Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2020 o 09:54, Pan Marcu napisał:

Oooo...P260

Piękna ☺

Dzięki :) To prawda jest śliczna i z tego co pamiętam to również jesteś jej szczęśliwym właścicielem :)

Jak pisałem zatoczyłem koło... żaden Hegel, Leema, czy nawet Lavardin nie wywołał takiej przyjemności jaką daje mi ta końcówka.

Ona po prostu wciąga w przeżywanie muzycznych opowieści.. nie dzieli włosa na czworo i się nie rozdrabnia.. za to przekazuje muzyczne emocje z całą ich dramaturgią, barwą i przeznaczeniem i za to ją uwielbiam ?  

Sama w sobie już gra wybitnie, ale z czasem chciałbym dokupić oryginalne pre w równie wzorowym stanie.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam swój akces z podstawowym E-260.  Powiem krótko - jestem oczarowany od pierwszego dźwięku a wydawało by się ze juz trochę wzmacniaczy w życiu przerzuciłem....

Do tego wręcz referencja samej manufaktury, to małe dzieło sztuki tworzenia urządzeń elektroniki użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mcemsi napisał:

Zgłaszam swój akces z podstawowym E-260.  Powiem krótko - jestem oczarowany od pierwszego dźwięku a wydawało by się ze juz trochę wzmacniaczy w życiu przerzuciłem....

Do tego wręcz referencja samej manufaktury, to małe dzieło sztuki tworzenia urządzeń elektroniki użytkowej.

Fajny wzmacniacz, dzisiaj ciut dokładając można mieć już E270. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dołożeniem to różnie bywa, bo to co by człowiek nie kupił to zawsze można troszkę dołożyć i będzie deczko lepiej ? Pozdro..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolek126 napisał:

Z tym dołożeniem to różnie bywa, bo to co by człowiek nie kupił to zawsze można troszkę dołożyć i będzie deczko lepiej ? Pozdro..

Dokładnie :)

Dlatego zamieniłem swój E360 na E 370 - tke ,która zrobiła znaczy krok na przód. Dynamika ,rozdzielczość i bas. Wszystko na plus. 

A dopiero od miesiąca ją wygrzewam :)

Edytowane przez pielgrzym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pielgrzym napisał:

Dokładnie ?

Dlatego zamieniłem swój E360 na E 370 - tke ,która zrobiła znaczy krok na przód. Dynamika ,rozdzielczość i bas. Wszystko na plus. 

A dopiero od miesiąca ją wygrzewam ?

Nie wiem jak w serii "3" ale jak takie są różnice pomiędzy nimi jak pomiędzy 460, a 470 to pozostaje Ci Kolego teraz tylko słuchać i cieszyć się muzyką.. Oczywiście zawsze może być lepiej, ale to tak jak z bokserem na tego niby najlepszego wcześniej czy później zawsze znajdzie się lepszy.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pielgrzym napisał:

Dokładnie ?

Dlatego zamieniłem swój E360 na E 370 - tke ,która zrobiła znaczy krok na przód. Dynamika ,rozdzielczość i bas. Wszystko na plus. 

A dopiero od miesiąca ją wygrzewam ?

Za rok to już będzie epifania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jello napisał:

Za rok to już będzie epifania.

Zachęcam przyswoić sobie definicję i znaczenie słowa epifania zanim będziesz wycierał sobie pysk tego typu słowami w swoich szyderstwach i drwinach...

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
W dniu 17.02.2020 o 14:28, krzmen napisał:

Witam, mam do sprzedania E270, gwaracja do lipca 2020, kupiony u polskiego dystrybutora

Masz jeszcze dział ,,Ogłoszenia" - tam możesz zamieścić fotki , opisy i namiary..Większa szansa , aby akcja się udała , bo tu większość kolegów jakieś klocki Accu już posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 14:28, krzmen napisał:

Witam, mam do sprzedania E270, gwaracja do lipca 2020, kupiony u polskiego dystrybutora

Mała szansa, żeby za te pieniążki sprzedać E-270.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanow Accu.

Sorki przez pomylke zalozylem nowy temat, ponawiam pytanie tutaj.

Dolaczam  do klubu z E-370.

Mam pytanie,  Jako ze przywiozlem sprzet z Japonii, chcialem sie dowiedziec jak wyglada sprawa ze zmiana zasilania ze 100V na 220V.

Da sie to zrobic w prosty sposob, czy potrzebna jakas elektroniczna ekwilibrystyka z negatywnym wplywem na jakosc dzwieku w efekcie koncowym.

Na rezie uzywam transformatora 1000W i daje rade ale nie jestem pewien czy czegos nie dodaje od siebie.

Dzieki za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z firmowego kompa poza granicami kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, markal napisał:

Mam pytanie,  Jako ze przywiozlem sprzet z Japonii, chcialem sie dowiedziec jak wyglada sprawa ze zmiana zasilania ze 100V na 220V.

odkrec podloge, masz tam tabliczke zaciskowa i naklejke z opisem konfiguracji uzwojen, podlacz trafo zgodnie ze schematem dla 240V, wymien bezpiecznik zgodnie z opisem i przewod sieciowy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markal napisał:

Dzieki serdeczne

W pewnej znanej firmie nastraszyli mnie ze to prawie niewykonalne i lepiej sprzedac sprzet na rynku azjatyckim lub amerykanskim.

Jak zrobisz daj znać jak to Ci wyszło... ludzie w komos latają, więc tym bardziej  tego typu rzeczy są do zrobienia ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
2 godziny temu, kite2 napisał:

Witam Forumowiczów

Fajny i dobrze przemyślany zestaw...DC - 37 zapewne pięknie przerabia cyfrowy sygnał z tego czarnego pudełka [?]

Może byłoby lepiej , aby nie stał na wzmacniaczu......Próbowałeś może bezpośrednio z DC-37 na ,,power in" w E-470 ????

Ciekawe , czy ma sens łączenie takich DC-37 , DC-900/950 bezp. z końcówką mocy [???]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady i ocenę ? ,, raczej nie spróbuję podać sygnału bezpośrednio z DAC`a  na końcówkę , jednak przedwzmacniacz uważam za niezbędny , bo inaczej jak regulować poziom sygnału ???:-) rzeczywiście DC-37 powalił mnie po podłączeniu .Nadmienię ,że dostawca sprzętu też ma spory udział w sukcesie , perfekcyjnie dobrał XLR`y w rozsądnej cenie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
49 minut temu, kite2 napisał:

bo inaczej jak regulować poziom sygnału ???

Masz -80db w DC-37 - to może być za mało przy wyższych poziomach i oczywiście włączenie go z volume na ,,0" może być bolesne..

Ja bym z ciekawości sprawdził - oczywiście pierw DC-37 vol. na minimum. Nie namawiam na takie eksperymenty...Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALBEDO SOLID XLR 1m - Srebro monokrystaliczne , ale w rozsądnej cenie:-) , jak wolę jednak z preampem , sporo fajnych wykonawców jest słabo nagrana , a mając możliwość regulacji trochę czasami to przyjemniej zabrzmi (szczególnie przy cichym słuchaniu) ? , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Pytanko do posiadaczy starszych modeli.

Interesuje mnie przedwzmacniacz C200II 

ma już 50 lat- czy warto inwestować ten sprzęt

z czym ew. łączona jest- pewnie P300II to ta sama linia...

 

Proszę o opinie starszych modeli....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
22 godziny temu, tatabliźniaków napisał:

C200II 

? - A może C200 , albo C200X..Jeśli nikt tego nie ma , lub nie miał , to zapytaj Bumpalumpa [branża]..Na pewno miał na przeglądzie C280 i generalnie , to przewalił trochę sprzętu z tych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy któryś z użytkowników porównywał E-470 i E-480? Warto kupować nowszy model?
Czytałem że E-480 jest bardziej rześki i rozdzielczy. Prawda to jest?

Jak ich granie ma się do E-370? Czy oprócz mocy jest coś innego w brzmieniu? 
 

Dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jaxcek napisał:

Witam, czy któryś z użytkowników porównywał E-470 i E-480? Warto kupować nowszy model?
Czytałem że E-480 jest bardziej rześki i rozdzielczy. Prawda to jest?

Jak ich granie ma się do E-370? Czy oprócz mocy jest coś innego w brzmieniu? 
 

Dzięki za komentarz.

To wszystko KOlego zależy kto co rozumie pod tymi słowami, jeśli ktoś rozumie rozdzielczy, ale w sensie taki, że dźwięk jest bardziej ułożony, przypominający troszkę barwę z klasy A to ja się z tym zgodzę.. bo na pierwszy rzut w 470 więcej góry słyszysz, tylko ona jest mniejszej jakości niż to co podaje 480 i 480 też jest jeszcze deko dynamiczniejsza i szybsza.. plus różnica na wyświetlaczach jest jak komuś na tym zależy.. mi bardziej pasuje 480 tka :-)  natomiast 370 jest słabsza w każdym aspekcie i jeśli masz pieniądze na 470/80 to nie zastanawiaj się nad 370 tką,choć to nie oznacza, że to słaba integra, również przyniesie radość, ale różnica jest odczuwalna,  a teraz już jest 380, ale jej nie słuchałem. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie 480 nie ma zupełnie nic wspólnego z graniem A-klasowych Accu. Gram na A-klasowej końcówce Accu, miałem E650 i znam dobrze 470 i 480. 480 jest obiektywnie lepsza od 470, mniej podkolorowana, równiejsza i bardziej bezosobowa. A-klasa w Accu jest bardziej neutralna i często jaśniejsza od AB-klasy. 370 nie znam to się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ stereotypowo jest odwrotnie... AB to większa neutralność, dynamika i bas ale gorsza, mniej nasycona barwa a A-klasa ma grać ciepło, z ładną barwą i nasyceniem, ale słabszą dynamika i basem. W Accu jest odwrotnie i A-klasowe wzmacniacze, z reguły są bardziej neutralne od AB-klasowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, enzo napisał:

Brzmienie 480 nie ma zupełnie nic wspólnego z graniem A-klasowych Accu. Gram na A-klasowej końcówce Accu, miałem E650 i znam dobrze 470 i 480. 480 jest obiektywnie lepsza od 470, mniej podkolorowana, równiejsza i bardziej bezosobowa. A-klasa w Accu jest bardziej neutralna i często jaśniejsza od AB-klasy. 370 nie znam to się nie wypowiem.

Ja nie do końca bym się z tym zgodził, ale słuchałem Accu powyższych z B&W, Dynaudio i SF i są to kolumny dosyć rozdzielcze z innymi  może byłoby inaczej. Ale nigdy nie zauważyłem np przy 650 , że jest jaśniejsza od np 470 tki.. 470 tka pod tym względem dla mnie jest najjaśniejsza z tych trzech.. 

58 minut temu, enzo napisał:

Ponieważ stereotypowo jest odwrotnie... AB to większa neutralność, dynamika i bas ale gorsza, mniej nasycona barwa a A-klasa ma grać ciepło, z ładną barwą i nasyceniem, ale słabszą dynamika i basem. W Accu jest odwrotnie i A-klasowe wzmacniacze, z reguły są bardziej neutralne od AB-klasowych. 

Natomiast co do barwy tu pełna zgoda 650 tka pod tym względem jest najlepsza z tych trzech, oczywiście jak komuś na tym aspekcie zależy najbardziej to jednak do 650 pod tym względem bliżej jest według mnie 480 tce.. która dla mnie całościowo gra lepiej, ale oczywiscie to wszystko zalezy co kto lubi i czego oczekuje.  Ja ze swojej strony gorąco polecam jak ktoś lubi tego typu integry posłuchać Esoterica , naprawdę fajne maszyny i do tego świetne wykonanie, warto choćby posłuchać. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.