Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pielgrzym,
jeśli Ci się nie śpieszy - to może warto poczekać parę miesięcy, bo zgodnie ze zwyczajem Accuphase niedługo  powinien się pojawić E-380 (oraz E-280, ale to już raczej nie to co tygrysy lubią najbardziej) i wtedy można oczekiwać na trochę więcej używek na rynku oraz na bonifikatę na fabrycznie nowe i poekspozycyjne E-370.

E-480 pojawiło się prawie rok temu, więc w listopadzie spodziewać się można niższych modeli tej serii (czyli w Polsce - sprzedaż od stycznia).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2019 o 17:13, RoRo1 napisał:

Pielgrzym,
jeśli Ci się nie śpieszy - to może warto poczekać parę miesięcy, bo zgodnie ze zwyczajem Accuphase niedługo  powinien się pojawić E-380 (oraz E-280, ale to już raczej nie to co tygrysy lubią najbardziej) i wtedy można oczekiwać na trochę więcej używek na rynku oraz na bonifikatę na fabrycznie nowe i poekspozycyjne E-370.

E-480 pojawiło się prawie rok temu, więc w listopadzie spodziewać się można niższych modeli tej serii (czyli w Polsce - sprzedaż od stycznia).

Pozdrawiam

Dzieki za rade. Moze warto poczekac jak pojawi sie nowy model

Pisałem do dystrybutora o cene nowego E370. Dowiedziałem sie ze jest promocja :) W cenie nowego dają gratis do wyboru : przetwornik cyfrowo-analogowy DAC-40  lub przedwzmacniacz gramofonowy AD-30.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pielgrzym napisał:

Dzieki za rade. Moze warto poczekac jak pojawi sie nowy model

Pisałem do dystrybutora o cene nowego E370. Dowiedziałem sie ze jest promocja ? W cenie nowego dają gratis do wyboru : przetwornik cyfrowo-analogowy DAC-40  lub przedwzmacniacz gramofonowy AD-30.......

Już jest oficjalna zapowiedź  E-380 ? ..... na japońskiej stronie. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2019 o 10:32, pielgrzym napisał:

Pisałem do dystrybutora o cene nowego E370. Dowiedziałem sie ze jest promocja ? W cenie nowego dają gratis do wyboru : przetwornik cyfrowo-analogowy DAC-40  lub przedwzmacniacz gramofonowy AD-30.......

Trochę skompe te gratisy ?
Obie karty mają już swoje lata za sobą i od paru lat mają też swoich następców. Jakby dodawali DAC-50 oraz AD-50 to wtedy co innego. DAC-40 nie ma obsługi DSD przez złącze USB. Poza tym teraz jest obniżka ceny na DAC-50 w Mega-Hz (o tysiąc względem normalnej ceny DAC-50).

Krótko mówiąc - trzeba czekać, a może coś więcej na AudioShow by Ci się udało stargować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 23.12.2019 o 12:24, lolek126 napisał:

Dzisiaj Kolega dzwonił i 800 tka jest już u Dystrybutora i będzie ją testował, więc zapewne też jest 380.. 

Na stronie facebook -owej Accuphase Polska ogłosił ze wraz z E800 przyleciał tez model E380. :) Narazie nie podali żadnej informacji o cenie i kiedy bedzie w sprzedaży.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, mztv napisał:

w końcówkach mocy też stosują takie wskaźniki a 250, a 70 (kiedyś wiedziałem jak się one nazywają) ?

Accuphase te ledowe wskaźniki wysterowania określa jako "LED bar graph power meters", a w gwarze często spotykam po prostu "bargraph" ("bargraf").
Podobnie jak w nowszych konstrukcjach jest do tego jeden (wspólny) wyświetlacz cyfrowy mocy (lub częstotliwości dla DACa gdy go ktoś wsadzi do karty rozszerzeń), a np. w końcówce mocy A75 są oddzielnie na każdy kanał (powyżej bargrafów).

A tak z ciekawości - czy zetknęliście się w jakimś modelu Accu by wygaszenie podświetlenia wycieraczek wyłączało również podświetlenie loga Accuphase? Wydaje mi się, że logo zawsze się świeci, ale głowy nie dam...

Pozdrawiam

Edytowane przez RoRo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Audio.Japan napisał:

Ale ze accuphase przejdzie z wycieraczek na ledy to się nie spodziewałem 

KOlego to jest A klasowa integra, a oni w tej klasie wkładają diody..

Teraz, pielgrzym napisał:

Na stronie facebook -owej Accuphase Polska ogłosił ze wraz z E800 przyleciał tez model E380. ? Narazie nie podali żadnej informacji o cenie i kiedy bedzie w sprzedaży.. 

Obydwie integry są już dostępne, kolega 800 ma już u siebie i testuje. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, RoRo1 napisał:

Accuphase te ledowe wskaźniki wysterowania 

A tak z ciekawości - czy zetknęliście się w jakimś modelu Accu by wygaszenie podświetlenia wycieraczek wyłączało również podświetlenie loga Accuphase? Wydaje mi się, że logo zawsze się świeci, ale głowy nie dam...

Pozdrawiam

Nie, logo zawsze jest podświetlone.

W mojej końcówce gram przeważnie bez włączonych wycieraczek , bo lepiej brzmi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

 

Obydwie integry są już dostępne, kolega 800 ma już u siebie i testuje. 

Zatem wkrótce się zacznie ruch na rynku wtórnym z e-370, 470 i 650.?

Mialem kiedyś u siebie na odsłuchach 370 i mi bardzo pasowała. Tylko cena Accu spowodowała, że kupiłem Lebena 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jaxcek napisał:

Zatem wkrótce się zacznie ruch na rynku wtórnym z e-370, 470 i 650.?

Mialem kiedyś u siebie na odsłuchach 370 i mi bardzo pasowała. Tylko cena Accu spowodowała, że kupiłem Lebena 600.

Zobaczymy, czas pokaże i ruch na pewno się zrobi w interesie ? wśród użytkowników Accu i tych co będą chcieli kupić pierwszy raz urządzenie od tego Producenta.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już po pierwszym poważniejszym odsłuchu 800 tki i jak na razie jest bardzo zadowolony z tego co usłyszał. Jak to powiedział mógłby żyć z nią.... Już 480 tka dla niego, dla mnie również gra lepiej np od integry Maka 9000, a w przypadku tej integry rożnica jest jeszcze większa. Jak coś skrobnie to wkleję tutaj i poczytamy. W końcu to pierwsza osoba w RP, która miała okazje posłuchać jej i to u siebie w domu.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lolek126 napisał:

Zobaczymy, czas pokaże i ruch na pewno się zrobi w interesie ? wśród użytkowników Accu i tych co będą chcieli kupić pierwszy raz urządzenie od tego Producenta.

Za 15 k mogę przytulić E-370 ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, adamek_68 napisał:

Wiadomo rzecz gustu, ale mi się lepiej podobają wycieraczki, ledy nie mają już tego klimatu...  

Tylko pamiętaj, że diody są tylko w klasie A.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lolek126 napisał:

Tylko pamiętaj, że diody są tylko w klasie A.

Tak wiem, lecz mimo wszystko uważam, że to błąd.

W dniu 27.12.2019 o 18:19, jaxcek napisał:

Zatem wkrótce się zacznie ruch na rynku wtórnym z e-370, 470 i 650.?

Mialem kiedyś u siebie na odsłuchach 370 i mi bardzo pasowała. Tylko cena Accu spowodowała, że kupiłem Lebena 600.

Jak brzmieniowo wypadł Leben przy Accu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, adamek_68 napisał:

Jak brzmieniowo wypadł Leben przy Accu?

Leben to 100% malowniczej lampy. Lekko misiowate i ciepłe granie. Coś jak klub dla gentlemanów w piwnicy. Ściany z cegieł, skórzane głębokie fotele, dym z cygar unoszący się w powietrzu. Ściszone głosy dyskusji powodują dyskretny gwar. Klimat raczej jazzowo, bluesowy.

Accuphase, to raczej doskonała restauracja z przeszklonymi dużymi oknami wychodzącymi na ruchliwą ulicę. Eleganckie wnętrze, świetna kuchnia i obsługa. W menu mnóstwo różnorodnych potraw. Chcesz zupę: proszę bardzo. A może homara: też się znajdzie. A może coś z makaronu, zaraz przygotuje. Wszystko smaczne i ładnie podane. Widać, że szef kuchni zna się na rzeczy. A że nie jest wyspecjalizowany w autorskiej dziczyźnie duszonej w winie. Cóż z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jaxcek napisał:

Leben to 100% malowniczej lampy. Lekko misiowate i ciepłe granie. Coś jak klub dla gentlemanów w piwnicy. Ściany z cegieł, skórzane głębokie fotele, dym z cygar unoszący się w powietrzu. Ściszone głosy dyskusji powodują dyskretny gwar. Klimat raczej jazzowo, bluesowy.

Accuphase, to raczej doskonała restauracja z przeszklonymi dużymi oknami wychodzącymi na ruchliwą ulicę. Eleganckie wnętrze, świetna kuchnia i obsługa. W menu mnóstwo różnorodnych potraw. Chcesz zupę: proszę bardzo. A może homara: też się znajdzie. A może coś z makaronu, zaraz przygotuje. Wszystko smaczne i ładnie podane. Widać, że szef kuchni zna się na rzeczy. A że nie jest wyspecjalizowany w autorskiej dziczyźnie duszonej w winie. Cóż z tego...

Fajnie napisane:-) 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jaxcek napisał:

To ja za 15tys mógłbym przytulić 470kę ?, ale chyba ceny rynkowe są sporo wyższe.

Ostatnio  E470 poszedł za 22500 zł. Obecnie na olx jest  za 25000 zł z polskiej dysrubucji 

Wg zapewnien polskiego dystrybutora w najbliszy poniedziałek poznamy cenę E380  ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, jaxcek napisał:

Leben to 100% malowniczej lampy. Lekko misiowate i ciepłe granie. Coś jak klub dla gentlemanów w piwnicy. Ściany z cegieł, skórzane głębokie fotele, dym z cygar unoszący się w powietrzu. Ściszone głosy dyskusji powodują dyskretny gwar. Klimat raczej jazzowo, bluesowy.

Accuphase, to raczej doskonała restauracja z przeszklonymi dużymi oknami wychodzącymi na ruchliwą ulicę. Eleganckie wnętrze, świetna kuchnia i obsługa. W menu mnóstwo różnorodnych potraw. Chcesz zupę: proszę bardzo. A może homara: też się znajdzie. A może coś z makaronu, zaraz przygotuje. Wszystko smaczne i ładnie podane. Widać, że szef kuchni zna się na rzeczy. A że nie jest wyspecjalizowany w autorskiej dziczyźnie duszonej w winie. Cóż z tego...

Fajnie to ująłeś☺️

Osobiście to chyba wolałbym siedzieć w skórzanym głębokim fotelu i wdychać pachnący, unoszący się dym z cygar☺️

Może to już z racji wieku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pielgrzym napisał:

Ostatnio  E470 poszedł za 22500 zł. Obecnie na olx jest  za 25000 zł z polskiej dysrubucji

Obserwuję go od jakiegoś czasu. Cena powoli spada. Jestem ciekaw dokąd dojdzie.

2 minuty temu, adamek_68 napisał:

Osobiście to chyba wolałbym siedzieć w skórzanym głębokim fotelu i wdychać pachnący, unoszący się dym z cygar☺️

Może to już z racji wieku...?

Też tak wybrałem, ale słuchanie AC/DC czy innych Panter w takim towarzystwie, to zakrawa na bluźnierstwo ?

A wracając do tematu klubowego, to jestem bardzo ciekaw wrażeń po odsłuchach nowej serii (tych urządzeń raczej z zasięgu finansowego). Na A-klasową 800ke nawet nie podnoszę oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.