Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam pewne pytanie, które od pewnego czasu chciałbym już zadać. Co myślicie, może warto zmienić nazwę klubu z obecnej: "Klub fanów Accuphase" na "Klub Accuphase Vintage". Nie wiem jak Wy ale wydaje mi się, że to może być całkiem trafiony pomysł, szczególnie patrząc na przeważający rodzaj wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mi sie wydaje, że sa użytkownicy nowych accu, ale nie każdy ma czas na wpisy. Chetnie w sumie tez bym zobaczył jak mają ludzie zestrojone systemy.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Jestem pewien że właścicieli nowych Accu też jest dość sporo.

 

Też tak uważam, sam po E-211 kupiłem E-460 a jeszcze później E-470 i CD DP-430 który mam do dzisiaj i nie mam zamiaru pozbywać się go jako, że kupiłem nowy i jestem z niego bardzo zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, mam pewne pytanie, które od pewnego czasu chciałbym już zadać. Co myślicie, może warto zmienić nazwę klubu z obecnej: "Klub fanów Accuphase" na "Klub Accuphase Vintage". Nie wiem jak Wy ale wydaje mi się, że to może być całkiem trafiony pomysł, szczególnie patrząc na przeważający rodzaj wpisów.
Zmiana dla zmiany?bez sensu.Czyli jak ktos ma nowe Accu to ma zakladac nowy klub?bez sensu.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pewne pytanie, które od pewnego czasu chciałbym już zadać. Co myślicie, może warto zmienić nazwę klubu z obecnej: "Klub fanów Accuphase" na "Klub Accuphase Vintage". Nie wiem jak Wy ale wydaje mi się, że to może być całkiem trafiony pomysł, szczególnie patrząc na przeważający rodzaj wpisów.

Zmiana dla zmiany?bez sensu.Czyli jak ktos ma nowe Accu to ma zakladac nowy klub?bez sensu.

 

Popieram. Swego czasu przeczytałem wszystkie strony klubu i przeważająca treść to nowsze accu, a że na ostatnich stronach wywiązała się dyskusja na temat tych starszych to coś złego? Nie wiem jakie były Twoje intencje @Szpiegu pisząc tego posta, ale prowokacja jest dziś bardzo znamienna, lub zwyczajnie nie potrafisz darować sobie uszczypliwości.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E600 to już mega kawał klocka co? Chociaż jak patrze ma zaledwie 24kg, ale gra w A klasie po 30 watów. Z czym masz to połączone i to samo pytanie do Adamka co napędza E470 bo waga ta sama i pieniądze prawie też - cholernie drogie wzmacniacze zintegrowane. Porównywaliście może jakieś systemy dzielone przed zakupem? Bo ja od kiedy usłyszałem Pass X250 u siebie to już nie chciałem powrotu do integry.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz mega poziom, a reszta?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem przekonany, że ludzie co mają Accu nie pchają sie w pliki :) Ja mam postawiony także server audio i jest super wygodnie i dobrze gra. Jakoś nie widze tego DAC'a u Ciebie, ale znam go tylko z opowieści. Wypróbuj Black Dragon - może Ci się spodobać.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E600 to już mega kawał klocka co? Chociaż jak patrze ma zaledwie 24kg, ale gra w A klasie po 30 watów. Z czym masz to połączone i to samo pytanie do Adamka co napędza E470 bo waga ta sama i pieniądze prawie też - cholernie drogie wzmacniacze zintegrowane. Porównywaliście może jakieś systemy dzielone przed zakupem? Bo ja od kiedy usłyszałem Pass X250 u siebie to już nie chciałem powrotu do integry.

 

E-470 napędzał Infinity Renaissance 90, z E-470 zrezygnowałem na rzecz lampowej końcówki mocy i raczej już nie wrócę do tranzystora... już sama końcówka pokazała mi "czar lampy"

na preampa muszę jeszcze trochę poczekać, uzbierać kasę.

Z Accu zostawiłem DP-430 i zostaje ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek S słuchałeś Dragona?

Adamek widzę, że poszedłeś w podobnym kierunku cyzli lampy, ja mam monobloki lampowe i nie mam zamiaru ich zmieniać mam je kilka lat i nic się nie dzieje, do tego mam lampowe pre.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poszedłem w kierunku lampy i już nie wrócę do tranzystora. Jeszcze do pełni szczęścia potrzebny mi preamp na który muszę jeszcze poczekać, też oczywiście jest lampowy.

Kupując Accu E-470 powiedziałem sobie, że zostaje już ze mną na zawsze:) tym bardzej, że była to nówka ze sklepu, ale coś mnie podkusiło, żeby porównać go z lampą.

Gdy posłuchałem od razu decyzja zapadła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Marek S słuchałeś Dragona?

Adamek widzę, że poszedłeś w podobnym kierunku cyzli lampy, ja mam monobloki lampowe i nie mam zamiaru ich zmieniać mam je kilka lat i nic się nie dzieje, do tego mam lampowe pre.

Dragon z Accu to tak sredniawo wypada-srednica malo czytelna sie robi-juz Exogal Plus znacznie lepiej.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów. Zgłaszam swój akces do klubu miłośników Accuphase . Po doswiadczeniach z Heglami różnej maści i Yamahah (zostawiam na razie tylko gramofon PF800) postanowiłem spróbować z Accu. Na pierwszy strzał trafił mi się P4200. Niestety w sieci jest o nim niewiele, same dane techniczne. Brak mi opinii użytkowników, możecie Panowie coś miłego powiedzeć o tym wzmacniaczu, czy raczej zaliczam wtopę :) . Niestety z powodu wydrenowania portfela zostane z przedwzmacniaczem CX800 od Yamahy przez jakiś czas. Kolumienki Cremony z Sonusa. Będzie to miało jakiś sens na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopisuję sie do klubu z Dp-78 .

Proszę doświadczonych kolegów o pomoc.

Mam okazję kupić E-550 za 17tys, od pierwszego właściciela w nienagannym stanie. Nie mam możliwości odsłuchu.Czy to dobra oferta? I czy to dobry kierunek? Gram na lampie UR S6 i Harbethach SHl5. Muzyka to jazz i poważna. W małych składach i wokalach jest OK, niestety przy orkiestrach to już się rozłazi.Chcę trochę też ożywić kolumny, szczególnie w zakresie dolnych zakresów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Harbethy, będzie lepiej.

 

a jakie konkretnie ?

może coś bliżej o doświadczeniach Accu - Herbatniki ?

JaK wzmak - jakie kolumny - wielkość pomieszczenia ?

A może coś jeszcze o kompatybilnych kabelkach do takiego zestawu ?

 

Jak już zagajasz to pociągnij temat :))

Edytowane przez wojtek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 4200 ale np. E-408 nie chciał się dogadać z Cremonami.

Dźwięk matowy, zgaszony.

Raczej nie chodzi tu o zbyt słabą wydajność bo tej E-408 nie brakuje (pędził doskonale kolumny uważane za trudniejsze) lecz o kiepską synergię.

Nie napalałbym się więc na takie zestawienie.

 

Z Harbethami za to (bodajże shl5 jeśli dobrze pamiętam) było bdb.

Dźwięk bardzo muzykalny, wciągający (brak basu kruszącego ściany, ale to raczej właściwość tych kolumn)

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.