Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda, że nie po angielsku 

 

 

37 minut temu, izapat napisał:

Zbalansowany(symetryczny),to on raczej jest , ale z wykorzystaniem jednego trafo.Ten marantz jest przejrzysty,rozdzielczy i łagodny,dlatego myślę żeby połączyć go z Accu.

Jest przejrzysty, a jednocześnie łagodny ? Chyba, że inaczej to rozumiemy.. tego nie sprawdzałem, natomiast 10 tkę testowałem 2 razy i fajny cdik, ale nie jest to zbytnio ciepłe granie, ale fajny i patrząc cena jakość to dobre urządzenie w przeciwieństwie do 10 integry , która jak dla mnie jest słabiutka..  10 tka cdik , marantz twierdzi, ze ułożenie elementów w środku urządzenia wzorowali się na Accu, które podobno robi to najlepiej, ile jest z tego prawdy, a ile  dla publiki to inna sprawa, ale niewątpliwe 10 cdik marantza  wart grzechu.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lolek126 napisał:

szkoda, że nie po angielsku 

 

 

Jest przejrzysty, a jednocześnie łagodny ? Chyba, że inaczej to rozumiemy.. tego nie sprawdzałem, natomiast 10 tkę testowałem 2 razy i fajny cdik, ale nie jest to zbytnio ciepłe granie, ale fajny i patrząc cena jakość to dobre urządzenie w przeciwieństwie do 10 integry , która jak dla mnie jest słabiutka..  10 tka cdik , marantz twierdzi, ze ułożenie elementów w środku urządzenia wzorowali się na Accu, które podobno robi to najlepiej, ile jest z tego prawdy, a ile  dla publiki to inna sprawa, ale niewątpliwe 10 cdik marantza  wart grzechu.. 

Ano tak go odebrałem.Pełna przejrzystość,ale nie agresywny.Co do Accu e-380 dzisiaj dzwoniłem . Nowe będą  dopiero pod koniec miesiąca.

Często Accu jest łączone z B&W. Ciekaw jestem takiego seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, izapat napisał:

Ano tak go odebrałem.Pełna przejrzystość,ale nie agresywny.Co do Accu e-380 dzisiaj dzwoniłem . Nowe będą  dopiero pod koniec miesiąca.

Często Accu jest łączone z B&W. Ciekaw jestem takiego seta.

Kwestia co komu pasuje, mi takie połączenie średnio pasuje, bo jest to troszkę agresywne, aczkolwiek zapewne wielu osobom może się to podobać na swój sposób. ale moim zdaniem Mak , który jest spokojniejszy i mniej ma góry niż Accu lepiej się spisuje z "diamentami" od B&W.  

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lolek126 napisał:

Kwestia co komu pasuje, mi takie połączenie średnio pasuje, bo jest to troszkę agresywne, aczkolwiek zapewne wielu osobom może się to podobać na swój sposób. ale moim zdaniem Mak , który jest spokojniejszy i mniej ma góry niż Accu lepiej się spisuje z "diamentami" od B&W.  

Właśnie ,Accu ma sporo góry a w conturach ,moim zdaniem ,nie wskazane jest męczyć kopułki najwyższymi tonami,dlatego też pomyślałem o Atc scm 11 może scm 20.

Na pewno jak miałbym zostać z Accu ,to Dynie pójdą w inne ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, izapat napisał:

Właśnie ,Accu ma sporo góry a w conturach ,moim zdaniem ,nie wskazane jest męczyć kopułki najwyższymi tonami,dlatego też pomyślałem o Atc scm 11 może scm 20.

Na pewno jak miałbym zostać z Accu ,to Dynie pójdą w inne ręce.

To nie jest kwestia słowa duzo, przynajmniej w moim mniemaniu, bo więcej ma np Luxman 509 czy Esoteric F-05, którego na swój sposób lubię, accu podaje w inny sposób górę, a np w 480 jest ona bardziej ułożona, w sensie bardziej wyrafinowana niż np w 470, gdzie tam miejscami było czuć tę górę, co nie zmienia faktu, że są i tacy, który 470 bardziej wolą od 480. Tu bardziej chodzi o B&W, gdzie w nowej serii dźwięk ich jest troszkę troszkę podkolorowany i przy nich w mojej opinii Mak lepiej się tam nadaje, bo jest dużo spokojniejszy i zdecydowanie ma mniej góry.. ale kto co lubi.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys na 2 tygodnie 804d1 z Accu.Nie wiem jak graja nowsze B&W ale tamto polaczenie bylo zupelnie bezbolesne, ale malo wciagajace.Ale takie sa moim zdaniem B&W :) nigdy z niczym nie urzekaja i jesli chodzi o polaczenie z Accu, to z łatwością mozna wskazać wiele innych kolumn bardziej synergicznych.Ale sa i zwolennicy takiwgo polaczenia.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak grają d1, ale d2 inaczej grają jak d3 i te drugie mają również swoich zwolenników.. więc jak zwykle, kwestia kto co lubi.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z osłuchanych kolegów mógłby krótko scharakteryzować brzmienie integr E-470, E-480 i E-650? 
Z recenzji jakie obczytałem wynika, że 480ka jest szlachetniejsza i bardziej neutralna niż 470. Zdaję sobie sprawę ze opis jest trudny bo każdy ma inne ucho i gust, ale może choć ktoś spróbuje. Który z w/w wzmacniaczy jest najbardziej uniwersalny? 
A co z 650ką, bliżej jej do 470 czy 480? Kilkadziesiąt postów wcześniej ktoś pisał że A-klasa Accuphase jest chłodniejsza i bardziej rozdzielcza niż klasa AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

480 jest bardziej szlachetna, w pierwszej chwili wydaje się, ze jest mniej szczegółową, ale jak już posłuchasz więcej to okazuje się, że nic jej nie brakuje pod tym względem, tylko inaczej jest zestrojona, jedt bardziej diciążona na średnicy, więc to też ma jakiś wpływa na pierwsze odczucia. Troszkę lepiej też sobi radzi z kontrolą basu, dla mnie jest to fajniejsze urządzenie i jak dla mnie jedt bliżej jej do 650 , tylko ona jedt jeszcze bardziej subtelniejsza. Aczkolwiek różne są opinie, dla mnie nic nie ma z chłodnością.. Musisz posłuchać i samemu nausznie się przekonać co jest dla ciebie naj...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaxcek napisał:

Dzięki. Subtelniejsza masz na myśli mniej dynamiczna? Oznacza to, że mniej uniwersalna, bo niespecjalnie zagra rocka lub metal?

Nie nic z tych rzeczy.. jest bardziej dynamiczna niż 470 wedle pomiarów u nas w Polsce, bo w Japonii Accu, inaczej  robią pomiary 480 o kilka wat na kanał jest mocniejszą  integrą. Ma też wyższy DF, a co wpływa między innymi również na dokładniejsze utrzymanie basu w ryzach. Subtelniejsza jest na górze, wysokie tony są deko "słodsze" mniej nerwowo jest, a pomimo detal jest na odpowiednim poziomie ,  jest to dużo bardziej ułożona integra. Średnica też jest troszkę lepiej dociążana w stosunku do 470 - i. Pamiętaj , że obecny dźwięk jaki ma Accu jest właśnie od 470, wcześniejsze były mniej dynamiczniejsze i bardziej misiowe granie to było, ale pomimo tego tamte zabawki i tak wielu ludziom się podobają. Nie ma problemu słuchania muzyki rokowej czy też nawet cięższej ja słucham prawie wszystkie z małymi wyjątkami, ale lubię posłuchać i mocniejszych kapel jak np choćby Nightwish i nie ma problemu najmniejszego słuchani takiej muzyki na nowych urządzeniach od Accu. Ale tak czy inaczej musisz sam posłuchać. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Do klubu się zapisałem dawno, ale nić nie pisałem do tej pory- wystarczyło, że włączyłem muzykę na swoim Accu i mi przechodziła ochota na grafomaństwo.

Po zmianie kolumn E-206 zaczęło trochę odstawać od zestawu (słyszę niedostatek szczegółowości, przydałoby się trochę więcej przestrzeni)*. Powoli myślę o znalezieniu zastępcy w okolicach 10 kzł- myślałem o E-307, 406, 308 i 408. E-305 przy obecnych cenach nie biorę pod uwagę (chyba, że to błąd)? Czy mógłbym prosić o podpowiedź, na który warto się zdecydować (a może coś spoza wstępnej listy)?

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu Accuphase E-210. Mam na oku egzemplarz, który pochodzi z Japonii czyli oryginalnie jest na 100V. Sprzedjący twierdzi, że w środku jest przełącznik i można go przełączyć na 230V. Moje pytanie brzmi- czy to prawda?

Z tego co wiem, można przerabiać urządzenia ze 100V na 230V, ale wiąże się to z przeróbkami w środku, a nie przełączeniem przełącznika co widać na ponizszym filmiku:
https://youtu.be/5pCxIClQvZI?t=1190

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ktos tu w klubie kiedys o tym mówił - wystarczy zamienić odczep na transformatorze (choc nie wiem czy w E-210 jest taka mozliwość). Jezeli się tak da to taka ingerencja jest niemal nieinwazyjna i zawsze mozna wrócic do tzw oryginału.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Prośba o pomoc.

Słucham Accuphase e-550 i dp-78. Odtwarzacz od czasu do czasu ma problem z odczytem płyt cd oraz sacd.

Nie chcę się rozstawac z tym zestawem. Nautilus poinformował mnie, że laser jest nie do zdobycia. Czy ktoś może pomóc w zdobyciu nowego, oryginalnego lasera?

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marloz napisał:

Witam. Prośba o pomoc.

Słucham Accuphase e-550 i dp-78. Odtwarzacz od czasu do czasu ma problem z odczytem płyt cd oraz sacd.

Nie chcę się rozstawac z tym zestawem. Nautilus poinformował mnie, że laser jest nie do zdobycia. Czy ktoś może pomóc w zdobyciu nowego, oryginalnego lasera?

Mario

Zapytaj kolegę bumpalump o pomoc,pewnie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prośba o pomoc.

Słucham Accuphase e-550 i dp-78. Odtwarzacz od czasu do czasu ma problem z odczytem płyt cd oraz sacd.

Nie chcę się rozstawac z tym zestawem. Nautilus poinformował mnie, że laser jest nie do zdobycia. Czy ktoś może pomóc w zdobyciu nowego, oryginalnego lasera?

Mario

4 minuty temu, Jamówię napisał:

Zapytaj kolegę bumpalump o pomoc,pewnie pomoże.

Ok. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niemiec odjechał, Japończyk przyjechał :-) potężna maszyna w czystej A klasie .. to słychać nawet jak się wyjmie prosto z pudełka i do tego nie grająca jakiś czas w salonie.. 
IMG-20210204-155714.jpg
IMG-20210204-155737.jpg

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamek_68 napisał:

Jak dla mnie wygląd jest skopany, po prostu jest za wysoki.

Oczywiście nikt nie musi się ze mną z tym zgadzać, to jest rzecz gustu, ale dla mnie tak jest.

Mógłby być te 3 cm niższy, a tak jest na wys. końcówki 7300, ale też na żywo w salonie troszkę inaczej ta wielkość się przekłada.. najlepiej samemu się przekonać ... i przede wszystkim posłuchać.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy ciąg dalszy, co prawda miałem zacząć od 2150, ale ważne, ze jest 2450, bo obawiałem się , że może być problem, bo nie było na miejscu.. ale się udało.. 

IMG-20210211-160111.jpg
IMG-20210211-160144.jpg
IMG-20210211-160243.jpg

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.