Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, klubowiczów, mam mały dylemat.. od pewnego czasu mam podstawowego DP-400 i rozważam zakup wzmacniacza do kompletu.
Moje pytanie czy z budżetem ok 15 tyś lepiej poszukiwać integry: 270, 360, 370, 460, czy może lepiej wejść od razu w końcówkę mocy A45, A46 czy może jeszcze inną w klasie AB ? Oferta producenta na przestrzeni lat bogata a moje doświadczenie z tą marka praktycznie zerowe...

 Kolumny Dynaudio Contour 1.4LE, Harbeth P3ESR, coś podpowiecie?

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowiczów, mam mały dylemat.. od pewnego czasu mam podstawowego DP-400 i rozważam zakup wzmacniacza do kompletu.
Moje pytanie czy z budżetem ok 15 tyś lepiej poszukiwać integry: 270, 360, 370, 460, czy może lepiej wejść od razu w końcówkę mocy A45, A46 czy może jeszcze inną w klasie AB ? Oferta producenta na przestrzeni lat bogata a moje doświadczenie z tą marka praktycznie zerowe...
 Kolumny Dynaudio Contour 1.4LE, Harbeth P3ESR, coś podpowiecie?
Bez preampu nic to nie da, choc jak masz sao CD to jakis wzmak jest konieczny ;)) a powaznie:co teraz wzmacina u Ciebie

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowiczów, mam mały dylemat.. od pewnego czasu mam podstawowego DP-400 i rozważam zakup wzmacniacza do kompletu.
Moje pytanie czy z budżetem ok 15 tyś lepiej poszukiwać integry: 270, 360, 370, 460, czy może lepiej wejść od razu w końcówkę mocy A45, A46 czy może jeszcze inną w klasie AB ? Oferta producenta na przestrzeni lat bogata a moje doświadczenie z tą marka praktycznie zerowe...
 Kolumny Dynaudio Contour 1.4LE, Harbeth P3ESR, coś podpowiecie?
Bez preampu nic to nie da, choc jak masz sao CD to jakis wzmak jest konieczny ;)) a powaznie:co teraz wzmacina u Ciebie

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa.Najlepiej z tych nowych serii, ale w 15k to obawiam sie ze zostaje Ci tylko 2xx.Nie kojarzę zeby a45.mozna bylo za tyle wyrwac, nawet a50v jest drozsza.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa.Najlepiej z tych nowych serii, ale w 15k to obawiam sie ze zostaje Ci tylko 2xx.Nie kojarzę zeby a45.mozna bylo za tyle wyrwac, nawet a50v jest drozsza.
Jak nie jak tak https://www.olx.pl/oferta/koncowka-mocy-wzmacniacz-accuphase-a-45-klasa-a-CID99-IDGu62a.html . Kwestia tylko czy będzie mu odpowiadać dźwięk bez pre. Jest możliwość odsłuchu w Warszawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 2xx mocno odstaje od 3xx ? Lepiej E270 czy np E360 ? Oby tylko dało wysterować względnie Dynaudio Contour 1.4...,  z Harbeth nie powinno być problemu myślę...

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 2xx mocno odstaje od 3xx ? Lepiej E270 czy np E360 ? Oby tylko dało wysterować względnie Dynaudio Contour 1.4...,  z Harbeth nie powinno być problemu myślę...
W kwocie którą chcesz wydać masz e450 do negocjacji jeszcze https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-accuphase-e-450.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcinGD napisał:

W kwocie którą chcesz wydać masz e450 do negocjacji jeszcze https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-accuphase-e-450.

Widziałem to ogłoszenie, nawet przez chwilę zastanawiałem się ale czy 450-ki miały złote nóżki....?

Mimo wszystko czekam na opinie, porównania szanownych kolegów... jak mam kupić na oślep to wolałbym zacząć od niższych modeli aby poznać filozofię brzmienia accu, nie wiem czy to moja bajka...

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym takie połączenie sprawdził przed zakupem... z 470  i w połączeniu z counturami nie będzie problemu, sprawdzałem i  było ok.. przynajmniej dla mnie... z 480 też powinno być ok, oczywiście nie dla wszystkich... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GrzesiekP napisał:

Oferta producenta na przestrzeni lat bogata a moje doświadczenie z tą marka praktycznie zerowe

To dlaczego akurat accu ? (nie zebym coś miał do marki). Chcesz wydać 15tys. i nie miałeś nigdy styczności ? Może są lepsze propozycje w tej cenie. Chcesz accu bo to magia marki czy wycieraczki czy co ? Ja kiedyś też byłem tak napalony (bo accu to legenda), nawet miałem e370 i e450 .....no i już mi przeszło. Wcale Cie nie zniechęcam ,tylko pytam dlaczego akurat accu ? 

ps-to że masz CDka accu to nie znaczy że masz mieć i taki wzmacniacz....no chyba że ma ładnie wyglądać .

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, misiek x napisał:

To dlaczego akurat accu ? (nie zebym coś miał do marki). Chcesz wydać 15tys. i nie miałeś nigdy styczności ? Może są lepsze propozycje w tej cenie. Chcesz accu bo to magia marki czy wycieraczki czy co ? Ja kiedyś też byłem tak napalony (bo accu to legenda), nawet miałem e370 i e450 .....no i już mi przeszło. Wcale Cie nie zniechęcam ,tylko pytam dlaczego akurat accu ? 

ps-to że masz CDka accu to nie znaczy że masz mieć i taki wzmacniacz....no chyba że ma ładnie wyglądać .

Słusznie prawisz. W dodatku przy Accu trzeba sie raczej pogodzic z hmm..sredniawym graniem nizszych modeli, przynajmniej tak bylo w seriach x60 i starszych. Do tego ten sprzęt raczej najlepiej gra w firmowych setach i do tego sparowanych generacjami. Nie ma lekko.

Ale A45 za 14k z groszem to bym bral. Gra to przyjemną MOSFETową mgiełką, jedynie bas lekko poluzowany i dynamika nie tak dobra jak w A70/A75, ale w tej kasie to bym nie wybrzydzał, bo konkurencji trochę nie widzę.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek x napisał:

To dlaczego akurat accu ? (nie zebym coś miał do marki). Chcesz wydać 15tys. i nie miałeś nigdy styczności ? Może są lepsze propozycje w tej cenie. Chcesz accu bo to magia marki czy wycieraczki czy co ? Ja kiedyś też byłem tak napalony (bo accu to legenda), nawet miałem e370 i e450 .....no i już mi przeszło. Wcale Cie nie zniechęcam ,tylko pytam dlaczego akurat accu ? 

ps-to że masz CDka accu to nie znaczy że masz mieć i taki wzmacniacz....no chyba że ma ładnie wyglądać .

Wzmacniacz myślę dokupić do CD między innymi ze względu na wygląd, mając również na uwadze że będzie to zestaw od jednego producenta ....

Natomiast z tego co piszecie to faktycznie będzie to zakup wysokiego ryzyka próbując dopasować do Dynaudio. Postaram się posłuchać Accu przed zakupem. 

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, GrzesiekP napisał:

Wzmacniacz myślę dokupić do CD między innymi ze względu na wygląd, mając również na uwadze że będzie to zestaw od jednego producenta ....

Natomiast z tego co piszecie to faktycznie będzie to zakup wysokiego ryzyka próbując dopasować do Dynaudio. Postaram się posłuchać Accu przed zakupem. 

Zależy ,które Dynaudio.U mnie gra Accu e-380 z conturami 20i .Jeśli lubisz łagodne ,delikatne granie ,to jak najbardziej.Bas się trochę rozłazi.Czuć go w tle ,ale nie ma walnięcia.Po dłuższym słuchaniu ,może trochę nudzić takie granie,ale nigdy nie skrzywdzi nieprzyjemnym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko starsze Accu to nie to co 380 czy chocby 370... to inne brzmienie.. ja ze starszymi na 100% bym nie kupil jakbym nie sprawdził.. ale są co lubią stare granie.. ja do nich nie należe. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

Zależy ,które Dynaudio.U mnie gra Accu e-380 z conturami 20i .Jeśli lubisz łagodne ,delikatne granie ,to jak najbardziej.Bas się trochę rozłazi.Czuć go w tle ,ale nie ma walnięcia.Po dłuższym słuchaniu ,może trochę nudzić takie granie,ale nigdy nie skrzywdzi nieprzyjemnym dźwiękiem.

Imho z Dynaudio drapieznego grania albo takiego z pazurem nie wykrzeszesz. Natomiast nie widze powodu,, dla którego mialyby nie dac rady urzadzenia z serii 4xx. Z moich przygod z Dynkami, powiem, ze Special 25SE  końcówka A20V (20W w 8Ohm) w pokoju 20m2 wysterowywała bez najmniejszego problemu. W ogole, z roznych przygod z roznymi glosnikami, to ona polegla jedynie na MBL 120, ale to sa 82dB i chyba srednio przyjazna impedancja. Nie sądzę, by integry byly duzo slabsze w tym wgledzie.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

Zależy ,które Dynaudio.U mnie gra Accu e-380 z conturami 20i .Jeśli lubisz łagodne ,delikatne granie ,to jak najbardziej.Bas się trochę rozłazi.Czuć go w tle ,ale nie ma walnięcia.Po dłuższym słuchaniu ,może trochę nudzić takie granie,ale nigdy nie skrzywdzi nieprzyjemnym dźwiękiem.

Izapat co Ty w końcu kupiłeś Przyjacielu? Octavię czy Accu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Margol napisał:

Izapat co Ty w końcu kupiłeś Przyjacielu? Octavię czy Accu?

?Na razie słucham na Accu. , ale strasznie ciągnie mnie do Octave.Kupił bym oba  , ale CD muszę jeszcze kupić.

Charakter brzmienia,podoba mi się z obu wzmaków.Co robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, izapat napisał:

Jeśli lubisz łagodne ,delikatne granie ,to jak najbardziej.Bas się trochę rozłazi.Czuć go w tle ,ale nie ma walnięcia.Po dłuższym słuchaniu ,może trochę nudzić takie granie,ale nigdy nie skrzywdzi nieprzyjemnym dźwiękiem.

Zgadzam się z kolegą, co prawda miałem e370 (nie e380) ale odbierałem to dokładnie tak samo.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p0is0n napisał:

Imho z Dynaudio drapieznego grania albo takiego z pazurem nie wykrzeszesz. 

 

Pisząc o drapieżności masz na myśli to ww. tzw. walnięcie na basie? Imho to naprawdę zależy od reszty toru i głównie od wzmacniacza. Prosty przykład – testowałem niedawno integrę Tact Millennium Mk. II. Głównie ze swoimi Contourami 1.4, ale też wcześniej u właściciela z S25. Szybkość, twardość i potęga niskich pierwszej próby, bas nieomal przestawiający mury. Rytm bezbłędny, trudno mi sobie wyobrazić zwolennika np. hard & heavy, który miałby marudzić.

Inne tropy urządzeń, które co do zasady mogą zmusić Dynki do pokazania pazura  – Krell, Gryphon, Pass (AB).

Ale z wieloma wzmacniaczami tak właśnie Dynki brzmią – powoli, leniwie, ospale. Nie chodzi rzecz jasna o oceny dobry/zły tylko kwestię dopasowania i synergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

?Na razie słucham na Accu. , ale strasznie ciągnie mnie do Octave.Kupił bym oba  , ale CD muszę jeszcze kupić.

Charakter brzmienia,podoba mi się z obu wzmaków.Co robić??

A cdik jaki ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Margol napisał:

Widzę tu analogie jak w Naim. Entry level gra słabo a wyższe serie powinny grać w porządku generacyjnym,bo inaczej wychodzi lipa,podobnie drogo i czasem zniechęcająco,cóż nie ma lekko ? 

Ej to straszne uproszczenie bo raczej większość niższych naimow gra dobrze tj. gra muzykę przez duże m, ale mniej hifi. Połączenie hifi i muzyki to faktycznie wyższe modele. Jeszcze pytanie, które tanie naimy słyszałeś i z czym tam grały...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dekoracja napisał:

Ej to straszne uproszczenie bo raczej większość niższych naimow gra dobrze tj. gra muzykę przez duże m, ale mniej hifi. Połączenie hifi i muzyki to faktycznie wyższe modele. Jeszcze pytanie, które tanie naimy słyszałeś i z czym tam grały...

Nie chcę tu śmiecić. Pogadamy w Naimie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, izapat napisał:

Jak Accu, to pewnie Marantz sa-12se a jak Octave ,to Ayon cd10. Tak to sobie obmyśliłem.

Czyli po Xlr w przypadku kupna Accu nie będzieszz chciał połączyć poprzez xlr ... w sumie moze to i racja , bo 380 chyba nie jest zbalansowaną integrą , dopiero 480 ta jest zbalansowana.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.