Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, adamek_68 napisał:

Fajnie to ująłeś☺️

Osobiście to chyba wolałbym siedzieć w skórzanym głębokim fotelu i wdychać pachnący, unoszący się dym z cygar☺️

Może to już z racji wieku...?

Nie wiem ile masz lat, ja młodzieniaszkiem też już nie jestem :-), siedzę  w fotelu skórzanym, ale mi bliżej jest do Accu czy Esoterica. Natomiast jednego nie dałbym rady wytrzymać, nawet przy mega zestawie to jest dym od cygar czy papierosów.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 18:19, jaxcek napisał:

Zatem wkrótce się zacznie ruch na rynku wtórnym z e-370, 470 i 650.?

Mialem kiedyś u siebie na odsłuchach 370 i mi bardzo pasowała. Tylko cena Accu spowodowała, że kupiłem Lebena 600.

Moją 470 wymieniłem na Lebena cs1000p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, war3z napisał:

Zacne klocki jak leben gra w porównaniu do accu ?

Ogólnie E-470 brzmi bardzo dobrze i nie zamierzałem już nic kupować i zmieniać, lecz ludzka ciekawość... 

Postanowiłem jednak porównać Lebena cs1000p i cóż, przepadłem... Accu przy tej końcówce brzmiał sucho, płasko z jakby przybrudzonym dźwiękiem.

Leben to znakomite nasycenie dźwięku, wokale rewelacja, przestrzeń, dźwięki zawieszone w powietrzu, naturalność.

Instrumenty mają pełną, okrągłą bryłę, bardzo dobrze słychać to na bębnach, brzmią jakby były w pokoju na prawdę... to wszystko odczułem już tylko na samej końcówce, dokładając przedwzmacniacz (Leben rs28cx) poprawiamy jeszcze wszystko bardziej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamek_68 napisał:

Ogólnie E-470 brzmi bardzo dobrze i nie zamierzałem już nic kupować i zmieniać, lecz ludzka ciekawość... 

Postanowiłem jednak porównać Lebena cs1000p i cóż, przepadłem... Accu przy tej końcówce brzmiał sucho, płasko z jakby przybrudzonym dźwiękiem.

Leben to znakomite nasycenie dźwięku, wokale rewelacja, przestrzeń, dźwięki zawieszone w powietrzu, naturalność.

Instrumenty mają pełną, okrągłą bryłę, bardzo dobrze słychać to na bębnach, brzmią jakby były w pokoju na prawdę... to wszystko odczułem już tylko na samej końcówce, dokładając przedwzmacniacz (Leben rs28cx) poprawiamy jeszcze wszystko bardziej.

 

 

Ja nigdy nie słuchałem Lebena, ale patrząc, że po pierwsze to urządzenie jest na lampach, więc wiadomo, że dźwiękowo to będzie inna bajka, a po drugie to jest końcówka, a nie integra, więc też trzeba brać poprawkę. Accu nie ma co porównywac do urzadzeń lampowych, to już bardziej coś z Maka możemy porównywać, bo ten Producent ma zabawki z zastosowaniem lamp. 

To tak jakbyśmy chcieli porównywać kolumny Triangle do np kolumn Dynaudio.. Osobiście byłbym daleki od tego aby np napisać , że Triangle sa gorszymi kolumnami od Dynek i na odwrót, oczywiście biorąc pewien przedział cenowy i w nim się poruszać. To są kolumny dla innych ludzi i czego innego oczekują od dźwięku. I podobnie jest w przypadku ludzi, którzy słuchają elektroniki na lampach w stosunku do tych co słuchają muzyki na tranzystorach. Dla jednych będzie lepiej na lampach, a dla innych lepiej będzie na tranzystorze, dobrze, że każdy z nas ma w czym wybierać. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Ja nigdy nie słuchałem Lebena, ale patrząc, że po pierwsze to urządzenie jest na lampach, więc wiadomo, że dźwiękowo to będzie inna bajka, a po drugie to jest końcówka, a nie integra, więc też trzeba brać poprawkę. Accu nie ma co porównywac do urzadzeń lampowych, to już bardziej coś z Maka możemy porównywać, bo ten Producent ma zabawki z zastosowaniem lamp. 

To tak jakbyśmy chcieli porównywać kolumny Triangle do np kolumn Dynaudio.. Osobiście byłbym daleki od tego aby np napisać , że Triangle sa gorszymi kolumnami od Dynek i na odwrót, oczywiście biorąc pewien przedział cenowy i w nim się poruszać. To są kolumny dla innych ludzi i czego innego oczekują od dźwięku. I podobnie jest w przypadku ludzi, którzy słuchają elektroniki na lampach w stosunku do tych co słuchają muzyki na tranzystorach. Dla jednych będzie lepiej na lampach, a dla innych lepiej będzie na tranzystorze, dobrze, że każdy z nas ma w czym wybierać. 

Przecież napisałem na początku, że Accu brzmi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamek_68 napisał:

Przecież napisałem na początku, że Accu brzmi bardzo dobrze.

Kolego luzik ? nawet jakbyś napisał, że źle brzmiał, masz do tego prawo, mi chodzi, że porównanie tych dwóch urządzeń do siebie to tak średnio można je porównywać, bo to zupełnie dwie inne bajki.. ? Oczywiście moim zdaniem  I tylko tyle miałem na myśli. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lolek126 napisał:

Kolego luzik ? nawet jakbyś napisał, że źle brzmiał, masz do tego prawo, mi chodzi, że porównanie tych dwóch urządzeń do siebie to tak średnio można je porównywać, bo to zupełnie dwie inne bajki.. ? Oczywiście moim zdaniem  I tylko tyle miałem na myśli. 

I gitara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 21:10, pielgrzym napisał:

Ostatnio  E470 poszedł za 22500 zł. Obecnie na olx jest  za 25000 zł z polskiej dysrubucji 

Wg zapewnien polskiego dystrybutora w najbliszy poniedziałek poznamy cenę E380  ?  

Już jest cena 29900 zł 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 21:10, pielgrzym napisał:

Ostatnio  E470 poszedł za 22500 zł. Obecnie na olx jest  za 25000 zł z polskiej dysrubucji 

Wg zapewnien polskiego dystrybutora w najbliszy poniedziałek poznamy cenę E380  ?  

Accuphase E-380 - 29.900 zł

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, feluś napisał:

koledzy czym dźwiękowo różni się accuphase dp75 od dp75v ?

warto się 75v interesować za 10500 zł ?

warto, to imo jeden z  najlepszych odtwarzaczy zintegrowanych, jeszcze lepszy jest DP-70V, pozniej to masz juz tylko dzielonke DP-90 / DC-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto, to imo jeden z  najlepszych odtwarzaczy zintegrowanych, jeszcze lepszy jest DP-70V, pozniej to masz juz tylko dzielonke DP-90 / DC-91
https://www.audiostereo.pl/topic/61790-accuphase-cd-dp70v-wymiana-laseru/ tak ku rozwadze.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, war3z napisał:

Focal 948 

Znam tylko starsze Focale (JMLab) więc co do brzmienia 480'tki z tymi konkretnymi kolumnami się nie wypowiem. Sama 480'tka jest bardzo dobra - mniej "zrobione" a bardziej neutralne brzmienie niż w starszej 470, duża moc, dobry bas i dynamika. Barwa jest ok, tzn. nie jest to żaden suchotnik (jak np. starsze 450) ale raczej unikałbym połączeń z kolumnami o słabszym wypełnieniu średnicy i szczuplejszej barwie. Jeżeli Twoje kolumny kontynuują niegdysiejszą szkołę Focal/JMLab (szybkie, szczuplejsze  i raczej jasne granie) i chcesz Accu z tego poziomu to ja bym szukał raczej 470 niż 480. 480 jest obiektywnie lepszym wzmacniaczem ale 470 może się wielu bardziej podobać i łatwiej ją sparować z jakimiś kolumnami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, enzo napisał:

Znam tylko starsze Focale (JMLab) więc co do brzmienia 480'tki z tymi konkretnymi kolumnami się nie wypowiem. Sama 480'tka jest bardzo dobra - mniej "zrobione" a bardziej neutralne brzmienie niż w starszej 470, duża moc, dobry bas i dynamika. Barwa jest ok, tzn. nie jest to żaden suchotnik (jak np. starsze 450) ale raczej unikałbym połączeń z kolumnami o słabszym wypełnieniu średnicy i szczuplejszej barwie. Jeżeli Twoje kolumny kontynuują niegdysiejszą szkołę Focal/JMLab (szybkie, szczuplejsze  i raczej jasne granie) i chcesz Accu z tego poziomu to ja bym szukał raczej 470 niż 480. 480 jest obiektywnie lepszym wzmacniaczem ale 470 może się wielu bardziej podobać i łatwiej ją sparować z jakimiś kolumnami i to wszystko tak jak napisałeś  przy dużej mocy i odpowiedniej dynamice , a skończywszy na przyzwoitym basie. 

Dla mnie 480 w stosunku do 470 jest lepiej ułożona na górze, jest detal , ale bez konturów jakie ma 470 tka. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 20:03, lolek126 napisał:

Dla mnie 480 w stosunku do 470 jest lepiej ułożona na górze, jest detal , ale bez konturów jakie ma 470 tka. 

480 jest "ogólnie" bardziej poukładana (chociaż ja tam żadnego wykonturowania góry w 470'tce nie słyszałem no ale słuchałem z Dynkami), bardziej neutralna barwowo i obiektywnie lepsza, ale rozumiem tych, którym bardziej podoba się brzmienie 470 - to jest fajnie brzmiący wzmacniacz z większym charakterem własnym niż 480'tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, enzo napisał:

480 jest "ogólnie" bardziej poukładana (chociaż ja tam żadnego wykonturowania góry w 470'tce nie słyszałem no ale słuchałem z Dynkami), bardziej neutralna barwowo i obiektywnie lepsza, ale rozumiem tych, którym bardziej podoba się brzmienie 470 - to jest fajnie brzmiący wzmacniacz z większym charakterem własnym niż 480'tka.

Z tym się zgadzam jest bardziej charakterna ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W czwartek 23 stycznia w salonie Nautilusa w Krakowie (ul. Malborska 24) będą premiery: prezentacja E800 oraz reedycja płyty "Wolne Loty" i spotkanie (od godziny 12) z Markiem Bilińskim. Do tego porównanie E--800 z dzielonym zestawem C-2450 plus A-48.

Na stronie polskiego dystrybutora od dwóch dni jest już dokładna informacja o E-800 i zdjęcia ?

Pozdrawiam
PS. Ciekawe kiedy będzie spotkanie w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zatoczyłem koło ponieważ w przeszłości posiadałem końcówkę widoczną na foto. Obecną kupiłem od sympatycznego audiofila z Białegostoku, który dwa lata temu osobiście przywiózł ją od pierwszego właściciela z Niemiec. W pełni oryginalna poza terminalami głośnikowymi jak widać, które wymienił w zaprzyjaźnionym serwisie. Wszystkie parametry trzymają nic nie buczy nic nie trzeszczy, ideał.

20200128_210115.jpg

20200128_210307.jpg

20200128_210450.jpg

20200128_205532.jpg

20200128_211001.jpg

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna.

W dniu 23.01.2020 o 00:02, RoRo1 napisał:

W czwartek 23 stycznia w salonie Nautilusa w Krakowie (ul. Malborska 24) będą premiery: prezentacja E800 oraz reedycja płyty "Wolne Loty" i spotkanie (od godziny 12) z Markiem Bilińskim. Do tego porównanie E--800 z dzielonym zestawem C-2450 plus A-48.

Na stronie polskiego dystrybutora od dwóch dni jest już dokładna informacja o E-800 i zdjęcia ?

Pozdrawiam
PS. Ciekawe kiedy będzie spotkanie w Warszawie

No proszę,czyli 23 stycznia odbyła się oficjalna premiera u dystrybutora a tym czasem,ktoś tu „przekonywał”że są tacy,co to już parę tygodni wcześniej mięli E800 na „testach”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Margol napisał:

Bardzo ładna.

No proszę,czyli 23 stycznia odbyła się oficjalna premiera u dystrybutora a tym czasem,ktoś tu „przekonywał”że są tacy,co to już parę tygodni wcześniej mięli E800 na „testach”

No bo raczej mieli na testach przed premierą. Ja słuchałem tej 800ki jakieś dwa tygodnie przed premierą i wiem, że już wtedy jeden egzemplarz był komuś na testy przygotowywany. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

No bo raczej mieli na testach przed premierą. Ja słuchałem tej 800ki jakieś dwa tygodnie przed premierą i wiem, że już wtedy jeden egzemplarz był komuś na testy przygotowywany. 

Pierwszą osobą był Kolega, gdzie zdjecia z Jego prywatnego mieszkania wkleiłem niedowiarkowi jak i film, gdzie widoczna jest data zamieszczenia jego na YT, który zamieścił z tego samego zresztą salonu mieszkalnego co i wspomniane zdjęcia. Nie było nikogo pierwszego kto miałby tę integrę u siebie. Zresztą nie tylko tę rzecz miał jako pierwszy ... ?

A według Ciebie  o ile lepiej gra od Accu 650 ? Co Ci się w niej bardziej podobało, lub też nie podobało?

 

Poznajesz u kogo to w mieszkaniu ? ?

 

 

 

 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.