Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla fanów Accuphase złą wiadomość. Jedyny niezależny recenzent audio w Polsce a może i na świecie zdemaskował prawdziwą wartość integry Accu E 480. Mianowicie w teście Kinky Audio na swoje stronce:   szymonfaber.pl   ocenił brzmienie tej integry  na pułapie max kilku tysięcy zlotych - taka jest kiepska niestety.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu zbankrutuje przez taką ocenę ? A poważnie to zmartwiłbym się gdyby wyszło na tym teście odwrotnie. Ci co są zainteresowani niech idą i posłuchają, sami się przekonają jaka to jest "słaba" integra. Znam dwóch co z 470 przesiedli się  na 480, a jeden z nich porównywał najniższą dzielonkę Maka, a tak padło na 480... taka jest lipna:-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, babatular napisał:

Mam dla fanów Accuphase złą wiadomość. Jedyny niezależny recenzent audio w Polsce a może i na świecie zdemaskował prawdziwą wartość integry Accu E 480. Mianowicie w teście Kinky Audio na swoje stronce:   szymonfaber.pl   ocenił brzmienie tej integry  na pułapie max kilku tysięcy zlotych - taka jest kiepska niestety.

Niech zgadnę. Chiński złom cayin zjadł go na śniadanie??

Z tym że jest niezależny się zgodzę. Nikomu nie zależy na jego zdaniu o HiFi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Niech zgadnę. Chiński złom cayin zjadł go na śniadanie??

Z tym że jest niezależny się zgodzę. Nikomu nie zależy na jego zdaniu o HiFi ???

Bartosz ale zobacz z drugiej strony kupujesz np denka 2500 nawiaaem złom jakich mało i po przeczytaniu testu od razu jesteś szczęśliwy, bo masz integre na posobnym poziomie, a kawał  kasy w kieszeni. ? także są i plusy.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolek126 napisał:

Bartosz ale zobacz z drugiej strony kupujesz np denka 2020 nawiaaem złom jakich mało i po przeczytaniu testu od razu jesteś szczęśliwy, bo masz integre na posobnym poziomie, a kawał  kasy w kieszeni. ? także są i plusy.

A ten nowy 2050 to też nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłem miałem na myśli  model 2500, 2020 na swoje czay bronił się w swojej cenie. Choć do Accu nie ma porównia ..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie w drodze jest C280L, jeśli faktycznie jest tak  pisze Bumpalump ( fantastyczne ) to sie cieszę. Jednak 30 lat potrafi zrobic swoje, chociaż z opisu wlaściciela wynikają same ochy i achy ? , ale każdy sprzedający tak zachwala, ze zdjeć wyglada pieknie, jak to po Photo Shopie ?. Ma zagrać z dużo młodszym P4200, którego kupiłem w zeszłym roku jako demo ze sklepu. Zobaczymy, posłucham,  to podzielę się wrażeniami, chociaż audiopholikiem nie jestm, ma po prostu zagrać i ma się podobać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomasz_72701 napisał:

ednak 30 lat potrafi zrobic swoje,

W przypadku tego pre 30 lat nic nie zrobi, mialem zwykle 280, L i V po kilka razy w zyciu, zawsze idealne jakby dopiero z fabryki wyszly, jedynie to zarowki czasem do wymiany i z kurzu wydmuchac

 

koniecznie daj znac jak zagra z P4200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,


Wyglada na to ze dolacze so klubu Accuphase.
Zastanawiam sie nad zakupem C-280, rozwazam wersje L lub wersje V.

Jest spora roznica w cenie i dostepnosci pomiedzy wersjami L i V.

Czy warto doplacac do wersji V?

Jakie ceny mozna uznac za dobre dla wersji L jakie dla wersji V (raczej skupiam sie na europejczykach).


Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie podziele wrazeniami z odsluchu mojego C280L mam pytanie do kolegow. Loudnes compensator- ta funkcja u mnie dziala bardzo slabo lub wcale, moze ktos zweryfikowac dzialanie tego przelacznika? Jest to wyraznie slyszalne ? Podlaczylem oscyloskop i generator na 100Hz , zadnej roznicy na oscylogramie nie widac, wszystko stoi w miejscu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem i znalazłem pęknięcie przy przekaźniku na płytce potencjometrów, śmiga. W miedzy czasie skontaktowałem się ze sprzedawcą , u niego grało do końca ? (kłamczuszek) , na szczęście uszkodzenie okazało się błahostką . A co do współracy z moim P4200. to bajeczka . Tak grającego preampa jeszce nie słyszałem, druga sprawa, że dużo tego nie miałem . Może za jakiś czas wskoczę na nieco wyższy level np C2800. Seria C- 3800 sa raczej poza moim zasięgiem finansowym. Chciałem wstawić zdjęcia , ale jest ograniczenie do 2Mb  ;( 

Edytowane przez Tomasz_72701
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanko natury technicznej: czy w kilkunastoletnim wzmacniaczu Accuphase, który gra idealnie - bez zastrzeżeń, należy profilaktycznie dokonać po tylu latach regulacji BIASu? Oczywiście wzmacniacz to nie jest lampa a tranzystor (E-308).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morven napisał:

Witam,

Mam pytanko natury technicznej: czy w kilkunastoletnim wzmacniaczu Accuphase, który gra idealnie - bez zastrzeżeń, należy profilaktycznie dokonać po tylu latach regulacji BIASu? Oczywiście wzmacniacz to nie jest lampa a tranzystor (E-308).

Profilaktycznie to warto odkurzyć a przy okazji pomierzyć " prądy " . Jak będą różnice z tym co zaleca producent to dopiero wtedy dokonywać regulacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś z Szanownych wie, jakie powinny być parametry żaróweczek podświetlających wskaźniki wychyłowe w Accuphase E-308. Po serwisie u legendy polskiego serwisu Hi-End Marka Michalczyka wskaźniki świecą słabiej niż przed przepaleniem. Pan Marek zarzeka się, że wlutowane zostały właściwe żaróweczki... Być może te obecnie stosowane w Accu mają inne parametry niż te używane we wzmacniaczach sprzed 10 lat. Czy istnieje możliwość, że na jasność świecenia się może mieć wpływ coś innego niż parametry samych żarówek? Poza jasnością podświetlenia wzmacniacz gra cudnie - wzorowo - jak zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna w południowej Polsce (najlepiej w okolicy Katowic) sprawnego i uczciwego serwisanta, który rozwiąże problem podświetlenia wskaźników wychyłowych w Accphase E-308? Tam trzeba po prostu wylutować i wlutować 2 żaróweczki o odpowiednich parametrach; ja jednak nie jestem biegły z lutownicą i wolę nie uczyć się na moim "Akusiu". W Nautilusie pewnie zapłaciłbym za to majątek, zresztą po raz drugi, bo wolę nie mówić, ile zostawiłem u Marka Michalczyka za źle wykonaną usługę...

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda o autoryzowanym serwisie Accuphase-a w Polsce zostaje powoli obnażona ponieważ nie kto inny jak właśnie Pan Marek świadczy usługi serwisowe dla Nautilusa. O kompetencjach w/w się nie wypowiadam bo widzę, ze tą wiedzę juz zdobyłeś ? Jak możesz odezwij się na priva. Jest kilka rozwiązań, które mogę Ci podpowiedzieć. Dodam, iż mam w bagażu doświadczeń dość szczególne z Nautilusem i jego „serwisem” dlatego doskonale Cię rozumiem. Pozdrawiam....i dużo cierpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, caferacer napisał:

Smutna prawda o autoryzowanym serwisie Accuphase-a w Polsce zostaje powoli obnażona ponieważ nie kto inny jak właśnie Pan Marek świadczy usługi serwisowe dla Nautilusa. O kompetencjach w/w się nie wypowiadam bo widzę, ze tą wiedzę juz zdobyłeś ? Jak możesz odezwij się na priva. Jest kilka rozwiązań, które mogę Ci podpowiedzieć. Dodam, iż mam w bagażu doświadczeń dość szczególne z Nautilusem i jego „serwisem” dlatego doskonale Cię rozumiem. Pozdrawiam....i dużo cierpliwości. 

A możesz napisać kto to jest ten Pan Marek i w jakim mieście on serwisuje sprzęt Accu ? Rozumiem, że ten Pan świadczy usługi dla nautilusa z polecenia dystrybutora i robi to na sprzęcie już po gwarancji ? Bo na gwarancji to wyłącznie nautilus takie naprawy może wykonywać. 

16 godzin temu, caferacer napisał:

 

 

W dniu 15.09.2019 o 08:22, Morven napisał:

Czy ktoś zna w południowej Polsce (najlepiej w okolicy Katowic) sprawnego i uczciwego serwisanta, który rozwiąże problem podświetlenia wskaźników wychyłowych w Accphase E-308? Tam trzeba po prostu wylutować i wlutować 2 żaróweczki o odpowiednich parametrach; ja jednak nie jestem biegły z lutownicą i wolę nie uczyć się na moim "Akusiu". W Nautilusie pewnie zapłaciłbym za to majątek, zresztą po raz drugi, bo wolę nie mówić, ile zostawiłem u Marka Michalczyka za źle wykonaną usługę...

Coś więcej możesz napisać o tej źle wykonanej usłudze, na czym ona polegała i ile sobie ten Pan za to zażyczył ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Bo na gwarancji to wyłącznie nautilus takie naprawy może wykonywać. 

Z tego co słyszałem to ten Pan robi też (bądź robił) naprawy gwarancyjne dla nautilusa. Chyba nazywa się Audio Azyl. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Silver_85 napisał:

Z tego co słyszałem to ten Pan robi też (bądź robił) naprawy gwarancyjne dla nautilusa. Chyba nazywa się Audio Azyl. 

Dzięki, tak się zastanawiam, bo koledze ktoś z Krakowa zrobił przeróbkę cdika i zrobił świetnie i teraz tylko jest pytanko czy to ta sama osoba, czy ktoś inny kto zna zabawki Accu. Też się zastanawiam, jeśli ten Pan robi dalej naprawy na gwarancji to rozumiem, że musi mieć podpisany kwit z Nautilusem, bo inaczej ja sobie tego nie wyobrażam i ta osoba musi mieć pojęcie o tym co robi, bo jak powierzyć osobie naprawy gwarancyjne, jeśli nie do końca jest w temacie napraw tego typu urządzeń. Na gwarancji Accu raczej nie ma przypadków awarii, ale wszystko się może popsuć, więc i urządzenia Accu również mają taką potencjalną możliwość. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.