Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie Mysza-dziekuję bardzo

16 minut temu, Audio.Japan napisał:

Do accu podlaczac chinski badziew..

Umiesz czytać czy drukowanymi ?

44 minuty temu, misiek x napisał:

miałem E-370 i E-450 podłączone nie tylko chińskimi ale i bardzo markowymi kablami....niestety nic tym wzmakom nie pomogło,sprzedałem i jestem bardzo zadowolony

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Audio.Japan napisał:

Do accu podlaczac chinski badziew.... Tragedia. 

Może nie wiedział... nie sądźcie, żebyście nie byli sądzeni... A poza tym - made in... jest teraz tak dużo marek, że zwątpienie człowieka ogarnia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cezarek71 napisał:

sorki, że rozpętałem zadymę, ale gostek tym się chwali na allegro. Ma accu i to coś...

image (3).webp 63.41 kB · 6 pobrań

Na drugi raz warto wejść na stronę dystrybucji czy Producenta i zobaczysz, że jeśli nie ma czegoś takiego na ich stronie to oznacza to tylko jedno.... podróba robiona przez złodziei, rękoma wykorzystywanych chińczyków.. Pomyśl sobie jak  taki Prezes Accu musi  się czuć widząc takie coś z napisem jego firmy i do tego jeszcze ten napis Made in Japan.. masakra.. Ale Ci ludzie robią to dlatego, że znajdują się chętni co chcą takie cuśśśś kupić, a potem jeszcze się chwalić tym czymś.. I tyle, bo szkoda zaśmiecać  pisząc o takich kablach tutaj.. Kup sobie kabel, który jest sprawdzony, który robiony jest legalnie, gdzie podatki są legalnie za to zapłacone, a Ty sam będziesz wiedział co trzymasz w ręku i co podłączysz do swoich zabawek.. Życzę powodzenia. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lolek126 napisał:

Pomyśl sobie jak  taki Prezes Accu musi  się czuć widząc takie coś z napisem jego firmy  (...)?

Myślę, że powinien pomyśleć, że skoro jest popyt, to powinien sam go zaspokoić. Albo się zwolnić z pracy, bo przecież szefuje firmie, która ma zarabiać. Ja na jego miejscu poczułbym się jak - excusez le mot - frajer.

I jeszcze jedno - nie dam na sieciówkę więcej, niż 300 zł. Tak naprawdę te 1,5 m nie ma wielkiego wpływu, poza psychologią i voo doo. Wiecie jakim syfem jest i u nas, i w np. USA sieć elektroenergetyczna? Byłem u znajomego, wywalił na sprzęt 500 kzł, w tym na sieciówkę 20 kzł. Mieszka w bloku. Pytam, jakie przewody ma w ścianie. Odpowiedź: aluminiowe. Nie dociekałem więcej. Tyle w temacie i skończmy. 

P.S. sprawdzałem na stronie producenta. Ten producent tak ma, że nie wszystkim się chwali. Wszystko jest na stronie japońskiej, ale tego nie ogarniam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nt karty dac-10. Czy warto inwestować do e-212, czy lepszy będzie inny dac. Zdaję sobie sprawę, że to inna epoka rozwoju elektroniki, ale kupiłem ww. wzmacniacz do sypialni jako 3 system, jestem zadowolony, no i chciałbym uzyskać jeszcze więcej z cyfrowych źródeł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy mam pytanko.

Mam accu E-405 ale niestety brakuje mi paneli bocznych .

Czy ktoś z Was orientuje się kto potrafi dorobić boczki aby wyglądały blisko oryginału ??

Wiem, że wielu stolarzy może to ogarnąć ale zależy mi na jakości.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zrobieniem boczków poradzi sobie prawie każdy stolarz , bo to nie jest nic skomplikowanego. Przyciąć płytę MDF , przykleić fornir , bejcą rustykalna wiśnia wydobędziesz odpowiedni kolor i na to lakier. Problemem jest to , że stolarze nie chcą się zajmować takimi pierdołkami. Wiem coś o tym , bo odnawiałem boczki w E305V i DP70 i wszyscy mnie zbywali. Niestety nie polecę Ci nikogo bo ten , który wreszcie mi to zrobił nie chce mnie już na oczy widzieć ale boczki są jak nowe :-) Dobrze by było gdyby ktoś kto ma 405-tkę odrysował Ci wewnętrzną stronę takiego boczku bo są tam nawiercone otwory na śruby wystające z obudowy by boczek dobrze przylegał. Może ktoś z forum Ci kogoś poleci bądź sam się tego podejmie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zrobieniem boczków poradzi sobie prawie każdy stolarz , bo to nie jest nic skomplikowanego. Przyciąć płytę MDF , przykleić fornir , bejcą rustykalna wiśnia wydobędziesz odpowiedni kolor i na to lakier. Problemem jest to , że stolarze nie chcą się zajmować takimi pierdołkami. Wiem coś o tym , bo odnawiałem boczki w E305V i DP70 i wszyscy mnie zbywali. Niestety nie polecę Ci nikogo bo ten , który wreszcie mi to zrobił nie chce mnie już na oczy widzieć ale boczki są jak nowe :-) Dobrze by było gdyby ktoś kto ma 405-tkę odrysował Ci wewnętrzną stronę takiego boczku bo są tam nawiercone otwory na śruby wystające z obudowy by boczek dobrze przylegał. Może ktoś z forum Ci kogoś poleci bądź sam się tego podejmie. Powodzenia.
Niestety, rustykalna wisnia ma niewiele wspolnego z oryginałem.Z doświadczenia wiem, ze dobor forniru i bejcy potrafi byc gehenna obarczona toną prób i błędów, wiec czasochlonna.Malo komu sie chce bawic w takie boczki bo ile on za nie wezmie?a zabawy z tym duzo.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku stolarz stosował właśnie rustykalną wiśnię. O ile boczki z CD-ka wymagały tylko polerki i położenia świeżego lakieru , to te ze wzmacniacza były już w kiepskim stanie i wymagały głębszej ingerencji. Po zdjęciu starego lakieru i uzupełnieniu ubytków były w całości bejcowane wiśnią rustykalną. Nie wiem ile warstw tej bejcy zostało nałożone ale kolor jest dopasowany idealnie do boczków z CD-ka. Wiem , że jest to czasochłonne i niezbyt tanie , a stolarze nie chcą zajmować się taką drobnicą. Sam szukałem kilka miesięcy kokoś kto wreszcie mi to zrobi , bo wszyscy mnie spławiali.

Jeśli chodzi o fornir , to moim zdaniem dobrym wyborem będzie modyfikowany heban lub heban flader. Być może tu , można by było zlecić zrobienie takich boczków , a  później je pobejcować i polakierować http://cloudserver121469.home.pl/stare_meblenawymiar_warszawa/?forniry-egzotyczne-modyfikowane,34

Można też popytać w firmach , które specjalizują się w odnawianiu i sprzedaży sprzętu vintige. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, p0is0n napisał:

Niestety, rustykalna wisnia ma niewiele wspolnego z oryginałem

Zdjęcie może nie jest najlepsze ale można zobaczyć jak rustykalna wiśnia idealnie pasuje do oryginału. Większe boczki ze wzmacniacza były oszlifowane do gołego forniru włącznie z kolorem , a na mniejszych tylko polerka i lakier.

 

IMG_20200826_180017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Croowab napisał:

W sumie nie mam ciśnienia bo accu i tak będzie schowane we wnęce ale ... brak boczków strasznie mnie irytuje.

Tak czy inaczej nakreśliła mi się wizja co i jak trzeba zrobić ..

 

Mnie też by to irytowało... ? ta świadomość.. 

2 godziny temu, 68chudini napisał:

Zdjęcie może nie jest najlepsze ale można zobaczyć jak rustykalna wiśnia idealnie pasuje do oryginału. Większe boczki ze wzmacniacza były oszlifowane do gołego forniru włącznie z kolorem , a na mniejszych tylko polerka i lakier.

 

IMG_20200826_180017.jpg

fajnie wyszło  ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie może nie jest najlepsze ale można zobaczyć jak rustykalna wiśnia idealnie pasuje do oryginału. Większe boczki ze wzmacniacza były oszlifowane do gołego forniru włącznie z kolorem , a na mniejszych tylko polerka i lakier.
 
IMG_20200826_180017.thumb.jpg.8280df6360db92a4e8ca5e2c9561ab56.jpg
Potwierdzam, mimo poczatkowego sceptycyzmu, wyglada swietnie!

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś chyba zmieniają, bo kolega jakiś czas temu kupił PRE i boczki były w takim kolorze  ala czarny łamany w wenge.. prościej będzie z renowacją ? jeśli teraz tak będą robić.  Ewentualnie to tylko tak będzie w tym modelu.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, p0is0n napisał:

Potwierdzam, mimo poczatkowego sceptycyzmu, wyglada swietnie!

No cóż , zdjęcie jest kiepskiej jakości , a w rzeczywistości wyglądają obłędnie , tym bardziej , że te ze wzmacniacza były naprawdę w kiepskim stanie. Trwało to trochę czasu ale wyglądają teraz jak nowe :-) W międzyczasie urządzenia przeszły full service i teraz mogą cieszyć oko i ucho przez kolejne lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 18:40, 68chudini napisał:

Zdjęcie może nie jest najlepsze ale można zobaczyć jak rustykalna wiśnia idealnie pasuje do oryginału. Większe boczki ze wzmacniacza były oszlifowane do gołego forniru włącznie z kolorem , a na mniejszych tylko polerka i lakier.

 

IMG_20200826_180017.jpg

Fantastyczna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2020 o 13:43, Cezarek71 napisał:

 

I jeszcze jedno - nie dam na sieciówkę więcej, niż 300 zł. Tak naprawdę te 1,5 m nie ma wielkiego wpływu, poza psychologią i voo doo. Wiecie jakim syfem jest i u nas, i w np. USA sieć elektroenergetyczna? Byłem u znajomego, wywalił na sprzęt 500 kzł, w tym na sieciówkę 20 kzł. Mieszka w bloku. Pytam, jakie przewody ma w ścianie. Odpowiedź: aluminiowe. Nie dociekałem więcej. Tyle w temacie i skończmy. 

P.S. sprawdzałem na stronie producenta. Ten producent tak ma, że nie wszystkim się chwali. Wszystko jest na stronie japońskiej, ale tego nie ogarniam?

Jak miałem E-260 to na fabrycznej sieciówce grał źle. Podpiąłem inną, używaną za 1400zl ( celowo nie podaje jakiej) i to było zupełnie inne granie. 

Zamieniałem je kilka razy w okresie kilku dni. Nie było mowy o graniu na tym czymś z pudełka. 

Najlepiej sprawdzić u siebie i wtedy pisać opinie z jedną, moją uwagą. Większość sieciówek do 8kzl jakie miałem więcej psuły niż poprawiały. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

E370 bylo juz b. fajne, moze nawet.barwowo lepsze niz 470.Sadze wiec ze 380tka tez powinna byc super.Nie wiem natomiast jak z dynaudio.

Jak miałem E-260 to na fabrycznej sieciówce grał źle. Podpiąłem inną, używaną za 1400zl ( celowo nie podaje jakiej) i to było zupełnie inne granie. 
Zamieniałem je kilka razy w okresie kilku dni. Nie było mowy o graniu na tym czymś z pudełka. 
Najlepiej sprawdzić u siebie i wtedy pisać opinie z jedną, moją uwagą. Większość sieciówek do 8kzl jakie miałem więcej psuły niż poprawiały. 
 
No to nie trzymaj nas w niepewnosci i gadaj Waść!;)

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo te stare Focale mialy gęstą średnicę i nienachalną górę na tioxidzie.Dzwiek bezpieczny i niewyczynowy, ale moze sie podobac. Pamietam jak sprzedawalem swoje Micro Utopie i kupujący zbierał szczękę z podłogi z pytającym wzrokiem dlaczego sprzedaję.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.09.2020 o 18:39, p0is0n napisał:

bo te stare Focale mialy gęstą średnicę i nienachalną górę na tioxidzie.Dzwiek bezpieczny i niewyczynowy, ale moze sie podobac

Mówisz o JM LAB Point Source 5.1 ?????

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.