Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kable przy Accuphase " niestety " słychać.

Testowałem xlr harmonix 101 sus ( po wypięciu wireworld golden eclipse ).

Dźwięk przygasł, stał się bardziej matowy, ciemny, mniej góry . Co kto lubi, niektórzy bronią Harmonixa , że to uporządkowanie sceny . Ale po podpięciu golden eclipce dźwięk stał się znowu bardziej muzykalny, ciepły ...

czyli należy samemu posłuchać i dla siebie wybrać .

Tak sie dopytam jeszcze jedna mysl mnie naszła -czy miałeś tego Harmonixa wygrzanego?

 

przypomnę historie ze swoimi szczególnie jak wspomnę kable głośnikowe dopiero po trzech tygodniach z dnia na dzień, dźwięk z przyduszonego zmienił sie na otwarty ,muzykalny bardziej rozdzielczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dopytam jeszcze jedna mysl mnie naszła -czy miałeś tego Harmonixa wygrzanego?

 

przypomnę historie ze swoimi szczególnie jak wspomnę kable głośnikowe dopiero po trzech tygodniach z dnia na dzień, dźwięk z przyduszonego zmienił sie na otwarty ,muzykalny bardziej rozdzielczy

 

Dźwięk z IC może być tak długo otwarty, muzykalny i rozdzielczy, aż nie wepnie się innego przewodu, który zburzy cała tą teorię i pokaże na na nowo co to otwartość, uporządkowanie czy muzykalność :) Tu nie ma reguły, bo nawet ten nowy, niby lepszy IC i tak może się nie wpisać w przeróżne gatunki muzyczne. Zresztą piszę to z własnego doświadczenia, gdzie ostatnio, jednocześnie mam podpięte (niby na próbę - tylko jakoś jeszcze nie wypiąłem), dwa IC do odtwarzacza CD, po to aby dobierać odpowiedni kable do odpowiedniego nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wpisuje się do klubu z Accuphase e302.

Najlepszy wzmacniacz jaki do tej pory miałem, to tak po krótce.

Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na sprzedaż mam zestaw Accuphase. Zainteresowanych proszę o kontakt :)

 

https://www.olx.pl/oferta/accuphase-e-360-CID99-IDwUC7z.html#95ba8800c3

 

https://www.olx.pl/oferta/accuphase-dp-430-od-polskiego-dystrybutora-gwarancja-CID99-IDv3eZZ.html#95ba8800c3

 

 

pozdrawiam

 

Tomek

Edytowane przez pielgrzym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze konradwo idealnie to opisal. Fakt moj v18 ktory ma moze ze 2 miesiace az tak sie nie grzeje, pokrywa jest lekko ciepla.

Zacytuje samego siebie, a jednak przy 28*C w pokoju i odtwarzaniu hi-res DAC robi się gorący. Fizyki klasy A nie da się oszukać.

 

Napiszę też krótko o KS-1130 to faktycznie kabel z klasą (markodynamika, detale, powietrze) ale z wycofaną średnicą, taka chyba natura srebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Panowie mam pytanie: E-203, E-205/305 czy E-206/306?

 

Chodzi o miodne granie pod winyla. To ma być taka relaksująca konfiguracja. Co do kolumn: dobiorę sam. Pytanie dotyczy oceny brzmienia w/w wzmacniaczy.

 

PS. Zdaję sobie sprawę, że 203 jest znacznie starszy i powinien brzmieć nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie: E-203, E-205/305 czy E-206/306?

Pytał

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś miał przyjemność wygrzewać cd Accu ? Wygrzewanie trenowałem trochę wzmacniacza, kabli i mam pogląd. Ale cd ? Czy są duże różnie i po jakim czasie grania ?
Nie tylko wygrzewac ale i nawilzac, wszak Japonia to wilgotny kraj o morskim subtropikalnym klimacie. Nie wiem tylko czy rodzaj konewki ma znaczenie,ale to pewnie bardziej doświadczeni sie wypowiedza.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał przyjemność wygrzewać cd Accu ? Wygrzewanie trenowałem trochę wzmacniacza, kabli i mam pogląd. Ale cd ? Czy są duże różnie i po jakim czasie grania ?

 

Nie wiem czy wygrzewanie sprzętu to akurat przyjemność, ale owszem zdarzyło mi się grać na także na cd Accu od przebiegu zerowego i oczywiście zmiany w toku użytkowania są jednak nie jakieś spektakularne. Generalnie z moich doświadczeń Accu prosto z pudła grają przyzwoicie i z grubsza kompletnie a z czasem jedynie szlifują detale. Co innego zostawić Accuphase'y nie używane dłuższy czas - potem jest męka z dochodzeniem do pełni możliwości, szczególnie ze wzmacniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wpisuje się do klubu z Accuphase E-270 i DP-430.

Gratuluję :) Czy naprawdę E-270 jest wart tej ceny? W Niemieckim Audio Accu dostał aż 128 pkt,więcej niż Yamaha A-S3000,MA 7000AC,czy np Wadia Intution 01. Ja osobiście zbieram,na używany E-370,ale może faktycznie kupić E-270

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz zdecydować, odsłuchać obydwa modele, ile ludzi tyle opinii.

Osobiście nie widziałem większego sensu, aby kupować wyższy model ( no chyba, że 470 ). Kasę z różnicy ceny, dołożyłem do zakupu kombinacji kabli Harmonix, Hjiri ( Harmonix Exq, Harmonix X-DC 350M2R, Hijiri Nagomi X-DCH, Hijiri Hgp -"Million" ), wraz Harbetami gra naprawdę wyśmienicie.

Edytowane przez Andrzej67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz zdecydować, odsłuchać obydwa modele, ile ludzi tyle opinii.

Osobiście nie widziałem większego sensu, aby kupować wyższy model ( no chyba, że 470 ). Kasę z różnicy ceny, dołożyłem do zakupu kombinacji kabli Harmonix, Hjiri ( Harmonix Exq, Harmonix X-DC 350M2R, Hijiri Nagomi X-DCH, Hijiri Hgp -"Million" ), wraz Harbetami gra naprawdę wyśmienicie.

Porównywałeś na tych samych kolumnach 270 vs 370 ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na dwóch Audio Physic 10 ( bardzo ciekawe, uniwersalny model ) praz Harbeth 30.1.

Czyli rozumiem,że według Ciebie nie warto dopłacać do e-370 ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.