Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, caferacer napisał:

dopiero wnioski a nie za Accu to juz jakis cud Boski.

Tez radzę sluchac i porównywać. Każdy ma inny gusta sansuj na pewno boski obiektywnie nie jest. Mieliśmy tu porównanie sansui alpha 907 Mr do hegla h200 i hegel nie tylko nie zostal zwalcowany to jeszcze lepsza rozdzielczosc miał. Sansui to najbardziej przereklamowana marka dzisiaj. Żaden najlepszy hi end. Nawet ostatnio w klubie sansui użytkownik lis pisal ze nie lubi zamulania sansui alpha i końcówek sansui serii b. A już zupełnie ciekawa sprawa jest to ze te drogie końcówki sansuja b2201l i sansui b2301l były gorzej oceniane w latach 80 niż np pioneer m90 czy accuphase p 500,p300.Nawet wtedy to zaden najlepszy sprzet nie byl. 

Więc wstrzynalbym się z polecana w ciemno sansuja bo to może być katastrofa

 

Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kazdego „boskos” oznacza cos innego i nie musi sie odnosic do jednej slusznej marki…(dla miepokornych przypominam ze sw. graal w audio nie istnieje) ja zawsze oceniam przez pryzmat swojego ucha/gustu…i konkretnego urzadzenia…i do tego zachecam kazdego ….a nie co ktos napisal i z czym porownal…i to jeszcze w latach 80 gdzie byly to zupelnie inne realia…szczegolnie glosnikowe. Udawadnienie ktora firma/urzadzenie jest lepsze…to troche jak napinanie miesni…albo porownywanie dlugosci…wiadomo czego 😉 P.S  w latach 80 ludzie glownie jarali sie Technicsem…z grzecznosci nie rozwine tego watku. W koncu to klub Accu i milosnikow tej konkretnej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caferacer napisał:

to jeszcze w latach 80 gdzie byly to zupelnie inne realia

Na temat sansui nawciskano już tyle kitow że w końcu czas na prawdę. A w latach 80 innych realiów nie bylo i takie porównania w prasie branżowej dają jakieś pojęcie co i jak grało. Piszą tu niektórzy ze sansuj to cud miod i ponad wszystko a nawet w latach 80 tak nie było. Czas na inne zdania na temat tych sprzetow a nie tylko fanbojow

6 minut temu, caferacer napisał:

Udawadnienie ktora firma/urzadzenie jest lepsze…

Ale przecież jeśli ktoś chce coś kupić to chce wiedzieć jak dany wzmacniacz gra w porównaniu z innymi? A w domu raczej nie ma mowy by zrobić porównanie 10 wzmacniaczy? Więc opinie innych  na temat danego sprzętu są ważne by dokonać wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…niestety uwazam, ze tylko odsluch we wlasnych warunkach akstycznych ze swoim systemem do ktorego jestesmy przyzwyczajeni moze dac wylacznie obiektywny poglad na sprawe. Opinie innych to tylko czytanie o ich odczuciach wzgledem tego co slysza w swoich warunkach/systemie wiec…😉 na szczescie nie jestemy juz latach 80 i sa dzisiaj profesjonalni sprzedawcy, ktorzy umozliwiaja odsluchy w swoim domu. Skad nagle ta nagonka na Sansui? Jakies uprzedzenia?…wskazalem tylko na to, ze mialem okazje posluchac kilku modeli tego producenta i raczej zrobily na mnie wiecej dobrego wrazenia niz zlego….w odruznieniu do dzisiejszej produkcji wielu „renomowanych” producentow. Kazda firma ma lepsze i gorsze sprzety…(chcoc to dla kazdego pojecie wzgledne wzgledem swojego gustu…chyba ze bierzemy pod uwage  wylacznie budowe/komponenty a i to nie daje gwarancji brzemienia ktore nas zachwyci) chcialem podkreslic ze legenda nie gwarantuje ze wszystko jest za kazdym razem w 100% swietne (w odroznieniu od prasy) ale to temat na odrebna dyskusje. Koncze juz te wywody. Zachecam wszystkich do wyciagania osobistych wnioskow przez wlasne doswiadczenia, najlepiej we wlasnych warunkach a nie tylko jak ktos cos o czyms napisal. Zapewniam, ze uniknie dzieki temu wiekszej ilosci wpadek zakupowych i rozczarowan. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Audio.Japan napisał:

Mieliśmy tu porównanie sansui alpha 907 Mr do hegla h200

Właśnie , mieliśmy moje porównanie hegla 80,100,200,300 ....Accu E-370,E-450 i Sansui 907dr i 907xr....o tym jakoś nie napiszesz. Wszystkie porównania były robione u mnie w jednym systemie i jednym pomieszczeniu. O tym audio japan jakos nie napiszesz, a jak napiszesz to oczywiscie moje porównanie nie sa obiektywne. Ale ok. nie ma problemu. 

PS-Juz kiedys chyba pisałem coś o twoim intelekcie , 😂

Edytowane przez misiek x

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
44 minuty temu, misiek x napisał:

Właśnie , mieliśmy moje porównanie hegla 80,100,200,300 ....Accu E-370,E-450 i Sansui 907dr i 907xr....o tym jakoś nie napiszesz. Wszystkie porównania były robione u mnie w jednym systemie i jednym pomieszczeniu.

Jeśli tyle klocków było porównywanych w jednym systemie i pomieszczeniu , to może podzielisz się opinią .

Takie opinie są bardzo cenne i pewnie wielu userów chętnie by ją przeczytało .. Mamy straszny deficyt testów porównawczych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w jednym czasie ok. miesiąca były porównywane hegle do sansujów w innym czasie ok. 2 miesiące accu do sansujów. Hegel v Accu nie były porównywane między sobą.

Godzinę temu, misiek x napisał:

Wszystkie porównania były robione u mnie w jednym systemie i jednym pomieszczeniu.

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę, a nawet się podzieliłem. Porównania hegla do sansui są w klubie hegla i sansui, accu do sansui w klubach accu i sansui, możesz poszukać i przeczytać. Napiszę o tym drugi raz i zaraz zlecą się przeciwnicy sansui, tacy jak audio japan , którzy tych wzmaków nie tylko nie porównywali ale nawet nie widzieli na oczy , słyszeli tylko ze ktoś coś u kolegi. Tak krótko, jeżeli został u mnie sansui to wiadomo co okazało się lepsze . 

Hegle miałem i kiedy kupiłem sansui , po bezpośrednich porównaniach został sansui......ale zawsze kusił mnie accu (ta magia marki) i dlatego mając hegla kupiłem accu E-370 ( może okaże się lepszy) , E-450 był kolegi , ale przez miesiac stał u mnie na odsłuchach. Niestety ani E-370 ani E-450 juz nie mam a sansui gra u mnie prawie 3 lata.

Pozdrawiam.

16 godzin temu, caferacer napisał:

 e450 to juz wylacznie typowy tranzystor bez wiekszej finezji

z tym mogę się zgodzić w 100%, już lepiej zagrał u mnie E-370

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak miałem Accu e-207 którym byłem zachwycony i po nim kupiłem e-211, jakież było rozczarowanie... Potem kupiłem e-460 to już była totalna porażka, typowy tranzystor... E-460 zmieniłem na e-470 i to już była duża różnica, w końcu usłyszałem, że to Accuphase🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w z lekka dziwnym kierunku wątek tutaj zmierza... E-211 chała , E-460 chała , model wyższy może nieco lepszy , wcześniej w całokształcie że Accu jest dalekie od boskości itd itd

Panowie co jest? Uszy za bardzo obrosły piórami czy może dochody pozwalają na sprzęty o rząd wielkości droższe i to dopiero mozna uznać że wam gra?

Nie chcę urażać ale niektore opinie tu w tym klubie wygladają jakby dotyczyły sprzętów oferowanych na miejskim targu w latach 90s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, adamek_68 napisał:

E-460 zmieniłem na e-470 i to już była duża różnica, w końcu usłyszałem, że to Accuphase🙂

niesamowite

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adamek_68 napisał:

Tak wiem, że dla Ciebie to tylko Yamaha, lecz jak wspomniałem wcześniej Yamaha jest super! ale motor... Wszystko w tym temacie.

i...keyboard

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2021 o 14:07, Mysza 13 napisał:

Jeśli tyle klocków było porównywanych w jednym systemie i pomieszczeniu , to może podzielisz się opinią .

Takie opinie są bardzo cenne i pewnie wielu userów chętnie by ją przeczytało .. Mamy straszny deficyt testów porównawczych .

To jako ciekawostka: ja swego czasu porównywałem do posiadanego E-408 różne wzmaki, w różnych systemach.
Jeśli w temacie Hegla jesteśmy to z H300 i H160

Oba Hegle poległy zdecydowanie (system porównawczy z trzysetką względnie przezroczysty, pomieszczenie akustycznie nie najgorsze, z H160 odsłuch był krótki, z trzysetką już dłużej i wnikliwiej).
Korciła mnie jakaś zmiana a był wtedy szał pał na Hegla.
Odpuściłem wtedy Hegla po tych odsłuchach szybciutko (pomijajac już jego koszmarny design, który kojarzy mi się z... panelem piekarnika).
 

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kasz76 napisał:

Nie mylicie Panowie keabordow z syntezatorami? 

A skąd takie przekonanie że Tyros od Yamahy jest gorszy?

Ja nie mylę.

A Tyros to Yamaha.

Ale dobra, bo zaraz się zacznie, że to klub Accu...

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradwo napisał:

To jako ciekawostka: ja swego czasu porównywałem do posiadanego E-408 różne wzmaki, w różnych systemach.
Jeśli w temacie Hegla jesteśmy to z H300 i H160

Oba Hegle poległy zdecydowanie (system porównawczy z trzysetką względnie przezroczysty, pomieszczenie akustycznie nie najgorsze, z H160 odsłuch był krótki, z trzysetką już dłużej i wnikliwiej).
Korciła mnie jakaś zmiana a był wtedy szał pał na Hegla.
Odpuściłem wtedy Hegla po tych odsłuchach szybciutko (pomijajac już jego koszmarny design, który kojarzy mi się z... panelem piekarnika).
 

Kiedyś wziąłem na odsłuch Hegla 160.

Słuchałem może z 5 min. Zaraz wrócił do kartona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
2 godziny temu, konradwo napisał:

To jako ciekawostka: ja swego czasu porównywałem do posiadanego E-408

Przyznam się [bez bicia] , że żadnej integry Accu , Hegla , ani Yamachy nawet nie dotykałem .. Mam straszne uprzedzenie do integr , które były produkowane po masowym wejściu CD .. Nie mogę generalnie krytykować integr z okresu po wejściu CD , a jedynie to , co miałem [nieistotne]...

O E-408 tylko czytałem , że gra szerzej , a n.p. E-450 - głębiej ... Gdybym miał wybierać w ciemno , to wybrałbym 408 , ale to tylko moja autosugestia na podstawie lektury i dyskusji z kilkoma fachowcami  .  Pozdrawiam ..

Edytowane przez Mysza 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Mysza 13 napisał:

Przyznam się [bez bicia] , że żadnej integry Accu , Hegla , ani Yamachy nawet nie dotykałem .. Mam straszne uprzedzenie do integr , które były produkowane po masowym wejściu CD .. Nie mogę generalnie krytykować integr z okresu po wejściu CD , a jedynie to , co miałem [nieistotne]...

O E-408 tylko czytałem , że gra szerzej , a n.p. E-450 - głębiej ... Gdybym miał wybierać w ciemno , to wybrałbym 408 , ale to tylko moja autosugestia na podstawie lektury i dyskusji z kilkoma fachowcami  .  Pozdrawiam ..

Też brał bym E-408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na E-406 😀

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2021 o 22:27, Tomek Dobrzański napisał:

Co do poprzedniego wzmacniacza to miałem yamaha a-s 3000 + CD-S 3000, i jest przepaść na korzyść Accuphase.

Tym razem źródłem dźwięku będzie pasywny ITX PC + DAC 50. (minimalistycznie)

Wiem o kabelkach że krótkie 🙂 2x 1,5m w dodatku to zwykłe z peszla tylko po to żeby sprawdzić czy wzmacniacz działa. Jak będę kupował B&W 804d3 to wtedy wymienię kable na porządne 2x 2m. i stolik pod wzmacniacz rogoz. A kolumienki to Yamaha Soavo 2, wcześniej miałem Soavo 1 ale je sprzedałem (trochę szkoda bo fajnie grały)

Nie bierz DAC50 i Bowersów, zmarnujesz potencjal wzmaka. Te DACki na kartach są bardzo bardzo średnie. Cokolwiek zewnętrznego w tym samym budżecie będzie lepsze, choćby m2tech young. No a Bowersy? hmm, to bedzie bardzo nudny dzwiek, mam nadzieje ze kierujesz sie odsluchem a nie opiniami i wygladem kolumn.

Kupię C2820/2850 z pewnych rąk- ktoś coś?

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam dwa wzmacniacze opisywany tutaj E-480 i Esoteric F-07 , na chłodno Accu to taki rzetelny tran którego mozna słuchać godzinami i nic sie nie dzieje nie krwawią uszy ani miód sie z nich nie leje , bardzo poprawny wzmak ale jakiegos wielkiego halo nie ma , Esoteric F-07 gra szerzej bardziej A klasowo dzwiek jest bardziej nasycony i dociążony , może troszeczke mniej detaliczny ale bardziej spektakularny mimo mniejszej mocy 100W w 8Ohm i nie odzczuwam róznicy z Accu 180 w 8Ohm , oba piece są bardzo interesujace i moga naprawde sie podobać , przed wydaniem  wyroku na jakikolwiek sprzet warto tez zadbać o akustyke pomieszczenia jak baba wspominał ,to naprawde ważny element systemu

accu.eso.jpg

Accuphase E-480 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Amores999 napisał:

Aktualnie mam dwa wzmacniacze opisywany tutaj E-480 i Esoteric F-07 , na chłodno Accu to taki rzetelny tran którego mozna słuchać godzinami i nic sie nie dzieje nie krwawią uszy ani miód sie z nich nie leje , bardzo poprawny wzmak ale jakiegos wielkiego halo nie ma , Esoteric F-07 gra szerzej bardziej A klasowo dzwiek jest bardziej nasycony i dociążony , może troszeczke mniej detaliczny ale bardziej spektakularny mimo mniejszej mocy 100W w 8Ohm i nie odzczuwam róznicy z Accu 180 w 8Ohm , oba piece są bardzo interesujace i moga naprawde sie podobać , przed wydaniem  wyroku na jakikolwiek sprzet warto tez zadbać o akustyke pomieszczenia jak baba wspominał ,to naprawde ważny element systemu

accu.eso.jpg

Accuphase E-480 2.jpg

A jak wypadają wyjścia słuchawkowe w tych integrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzuce opinię o dziurce E-260. Zdecydowanie na moje uszy lepiej niż Lovely Cube , później Lehmann Linear (brzmiał jak Lovely Cube) i Violectric V200. Niemieccy zawodnicy - owszem dynamicznie , głośno , czuć było tzw power ale finezji góry i uderzenia dołu zdecydowania za mało.  I to wszystko na HD800...

 

Wiadomo kazdy powie co innego ale przyjemność słuchania z Accuphase była i jest wobec powyższych najatrakcyjniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2021 o 21:46, adamek_68 napisał:

Pamiętam jak miałem Accu e-207 którym byłem zachwycony i po nim kupiłem e-211, jakież było rozczarowanie... Potem kupiłem e-460 to już była totalna porażka, typowy tranzystor... E-460 zmieniłem na e-470 i to już była duża różnica, w końcu usłyszałem, że to Accuphase🙂

Nie wiem jak grają e207, czy też e211, ale skoro byłeś zachwycony e207 to daje palca uciąć sobie, że 470 to zdecydowanie inne granie i to już porównując do 460.... wiec nie bardzo mogę zrozumieć, że 207ą byłeś zachwycony,  a470a tym bardziej, skoro to inne granie, a tym samym inne odczucia powinny być zauważalne u Ciebie. 

20 godzin temu, Amores999 napisał:

Aktualnie mam dwa wzmacniacze opisywany tutaj E-480 i Esoteric F-07 , na chłodno Accu to taki rzetelny tran którego mozna słuchać godzinami i nic sie nie dzieje nie krwawią uszy ani miód sie z nich nie leje , bardzo poprawny wzmak ale jakiegos wielkiego halo nie ma , Esoteric F-07 gra szerzej bardziej A klasowo dzwiek jest bardziej nasycony i dociążony , może troszeczke mniej detaliczny ale bardziej spektakularny mimo mniejszej mocy 100W w 8Ohm i nie odzczuwam róznicy z Accu 180 w 8Ohm , oba piece są bardzo interesujace i moga naprawde sie podobać , przed wydaniem  wyroku na jakikolwiek sprzet warto tez zadbać o akustyke pomieszczenia jak baba wspominał ,to naprawde ważny element systemu

accu.eso.jpg

Accuphase E-480 2.jpg

Z jakimi kolumnami te integry u Ciebie grają ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.