Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Cała tylna ściana za głośnikami zbudowana jest ze specjalnego materiału acustycznego produkcjii francuskiej ,technicznie zecz biorąc pokój podzielony na pół , za plecami analogiczna ściana , miód brzmienie , ciężko było opuścić to miejsce.

91780B6D-210D-41DA-A7F5-C6CECA550582.jpeg

Jeszcze to , sama igła to jakieś 59.000 . Strach oddychać na to , samo opuszczenie igły na vinyla to już dreszczyk , rusza wyobraźnie jak ta igła wyszukuje detali z rowków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 02:22, Faceaccu napisał:

OK , no i mamy , przywloklem następnego grata ???!!!! Audioholizm to groźna chroba , ale twierdze ze nie jestem chory i nie pójdzie do psychologa . 

35FCA8E7-BD05-4754-88E2-848A7F8CC6B1.jpeg

Ładny MI "grat" :-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 22:38, Faceaccu napisał:

Cała tylna ściana za głośnikami zbudowana jest ze specjalnego materiału acustycznego produkcjii francuskiej ,technicznie zecz biorąc pokój podzielony na pół , za plecami analogiczna ściana , miód brzmienie , ciężko było opuścić to miejsce.

91780B6D-210D-41DA-A7F5-C6CECA550582.jpeg

Jeszcze to , sama igła to jakieś 59.000 . Strach oddychać na to , samo opuszczenie igły na vinyla to już dreszczyk , rusza wyobraźnie jak ta igła wyszukuje detali z rowków .

Jako wielbiciel marki Accuphase, pół źartem: Im więcej teorii dorobi klient tym mniej natrudzić musi się sprzedawca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hernandes napisał:

Witam, okazuje sie, że Accuphase potrafi sie zepsuć... Końcówka P650, czyli po 15 latach miała prawo, hmmm. Czy moglibyście mi doradzić serwis? Najchętniej w Warszawie. Dzięki z góry! :))

15 lat to i tak szacun... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oczy widziałem bodajże 12  letni odtwarzacz cd ( nie pamiętam modelu ) i żadnej reperacji nie było... tylko jakaś regeneracja/czyszczenie czy coś w tym stylu zwał jak zwał.. ale ani razu nie odmówił posłuszeństwa :-) 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 17:35, skolopendra napisał:

A-50 natomiast nie ma problemu z basem .Słuchałem za to A-75.Bardzo sterylne brzmienie nie przypominające starszych końcówek mocy.Lecz podobać się może...

Sterylnym bym go nigdy nie określił. Twój skrót myślowy jest całkowicie nieadekwatny i obiektywnie rzecz ujmując, niemający nic wspólnego z rzeczywistością. Robiłem porównanie A-75 z jego poprzednikiem, czyli A-70. W nowym modelu pozostaje ta sama szlachetna substancja i lepkość średnicy. Nowa końcówka dodaje natomiast większą lotność wysokich tonów, jeszcze lepszy wgląd w nagranie oraz bardziej precyzyjny bas. Moim zdaniem to rewelacyjnie brzmiąca końcówka Accu - najlepsza stereofoniczna, A-klasowa końcówka mocy tego producenta. 

W dniu 15.12.2018 o 18:32, Faceaccu napisał:

wszystko sie zmienia i zawsze jest jakiś niesmak , a to to a to tamto , technologia zawsze nas przerasta i nieraz musimy iść na kompromis i zmienić trochę gusta i przyzwyczajenia słuchowe tego wymaga postęp , bo jeżeli tego nie zrobimy to będziemy dinozaurami , podobnie jak z jedzeniem , nie można jeść tylko rodzimych potraw , bo obce smakują dziwnie , ale to tylko na początku . Mam na myśl porównanie 50 do 75 . Rozmawiałem właśnie ze sprzedającym dzisiaj już nie mogę odebrać 60 dopiero w poniedziałek .

ale może do poniedziałku się rozmyślę i pójdę w kierunku 70 lub 75 z nowym smakiem . 

A może jakiś nowszy P. Line????

Jeśli masz taką możliwość (finansową), aby iść w kierunku A-75 to się nawet nie zastanawiaj, jest sporo lepsza od dotychczasowych A-klasowych konstrukcji. A brzmienie jest właśnie tym do czego dążymy w tranzystorowym audio. 

W dniu 15.12.2018 o 18:32, Faceaccu napisał:

wszystko sie zmienia i zawsze jest jakiś niesmak , a to to a to tamto , technologia zawsze nas przerasta i nieraz musimy iść na kompromis i zmienić trochę gusta i przyzwyczajenia słuchowe tego wymaga postęp , bo jeżeli tego nie zrobimy to będziemy dinozaurami , podobnie jak z jedzeniem , nie można jeść tylko rodzimych potraw , bo obce smakują dziwnie , ale to tylko na początku . Mam na myśl porównanie 50 do 75 . Rozmawiałem właśnie ze sprzedającym dzisiaj już nie mogę odebrać 60 dopiero w poniedziałek .

ale może do poniedziałku się rozmyślę i pójdę w kierunku 70 lub 75 z nowym smakiem . 

A może jakiś nowszy P. Line????

Jeśli masz taką możliwość (finansową), aby iść w kierunku A-75 to się nawet nie zastanawiaj, jest sporo lepsza od dotychczasowych A-klasowych konstrukcji. A brzmienie jest właśnie tym do czego dążymy w tranzystorowym audio. 

W dniu 16.12.2018 o 21:13, Jamówię napisał:

Nagra,Rockport i co jeszcze?

Pozostała elektronika to również Szwajcaria - CH Precision - elektronika klasy DCS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szpieg napisał:

Sterylnym bym go nigdy nie określił. Twój skrót myślowy jest całkowicie nieadekwatny i obiektywnie rzecz ujmując, niemający nic wspólnego z rzeczywistością. Robiłem porównanie A-75 z jego poprzednikiem, czyli A-70. W nowym modelu pozostaje ta sama szlachetna substancja i lepkość średnicy. Nowa końcówka dodaje natomiast większą lotność wysokich tonów, jeszcze lepszy wgląd w nagranie oraz bardziej precyzyjny bas. Moim zdaniem to rewelacyjnie brzmiąca końcówka Accu - najlepsza stereofoniczna, A-klasowa końcówka mocy tego producenta. 

Ja porównywałem A-75 ZE SWOJĄ A-50 .I tak właśnie ona brzmi STERYLNIE bez skrótów myślowych.echh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z ogłoszeń handlarz napisał o integrze E-460 że nie gra lepiej od E-470, ale jest lepszym wyborem niż E-370. Może ktoś potwierdzić tę tezę?

Czy oprócz mocy faktycznie 460ka jest lepsza od 370ki? A jeśli tak to w czym jest taka lepsza? Czy to może zwykły marketing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem kolego nawet ktoś ceny z Japonii wklejał jakie są i faktycznie jest duża różnica, ale po doliczeniu wszystkich opłat, ceł i braku gwarancji, bo jak zmienisz zasilanie to nie masz gwarancji, to nie wiem czy ja bym się w coś takiego pchał. Ale faktycznie mnie też Kolego boli jak wtedy widziałem te ceny :-) Nie dość, że bogatszy kraj to i ceny lepsze.. 

 

A na razie mogę Ci wkleić zdjęcia  nowej integry 480 - u Kolegi się wygrzewa :-) 

 

image-28365.jpg

image-28366.jpg

image-28367.jpg

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to zależy od tego ile im zostało na stanie... jak duzo to jest szansa, a jak kilak szt. to będzie taniej, ale szału nie będzie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jak policzysz wszystkie koszta to już mniej wychodzi? Tak przynajmniej , gdzieś tutaj ktoś wyliczał - vat, cło , transport, przerobienie zasilania itp..  ale Japończykom szczerze można pozazdrościć. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, war3z napisał:

Połowa ceny sklepowej u nas.

Ja pytałem jaka to jest dobra cena ale końcowa dobra cena - po opłaceniu cła, VATu i dostosowaniu zasilania. Ponawiam pytanie, jaka to jest dobra cena? 

W między czasie dam Ci dobrą radę. Na Allegro jest E-470 w cenie 26 tyś PLN. Pewnie za 23 tyś PLN wyrwiesz (marża Allegro). Pierwszy właściciel, wzmacniacz ma rok, pochodzi z krajowej dystrybucji, posiada gwarancję. I jak zapewnia sprzedajacy - "pachnie nadal świeżością". Zamiast żyć iluzją, zainteresuj sie tą oferta, kup i ciesz się muzyką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też E-460 za 19tyś. Porównywał ktos może je obydwa w jednym systemie? Czy oprócz zmian detali z przyciskami i lepszym oświetleniem „wycieraczek” grają inaczej?

A jak 460 ma się do 370?

ps. Na rynku wtórnym jest tez E-360 za ok. tyś pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xniwax napisał:

Chyba sama obudowa ;)

Koledze chodziło chyba o E-360 z Bydgoszczy za ok 12500. ale coś nie może jej długo sprzedać 

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.