Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Najzwyczajniej trzeszczy i czasami przerywa , znika prawy kanał, wycisnę/wcisnę i jest dobrze ale troche irytuje. Także albo kwestia reanimacji albo wymiany .

Tutaj niestety to chyba zwykłe mechaniczne  switche. Potem (E-270 i E-280) i wyżej (wszędzie)  jest to rozwiązane chyba na przekaźnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyślesz sam przelacznik to tak, na przyjęcie całego urzadzenia do serwisu niestety nie mam poki co miejsca i czasu, kolejka klientów do 2022r

Ew. Jeśli jesteś z dolnego Śląska to zrobię wyjątek, przywieziesz rano i w południe odbierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem się szcześliwym posiadaczem accuphase E-480 i chciałem sie pochwalić 😉 ponoć nabyłem ostatni egzeplarz w Polsce i nastepny dopiero pojawi się przełom czerwca/lipca. Docelowo bede zmianial kolumny na B&W 804d3

20210512_013711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomek Dobrzański napisał:

Witam, stałem się szcześliwym posiadaczem accuphase E-480 i chciałem sie pochwalić 😉 ponoć nabyłem ostatni egzeplarz w Polsce i nastepny dopiero pojawi się przełom czerwca/lipca. Docelowo bede zmianial kolumny na B&W 804d3

20210512_013711.jpg

Napisz jakie zmiany w stosunku do poprzedniego nastąpiły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomek Dobrzański napisał:

Witam, stałem się szcześliwym posiadaczem accuphase E-480 i chciałem sie pochwalić 😉 ponoć nabyłem ostatni egzeplarz w Polsce i nastepny dopiero pojawi się przełom czerwca/lipca. Docelowo bede zmianial kolumny na B&W 804d3

20210512_013711.jpg

Widzę, że kabelki do zmiany będą bo za krótkie...🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomek Dobrzański napisał:

Witam, stałem się szcześliwym posiadaczem accuphase E-480 i chciałem sie pochwalić 😉 ponoć nabyłem ostatni egzeplarz w Polsce i nastepny dopiero pojawi się przełom czerwca/lipca. Docelowo bede zmianial kolumny na B&W 804d3

20210512_013711.jpg

Dobrze, że zmieniasz kolumny, bo to fajny wzmak i fajniejsze kolumny mu się należą.. :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzedniego wzmacniacza to miałem yamaha a-s 3000 + CD-S 3000, i jest przepaść na korzyść Accuphase.

Tym razem źródłem dźwięku będzie pasywny ITX PC + DAC 50. (minimalistycznie)

Wiem o kabelkach że krótkie 🙂 2x 1,5m w dodatku to zwykłe z peszla tylko po to żeby sprawdzić czy wzmacniacz działa. Jak będę kupował B&W 804d3 to wtedy wymienię kable na porządne 2x 2m. i stolik pod wzmacniacz rogoz. A kolumienki to Yamaha Soavo 2, wcześniej miałem Soavo 1 ale je sprzedałem (trochę szkoda bo fajnie grały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Dobrzański gratuluje nowego Accu.

Co prawda miałem tylko e302, ale zauroczyłem się marką Accuphase . Mam nadzieję , że jeszcze wrócę do klubu np z w406 😊

Pozdrawiam,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomek Dobrzański napisał:

to wtedy wymienię kable na porządne 2x 2m.

Kup przynajmniej 2 x 2,5m , lepiej trochę dłuższe . Zawsze możesz coś zmienić w ustawieniu i 2 x2m mogą być już za krótkie. Kable lepiej jak leżą lużno, nie są napięte ,no i zawsze łatwiej odsprzedać gdyby co.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 22:27, Tomek Dobrzański napisał:

Co do poprzedniego wzmacniacza to miałem yamaha a-s 3000 + CD-S 3000, i jest przepaść na korzyść Accuphase.

Tym razem źródłem dźwięku będzie pasywny ITX PC + DAC 50. (minimalistycznie)

Wiem o kabelkach że krótkie 🙂 2x 1,5m w dodatku to zwykłe z peszla tylko po to żeby sprawdzić czy wzmacniacz działa. Jak będę kupował B&W 804d3 to wtedy wymienię kable na porządne 2x 2m. i stolik pod wzmacniacz rogoz. A kolumienki to Yamaha Soavo 2, wcześniej miałem Soavo 1 ale je sprzedałem (trochę szkoda bo fajnie grały)

Zapomniałeś dodać, że miedzy A3000 a  E480 jezt przepasc ale w Twoim systemie.  Czyli wśród tych pięknych płaskich ścian, na genialych kolumnach, kablach z peszla i wybitnym zasilaniu tego systemu, że o akcesoriach nie wspomnę.

Dla myślących i słuchających - nie ma mowy o żadnej przepaści między A3000, a E480. Zresztą gdyby zamienić ceny i znaczki na obudowie wzmacniaczy wnioski bylyby odwrotne. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak obecnie, ale starsze modele Yamah ktore mierzylem miały podbite wysokie tony nawet w trybie direct.  

babatular rozumiem że robiłeś bezpośrednie porównanie?

Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jamess8 napisał:

Ciekawe jak obecnie, ale starsze modele Yamah ktore mierzylem miały podbite wysokie tony nawet w trybie direct.  

babatular rozumiem że robiłeś bezpośrednie porównanie?

W odsłuchiwanym ostatnio wzmacniaczu Yamaha a-s2200 nie było jakiegokolwiek podbicia wysokich tonów. Wysokie były szczegółowe, dźwięczne ale na pewno nie podbite i nie męczące.

To jest trochę taka powtarzana opinia mająca źródło może w starych modelach Yamahy, na pewno nie w aktualnych.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, babatular napisał:

Zapomniałeś dodać, że miedzy A3000 a  E480 jezt przepasc ale w Twoim systemie.  Czyli wśród tych pięknych płaskich ścian, na genialych kolumnach, kablach z peszla i wybitnym zasilaniu tego systemu, że o akcesoriach nie wspomnę.

Dla myślących i słuchających - nie ma mowy o żadnej przepaści między A3000, a E480. Zresztą gdyby zamienić ceny i znaczki na obudowie wzmacniaczy wnioski bylyby odwrotne. 

Nie prawda, nie zgodzę się z tobą Babatular ponieważ słuchałem A-S 3000 w połączeniu z B&W 804d3 i przy większej ilości decybeli średnio sobie ten wzmacniacz radził a właściwie z tymi kolumnami sobie nie radził, a że docelowymi kolumnami będą właśnie  B&W 804d3 to zdecydowałem się na zmiany. Zacząłem od wzmacniacza 🙂 

W mojej opinii DAC-50 jako źródło nie jest złe...  (mnie zadowala) wcześniej korzystałem z dac wbudowanego w CD-S 3000 i też muzyka głównie flac z komputera.

Co do ścian są płaskie ale to żelbet i ściany nie wpadają w wibracje, nie ma też efektu pogłosu więc ja nie widzę problemu.

Kable kiepskie wiem i przy zakupie kolumn wymienienie na dobre.

Yamaha A-S 3000 z kolumnami Saovo 1, Saovo 2 były bardzo dobrym połączeniem. Ale wzmacniacz z kolumnami które są wymagające w kwetstii  napedzenia 4 Ohm z minimum spadającym do 2 Ohm sobie po prostu nie radzi a takie są właśnie B&W 804d3. Wiec jak dla mnie zmiana była konieczna. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jamess8 napisał:

Ja byłem fanem Yamahay przez wiele lat, ale w obecnych czasach patrzac na m.in na kwestie techniczne to tam gdzie kończy się Yamaha tam zaczyna się Accuphase. Trochę może wyolbrzymiłem, ale nie dużo.

Nie będę polemizował ponieważ kompletnie nie znam brzmienia Accuphase, chyba że z lektury internetowej 🙂. Mam natomiast ogromny szacunek do tej firmy choćby ze względu na wyjątkową jakość sprzętu który produkuje.

Odniosłem się tylko do stwierdzenia że Yamaha gra górą. Nie jest to prawdą. Może kiedyś ale obecne modele serii 1000 nie mają z tym problemu.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kasz76 napisał:

Nie będę polemizował ponieważ kompletnie nie znam brzmienia Accuphase, chyba że z lektury internetowej 🙂. Mam natomiast ogromny szacunek do tej firmy choćby ze względu na wyjątkową jakość sprzętu który produkuje.

Odniosłem się tylko do stwierdzenia że Yamaha gra górą. Nie jest to prawdą. Może kiedyś ale obecne modele serii 1000 nie mają z tym problemu.

Trzeba też pamiętać o tym że tam gdzie się kończyć cena Yamahy zaczyna się cena Accuphase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomek Dobrzański napisał:

Nie prawda, nie zgodzę się z tobą Babatular ponieważ słuchałem A-S 3000 w połączeniu z B&W 804d3 i przy większej ilości decybeli średnio sobie ten wzmacniacz radził a właściwie z tymi kolumnami sobie nie radził, a że docelowymi kolumnami będą właśnie  B&W 804d3 to zdecydowałem się na zmiany. Zacząłem od wzmacniacza 🙂 

W mojej opinii DAC-50 jako źródło nie jest złe...  (mnie zadowala) wcześniej korzystałem z dac wbudowanego w CD-S 3000 i też muzyka głównie flac z komputera.

Co do ścian są płaskie ale to żelbet i ściany nie wpadają w wibracje, nie ma też efektu pogłosu więc ja nie widzę problemu.

Kable kiepskie wiem i przy zakupie kolumn wymienienie na dobre.

Yamaha A-S 3000 z kolumnami Saovo 1, Saovo 2 były bardzo dobrym połączeniem. Ale wzmacniacz z kolumnami które są wymagające w kwetstii  napedzenia 4 Ohm z minimum spadającym do 2 Ohm sobie po prostu nie radzi a takie są właśnie B&W 804d3. Wiec jak dla mnie zmiana była konieczna. 

 

 

 

 

Żelbet jest rewelacyjny akustycznie. Kable masz super. A Yamaha 3000 strasznie słaba.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, babatular napisał:

Żelbet jest rewelacyjny akustycznie. Kable masz super. A Yamaha 3000 strasznie słaba.

Sram kasa i stwierdzilem ze yamaha a-s 3000 to sprzet dla biednych ...  dostosowuje poziom komentarza do twojego 😉 jest slaba poniewaz nie jest w stanie napedzic wiekszosci glosnikow ... accuphase pod tym katem jest zdecydowanie bardziej uniwersalny   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…z ta wydajnoscia Accu bym nie przesadzal 😉 …szczegolnie jesli chodzi o integry. Ten producent ma cos do powiedzenia dopiero w zestawach dzielonych w sumie tak jak Mac. Niestety marketing i legenda robi swoje…Yamaha to uczciwe podejscie do sprzetu i muzyki (jakosc - cena) Polecam tez posluchac starszych Accu zdecydowanie sa bardziej melodyjne od nowych…tak od e450 to juz wylacznie typowy tranzystor bez wiekszej finezji. Jedynie duzo pradu i napiecia. Ale co kto lubi. Szkola brzmienia sie zmienia i dostosowuje do odbiorcy…wspolczesnego odbiorcy. W koncu Accu nie produkuje sprzetu wylacznie z filantropii… Z fajnych i rzeteonie brzmiacych integr made in japan polecam Sanusui z serii alfa. Znawcy wiedza o co chodzi 😉 Nie przynudzajac zbyt dlugim wywodem…koncze..z ta pleta ze kazdy producent ma lepsze i gorsze urzadzenia i Accu wbrew prasie…nie stanowi tu wyjatku. Sluchac i jeszcze raz sluchac na roznorodnych urzadzeniach…dopiero wnioski a nie za Accu to juz jakis cud Boski. Pozdrawiam wszystkich melomanow majacych przede wszystkim muzyke na wzgledzie…niz wysterowanie wszystkich glosnikow na swiecie bo to utopia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomek Dobrzański napisał:

Sram kasa i stwierdzilem ze yamaha a-s 3000 to sprzet dla biednych ...  dostosowuje poziom komentarza do twojego 😉 jest slaba poniewaz nie jest w stanie napedzic wiekszosci glosnikow ... accuphase pod tym katem jest zdecydowanie bardziej uniwersalny   

A sobie sr**. Słaba jest Yamaha AS3000. Beznadziejny wzmak - gra jak tranzystorowe radyjko i wykonany jest tak że się rozlatuje. Dopiero Accu E480 to jest wzmak co się zowie - jak zauważyłeś - to jest przepaść.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, caferacer napisał:

… Z fajnych i rzeteonie brzmiacych integr made in japan polecam Sanusui z serii alfa. Znawcy wiedza o co chodzi 😉 Nie przynudzajac zbyt dlugim wywodem…koncze..z ta pleta ze kazdy producent ma lepsze i gorsze urzadzenia i Accu wbrew prasie…nie stanowi tu wyjatku. Sluchac i jeszcze raz sluchac na roznorodnych urzadzeniach…dopiero wnioski a nie za Accu to juz jakis cud Boski. Pozdrawiam wszystkich melomanow majacych przede wszystkim muzyke na wzgledzie…niz wysterowanie wszystkich glosnikow na swiecie bo to utopia.  

Zgadza się 😉

8 godzin temu, mczaj napisał:

A z rzeczy młodszych niż 30 letnich co byś polecił?

Au Alpha907Nra jest z 1998r 😉

               907Mr z 1995r

               907Xr z 1993r

Edytowane przez Tajitsu

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mczaj napisał:

A z rzeczy młodszych niż 30 letnich co byś polecił?

w mojej ocenie nie sugerujac konkretnych modeli bo wybuchnie zaraz kolejna gownoburza jak z Yamaha…to te integry co wychodzily tak mniej wiecej pomiedzy 1998-2004…one jeszczy trzymaja tzw. sygnature Accu…w kolejnych modelach jest juz ona w wiekszosci tylko powielana przez prase z automatu….tak samo jak przekonanie ze Yamaha od zawsze sypie gora. Tak jak mozna to jeszcze bardziej splaszczyc… ze japonskie brzmienie to granie po jasne stronie mocy a niemieckie skrajami etc…dzisiaj wszystko jest nastawione na efekt WOW….co na dluzsza mete niestety sie nie sprawdza…przynajmniej u tych „bardziej wrazliwych” sluchaczy. Pozdrawiam wszystkich fanow „dobrego” brzmienia…nie tylko logo. Wiem co pisze. Juz to w zyciu przerabialem na wlasnej skorze/uszach …i portfelu 😉

1 godzinę temu, Tajitsu napisał:

Zgadza się 😉

Au Alpha907Nra jest z 1998r 😉

907Mr z 1995r

907Xr z 1993r

Wspaniale wzmaki☀️☺️ Niech zaluje ten co nie sluchal. Dla mnie jeden minus - brak pilota…mam dosc daleko do klockow a zwinnosc juz nie ta co kiedys😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@caferacer taka polityka firmy co do zdalnego sterowania 😉

W moim ex e302 nie miałem regulacji z pilota ale pokrętło siły głosu dawało frajdę . Porządny czarny Alps miał fajny opór podczas kręcenia a sama gałka była tak wytoczona  , że chciało się kręcić 😉

Teraz mam a907Xr i bez pilota nie odczuwam dyskomfortu (mam blisko do sprzętu) a głośność ustawiam poprzez źródło 😀

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.