymy.

na razie Siltech Classic 770i lepszy od AZ, szkoda ze tylko mniej szczegółowy na gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZ Hologram II - głośnikowe. Wcześniej Vovox Textura.

370 +510 + AP Tempo 6.

Muszę przyznać że jestem pod lekkim wrażeniem.

Pojawiło się dużo szczegółów, scena x 1,5, lepsza lokalizacja źródeł pozornych. Muzyka nabrała więcej powietrza, rozmachu.

Są też minusy. lekkie cofnięcie wysokich tonów, mniej dociążony bas ale głębszy (to się da skorygować ustawieniem).

 

W komplecie wypożyczyłem Absolute Copper 1.0m RCA, ale tu zmiana z Cardas Golden Cross XLR jest wątpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katuje AZ Abslotut Silver już trzecia dobę i szczerze mówiąc jestem zawiedziony. Nie gra on u mnie, bas się nie pojawił, a ogólnie gra chyba gorzej niż na początku. Jakoś wyblakły środek i zanikająca scena i stereofonia. Nie wiem może za krótko gra, ale chyba u mnie się nie sprawdzi.

Wpinam Tellerium Q Black Diamond i włączam pętle na noc, nawet nie próbuje go dzisiaj słuchać, niech sobie gra cichutko cała dobę i zobaczymy.

na razie Siltech Classic 770i lepszy od AZ, szkoda ze tylko mniej szczegółowy na gorze.

 

Dobrze że napisałeś u Ciebie (w Twoim systemie) to jest istotne zdanie.. dla innych ... A tellurium BD co Ci powiedzieli że jest rozgrzany ? Czy nowiutki z pudła? Bo jak nowy to jedna doba to za mało dlatego kabla...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.