Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dot. różnic anterga/końcówka.

 

Czy można ot tak wprost zamienić integrę na końcówkę

i jakie (oprócz uniwersalności intergy) różnice, wady, korzyści i wymagania itp.

 

Czy jest sens rozpatrywać usunięcie intergy i zamienienie na końcówkę.

 

Napisz konkretne modele będzie prościej.. tylko zacząć trzeba od finansów integra zawsze wychodzi taniej od dzielonego zestawu.. A w przypadku Accu to te ceny różnią się diametralnie ale i inaczej dzielony zestaw zagra.. jak w życiu coś za coś..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Lolek

 

PS5.1 to stary JMLab na Tioxidzie i polikewlarze. Bardzo szybkie, transparentne i rozdzielcze. To taki rentgen dla reszty toru - jak jest cos nie tak to mamy to podane na tacy. Stricte srebrne kable (poza topowymi Siltechami) są niemal zawsze odchudzone (jak bardzo to zależy od konkretnego kabla). W tamtym systemie było gładko, ale za chudo. Z Dynkami może być lepiej bo to inny charakter grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz konkretne modele będzie prościej.. tylko zacząć trzeba od finansów integra zawsze wychodzi taniej od dzielonego zestawu.. A w przypadku Accu to te ceny różnią się diametralnie ale i inaczej dzielony zestaw zagra.. jak w życiu coś za coś..

Jak cie stac i masz miejsce to bierz.koncowki i to najlepiej 7300 albo a70 i do tego c2850.Koncowki w accu leja integry w pysk.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zestawik to leje i to bardzo dobrze :- ) tylko trzeba mieć miejsce i kaskę.. Wojtek a może warto byłoby kupić integrę 470 i sprawa też na pewien sposób jest załatwiona :- ) oczywiście nie można jej równać do końcówki 7300 ale ...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez żartów to co integry 470, 370.270 to nie grają ?? To w takim razie jak grają dednony, marantze, onkya , yamahy i inne wzmaki tego typu..skoro te inegry nie grają.. prawdziwie.. słuchałem 370 jak i 470 i jak dla mnie grają i to całkiem fajnie( a 470 wyśmienicie jak na integrę), a że gorzej jak dzielone zestawy Accu to normalne ale jaka dzieli ich różnica cenowa.. Piszmy dokładnie bo jak ktoś wejdzie i przeczyta taki post, a nie jest obeznany z Accu to stwierdzi że po co ma wydawać 28 tys na 370 tkę skoro ona nie gra prawdziwie, to wyda 10 tys na Denona czy Marantza i szczękę będzie zbierał przez 3 dni po pokoju.. i powie wydałem 10 a nie 28 tys.. bo nawet nie sprawdzi jak to gra....

 

Kolejna sprawa myślę sobie, że jeśli kolegę byłoby stać tak na pstryknięcie palca na dzielony zestaw to od razu by się zastanawiał czy nie lepiej kupić coś dzielonego od Accu... a nie kupowałby 370 tki..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolego bez żartów to co integry 470, 370.270 to nie grają ?? To w takim razie jak grają dednony, marantze, onkya , yamahy i inne wzmaki tego typu..skoro te inegry nie grają.. prawdziwie.. słuchałem 370 jak i 470 i jak dla mnie grają i to całkiem fajnie( a 470 wyśmienicie jak na integrę), a że gorzej jak dzielone zestawy Accu to normalne ale jaka dzieli ich różnica cenowa.. Piszmy dokładnie bo jak ktoś wejdzie i przeczyta taki post, a nie jest obeznany z Accu to stwierdzi że po co ma wydawać 28 tys na 370 tkę skoro ona nie gra prawdziwie, to wyda 10 tys na Denona czy Marantza i szczękę będzie zbierał przez 3 dni po pokoju..

 

Kolejna sprawa myślę sobie, że jeśli kolegę byłoby stać tak na pstryknięcie palca na dzielony zestaw to od razu by się zastanawiał czy nie lepiej kupić coś dzielonego od Accu... a nie kupowałby 370 tki..

Widze ze nie lapiesz;)integry sa ok ale prawdziwe accu to dzielonki i tyle w temacie.Jak ktos ma naprawde wydac sporo siana i jest w stanie to udzwignac to nie ma co sie zastanawiac na integrami.Jednak zacząłbym od kolumn bo tu do ugrania jest najwięcej a i zestawienie z accu nie takie proste jak by sie wydawalo.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Aha prawdziwie to zadne accu nie gra..bo gra w sposob pplukrowany ocieplony i albo sie te bajke lubi albo nie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja to łapię bo odsłuchiwałem już kilka razy ,a we wrześniu kolejny raz pojadę odsłuchiwać tym razem 470 z SF serafino tradytion,,, mi chodzi o tych co dopiero coś chcą się dowiedzieć o Accu..

 

A w pełni się zgadzam ze ich dzielne zestawy to lepiej graja od integr ale też wolałbym takie zestaw od pewnego poziomu końcówki mocy bo te najniższe to bardziej skłaniam się do 470.. a tym bardziej patrząc ile jedno a ile drugie kosztuje.. co nie zmienia faktu że nowe integry 370/470 bo te słuchałem są dużo lepszymi od poprzedników.. i duzo lepszymi od swojej konkurencji w wielu wypadkach - chociaż to kwestia gustu..

Natomiast co do prawdziwego grania w 100% znaczeniu tego słowa - to żadna firma nie ma czegoś takiego co by zagrało w 100% naturalnie do tego co byś usłyszał na koncercie.. - prawdziwie granie w 100% znaczeniu tego słowa to tylko koncert i nic więcej.. bo każda firma ma swój styl grania i tak jak napisałeś albo to się lubi albo nie :- )

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się gubić na tym forum. Mam prośbę o pisanie konkretów a nie rozwlekłe wywody ...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A szczególnie doskakiwanie sobie do gardeł

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Miłego dnia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa myślę sobie, że jeśli kolegę byłoby stać tak na pstryknięcie palca na dzielony zestaw to od razu by się zastanawiał czy nie lepiej kupić coś dzielonego od Accu... a nie kupowałby 370 tki..

 

Tak właśnie tak ..... trafne i inteligentne spostrzeżenie. Oczywiście, że każdy "rozpędza" się ze swoimi oczekiwaniami i wydatkami. 2 lata temu na myśl mi by nie przyszło że 370 jest niewystarczające a i kasa była mocno spora jak dla mnie. A jednak 370 nie udźwignął SonusF Olympica III ... i to kompletnie. Nie dał rady także paru innym (test w Gdańsku w Premium Sound). Daje radę z moimi AP Tempo 6 bo są łatwe. Dał radę z DeVore Fidelity Orangutan O/96 - bo są jeszcze łatwiejsze - grało super (ale to już spora kasa).

 

Rozpatruję różne możliwości, także przetestowanie 470 a być może dopiero potem inne kolumny.

 

Zdaje sobie sprawę, że przejście na końcówki to kłopot z miejscem i wydatek / wydatki = łączeniówki, zasilanie itp.

Nie potrafię na jakie końcówki chciałbym przejść z 370 bo nigdy nie rozpatrywałem nawet takiej możliwości i wydatków.

 

 

Ale dziękuję bardzo za wpisy, chyba trochę ożyło forum !

W końcu po to jest forum a może ktoś jeszcze skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Kolego to wszystko kosztuje :- ) a jak testowałeś olimpijki III z 370 to na jakich kablach to sprawdzałeś ? Bo powiem Ci że troszkę w szoku jestem ze 370 nie dała rady olimpijkom, wiadomo że zawsze może być piej ale że kompletnie nie dała rady.. :- ) szok..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię integry tylko jestem ciekawy na jakich kablach odsłuchiwał , bo to że dla Ciebie kable nie mają znaczenia to nie oznacza ze tak jest u wszystkich, a wystarczy popatrzeć jakie Kolega Wojtek ma kable.. Nie wiem czy miałeś przyjemność odsłuchiwać olimpijek III.. ja miałem okazję 2 razy i raz to było z MF M6si z dobrymi kablami od AQ, a drugi raz z Marantzem PM 10 ze słabymi kablami - nazwy nie będę pisał ... żeby nie było.. Oba wzamcniacze na papierze mocniejsze od 370 tki... przy czym ten pierwszy czyli MF mocniejszy i w rzeczywistości.. również wydaje mi się (na tyle na ile pamiętam że było to odczuwalne) Marantz natomiast pomimo że na papierze mocniejszy to w rzeczywistości na pewno nie był mocniejszy od 370...a na pewno nie było tego czuć ... albo inaczej ja tego nie odczułem.. plus kabelki takie a nie inne włączając że zasilające to były za 5 zeta .. we wzmaku za 35 tys wyjściowo. Z jednym z testerów jak rozmawiałem powiedział mi, że dla niego top szkoda by było iść na ten odsłuch mając takie kable podpięte...ale poszedłem i nie generalnie nie żałowałem..bo kolejny raz posłuchałem sobie olimpijek ale w obu wypadkach tamte wzmaki dały radę szczególnie MF.. Natomiast znam dwie osoby, które testowały właśnie 370 z olimpijkami III i stwierdziły że może nie było to cudownie ale na pewno dały sobie radę.. choć Marantz PM 10 to nie moja bajka i na 100% uważam że nie jest wart tej ceny co kosztuje.. zresztą to nie tylko moje zdanie bo nawet sprzedawcy tego nie ukrywają.. ale to kwestia kto jak słyszy i nie ma to znaczenia dla kolegi Wojtka, którego nie mam zamiaru namawiać do zmiany swojego zdania .. Nawet w jednym ze sklepów, który sprzedaje SF jak i Accu Gość powiedział mi że dla olimpijek III nie warto dopłacać do 470, że 370 na spokojnie wystarczy.. oczywiście to jego zdanie i ja nie koniecznie zgadzam się z tym zdaniem.. na pewno bym brał 470 a przynajmniej tak na chwilę obecna myślę, choć na 100% żeby być pewnym trzeba by było postawić te dwie integry obok siebie.. ale miałem np okazję widzieć w boju 370 np. z B&W CM 9s2 i na tyle ile posłuchałem z jakimś Panem, który sobie testował - 370 wg mnie całkiem fajnie sobie poradziła, a jak trochę wiesz o B&W to zdajesz sobie sprawę jak kolumny tego Producenta są ciężkie do wysterowania (nie wspomnę o serii 800), zresztą podobnie jak SF.

 

Więc reasumując tak jak napisałem nie mam zamiaru odwodzić Kolegi Wojtka od jego zdania, tylko ciekawy jestem właśnie kabli na jakich odsłuchiwał i czego mu brakowało.. kto wie może i mi się taki zestaw trafi do przetestowania to zwrócę na to uwagę większą... a niewątpliwe olimpijka III to jedna z tych kolumn , którą lubię i która mnie interesuje..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc reasumując tak jak napisałem nie mam zamiaru odwodzić Kolegi Wojtka od jego zdania, tylko ciekawy jestem właśnie kabli na jakich odsłuchiwał i czego mu brakowało.

 

Odsłuchiwałem SF Olip III na kablach: Vovox Textura (konfekcja Oyaide) + Cardas Golden Cross XLR.

Poproszę tylko aby ewentualne dalsze wpisy nie były aż tak bardzo personalne (Wojtek to Wojtek tamto...)

Przecież tu chodzi o rostrzyganie dylematów może nie tylko moich, zresztą nie mam ciśnienia na szybkie zmiany. Dopuszczam też myśl, że może coś z tymi egz. SF było coś nie tak. Były kupione u dealera u niemców pod Berlinem. Wyprzedaż. Przy odsprzedaży kupujący znalazł ślady grubiańskiego traktowania.

A może to akustyka wnętrza.

 

 

Miałem w domu gościa który gra na Luxmanie + AP Virgo 25 i potwierdził moje rozczarowanie.

 

Po podłączeniu SF III dźwięk był reprodukowany na 60-65% (w por. do AP Tempo 6). Brakowało niskiego zejścia !!!, jakby koc leżał na kolumnach, ogólne przymulenie. Słabe kreowanie przestrzeni, źródeł pozornych, planów itp. Nie mam barwnej nawijki :)

 

Dodam jeszcze, że osoba która nabyła ode mnie SF, podłączyła je do zestawu Primare z kocówką mocy i ...... była zachwycony. Potęga dźwięku - jak twierdził.

Do tego stopnia, że zrezygnował z suba, grało wszystko jako kino domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem dzis 370 i 470 na contourach 30.Niestety 370ka nie dala im rady..a 470 bardzo dobrze je wysterowala..a potem..przelaczylismy na devore orangutany i to zagralo i to jak!

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwałem SF Olip III na kablach: Vovox Textura (konfekcja Oyaide) + Cardas Golden Cross XLR.

Poproszę tylko aby ewentualne dalsze wpisy nie były aż tak bardzo personalne (Wojtek to Wojtek tamto...)

Przecież tu chodzi o rostrzyganie dylematów może nie tylko moich, zresztą nie mam ciśnienia na szybkie zmiany. Dopuszczam też myśl, że może coś z tymi egz. SF było coś nie tak. Były kupione u dealera u niemców pod Berlinem. Wyprzedaż. Przy odsprzedaży kupujący znalazł ślady grubiańskiego traktowania.

A może to akustyka wnętrza.

 

 

Miałem w domu gościa który gra na Luxmanie + AP Virgo 25 i potwierdził moje rozczarowanie.

 

Po podłączeniu SF III dźwięk był reprodukowany na 60-65% (w por. do AP Tempo 6). Brakowało niskiego zejścia !!!, jakby koc leżał na kolumnach, ogólne przymulenie. Słabe kreowanie przestrzeni, źródeł pozornych, planów itp. Nie mam barwnej nawijki :)

 

Dodam jeszcze, że osoba która nabyła ode mnie SF, podłączyła je do zestawu Primare z kocówką mocy i ...... była zachwycony. Potęga dźwięku - jak twierdził.

Do tego stopnia, że zrezygnował z suba, grało wszystko jako kino domowe.

 

 

To ja jeśli chodzi o MF M6si było spoko, natomiast jeśli chodzi o Marantza to nie było tej mocy i nie było czuć tego czegoś co było kiedy odsłuchiwałem z MF M6si....ale generalnie charakter tej kolumny był.. ale ja też lubię olimpijkę dźwiękowo więc to też może ma wpływ na moją ocenę :- ) A tak jak napisałeś to może zależeć od wielu czynników jak choćby akustyka... jedno jest pewne co by nie podłączyć pod SF to musi być odpowiednia moc.. bo wtedy pokażą to co potrafią.. a potrafią wiele pod warunkiem ze ktoś lubi takie granie..

barwnej nawijki :) to wiesz nieliczni mają tę umiejętność - ja też i nie umiem opisywać tego co słyszę .. także luzik.. a jakie masz zasilające kable przy swoim zestawie ?

 

Poison a te devore orangutany to grały z 470 ? Czy z jakąś inną integrą ? Rozumiem ze lepiej Ci się podobało od Dunek? :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem..przelaczylismy na devore orangutany i to zagralo i to jak!

 

także miałem przygodę z Orangutanami w Nautilusie W-wa.

Słuchaliśmy 370 z kilkoma Dynkami i .... nie grało, choć po panach widać było, ze raczej ja czegoś nie słyszałem

Być może cały czas wychodziła słabość 370.

Poprosiłem na sam koniec "na odp....ol" oooooo te poproszę - Orangutany. Pan znowu nie trysnął entuzjazmem.

A to ci była jazda ! Szkoda że taka kasa ale nawet 370 dała radę !

 

jakie masz zasilające kable przy swoim zestawie ?

 

wtedy nordost red down x 2.

...wiem, wiem że tu mam zadane domowe do wykonania ale już mi to stałe wypożyczanie zbrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orangutany napedzi wszystko.nawet mala lampa.370 tym bardziej.Swietne kolumny i powaznie nad nimi mysle.Dynki nawet na 470.srednio.Moze z moja koncowka by pokazaly klase ale nie wiem czy chce mi sie je sciagac.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon też jakiś tani nie jest.. a na pewno nie dla przeciętnego Polaka.. generalnie u nich wszystko ma swoją cenę.. albo komuś to pasuje albo nie wchodzi do ich salonów.. mamy wiele rożnych salonów audio i dla każdego coś się znajdzie..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ayon też jakiś tani nie jest.. a na pewno nie dla przeciętnego Polaka.. generalnie u nich wszystko ma swoją cenę.. albo komuś to pasuje albo nie wchodzi do ich salonów.. mamy wiele rożnych salonów audio i dla każdego coś się znajdzie..

Obawiam sie ze nie zrozumiales.Dynaudio zleca im sprzedaz okreslonej liczby kolumn..a devore to mala firma i tak nie cisnie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze nie zrozumiales.Dynaudio zleca im sprzedaz okreslonej liczby kolumn..a devore to mala firma i tak nie cisnie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

I tak sprzedawca wmawia że najlepsze połączenie z Accu to Dynaudio. A to nie koniecznie tak jest. Dla mnie akurat to nie jest dobre połączenie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo to zależy od konkretnego nabywcy co mu się spodoba .. a nie jakiś automat że X z Y zagra ..

 

Poison na pewno tak jest że Dynki cisną ,, i wiem to z pierwsze ręki :- ) inaczej zrozumiałem to co napisałeś :- )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.