Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Nie wiem jak grają e207, czy też e211, ale skoro byłeś zachwycony e207 to daje palca uciąć sobie, że 470 to zdecydowanie inne granie i to już porównując do 460.... wiec nie bardzo mogę zrozumieć, że 207ą byłeś zachwycony,  a470a tym bardziej, skoro to inne granie, a tym samym inne odczucia powinny być zauważalne u Ciebie. 

Z jakimi kolumnami te integry u Ciebie grają ? 

Jbl Array 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Amores999 napisał:

Jbl Array 1000

Dzięki nie znam tych kolumn, pytam się , bo ja inne odczucia miałem słuchając tych dwóch integr, choc obie są fajne i tu sie zgadzamy 🙂 ale ja na innych kolumnach słuchałem... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Amores999 napisał:

no i jak było napisz porównanie , ciekawy jestem twojej opini

Ja tego słuchałem w lipcu ur., wiec kawałek czasu temu, ale to co ja zauważyłem z tymi kolumnami to tak zauważalnie wyższa dynamika w przypadku Accu, kolumny miały więcej oddechu na accu, deko lepsza kontrola basu, nie zauważyłem grania A klasowego w przypadku Esotercika o czym Ty pisałeś, tez nie zauważyłem w przypadku accu, ze jest urządzeniem bardziej rozdzielczym niż esoteric, ja miałem odczucie na odwrót , ze to troszkę więcej tego jest w przypadku Esoterica.. i było więcej słyszalnych symbiantów grając na tej integrze.. oczywiście n atych kolumnach,  też według mnie jest to granie bardziej przestrzenne i po mojemu bardziej pasuje do kolumn mniej rozdzielczych.. ale fajna integra.. warta grzechu.. gorzej jest w cdikach, bo ten , który mi się podoba to kosmos kasy, a znowu ten tańszy , niby jest ok, ale jednak tutaj , accu niby drożej, ale jednak jest lepiej.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolek126 napisał:

Ja tego słuchałem w lipcu ur., wiec kawałek czasu temu, ale to co ja zauważyłem z tymi kolumnami to tak zauważalnie wyższa dynamika w przypadku Accu, kolumny miały więcej oddechu na accu, deko lepsza kontrola basu, nie zauważyłem grania A klasowego w przypadku Esotercika o czym Ty pisałeś, tez nie zauważyłem w przypadku accu, ze jest urządzeniem bardziej rozdzielczym niż esoteric, ja miałem odczucie na odwrót , ze to troszkę więcej tego jest w przypadku Esoterica.. i było więcej słyszalnych symbiantów grając na tej integrze.. oczywiście n atych kolumnach,  też według mnie jest to granie bardziej przestrzenne i po mojemu bardziej pasuje do kolumn mniej rozdzielczych.. ale fajna integra.. warta grzechu.. gorzej jest w cdikach, bo ten , który mi się podoba to kosmos kasy, a znowu ten tańszy , niby jest ok, ale jednak tutaj , accu niby drożej, ale jednak jest lepiej.. 

Oba wzmaki świetne, kwestia gustu i dopasowania do reszty toru , JBL to zupełnie inna prezentacja w stosunku do nudnych brytoli i skopanych Sonusów 🙂 (żarcik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Amores999 napisał:

Oba wzmaki świetne, kwestia gustu i dopasowania do reszty toru , JBL to zupełnie inna prezentacja w stosunku do nudnych brytoli i skopanych Sonusów 🙂 (żarcik)

Co kto lubi 🙂 ważne, aby ten co kupi pasowały tej osobie.. 🙂

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 04:09, jaxcek napisał:

A przyrównywaliscie może E-480 do Maka Ma8900? Jestem ciekaw różnic i Waszych odczuć. Słuchałem e-480, ale nie słuchałem Ma8900, a podobno to też fajne urządzenie.

Maki kolego są po ciemniejszej stronie w stosunku do Accu czy Esoterica, wiec kwestia co chcesz uzyskać. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 14:22, Amores999 napisał:

testowałem pre gramofonowe w esotericu , nie polecam

Z jakim pre porównywałeś? Ja akurat uważam, że pre gramofonowe jest dobre (oczywiście w zakresie wbudowanych pre we wzmacniaczach lub takich do 3 tyś bo te porównywałem)

Wzmacniacz słuchawkowy jest wg mnie bardzo dobry - napedza mi sluchawki 600 ohm bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zewnetrzny pre (nie wiem czy do 3 tyś bo takich nie testowałem) zagra lepiej od tego który jest na pokładzie F-07, niestety to tylko taki bonus od Esoterica dla mało wymagających słuchaczy od toru analogowego , np taki Gold Note PH-10 zmiażdzył ten który jest w F-07 to była poprostu przepaść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to dodatek tak jak we wszystkich wzmacniaczach zintegrowanych (i wg mnie jak na zintegrowany jest ok). Akurat Goldnote ph10 to bardzo dobre pre (koszt ok 6 tyś nowy) a jak jeszcze ma zasilacz to juz jest super. 

Dla mnie mając f-07 nie było sensu kupować pre pokroju pro-ject, czy inne ze średniej półki (miałem Heed dedykowanego do wkładek mc i się go pozbyłem) i wydawać 2-3 tyś (a do tego dochodzi koszt przewodów).

Myślę, że gdybym miał Accu (a kiedyś bardzo chciałem mieć Accuphase) to i tak wybrał bym coś ala Ad-50 i miał spokój 😎...(btw. gramofon u mnie to dodatkowe źródło)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj coś jeszcze od nowej zabawce  Accu 

https://www.hifi.blog/accuphase-dp-570-mds-super-audio-cd-player/

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariusz30 napisał:

Napisz coś jak wypadł E 800?

I jak wypadło porównanie z końcówko.

Hej Kolego ja tutaj nie testowałem końcówki, testowałem  4500 z 2450 u siebie w domu, jak również u siebie w domu testowałem 800 tkę pod której jestem wielkim wrażeniem jak zagrała w stosunku do dzielonki jak i w stosunku do integry 480, która niewątpliwie jak dla mnie jest fajna patrząc cena -jakość.. wczoraj przyszedłem posłuchać odtwarzacza , bo ja u siebie miałem poprzednika 560 tkę. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj byłem w nowym salonie "Nautilusa" w Wejherowie gdzie miałem okazje posłuchać E- 800 z kolumnami Dynaudio Confidence 20

*

Wspaniała sprawa dźwięk każdy słyszalny tło i odpowiedni klimat faktura i moc -cos świetnego -kolumny jak i wzmacniacz bardzo dobrze ze sobą  współgrały ... to co w necie można usłyszeć jest nieproporcjonalne do tego na "żywo"

 

Przeciwnikiem konkurentem był wzmacniacz Octave 80 i tutaj już dźwięk i styl sie różnił- brak tego "czarnego tła" w takim stopniu jak u Accu srodek i bas bardziej ściśnięty mniej wyszczególniony  natomiast góra zaskoczyła mnie w niektórych momentach lekką" zadziornością"  czego nie spodziewałem się po lampie ...

Stosunek ceny do wzmacniacza stawia że jeden i drugi jest bardzo ciekawą propozycją...

CD-ek podłączony do nich był Accuphase DP -560 przewody Siltech (głośnikowe ) Acrolink(zasilające) ( nie pytajcie jakie  szczegółów nie znam

Proszę żeby czasem nie sugerować sie że Octave jest słabe ...jedno i drugie warte sprawdzenia .

Ps Słowa tego nie opiszą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, asterix1 napisał:

to co w necie można usłyszeć jest nieproporcjonalne do tego na "żywo"

naprawdę to się po prostu w pale nie mieści

Hi-Endowi You-Tubowcy

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, babatular napisał:

naprawdę to się po prostu w pale nie mieści

Hi-Endowi You-Tubowcy

Nawet tutaj nie wielu miało okazje słyszeć to o czym mówimy na żywo(tak domniemywam) moja wiedza o np E 800 pochodziła z netu i czasopism audio i opisów tutaj ... tyle

miałeś okazje w/w posłuchać ? Jaka jest Twoja opinia o tym wzmaku ?

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, asterix1 napisał:

Nawet tutaj nie wielu miało okazje słyszeć to o czym mówimy na żywo(tak domniemywam) moja wiedza o np E 800 pochodziła z netu i czasopism audio i opisów tutaj ... tyle

miałeś okazje w/w posłuchać ? Jakie Twoja jest opinia o tym wzmaku ?

Słuchałem E800. Ale, i tu cie rozczaruję, - niestety nie na You Tube.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, babatular napisał:

Słuchałem E800. Ale, i tu cie rozczaruję, - niestety nie na You Tube

Jakie rozczarowanie ?

9 minut temu, asterix1 napisał:

Jaka jest  Twoja opinia o tym wzmaku ?

 

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, asterix1 napisał:

Dzisiaj byłem w nowym salonie "Nautilusa" w Wejherowie gdzie miałem okazje posłuchać E- 800 z kolumnami Dynaudio Confidence 20

*

Wspaniała sprawa dźwięk każdy słyszalny tło i odpowiedni klimat faktura i moc -cos świetnego -kolumny jak i wzmacniacz bardzo dobrze ze sobą  współgrały ... to co w necie można usłyszeć jest nieproporcjonalne do tego na "żywo"

 

Przeciwnikiem konkurentem był wzmacniacz Octave 80 i tutaj już dźwięk i styl sie różnił- brak tego "czarnego tła" w takim stopniu jak u Accu srodek i bas bardziej ściśnięty mniej wyszczególniony  natomiast góra zaskoczyła mnie w niektórych momentach lekką" zadziornością"  czego nie spodziewałem się po lampie ...

Stosunek ceny do wzmacniacza stawia że jeden i drugi jest bardzo ciekawą propozycją...

CD-ek podłączony do nich był Accuphase DP -560 przewody Siltech (głośnikowe ) Acrolink(zasilające) ( nie pytajcie jakie  szczegółów nie znam

Proszę żeby czasem nie sugerować sie że Octave jest słabe ...jedno i drugie warte sprawdzenia .

Ps Słowa tego nie opiszą

 

E 800 bardzo fajna maszyna testowałem  wraz z innymi topowymi integrami od kilku Producentów i jak dla mnie mi najbardziej podobała się E-800 i do tego jaki ma power i kontrolę nad kolumnami nawet nad takimi jak moje, które potrzebują troszkę więcej prądu :-) A "jutuberzy " dalej niech piszą o czymś co wielu nawet na oczy nie wdziało, a już o odsłuchu nie wspominam.. szkoda nawet więcej się rozpisywać i czas tracić. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, asterix1 napisał:

Dzisiaj byłem w nowym salonie "Nautilusa" w Wejherowie gdzie miałem okazje posłuchać E- 800 z kolumnami Dynaudio Confidence 20

*

Wspaniała sprawa dźwięk każdy słyszalny tło i odpowiedni klimat faktura i moc -cos świetnego -kolumny jak i wzmacniacz bardzo dobrze ze sobą  współgrały ... to co w necie można usłyszeć jest nieproporcjonalne do tego na "żywo"

 

Przeciwnikiem konkurentem był wzmacniacz Octave 80 i tutaj już dźwięk i styl sie różnił- brak tego "czarnego tła" w takim stopniu jak u Accu srodek i bas bardziej ściśnięty mniej wyszczególniony  natomiast góra zaskoczyła mnie w niektórych momentach lekką" zadziornością"  czego nie spodziewałem się po lampie ...

Stosunek ceny do wzmacniacza stawia że jeden i drugi jest bardzo ciekawą propozycją...

CD-ek podłączony do nich był Accuphase DP -560 przewody Siltech (głośnikowe ) Acrolink(zasilające) ( nie pytajcie jakie  szczegółów nie znam

Proszę żeby czasem nie sugerować sie że Octave jest słabe ...jedno i drugie warte sprawdzenia .

Ps Słowa tego nie opiszą

 

Fajnie , że pojechałeś na odsłuch . Wpisy merytoryczne odnośnie brzmienia są bardzo cenne 😃

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tajitsu napisał:

Fajnie , że pojechałeś na odsłuch . Wpisy merytoryczne odnośnie brzmienia są bardzo cenne 😃

Dobrą drukarkę lub xero kupię 😉

a tak na poważnie warto było "parę" kilometrów zrobić...w ostatnim czasie kilka salonów sprawdziłem i w każdym coś ciekawego do słuchania sie znalazło

Żałuję- stała tam jeszcze 600 Accu kolega @Bogusław_59825 (byłem z Nim)na mnie krzyczał potem 😉 dlaczego jej nie sprawdziłem...echhh

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał rację. Porownanie e600 vs e800 w tym samym systemie byłoby bardzo ciekawe . Myśle , że niewielu miało możliwość uczestniczyć w takim odsłuchu 😀

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że do salonu mam rzut beretem, byłem tak już kilkukrotnie pogadać w swojej sprawie DAC-Streamer Ayon S10 II a przy okazji kierownik zawsze coś mi prezentuje ze sprzętu. Accu 600 już słuchałem, potem w tej samej konfiguracji zagościł Octave na KT150 i powiem ze zaskoczył mnie swoim graniem z Dynaudio, gra na poziomie 600-ki tylko inaczej, zaś wracając do E800 słyszałem go, jak tylko przyjechała co wiadomo jest nie miarodajne, a teraz wspólnie z Asterix posłuchałem tego pieca ponownie i .... ten kolos Accu daje lepszą barwę! wypełnienie! przestrzeń! - tu już Octave wymięka, a 600-ka już tak nie potrafi budować sceny. Niestety .. dostajesz dokładnie to za co płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest dostaje się to za co się płaci :-) Już gro osób wymieniło 650 A klasową na 800etkę, generalnie patrząc po różnych klubach Accu sprzedasz jak i samo zainteresowanie jest bardzo duże tą integrą. Warto przynajmniej posłuchać.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.