Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, lolek126 napisał:

Zabawy ciąg dalszy, co prawda miałem zacząć od 2150, ale ważne, ze jest 2450, bo obawiałem się , że może być problem, bo nie było na miejscu.. ale się udało.. 

Ładne sprzęty Lolek, bardzo ładne. Cieszę się razem z Tobą. A widać Panie jest czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roxi napisał:

Ładne sprzęty Lolek, bardzo ładne. Cieszę się razem z Tobą. A widać Panie jest czym ?

Ale im dalej tym co raz trudniej, bo wiadomo większa kasa i pewne rzeczy dochodzą w dźwięku na plus i trzeba to sobie wszystko poukładać w głowie na chłodno.. bo grunt to nie podniecać się.. ? a tym bardziej, że to nie koniec zabawy ... jeszcze troszkę będzie tego.. na razie 800 tka wrażenie na mnie wywarła ? petarda niesamowita..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lolek126 napisał:

Ale im dalej tym co raz trudniej, bo wiadomo większa kasa i pewne rzeczy dochodzą w dźwięku na plus i trzeba to sobie wszystko poukładać w głowie na chłodno.. bo grunt to nie podniecać się.. ? a tym bardziej, że to nie koniec zabawy ... jeszcze troszkę będzie tego.. na razie 800 tka wrażenie na mnie wywarła ? petarda niesamowita..

Dlaczego się nie podniecać? ? Znajomy do mnie dzwonił, że kupił sobie dcs vivaldi one i świat się zmienił dla niego. Taki jest zadowolony. Kupuj, kupuj Lolek i nie rób dziadowskich oszczędności czasem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Roxi napisał:

Dlaczego się nie podniecać? ? Znajomy do mnie dzwonił, że kupił sobie dcs vivaldi one i świat się zmienił dla niego. Taki jest zadowolony. Kupuj, kupuj Lolek i nie rób dziadowskich oszczędności czasem ?

JA muszę czuć wyraźną różnicę pomiędzy poszczególnymi zabawkami , zdaje sobie sprawę, ze to nigdy nie będzie 1:1 ale to nie mogą być niuanse.. to musi być progres.. inaczej to nie dla mnie.. biorę to co jest w moim zasięgu, inaczej nie było by sensu ludziom głowy zawracać, bo to nie jest prosto z tym sprzętem wszystko dograć. Ale muszę czuć różnicę, bo mnie nie kręci kupowanie dla kogoś.. ja nie z tych ludzi.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Roxi napisał:

Ładne sprzęty Lolek, bardzo ładne. Cieszę się razem z Tobą. A widać Panie jest czym ?

Czy Ty widzisz wpisy tutaj kolegi Asterix 1 ? Bo ja mam info, że odpowiedział, a ja tych wpisów nie widzę, a nie mam go w ignorowanych, ? Coś tutaj się dzieje, podobnie było w klubie Sonusa.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolek126 napisał:

Czy Ty widzisz wpisy tutaj kolegi Asterix 1 ? Bo ja mam info, że odpowiedział, a ja tych wpisów nie widzę, a nie mam go w ignorowanych, ? Coś tutaj się dzieje, podobnie było w klubie Sonusa.. 

Oszukuje. Olajkował wszystko, ale wpisów nie zrobił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
7 minut temu, lolek126 napisał:

Dokładnie.. ?  a wpisu niet...

Po prostu wyraził aprobatę dla Twoich klocków , co dziwne nie jest , bo sprzęcik musi się podobać . Nic nie pisał .

p.s. Ten zestaw C-2450 , DP-560 i P-4500 , to też Twój , czy testujesz , lub idzie do innego pomieszczenia ?

Edytowane przez Mysza 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudztwa ?

jakiś czas temu po tych nowych udoskonaleniach cos sie pomieszało zmieniłem pare ustawień -teraz wrócilem do nich ale czy to co dalo ...a moze jutro po 6 do mnie panowie pewni przyjdą ?

A teraz co do zabawek złotych świetnie sie czyta Wasze wrażenia audio - jak to po angielskowemu chciałoby sie powiedzieć more more ?

jak sie ociepli mam pare pomysłów audio  tylko cicho nie mówcie żonie  ?

Ps Lolek po osłuchaniu dzielonek proszę o pare słów na temat tych skarbów ?

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mysza 13 napisał:

Po prostu wyraził aprobatę dla Twoich klocków , co dziwne nie jest , bo sprzęcik musi się podobać . Nic nie pisał .

p.s. Ten zestaw C-2450 , DP-560 i P-4500 , to też Twój , czy testujesz , lub idzie do innego pomieszczenia ?

Na razie wszystko co wklejałem z elektroniki nie licząc kolumn i kabli, bo to już jest moje to reszta w testach  ? A i głośnikowy też na testach.. 

13 minut temu, asterix1 napisał:

Paskudztwa ?

jakiś czas temu po tych nowych udoskonaleniach cos sie pomieszało zmieniłem pare ustawień -teraz wrócilem do nich ale czy to co dalo ...a moze jutro po 6 do mnie panowie pewni przyjdą ?

 

Coś widać tym razem  ? Aż tak źle może nie będzie. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, asterix1 napisał:

jak sie ociepli mam pare pomysłów audio  tylko cicho nie mówcie żonie  ?

Uczyć musisz się od naszego premiera. Przyjąć jednoznaczną i stanowcza linie propagandową w domu. Powtarzaj ciagle, że to koniec wydatków na audio, jak mogłeś wcześniej tego nie widzieć, czas na skoncetrowanie się na pasjach żony itd. Jak kupisz Accuphase, to nazwij to wdrożeniem kryzysowego programu oszczędnościowego i codziennie śmiej się z braku rozsądku innych audiofilów. Nic nie muszę Tobie więcej tłumaczyć. Trochę publiczna TV pooglądaj, dwa wystąpienia premiera i już zakumasz jak się te rzeczy rozgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roxi napisał:

Uczyć musisz się od naszego premiera. Przyjąć jednoznaczną i stanowcza linie propagandową w domu. Powtarzaj ciagle, że to koniec wydatków na audio, jak mogłeś wcześniej tego nie widzieć, czas na skoncetrowanie się na pasjach żony itd. Jak kupisz Accuphase, to nazwij to wdrożeniem kryzysowego programu oszczędnościowego i codziennie śmiej się z braku rozsądku innych audiofilów. Nic nie muszę Tobie więcej tłumaczyć. Trochę publiczna TV pooglądaj, dwa wystąpienia premiera i już zakumasz jak się te rzeczy rozgrywa.

Musze Twe słowa zapamiętać (szczególnie  ostatnie zdanie) a zarazem środki uspokajające wziąwszy

 

25 minut temu, Mysza 13 napisał:

Po prostu wyraził aprobatę dla Twoich klocków , co dziwne nie jest , bo sprzęcik musi się podobać . Nic nie pisał

Warto poczytać Innych którzy maja doświadczenie

Piszcie panowie może kiedys i ja cos w temacie dopowiem swego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roxi napisał:

Uczyć musisz się od naszego premiera. Przyjąć jednoznaczną i stanowcza linie propagandową w domu. Powtarzaj ciagle, że to koniec wydatków na audio, jak mogłeś wcześniej tego nie widzieć, czas na skoncetrowanie się na pasjach żony itd. Jak kupisz Accuphase, to nazwij to wdrożeniem kryzysowego programu oszczędnościowego i codziennie śmiej się z braku rozsądku innych audiofilów. Nic nie muszę Tobie więcej tłumaczyć. Trochę publiczna TV pooglądaj, dwa wystąpienia premiera i już zakumasz jak się te rzeczy rozgrywa.

Dobre ? wszystkie sztuczki są dobre, które prowadzą do celu, a które nie powodują, że ta druga osoba będzie musiała z czegoś zrezygnować co dla niej jest ważne. 

43 minuty temu, mcemsi napisał:

Lolek , zazdraszczam możliwości  obcowania z tymi Accu...

Na pewno jest to wielka radość, ale jak to w życiu jednym się podoba blondynka, a drugim brunetka, ale wyjdzie ten trzeci i powie, że ruda jest najlepsza. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Asterix w grudniowym numerze Audio-video był test 380tki jakbyś jeszcze nie czytał. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-2450 - miałem, fajny, ale drogi. Duży rozmach, fajna przestrzeń i nasycona barwa. Sporo lepszy od 2150 - podstawowy model, mimo, że lepszy niż starsze to nadal bez szału.

P-4500 - takie se, 2450 bdb gra z podstawową A-klasą i z A-75. Z A-48 nie robi, oba są za gęste ze zbyt wyraźną sygnaturą własną.

E-800 - ok, ale dzielonka to dzielonka. Kasa jest okropna, ale integry grają wyraźnie słabiej.

I tylko proszę... przy takim poziomie słuchanie jedno na drugim, na dywanikach... no nie... tu juz wszystko słychać a w takich warunkach to gra na pół gwizdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, enzo napisał:

C-2450 - miałem, fajny, ale drogi. Duży rozmach, fajna przestrzeń i nasycona barwa. Sporo lepszy od 2150 - podstawowy model, mimo, że lepszy niż starsze to nadal bez szału.

P-4500 - takie se, 2450 bdb gra z podstawową A-klasą i z A-75. Z A-48 nie robi, oba są za gęste ze zbyt wyraźną sygnaturą własną.

E-800 - ok, ale dzielonka to dzielonka. Kasa jest okropna, ale integry grają wyraźnie słabiej.

I tylko proszę... przy takim poziomie słuchanie jedno na drugim, na dywanikach... no nie... tu juz wszystko słychać a w takich warunkach to gra na pół gwizdka?

co do warunków to niestety są spartańskie, bo to salon użytkowy, pożyczę granity i wszystko będzie oddzielnie stało , ale to tyle można... poprzednie też na tym grały podczas testu i jakoś mam swoje zdanie, ale wiadomo , masz rację i to nie ma co gadać.. 

Natomiast co do 2450 to faktycznie cena jest wysoka w stosunku do 2150, różnica podobno też jest, tak mówią, choć w Niemczech wiele osób łączy właśnie z 2150... nie wiem czemu..  Czyli dla Ciebie 2450 gra gęściej  jako całość, a pewnie w szczególności na średnicy mniej rysuje górę niż 2150 ? Pod względem szybkości i dynamiki podobne są to PRE ? Z 4500 się komponuje, ale to jeszcze za wcześnie , by jakieś wnioski wyciągać, na pewno jest szybka  i dynamiczna, dosyć fajna barwa, dość dużo przestrzeni.. też to co nasuwa się od razu w stosunku do 800 tki, a już nie wspomnę do 480 tki to dynamika wokalu  jak i podkreślenie jego jest zdecydowanie wyższe w dzielonce.. Też czuć inne brzmienie instrumentów , gitar, talerzy, skrzypiec, jest to bardziej namacalne, jest tego więcej..  800 tka wydaje mi się, że bardziej to ubarwiała.. Ale po wyjęciu z pudła patrząc zero-jedynkowo 800 tka większe na mnie wrażenie zrobiła, myślałem, ze to takie sobie będzie łagodne , dość spokojne granie, a naprawdę pokazał co potrafi i ma pazur, wierzyć się nie chce, że to A klasa.. koledzy, którzy byli u mnie , powiedzieli, ze jakby nie było napisu A klasa to w życiu by nie uwierzyli.. ? Widać też na fejsie i w necie generalnie jak dobrze się sprzedaje się ta integra.. W tym wypadku jest nówka PRE, więc też trzeba troszkę pograć i na pewno przy dzielonce człowiek z góry pewne rzeczy zakłada, które nie zakłada się przy integrach.. nawet tak dobrej jaka jest 800 tka.  odczekać.. dlatego tez 800 tak dobrze wypadła w moich oczach.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2150 gra szkieletowo, tzn. mocniej rysuje krawędzie ale ma mniej wypełnienia, wydaje się bardziej neutralny ale jest mniej dojrzały brzmieniowo i ma dużo gorszą barwę od 2450. 2450 ma stanowczo mocniejszy charakter własny, to jest styl grania z dużym rozmachem, podkreślonym jeszcze specyficznie budowaną przestrzenią z odsuniętym pierwszym planem. Odciska spore piętno na całym systemie i należy uważać aby nie przedobrzyć z nasyceniem i gęstością dlatego imho dobrze gra z końcówkami raczej neutralnymi a źle z grającymi z podobną sygnaturą do niego. Jeżeli pre jest nowe z kartonu to zupełnie nie ma czego słuchać - tydzień grania non stop to minimum żeby coś się zaczęło układać zarówno w przypadku 2150 jak i 2450.

Jeżeli pytasz, który jest lepszy - bez wątpienia 2450 (z zaznaczeniem, że ma swój silny charakter i trzeba go starannie skomponować z resztą toru). Czy warto za niego tyle zapłacić? Na tle 2150 - tak, na tle konkurencji - może... . 2450 bez problemu dźwiga brzmieniowo A-75, 2150 już ją ogranicza...

E-800 jest tak brzydki, że nawet jakby grał jak nie wiem co... (a na tle dzielonek to jednak nadal integra) i tak bym go nie kupił?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, enzo napisał:

2150 gra szkieletowo, tzn. mocniej rysuje krawędzie ale ma mniej wypełnienia, ..........

No właśnie ma swój charakter, pytanie też ile ma charakteru podobnego do 2450 końcówka 4500, bo u mnie zdecydowanie więcej góry jest, niż np w przypadku 800 tki, która to z dużą większą kulturą robiła i nie była tak słyszalna, sam też głos ma tutaj większą dynamikę , więc może to też spowodowało, ze relatywnie góry słychać więcej co u mnie nie jest chciane.., pytanie ile to jest "winy" nierozgrzanego PRE, a ile charakteru  4500... ? Też tutaj jest więcej basu co jest zrozumiałe, ale ten bas też jest tak jakby był mniej swobodny niż to miało miejsce w przypadku 800 tki, gdzie basu było odczuwalnie więcej niż np w 480 tce, a jednak nie czuło się, że coś nie pasuje, wszystko było ok. Generalnie dla mnie jest za mało wypełnienia w środku pasma w stosunku do ilości słyszalnej góry w utworach, gdzie wokal jest dość wysoko nagrany.. 

Siedzi obok mnie trzech chłopa, którzy byli i podczas testu 800 tki i wszyscy mają podobne odczucia.. A co do wyglądu to kwestia gustu, ja się już opatrzyłem i dla mnie nie jest to może cudo piękności, ale jest ok, najważniejsze jest jak gra, a gra świetnie.. Jakby był ze 2-3 cm niższy byłoby  ok, ale pewnie wtedy nie było by 100 W w 4 omach  w klasie A .. coś za coś, a jest dużo mocniejszy od 650 i to czuć.. jak również jakość tego grania jest wyższa.. Wiesz jak to jest jedni kochają np Maka , a inni patrzeć nie mogą na niego i tak jest ze wszystkim, ważne, aby danemu właścicielowi podobało się.. ? 

A 48 z 2450 testowałeś w kontrze właśnie do 4500 ? 

dzięki za Twoje opinie.. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem, nowa sztuka pre wymaga conajmniej tygodnia ciągłego grania żeby pokazać podstawowe możliwości. Ponadto pre Accu lubią być stale pod prądem - nawet wygrzane egzemplarze słyszalnie długo dochodzą do siebie po włączeniu.

4500 mnie nie porwała - to podstawowa AB-klasa i imho ma sens jeżeli potrzebujemy sporo mocy w tym budżecie. W innym przypadku zdecydowanie preferuję A-35/36, które z 2450 grają bdb. A-48 mi się nie podoba, jest trochę lepsza niż starsza A-47, ale ta "środkowa" seria końcówek A-klasowych to dla mnie nie to - mają więcej wydajności od mniejszych modeli ale kosztem pogrubienia konturu, mniejszej zwinności i słabszego wglądu w nagranie, barwowo również są hmm..."ociężałe". Do A-48 może pasowałby 2150?. Nie słuchałem jednak takiego zestawienia - to tylko przewidywania. Dla mnie sensowny był dopiero przeskok na A-75, która oferuje wszystkie zalety "małych" A-klas (A-30/35/36) dodając ogromną swobodę i wydajność. A-4X grają jakby usiłowały pokazać, że są lepsze od mniejszych modeli, A-75 gra w zupełnie niewymuszony sposób.

E-650 to fajny wzmacniacz, ale... jak i poprzednie modele z tej serii - do łatwych kolumn i nie chodzi o moc ale o wydajność prądową. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, enzo napisał:

 

E-650 to fajny wzmacniacz, ale... jak i poprzednie modele z tej serii - do łatwych kolumn i nie chodzi o moc ale o wydajność prądową. 

 

800 tka ma większą moc jak i wydajność prądową, dlatego musieli upchać ją w większym wydaniu plus jakość dźwięku jest również na wyższym poziomie.  Tak jak isałem coś za coś. Dzięki. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzielonkę zabrali i przywieźli raz jeszcze 800kę i porównamy z konkretnymi płytami i utworami na nimi w stosunku do dzielonki.. które sobie pozapisywałem swoje odczucia.. Tydzień znowu zabawy ...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, rejsowiec napisał:

Gdzie jak nie tutaj zamieścić ogłoszenie:)

Sprzedam moją E-600. Stan "sklepowy" tak wizualnie jak i technicznie. Pilot, karton, dokumentacja, wszystkie zaślepki - bez śladów użycia. Cena 26 tyś. 

Na co wymieniasz ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie (i Panie) , posiadacie  może namiar na part number przełącznika COMP do E-260? Trochę przerywa czasami a Nautilus na moje mailowe prośby jest hmm .... głuchy.

Wg manuala serwisowego do E-213 taki push switch dla tego modelu to 354-1218-00, pytanie czy w E-260 zastosowali ten sam?

 

Może ktoś wie...

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.