Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem do tysiąca złoty ? :-) Marku będzie Ci ciężko kupić coś fajnego do Twojego zacnego Accu w tej cenie.. może lepiej troszkę odczekać i dozbierać.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....mam podobne zdanie co Lolek126 ,, może lepiej troszkę odczekać i dozbierać,,

tym bardziej że ten wzmacniacz zasługuję na cos dobrego....ze swojego doświadczenia polecam

sieciowe Acrolinka - im wyżej tym lepiej.....głośnikowe tej samej firmy mogą już nie bardzo się wpasować

chociaż to trzeba sprawdzić ....może być za ostro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez tydzień okazję wypróbować kabel tellurium Black Diamnt XLR

(w porównaniu do mojego Cardas Golden Cross XLR).Połączył DP 510 i E 370. Kable głośnikowe Acoustic Zen Hologram II.

Kabel Tellurium wymagał min. 15h wygrzewania.

 

Wrażenia z odsłuchu opisze w punktach bo łatwiej:

 

- zwiększyła się plastyczność dźwięku w tym sensie że można bardziej zaobserwować różne instrumenty „w rozbiciu”. Ta separacja instrumentów nie zawsze była naturalna (albo mam stare przyzwyczajenia). Szczególnie przyjemnie wypadają chórki i nałożone głosy, w których nagle dokładnie słychać różnice w fakturach, rozsunięcie głosów... np. „Kiliański „In the room”

Kabel „wysunął” także niektóre instrumenty do przodu, przed scenę.

Kabel mocno akcentuje perkusję ! Świetnie wypada w nim rytm i puls muzyki.

 

- Tony niskie wg mnie bez większych zmian, tylko o drobinę odchudzone (w stos. do Cardasa) ale za to bas jest bardziej urozmaicony, ciekawszy w odbiorze,

 

- sporo zmian „na górze”. Jest jej więcej, chwilami to ociera się o podbicie. W niektórych nagraniach wręcz za dużo, ale ogólnie bardzo fajnie. W składach kameralnych wszelakie smyczki wypadły świetnie. Nie wiem tylko czy po dłuższym słuchaniu nie było by to męczące, ale to w zależności od systemu.

 

Długo by jeszcze ale tak ogólnie … Tellurium Black Diamont XLR to b.dobry kabel.

Idealny do elektronicznej muzyki. Yellow, Skalpel „Simple” !! Mocno wysuwa na 1-szy plan perkusję. Jest drive.

 

Lepiej od Cardasa ukazuje/separuje poszczególne instrumenty ale ma to i negatywne skutki. Czasem muzyka nie jest tak spójna jak przy Cardasie, który jest wg mnie bardzie muzykalny.

 

Ponieważ dopłata (przy ewent. zamianie) jest spora a przyjemność ze słuchania leży raczej po stronie Cardasa to Golden Cross pozostaje.

 

PS

Śmieszna sprawa. Podczas wykonywania testów bardziej niż zwykle wsłuchujemy się w niuanse muzyki. W moim przypadku po wpięciu Tellurium „odkrywałem” sporo smaczków ! A po ponownym wpięciu starego kabla okazało się że te drobiazgi także są słyszalne, tylko inaczej słucha się muzyki na co dzień a inaczej „od święta” :)

 

Za wszelkie niezgodności z waszymi opiniami z góry przepraszam i poproszę o wyrozumiałość przy hejt-cie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie super nie są? Wydają się mega ostre skoro nawet na Accuphase to słychać.

 

sporo zmian „na górze”. Jest jej więcej, chwilami to ociera się o podbicie. W niektórych nagraniach wręcz za dużo, ale ogólnie bardzo fajnie. W składach kameralnych wszelakie smyczki wypadły świetnie. Nie wiem tylko czy po dłuższym słuchaniu nie było by to męczące, ale to w zależności od systemu.

 

 

Koledzy, nie jestem miłośnikiem kabli, wręcz przeciwnie. Ustawiłem 1kzł jako max. pułap za używany kabel ponieważ wiem że różnice to niuanse i wolę wydać te pieniądze na lepsze kolumny / DAC.

Przerabiałem już kiedyś Audioquesty od King Cobry do Colorady i MITy aż do Magnumów a na końcu zrobiłem sobie sam XLRy ze studyjnego druta mogami 2534 na pozłacanych Neutrikach i grało.

 

Mieszkam w Holandii także 'manufaktury' raczej odpadają, poza tym wolałbym używany ponieważ utrata wartości na takich gadżetach jest ogromna. Podobnie z samym E-600, kupiłem roczny egzemplarz za €5950 kiedy nowe kosztowały prawie 2 razy tyle.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zdanie, ze kable jest sens wtedy kupić , kiedy ktoś słyszy różnice na takim czy innym kablu, jeśli nie jest w stanie usłyszeć + jak i - to zakup jest bez sensu. Co nie zmienia faktu, że kable maja duży wpływ na to co się słyszy i znam nie jednego co kiedyś twierdzili, że to nie ma sensu i generalnie pic na wodę , a dzisiaj mają już znacząco lepsze kable od tego co mieli powiedzmy 5-7 lat temu. Sprzedaż fajnych kabli, które są cenione na rynku również swoje ceny trzymają, a fakt że w większości przypadków potem odsprzedaje się taniej to normalne. Choć znam przypadki, gdzie ludzie elektronikę czy też kable po kilku latach sprzedali w porównywalnej cenie zakupu, bo przez kilka lat podrożały te konkretne rzeczy. I ostatnia sprawa to że dany kabel nie zagrał w danym systemie to nie oznacza, ze kabel jest słaby, oczywiście może tak być, ale również w wielu przypadkach ten sam kabel w innym systemie jak i z innymi kolumnami potrafi nie raz nie dwa zagrać bardzo dobrze. Zresztą gdyby kable nie miały wpływu to ludzie by ich nie kupowali, a przecież nie są wszyscy Prezesami i każdy wolałby wydać mniej aby mieć lepiej, a te pieniądze co zostaną przeznaczyć na coś innego. Tutaj Kolega pisał o udanym zakupie Accu, w tym wypadku się udało, ale patrząc na ogłoszenia to w Polsce i nie tylko często gęsto zabawki tego producenta 8-10 letnie są dosyć drogie i bardzo dobrze się sprzedają. Bo ludzie cenią elektronikę od takich producentów jak np Accu.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice slyszę ale bardziej patrze na solidnosc kabla i to zeby nei byl dziwakiem łapiacym zakłócenia typu Nordosty-anteny.

 

Zastanawiam się co robić, czy kupić moduł DAC-50 czy Audio GD 7.77 albo R2R-7...GD są 2x droższe ale mają dużo większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kup sobie Furutech 314, zapraw wtykami Viborg serii 501 i będziesz zadowolony.

Mam tak zrobione 4 komplety i jest bardzo dobrze. I nie zrujnuje portfela.

314 dobrze pasuje do charakteru Accuphase więc to dobry kierunek. Nie zrujnuje też kieszeni a kabelek jest jednym z najciekawszych do około 1500 zł. Zdecydowanie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable przy Accuphase " niestety " słychać.

Testowałem xlr harmonix 101 sus ( po wypięciu wireworld golden eclipse ).

Dźwięk przygasł, stał się bardziej matowy, ciemny, mniej góry . Co kto lubi, niektórzy bronią Harmonixa , że to uporządkowanie sceny . Ale po podpięciu golden eclipce dźwięk stał się znowu bardziej muzykalny, ciepły ...

czyli należy samemu posłuchać i dla siebie wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, nie jest to cieply DAC ale o to chodzilo. Powiedzialbym ze jest neutralny, wybrzmienia fortepianu czy gitary akustycznej albo dobrze zrealizowane wokale to gesia skórka :-)

Czuje ze gra mocno na basie w porownaniu z Audio GD NFB1, nie jest to rozlazle buczenie ale po prostu mocny, twardy kop. Jednak wymiana IC z marketowego na Black Cable Donau (solid core miedziane) na srebrnych neutrikach XLR dala wielka poprawe.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ten dac jakieś slabe strony?srednica ma wypełnienie harmonicznymi czy szczupla?dac dziesiatkuje plytoteke?

Raczej nic słabego, odstającego od reszty.

Gra dość równo, ma świetnie prowadzony bas, dobrze różnicowany, rytmiczny, bez rozlazłości.

Góra rozdzielcza ale bez ostrości.

Nie dopala jakoś szczególnie średnicy, gra raczej równo, nie jest gęsty ale bez oznak chudości.

Jeśli nie połączymy z chudym systemem to będzie OK

Z Accu fajny duet (ja próbowałem z AB ale z A-klasowymi będzie pewnie jeszcze lepiej, mając na uwadze zestawienia z innymi piecami).

Płytoteki też nie zdziesiątkuje, choć całkiem słabe realizacje trochę obnaży.

Oczywiście trzeba spróbować u siebie, bardzo dużo zależy też od kolumn, akustyki, od samej wysokotonówki nawet i jej aplikacji.

Dla mnie ten DAC to taki bardzo bezpieczny wybór.

Gra bdb, nie widzę wad konstrukcyjnych (odkąd w nowych wersjach przestał się grzać), jest bardzo funkcjonalny.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.