Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.01.2019 o 13:48, cir napisał:

Szpieg :)

pytanie na powaznie -udało sie Tobie kiedys usłyszec pre lebena ze zmostkowanymi koncówkami 660P

ktos tego próbował w Nautilusie ?

draze temat  bo padła mi koncówka która miałem  i rzutem na tasme /bo swięta/ wziąlem małego lebena F do kolumn AA bo kiedys tego słuchałem i jest bardzo fajnie i chętnie  poszedłym dalej  w strone Lebena

mam CD accu stad wpis w temacie klubowym :)

cir,tak jak napisał Ci szpieg. Ja dodam tylko tyle,że 300F wypada lepiej niż CS600 i lepiej niż Accu E600 a to przecież potężna różnica w pieniądzach. Innych integr nie porównywałem,więc jeśli chcesz faktycznie iść wyżej z Lebenem a nie tylko drożej,to P1000 załatwia sprawę dożywotnio,tak będzie też i w moim przypadku:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście cennik Accu - jest podana cena najnowszej topowej  integry w klasie A-B, E-480 i uwaga cena jest ta sama co do złotówki jaka była za poprzednika (E-470) , a dzwoniłem przed końcem roku i pytałem się o cenę to powiedzieli mi, że będzie o 1000 zł więcej, wnioskuje, że Nautilus odliczył cło, które zostało zmniejszone od stycznia tego roku. Teraz oby inni Dystrybutorzy, którzy sprzedają zabawki Made in Japan zrobili podobnie, zawsze to jest troszkę taniej dla kupujących. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jamówię napisał:

cir,tak jak napisał Ci szpieg. Ja dodam tylko tyle,że 300F wypada lepiej niż CS600 i lepiej niż Accu E600 a to przecież potężna różnica w pieniądzach. Innych integr nie porównywałem,więc jeśli chcesz faktycznie iść wyżej z Lebenem a nie tylko drożej,to P1000 załatwia sprawę dożywotnio,tak będzie też i w moim przypadku:))

U mnie CS 1000p też załatwia sprawę dożywotnio, A jeśli wymienisz w nim lampy ( jak to ja uczyniłem ) to dopiero usłyszysz jak to brzmi...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamek_68 napisał:

U mnie CS 1000p też załatwia sprawę dożywotnio, A jeśli wymienisz w nim lampy ( jak to ja uczyniłem ) to dopiero usłyszysz jak to brzmi...:)

czy koncówka aby nie brumi /jakie masz kolumny/ ? w jakie lampy poszedłes?

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię potencjometr na maksa i przyłożę ucho do głośnika basowego, to trochę słychać brumienie co jest normalne w lampie.

Moje kolumny to Infinity Renaissance 90.

Lampy wejściowe to Amperex NOS / sterujące RCA clear top NOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamek_68 napisał:

Jak zrobię potencjometr na maksa i przyłożę ucho do głośnika basowego, to trochę słychać brumienie co jest normalne w lampie.

Moje kolumny to Infinity Renaissance 90.

Lampy wejściowe to Amperex NOS / sterujące RCA clear top NOS

pytam bo jak widze masz kolumny o skutecznosci 87 dB , ja o duzo wyzszej stad pytanie o ew, brumienia bo na moich potrafi sie zrobic juz spore z koncowek które "normalnie "nie brumią 

trzeba sprawdzić i juz :)

 

10 godzin temu, Jamówię napisał:

to P1000 załatwia sprawę dożywotnio,tak będzie też i w moim przypadku:))

a moze ktos juz mostkował ta koncówke ? mam dwa wolne miejsca :)

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 18:02, cir napisał:

pytam bo jak widze masz kolumny o skutecznosci 87 dB , ja o duzo wyzszej stad pytanie o ew, brumienia bo na moich potrafi sie zrobic juz spore z koncowek które "normalnie "nie brumią 

trzeba sprawdzić i juz :)

 

niestety  CS1000P brumi przy głośnikach o skuteczności 89 db ,niestety trafo sieciowe też buczy -co wydaje się nieporozumieniem przy tak wysokiej cenie ,widać zaoszczędzono na JAKOŚCI transformatora -dobrze zrobiony wzmacniacz lampowy nie brumi ,a trafo jest ciche ,nie lubię jak przy cichych partiach muzyki słychać jakieś buczenie i brumienie 

 

Edytowane przez feluś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, feluś napisał:

niestety  CS1000P brumi przy głośnikach o skuteczności 89 db ,niestety trafo sieciowe też buczy -co wydaje się nieporozumieniem przy tak wysokiej cenie ,widać zaoszczędzono na JAKOŚCI transformatora -dobrze zrobiony wzmacniacz lampowy nie brumi ,a trafo jest ciche ,nie lubię jak przy cichych partiach muzyki słychać jakieś buczenie i brumienie 

 

U mnie trafo nie buczy, nawet jak blisko przyłożę ucho jest cisza. A co do brumienia to jak przyłożę ucho do głośnika to słyszę. Nie ma mowy żebym słyszał brumienie w miejscu odsłuchu.

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 22:51, adamek_68 napisał:

Mój znajomy grał na zestawie pre Lebena z końcówką Accu tyle, że A klasową A-45 i był zadowolony.

Jeśli to gra dobrze,to ja juz nic nie mówię..swiadczy to tylko o braku osłuchania..taki dzwiek to mozna miec za kilka tys z byle chinskiej lampowej integry bez j... sie w dzielonki za dziesiatki tysi.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, p0is0n napisał:

Jeśli to gra dobrze,to ja juz nic nie mówię..swiadczy to tylko o braku osłuchania..taki dzwiek to mozna miec za kilka tys z byle chinskiej lampowej integry bez j... sie w dzielonki za dziesiatki tysi.

Ha ha ha... zostawię to bez komentarza, szkoda dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 17:55, adamek_68 napisał:

Jak zrobię potencjometr na maksa i przyłożę ucho do głośnika basowego, to trochę słychać brumienie co jest normalne w lampie.

Nie, to nie jest normalne w lampie. Jedyne co ma prawo być slyszalne to szum termiczny lamp. Żadne brumienia, trzaski, piski i inne dziwne dźwięki nie powinny być słyszalne:)

1 godzinę temu, adamek_68 napisał:

Ha ha ha... zostawię to bez komentarza, szkoda dyskusji...

Nie ma co wyśmiewać kolegi. Warto posłuchać i pojeździć po ludziach. Czasem możesz się mocno zaskoczyć jak porządny  chiński lampiak zleje drogiego Accu. Oczywiście nie taki za 5kzł. Miałem ostatnio okazję słuchać chinolca na 845 za 30kzł i życzyłbym sobie taki dźwięk z Accu za 2-3 razy wyższe kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Accu ciężko porównywać sprzęty na lampach, bo takowych nie robią, a jak ktoś lubi tak dźwięk to raczej patrzy na Producentów, którzy robią zabawki na lampach i do takowych robi porównanie pod względem dźwięku.  Też nasuwa się pytanie ile taka chińska elektronika wytrzyma, bo obawiam się, że różnie z tym morze być.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, feluś napisał:

niestety  CS1000P brumi przy głośnikach o skuteczności 89 db ,niestety trafo sieciowe też buczy -co wydaje się nieporozumieniem przy tak wysokiej cenie ,widać zaoszczędzono na JAKOŚCI transformatora -dobrze zrobiony wzmacniacz lampowy nie brumi ,a trafo jest ciche ,nie lubię jak przy cichych partiach muzyki słychać jakieś buczenie i brumienie 

 

to troche robi sie nieporozumienie bo chyba ma odczepy na głosniki 16 ohm a takie sa zwykle wysokoskuteczne

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha... zostawię to bez komentarza, szkoda dyskusji...
Zostaw jak chcesz.Mialem to zestawienie w domu przez ponad tydzień i bylo to takie cieple ok granko bez detalu i przestrzeni,ale nic poza tym.Jak ktos to lubi to ok.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha... zostawię to bez komentarza, szkoda dyskusji...
Zostaw jak chcesz.Mialem to zestawienie w domu przez ponad tydzień i bylo to takie cieple ok granko bez detalu i przestrzeni,ale nic poza tym.Jak ktos to lubi to ok.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, p0is0n napisał:
9 godzin temu, adamek_68 napisał:
Ha ha ha... zostawię to bez komentarza, szkoda dyskusji...

Zostaw jak chcesz.Mialem to zestawienie w domu przez ponad tydzień i bylo to takie cieple ok granko bez detalu i przestrzeni,ale nic poza tym.Jak ktos to lubi to ok.

A mógłbyś konkretnie opisać jakie to było zestawienie Jaki pre , jaka końcówka i jakie kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lolek126 napisał:

Z Accu ciężko porównywać sprzęty na lampach, bo takowych nie robią, a jak ktoś lubi tak dźwięk to raczej patrzy na Producentów, którzy robią zabawki na lampach i do takowych robi porównanie pod względem dźwięku.  Też nasuwa się pytanie ile taka chińska elektronika wytrzyma, bo obawiam się, że różnie z tym morze być.

Może tak a może nie. Zawsze można porównać z tranzystorem np takim :)

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zauważyłem dzisiaj, ze w moim stareńkim E-205 zaczął trzeszczeć potencjometr podczas kręcenia. Jak na naniego nacisnę mocniej to też są jakieś trzaski. To nie jest na razie jakieś mocno przeszkadzające ale chyba warto by było dać to komuś do czyszczenia. Dużo z tym jest roboty w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dobra, na razie udało się to naprawić. Zdjąłem obudowę i do samego wnętrza potencjometru dojścia nie ma, ale wyjąłem wtyczkę do jego płytki idącą ( tę dużą) i potraktowałem kontakt-sprayem. Bo jak nią ruszałem to właśnie pojawiały się te lekkie trzaski.

Dodatkowo wypiąłem wszystkie te duże wtyczki w całym wzmaku i też je ,, ożywiłem'' tym specyfikiem.

Na razie problem zniknął zupełnie. Ale to pokazuje, że czas robi swoje i może by się mojej staruszce przydało jakieś ,, spa''.

Muszę kogoś ogarniętego i chętnego znaleźć niech mi go przeglądnie dogłębnie. Bo zabawa z wtyczkami mało, że usunęła problem to jeszcze dała zauważalną poprawę jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.01.2019 o 12:54, lolek126 napisał:

  Też nasuwa się pytanie ile taka chińska elektronika wytrzyma, bo obawiam się, że różnie z tym morze być.

Chińskie lampy? Sorry ale znana jest chińska jakość a właściwie jej brak. Wydawać 30 tys na chiński sprzęt to czysta głupota. Wolałbym porządny japoński sprzęt który wiem że podziała długie lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Chińskie lampy? Sorry ale znana jest chińska jakość a właściwie jej brak. Wydawać 30 tys na chiński sprzęt to czysta głupota. Wolałbym porządny japoński sprzęt który wiem że podziała długie lata. 

Jaki to chiński sprzęt za 30 tys. masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś proszę krótko scharakteryzować czy E-470 zagra podobnie jak E-370? Czy różnica jest tylko w mocy wyjściowej czy jeszcze w czymś innym?

A jak to granie ma się do A klasowego E-600?

Nie słuchałem A klasy w tranzystorze i zastanawiam się czy to jest sprzet dla każdego (uniwersalny) czy raczej wytrawnych jazzowych melomanów.

Zanim będę się wybierał na odsłuchy to może ktoś od razu odradzi, albo wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka pewnego sprzętu to polecam Accuphase E-302 wzmacniacz mojego kolegi, wykonałem w nim kompleksową renowacje tak więc wzmacniacz jest w absolutnie idealnym stanie

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-accuphase-e-302-od-pasjonata-7849771498

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 18:33, jaxcek napisał:

Czy może ktoś proszę krótko scharakteryzować czy E-470 zagra podobnie jak E-370? Czy różnica jest tylko w mocy wyjściowej czy jeszcze w czymś innym?

A jak to granie ma się do A klasowego E-600?

Nie słuchałem A klasy w tranzystorze i zastanawiam się czy to jest sprzet dla każdego (uniwersalny) czy raczej wytrawnych jazzowych melomanów.

Zanim będę się wybierał na odsłuchy to może ktoś od razu odradzi, albo wręcz przeciwnie.

Nikt nie próbował porównać? Też jestem zainteresowany takim porównaniem. Szczególnie na wymagających kolumnach. Zastanawiam się, czy B&W 804 Diamond nie przyduszą za bardzo E-370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Mój stareńki Accu E-205 wczoraj wylądował w serwisie studia Hi-Fi w Bielsku. Pan Bieniek, stwierdził , że wzmak jest w bardzo dobrej kondycji, świetnie trzyma wszystkie parametry jednak wymiany wymagają przekaźniki Omron-a na wyjściach głośnikowych. Jutro mają dojść dokładnie takie same też tego producenta, całe szczęście że są dostępne. Wzmak podobno też ma ma możliwość przełączenia z 220V na napięcie 240 i to zostanie też zrobione. Oczywiście wyczyścił też przełączniki i podobno powinienem jeszcze przez wiele lat cieszyć z działania tego staruszka.

Jak wszystko pójdzie dobrze to w piątek znowu będę się cieszył jego brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HQ150 napisał:

Mój stareńki Accu E-205 wczoraj wylądował w serwisie studia Hi-Fi w Bielsku. Pan Bieniek, stwierdził , że wzmak jest w bardzo dobrej kondycji, świetnie trzyma wszystkie parametry jednak wymiany wymagają przekaźniki Omron-a na wyjściach głośnikowych. Jutro mają dojść dokładnie takie same też tego producenta, całe szczęście że są dostępne. Wzmak podobno też ma ma możliwość przełączenia z 220V na napięcie 240 i to zostanie też zrobione. Oczywiście wyczyścił też przełączniki i podobno powinienem jeszcze przez wiele lat cieszyć z działania tego staruszka.

Jak wszystko pójdzie dobrze to w piątek znowu będę się cieszył jego brzmieniem.

Jestem ciekaw ile zapłacisz za serwis . Proszę o PW w tej sprawie. Szukam serwisu dla mojej końcówki mocy pioneer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.