Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Pytałem o porównanie do E-370, bo słuchałem u siebie i wydaje mi się że pamietam jak gra. 
Wybrałem rok temu Lebena CS600, ale Accuphase nadal mi siedzi w głowie, a ceny 470 już schodzą w dół.

Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja w kraju i na świecie. Może się skuszę na kolejną zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy to sensowy ruch? CS600 to niezły wzmacniacz, 470/480 to imho brzmieniowo podobna klasa. Różnicuje je przede wszystkim zastosowanie pod konkretne kolumny: Accu poradzi sobie niemal ze wszystkim, do Leben'a trzeba podchodzić w tym temacie bardziej selektywnie. Jak masz sparowanego Lebena z sensownymi dla niego kolumnami to ja bym się nie bawił w takie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jaxcek napisał:

@enzo dziękuję za wpis. Dlatego właśnie zapytuję. Niby niczego nie brak, ale jakaś taka pustka nałogu zakupowego w głowie siedzi.

Chyba zatem odpuszczę...

A myslisz, że jak kupisz powiedzmy 470 to już będziesz w siódmym niebie ?  ? To w większości przypadków tak nie działa, chyba, że umiesz sobie powiedzieć w pewnym momencie STOP. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Margol napisał:

Ja wiem?na tle wygłupów Gryphona,czy Dana D’Agostino,cena E800 jawi się jako turbookazja ?

Tyle, że obydwaj Producenci dla większości osób jak nie dla wszystkich stoją wyżej w hierarchii audio niż Accu. 

9 godzin temu, p0is0n napisał:

E800 to chyba jedyna integra Accu, ktora mi sie podoba,naprawde im wyszla.Moze nie wizualnie, ale sonicznie tak.

A które słuchałeś i Ci się nie podobały ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2020 o 20:47, Margol napisał:

Ja wiem?na tle wygłupów Gryphona,czy Dana D’Agostino,cena E800 jawi się jako turbookazja ?

wygłupów Gryphona ? 

Topowa integra Accu E800 kosztuje 66900zł a topowa integra Gryphojn Diablo 300 kosztuje 70 000zł ( i to po ostatniej podwyższce bo miesiąc temu kosztował 67 000).

Gdzie tu widzisz wygłup Gryphona ? I jak się to ma do wygłupu Accuphase ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2020 o 13:59, enzo napisał:

Ponieważ stereotypowo jest odwrotnie... AB to większa neutralność, dynamika i bas ale gorsza, mniej nasycona barwa a A-klasa ma grać ciepło, z ładną barwą i nasyceniem, ale słabszą dynamika i basem. W Accu jest odwrotnie i A-klasowe wzmacniacze, z reguły są bardziej neutralne od AB-klasowych. 

W życiu tak nie jest.  Porównaj sobie e560 z e470 ką - kompletne zaprzeczenie Twojej teorii.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, babatular napisał:

wygłupów Gryphona ? 

Topowa integra Accu E800 kosztuje 66900zł a topowa integra Gryphojn Diablo 300 kosztuje 70 000zł ( i to po ostatniej podwyższce bo miesiąc temu kosztował 67 000).

Gdzie tu widzisz wygłup Gryphona ? I jak się to ma do wygłupu Accuphase ?

Ja tam sobie myślę, że jak komuś podejdą te dwa urządzenia to dla takich osób nie będzie to żadny m wygłupem, a urządzeniem, które będzie cieszyć zmysły takiej osoby. A taki Gryphon może służyć za końcówkę mocy , bo jak dobrze pamiętam jego moc w 4 omach jest 2x600 W ? potęga mocy. A wybór to już, kwestia preferencji danej osoby.  

20 minut temu, babatular napisał:

W życiu tak nie jest.  Porównaj sobie e560 z e470 ką - kompletne zaprzeczenie Twojej teorii.

A miałeś okazję słuchać 480 tki? Która bardziej integra Ci podchodzi 470 czy 480 ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, babatular napisał:

480ki  nie słuchałem

Szkoda , ciekawy jestem jakie by byłoby Twoje odczucie.. ale może jeszcze będziesz miał okazję. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć coś o karcie AD-30 lub AD-50 ale tak w praktycznym sensie wzmocnienia.

O ile MC ma bardzo przyzwoite 66dB to MM tylko 40dB. Nie za cicho to będzie? Jestem trochę uczulony na punkcie niskiego poziomu sygnału z gramofonu w porównaniu do innych źródeł. Wiem wiem - można podkręcić Volume ale tą opcję narazie odłóżmy na bok....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam entuzjastów Accuphese. Jako że temat po dwóch latach wraca do łask lekko zmodyfikowany mam pytania z których pierwsze dotyczy wzmacniaczy. A zatem: E-470 czy E-600 czy w porównywalnej kwocie zestaw dzielony i czy...jeśli ktoś jest zorientowany Yamaha AS-3000, oczywiście wszystko z rynku wtórnego. Bardzo jestem ciekaw jak ma się topowa integra Yamahy do w/w Accuphase.

Kolejne pytanie dotyczy tunerów bo te są podobno bardzo dobre: np T-108 którego można kupić w powiedzmy rozsądnej kwocie czy jest godny polecenia.

I teraz tak, jeśli chodzi o preferencje to brzmienie otwarte i detaliczne lekko rozjaśnione z dynamiką i przede wszystkim dużą stereofonią... Jeśli chodzi o kolumny to są oparte o przetworniki scan-speaka, cd na razie zostaje bez zmian Yamaha CDX-2000 stare ale pięknie gra.

Co do okablowania to tu pewnie będą zmiany ale będą uzależnione od systemu.

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 14:06, Piotr Marzanna napisał:

Kolejne pytanie dotyczy tunerów bo te są podobno bardzo dobre: np T-108 którego można kupić w powiedzmy rozsądnej kwocie czy jest godny polecenia.

To jeden z najlepszych tunerów ogolnie, zdecydowanie warto warto wydac te 3tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bumpalump napisał:

To jeden z najlepszych tunerów ogolnie, zdecydowanie warto warto wydac te 3tys

Czy Kolega miał może do czynienia z takim tunerkiem? Są też modele T-1000 ale te te są w zawrotnych cenach, T-108 bardzo ładnie się prezentuje, ciekaw jestem jak wypada w dosłuchu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 22:49, mcemsi napisał:

Może ktoś powiedzieć coś o karcie AD-30 lub AD-50 ale tak w praktycznym sensie wzmocnienia.

O ile MC ma bardzo przyzwoite 66dB to MM tylko 40dB. Nie za cicho to będzie? Jestem trochę uczulony na punkcie niskiego poziomu sygnału z gramofonu w porównaniu do innych źródeł. Wiem wiem - można podkręcić Volume ale tą opcję narazie odłóżmy na bok....

 

No własnie też jestem ciekawy, czy właściciele integry Accuphase słuchają muzyki z vinyla przez karty AD, czy mają oddzielne pre-phono.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bumpalump napisał:

Tak, mialem T-108

Ok, a jak z anteną, czułością? Odbierze z przysłowiowego druta czy musi być antena radiowa na dachu tak w terenie podmiejskim o okolicy lasu?

Hejka, ponawiam pytanie (pomijając już temat Yamahy) co do tego która kombinacja by się lepiej sprawdziła czy nowsza integra E-470 czy starsza dzielonka C-260 i P-102 lub P360? W porównywalnym budżecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, smax napisał:

No własnie też jestem ciekawy, czy właściciele integry Accuphase słuchają muzyki z vinyla przez karty AD, czy mają oddzielne pre-phono.

Wydaje mi się, że to jest kwestia indywidualna ale Ci z większym portfelem czuje, że kupują zew. Pre. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 13:29, kite2 napisał:

Witam Forumowiczów , po wielu tonach przerzuconego(zacnego) sprzętu różnych marek z wielką przyjemnością dołączam do Klubu Accuphase ?

14.jpeg

7.jpeg

Ładny zestaw...jak wzmacniacz radzi sobie z kolumnami i które są do niego podłączone, jakiego typu muzyki Kolega słucha i jak to wypada w odsłuchu? Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.