Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon zaszalaleś,  będziesz Pan zadowolony, ja słuchałem troszeczkę tej integry z Dynkami,  które niedawno miały premierę i mi się podobało, aczkolwiek to nie były kolumny dedykowane do tej integry. Czekam aż się pojawią nowe Confidence,  kolega na innym forum pisał, że  podobno mają się pojawić pod koniec kwietnia. Plus trzeba poczekać, aż je wygrzeją i można iść na odsłuch. 

Kolega, który tak na poważnie testował 480 tę jemu dużo bardziej się spodobała niż 470, która też jest warta grzechu. Może coś tutaj napisze jak zerknij na forum. Daj znać jak wypadła u Ciebie..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono bardzo ciepło i serdecznie.

Po długich staraniach i przejściu mozolnej drogi od stereo poprzez kino domowe (SIC!), od dtrzech lat jestem z powrotem na łonie dobrego stereo i z przyjemnością zgłaszam swój akces do klubu miłośników Accuphase. Sprzęt zobaczony i usłyszany ponad 20 lat temu zrobił swoje i doczekałem się:

Accuphase E-308, Accuphase DP-55V wraz ze starymi poczciwymi Audio Physic Spark 3.

Przyjemność ze słuchania wraz z dobrą kawą robią swoje (na szczęście przez lata dorobiłem się kolekcji około 600 płyt)

Pozdrawiam Jaromir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
Godzinę temu, jello napisał:

Jak widać nie.

Dzięki...Mi nie padł..Pytam , bo w innym wątku straszna panika o ,,zgonach" tych laserów po 9-10 latach..Co ciekawe , to w najnowszych , a nie najstarszych cedekach z tymi laserkami.....

  Ale pytanie nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 12.04.2019 o 15:23, Mysza 13 napisał:

Panowie - czy komuś padł laser KSS-240 [DP - 55,,,55V,,,57,,,67] ????

 

Mi padł taki laser, tyle że nie w Accuphase. Sprzęt miał między 10-15 lat. 

Ogólnie nie jest to wielki problem, bo laser oryginalny kosztował coś koło 150zł. Są też zamienniki, po 20-30 zł one działają od 3 miesięcy do pewnie kilku lat max. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Bumpalump napisał:

Dzis wystawilem dopiero

https://youtu.be/0eusRaGJXRY

Obecnie ma zalozone juz oryginalne zarowki

Myślałem że to poprzedni. No oryginalne żarówki, widzę nie pchasz taniego chińskiego szajsu. P. Kawa z retroaudio zrobił na ten temat wykład na YouTube 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z grona posiada informacje o serwisach lub zna dobrego magika ktory wezmie do naprawy/kontroli mojego e-202 .

Szukam kogos w rejonie Krakow /Rzeszow  . Wzmacniacz chodzi i nie jest uszkodzony i nigdy w nim nikt nie grzebal . Od jakiegos roku przy bardzo glosnym sluchaniu w prawej kolumnie slychac jakby to powiedziec pierdzenie , ale to przy bardzo basowych utworach i bardzo glosnym sluchaniu . Chcialbym oddac w dobre rece , aby nikt nie zniszczyl i usunol ta wnerwiajaca usterke .

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2019 o 12:49, accuphase napisał:

Witam

Czy ktos z grona posiada informacje o serwisach lub zna dobrego magika ktory wezmie do naprawy/kontroli mojego e-202 .

Szukam kogos w rejonie Krakow /Rzeszow  . Wzmacniacz chodzi i nie jest uszkodzony i nigdy w nim nikt nie grzebal . Od jakiegos roku przy bardzo glosnym sluchaniu w prawej kolumnie slychac jakby to powiedziec pierdzenie , ale to przy bardzo basowych utworach i bardzo glosnym sluchaniu . Chcialbym oddac w dobre rece , aby nikt nie zniszczyl i usunol ta wnerwiajaca usterke .

Dziekuje

Zapewne kondensatory już do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.04.2019 o 19:02, Mysza 13 napisał:

Zadałem proste pytanie i liczę na odpowiedź kolegów , którzy mają , lub mieli te klocki [55-67]  Czekam na odpowiedzi  n.p.: ,,gra 15 lat" , albo ,,musiałem zmienić po ,,?" latach ...

Kto się tu przejmuje ? - ja nie..

Miałem DP 55,65,75,400,510 .

W żadnym nie ruszałem lasera chociaż w DP-65/75 i podobnych z biegiem lat padają 2 elementy w układzie silniczka kręcącego płytą mylnie mylone z padającym laserem .

DP 55 jest jest podstawowym modelem co widać po wykonaniu i słychać . Laser 240 nie jest tak trwały jak w wyższych modelach ale da się kupić oryginał za około 300zł . Nawet podstawowe napędy KSM213 stosowane np w DP400 potrafią ponad 10 lat pracować . Tu kłania się bdb zrobione ich sterowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Mysza 13 napisał:

Jak mi padnie , to zamelduję - uroczyście , w tym wątku...Niestety - chwilkę to może potrwać.

Zanim padnie wyczyść i nasmaruj tor prowadzenia wózka lasera a przy okazji pasek od tacki jak jest stary .

Laser oczywiście też wyczyść  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.