Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

metaljanek, 1 Cze 2009, 23:30

 

O DP 500 też myślę choć nie miałem okazji go posłuchać

właściwie to jest wg. mnie jedyny konkurent, wyższe modele

primo b. drogie ,

secundo nie wiem czy do E-308 sensowne.

Trochę dziwnych wpisów jest o DP 500 ciekawe jak to

jest .

Alternatywą jest jeszcze relatywnie tani 65 ale tam

jest problem z laserem wiec chyba odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżak, 1 Cze 2009, 23:36

 

Zamieszczone tu opinie na temat DP500 są relatywne względem wyższych modeli Accu. DP500 to jest obiektywnie bardzo dobry odtwarzacz. Można mieć natomiast wątpliwości co do stosunku cena/jakość. Jeśli zdecydujesz się na odsłuch, koniecznie załatw sobie dobrze wygrzany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to łatwiej mi - dużo bliżej posłuchać w Niemczech, choć może przy okazji jakiegoś pobyty w stolicy wygospodaruje trochę czasu.Kraków to już zupełnie odpada jakieś 8 godzin jazdy autem, w tym czasie jestem w centrum Amsterdamu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem podpytać odnośnie łączenia wzmaka Accu e-212 z rotelem rcd-991 po xlr.

Przeczytałem: "Należy pamiętać, że Accu ma odwrócone piny na XLR'ach i 3 jest hot, podczas gdy w większości sprzętów z EU albo US 2 jest hot" i zwątpiłem - chcę się upewnić: czy mogę łączyć standarowymi przewodami XLR te klocki?

 

pozrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kvist

 

Pewnie, że tak, po prostu podłączając np. źródło Accu do reszty systemy z pinami ustawionymi po europejsku/amerykańsku będziesz miał na głośnikach odwróconą fazę. Ja efektu odwróconej fazy nue słyszałem, jeśli jednak będziesz to słyszał, to wystarczy zamienić miejscami końcówki kabli na zaciskach kolumn.

 

Problem taki nie występuje oczywiście w full accuphase system.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, 8 Cze 2009, 09:47

 

Nie wiem czy nie prościej, a i bardziej praktycznie będzie zamienić w kablu PIN 2 z 3 ( oczywiście z jednej strony ). W tej sytuacji wszystkie inne źródła na XLR zgodne ze standardem wzmacniacza będą działać poprawnie. Jeszcze w kwestii czy słychać te zamienione 2/3 - ja też niczego istotnego nie słyszałem. Jednak należy wziąć pod uwagę intencje producenta w takim oznaczeniu hot i cold. Wyższe modele przedwzmacniaczy Accuphase mają przełącznik odwrócenia faz, zatem przynajmniej teoretycznie ma to jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z kolegów miał okazję przetestować urządzenie z serii DG (korektor charakterystyki pomieszczenia)? Zadałem już to pytanie na forum ogólnym, ale pozostało bez odzewu. Nie wiem czy warto holować ten sprzęt do domu na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bawię klockami Accu od ponad 10lat.

Co do Dźwięku DP-500 zacytuje sam siebie ;-)

Te porównania były przypadkowe.

 

A co do Meridiana 507 w kontekście DP-500

Meridian troszkę lepszy bas i dynamika, bardzo neutralny, ale szczupły w dźwięku jakby lekko odchudzony i nieco szary.

DP-500 średnicą dużo lepsza jak u Meridiana,barwniejsza, potężniejsze brzmienie-większy dźwięk z sporo większą kulturą, gładsze plastyczniejsze wokale ,ogólnie sporo szlachetniejsza średnica.

Ale nie są to różnice szokujące ,choć to kwestia gustu ? ;-)

Ja chciałem podkreślić w swoim poprzednim wpisie ,że bardzo duża różnica była w porównaniu transportów tych urządzeń - tutaj była audiofilska przepaść !!

 

 

Porównywałem tęż DP-500 do Ayona 1 , jest ciszej - po przełączeniu na Accu i trzeba sporo podgłośnić,bo ma się wrażenie ,ze Accu w ogóle nie gra ;-)

Średnica Accu lepsza,precyzyjniejsza o klasę jak nie dwie.

Ogólnie w 500 słabsza dynamika i bas ,czyli bardzo ważne z czym to gra i co się słucha !!!

Ja testowałem do Accu zewnętrzny przetwornik DIY czyli Accu jako transport i było bardzo obiecująco,

zdaje się ,że to wspaniały transport ,może uda mi się skonfrontować DP-500 z innymi transportami,

to coś skrobnę ;-)

Acha DAC do Accu już zamówiłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Gutek

 

Ales sie napalil na tego zewnetrznego daca;-)Kiedys cwiczylem Nosdac'a Petera Daniela i dla mnie (ale nie tylko) nie bylo to nic rzucajacego na kolana - wolalem wtedy stare, modyfikowane Philips'y na TDA1541 - wiecej kultury, spokoju i lepsza barwa. Ale moze cos wymodzisz z tym daciem :-)

 

Co do Ayona vs. Accu - tak jak napisales, Ayon wydaje sie grac mocniej, dynamiczniej i z wiekszym basem, ale... to jest troche zgubne. Wydaje mi sie, ze taka specyfika powoduje, ze granie robi sie meczace na dluzsza mete i nieco przesadzone, dodajac do tego braki w wyrafinowaniu i ogladzie mamy dzwiek, ktorego ja osobiscie nie kupuje - efektowny, ale meczacy. Do tego dochodzi fakt, ze Ayon'y( sluchalem u siebie zarowno CD-1s jak i 2) lepiej graly z lampa niz z tranzystorem (w tym drugim przypadku zupelnie mi sie nie podobalo). Accu natomiast gra spokojnie i kulturalnie, z peikna barwa i gladkoscia a przy tym nie gubi szczegolow i , jak potrzeba to i potrafi "dmuchnac" (w tej materii sporo zalezy od sieciowki).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo=>

DP-500 w kwestii dynamiki nic nie pomoże - po prostu tak ma , ja wprawdzie mam końcówkę która wtłoczy bas chyba we wszystko ;-)

Ale zewnętrzny DAC w moim systemie sporo poprawił - gdybyś słyszał to co ja to byś Accu wyrzucił przez okno ;-)

Tylko to tak trudno uwierzyć ,ze ktoś podłączył zewnętrznego DACa za "parę" groszy i kapcie spadły z wrażenia ;-) Taka jest prawda i tyle......!!!

Bas dynamit i przepiękna kontrola ,dynamika ,ze mi nogi na fotelu zaczęły podskakiwać same,szczegóły na tym samym poziomie jak nie lepiej, góra ok. i całość wyszła jakby do przodu stała trójwymiarowa,

dźwięk pulsował - tętnił życiem i genialna stereofonia.

Średnica bardziej chłodna ,jakby lekko surowa ,jakby ze sprzętu profesjonalnego ,- ale to już rzecz gustu.

A propos cen taki zewnętrzny DAC z realną ceną ok.3-4000zl to znacznie drożej od mocno zawyżonej ceny w końcu bardzo skromnego przetwornika Accu ?! Nie rozumiem zdziwienia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Gutek

 

Alez pomoze - Acrolink PC7100 ;-) Naprawde duzo zalezy od kabli. Nie wiem jakich uzywasz, ale nie ma hajendu bez dobrego okablowania. A DP-500 nie jest dynamitem, to fakt, ale i nic mu specjalnie nie brakuje, kiedy trzeba jest i bas i dynamika a po prostu nic nie jest przesadzone, do tego Accu jest uniwersalny i gra ze wszystkim i wszystko - co bym nie wrzucil na talerz gra przynajmniej dobrze a to rzadka cecha. DP-500 to nie jest koniec swiata, ale bardzo dobre zrodlo i ja juz nie szukam kombinacji - jakies daci, jittery, kable cyfrowe... a olac to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę za pewnym kolega z forum trzeba mieć punkt odniesienia ,aby oceniać dany klocek ;-)

DAC który mi się spodobał był na 1543 i Ruskich tanich lampach 6N1P, ale wykonany paskudnie i cena przewalona z 3 razy. Szukałem rozwiązania i zamówiłem DACA stąd ;

http://www.diyhifisupply.com/?q=node/409

tutaj opinia o nim ;

http://www.audioasylum.com/forums/DIYHiFi/messages/8233.html

http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/SATCH/SATCH-DAC.html

Czy się zgra z systemem ? Moje ryzyko ,ale mam jeszcze serwer także ,

albo się zgra z jednym, albo z drugim ,albo wcale - wtedy sprzedam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo, 18 Cze 2009, 19:59

 

>>>Gutek

>

>Alez pomoze - Acrolink PC7100 ;-) Naprawde duzo zalezy od kabli. Nie wiem jakich uzywasz, ale nie ma

 

 

Taaaak...a świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Jesteś gotów rozpoznać co najmniej 8/10 w ślepym teście sieciówek? Jeśli sieciówka cokolwiek zmienia to jest sp...lona albo sp...lone jest zasilanie urządzenia. Łatwo powiedzieć, panie...jak pan dołożysz kable za pierdylion to dopiero zagra, że hoho - bzdura, moim zdaniem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajmy dyskusji o kablach, bo się pokłócimy !

 

Próbowałem różnych kabli, tanich i bardzo drogich. Stwierdziłem, że Accuphase ( mam na myśli moje komponenty ) minimalnie zmienia swoje brzmienie przy różnych kablach zasilających. Faktem jest, że mam tak zwane "lepsze" sieciówki od standardowych, ale tylko za sprawą snobistycznego podejścia do tematu. Na pewno nie warto wydać majątku na nie, lepiej kupić płyty.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kondycjoner Accu to znacznie mniejsza ściema niż audiosyfilska przejściówka. Pokazują przynajmniej schemat, fakt że mocno HL, ale przynajmniej wiemy, że działa na zasadzie kompensacji uchybu i chwatit - to akurat MA szansę zadziałać (inna sprawa, że zawsze myślałem, że działa inaczej...).

 

Fakt, zmiana marginalna, to zmiana którą po 2 dniach przestaniemy zauważać, dlatego jeśli mamy kupić drogi sprzęt, lepiej mieć możliwość wypróbowania go przez dłużej niż kilka godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1=>

"Taaaak...a świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Jesteś gotów rozpoznać co najmniej 8/10 w ślepym teście sieciówek? Jeśli sieciówka cokolwiek zmienia to jest sp...lona albo sp...lone jest zasilanie urządzenia. Łatwo powiedzieć, panie...jak pan dołożysz kable za pierdylion to dopiero zagra, że hoho - bzdura, moim zdaniem oczywiście."

 

 

Niedawno miałem takie zdarzenie ;

dostałem od pewnego miejscowego cwaniaka DACa na odsłuch i przez tel. instrukcję ,ze DAC zagra tylko z bardzo drogimi kablami.

Jak się dowiedział ,że drogie kable to ja mam w d..... to się obraził jak gówniarz i stwierdził ,że nie jestem audiofilem.

Proszę zwrócić uwagę ,ze w całym zamieszaniu nie chodziło o DOBRE kable , ;-)

Tylko o drogie kable, które oczywiście są w posiadaniu owego cwaniaka ;-) ;-)

A DAC sobie poradził ze Stereovoxem i Belkinem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,może mój CDek jest spierdzielony,hihi,ale po wpięciu właśnie 7100,a jeszcze lepiej 9100 Acrolinka,dźwięk zyskuje wiele,bardzo wiele.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.