Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy z czym go zestawiłeś.

U mnie E-408 gra tak, że nie ma niepotrzebnych ostrości czy metaliczności w wysokich partiach, jednak góry jest całkiem sporo i to wyraźnej i jeśli jest coś w nagraniu, pokazuje to bardzo dobrze, selektywnie, bez zamazania szczegółów, bardzo dobrze różnicuje tą górę.

Na najzwyklejszych, miedzianych kablach po kilka zł za metr.

Tak jest z Arcadami 3,5 (czy to na Esotec D260 czy na Morelu Elite), tak samo z Bowersami 802, Kappami 8.2, podobnie było też z AP Tempo 6 (choć tam góra z natury swojej nie była najwyższych lotów z racji wysokotonówki kiepskiej, było przestrzennie, detalicznie i na tym koniec zalet tej vifki czy co to tam siedziało)

Z Cremonami się jednak E-408 nie dogadał.

Z Kefami R900 (bo chyba takie kolumny kiedyś miałeś?) standardowymi, sklepowymi (choć wygrzanymi) dla mnie był znowu straszny jazgot, brak spójności, to różnicowanie góry objawiało się jakby za bardzo i w tym zestawieniu "przedobrzało". Nie pomogły na to kable żadne.

Zresztą trzeba samemu próbować, coś co nie pasuje jednemu, komuś innemu może się bardzo spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę!

Witam

Dopisuję sie do klubu z Dp-78 .

Proszę doświadczonych kolegów o pomoc.

Mam okazję kupić E-550 za 17tys, od pierwszego właściciela w nienagannym stanie. Nie mam możliwości odsłuchu.Czy to dobra oferta? I czy to dobry kierunek? Gram na lampie UR S6 i Harbethach SHl5. Muzyka to jazz i poważna. W małych składach i wokalach jest OK, niestety przy orkiestrach to już się rozłazi.Chcę trochę też ożywić kolumny, szczególnie w zakresie dolnych zakresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę!

Witam

Dopisuję sie do klubu z Dp-78 .

Proszę doświadczonych kolegów o pomoc.

Mam okazję kupić E-550 za 17tys, od pierwszego właściciela w nienagannym stanie. Nie mam możliwości odsłuchu.Czy to dobra oferta? I czy to dobry kierunek? Gram na lampie UR S6 i Harbethach SHl5. Muzyka to jazz i poważna. W małych składach i wokalach jest OK, niestety przy orkiestrach to już się rozłazi.Chcę trochę też ożywić kolumny, szczególnie w zakresie dolnych zakresów.

 

Orkiestra to trochę dużo na tak niewielkie kolumny.

E550 to nie jest wzmacniacz do rozruszania takich kolumn i nie widzę go z polipropylenem.

Może Octave V70 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , R900 + MOD.

Granie mdłe , mało basu , mimo żywego DP-65 .

Próbowałem nawet z kablami Cardas Clear Reflection , Beyond sieciowe , RCA Kimber 1030 i do DP-65 Black Rhodium Hercules czyli niezła kupka forsy:)

Widocznie inna akustyka, na pewno też inne upodobania (bądź mod tak zmienił te kolumny). U mnie z E-408 tego basu jest sporo, kontrola świetna, choć zawsze narzekałem, że moje pomieszczenie wycina bas (regipsy, panele na podłodze).

Basu z E-408 mam ilościowo tyle co z Krella kav-500i (choć to inny charakter), kontrola moich kolumn też porównywalna.

 

Ponawiam prośbę!

Witam

Dopisuję sie do klubu z Dp-78 .

Proszę doświadczonych kolegów o pomoc.

Mam okazję kupić E-550 za 17tys, od pierwszego właściciela w nienagannym stanie. Nie mam możliwości odsłuchu.Czy to dobra oferta? I czy to dobry kierunek? Gram na lampie UR S6 i Harbethach SHl5. Muzyka to jazz i poważna. W małych składach i wokalach jest OK, niestety przy orkiestrach to już się rozłazi.Chcę trochę też ożywić kolumny, szczególnie w zakresie dolnych zakresów.

 

E-550 to zły pomysł, jeśli teraz się rozłazi to z tym modelem będzie rozłazić się jeszcze bardziej.

To wzmak do szybkich, przejrzystych kolumn, takich mniej dociążonych.

Którąś integrę AB-klasową możesz spróbować bo te grają już inaczej.

Jak wspomniałem wcześniej, podobało mi się zestawienie E-408 z SHl5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Orkiestra to trochę dużo na tak niewielkie kolumny.

E550 to nie jest wzmacniacz do rozruszania takich kolumn i nie widzę go z polipropylenem.

Może Octave V70 ?

Nie nie,accu barwowo zgrywaja sie swietnie z harbs,po prostu 550tka to nie jest za bardzo wzmak do orkiestr i rozmachu.Ma charakter cieplej buly a do tego jeszcze z dp78 to uch panie!esoterica bym tam widzial.Jak motoryka ma byc fajna i tanio to polecam a20v.Do tego jakiś dac z dobra regulacja glosnosci typu BlackDragon albo Exogal Comet Plus i powinno byc extra.

 

Nie nie,accu barwowo zgrywaja sie swietnie z harbs,po prostu 550tka to nie jest za bardzo wzmak do orkiestr i rozmachu.Ma charakter cieplej buly a do tego jeszcze z dp78 to uch panie!esoterica bym tam widzial.Jak motoryka ma byc fajna i tanio to polecam a20v.Do tego jakiś dac z dobra regulacja glosnosci typu BlackDragon (jak ma byc blizej dp78)albo Exogal Comet Plus(jak ma byc czytelniejsza średnica) i powinno byc extra.
Edytowane przez p0is0n

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Odpuszczam sobie w takim razie tego E550.Celowałem w klasę A, bo miałem jakiś czas temu leciwego Sugdena A21A i zaskakująco fajnie to zagrało.

SHL5 nie chcę zmieniać, bo oprócz niedostatku ze strony basu,to bardzo przyjemnie mi się je słucha, godzinami,bez zmęczenia.

Planowałem zastąpić Unisona S6 "lampowo" brzmiącym tranzystorem, o ile to w ogóle możliwe. Tak,żeby dodać trochę "energii" kolumnom.

Poza tym znalezienie sparowanych 6 szt lamp EL34 to niełatwy temat i już wydatek, a ostatnio mi jedna wysiadła :( .

Mieszkam na końcu świata.Odsłuchy w domu to trudna sprawa. Ale spróbuje poszukać coś z klasy AB jak radzicie,coś może z serii 4..., no albo od razu końcówka A20v lub A30 i jakieś pre.

 

 

 

Orkiestra to trochę dużo na tak niewielkie kolumny.

E550 to nie jest wzmacniacz do rozruszania takich kolumn i nie widzę go z polipropylenem.

Może Octave V70 ?

 

Nic ,tylko pozostaje filharmonia;)

 

Ps

Czy kolega nie sprzedawał kiedyś kolumn Harpie- Amstaffy dla mojego kuzyna z Warszawy?

Coś mi się kojarzy.

Bardzo fajnie grały u niego z "Ugodą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ps

Czy kolega nie sprzedawał kiedyś kolumn Harpie- Amstaffy dla mojego kuzyna z Warszawy?

Coś mi się kojarzy.

Bardzo fajnie grały u niego z "Ugodą"

 

Miałem fabryczne po swoim modzie i wersję zbudowaną od nowa według mojego pomysłu .

Być może pojechały do Warszawy , nie pamiętam . Za dużo sprzętem żongluję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez miesiąc miałem E-370, wczoraj sprzedałem (kupiłem go używanego). Przyznam że trochę się zawiodłem,no ale....Nie będę narzekał,fajny wzmacniacz ale jednak to nie to.Gdybym nie miał mojego Sansui ,być może by został.Jednak po miesiącu porównań stwierdzam że mój Sansui Alpha 907DR bije E-370 na głowę.Lepsza rozdzielczość,dynamika,powietrze,przestrzeń no i bas dużo lepiej kontrolowany. Już po 1 minucie odsłuchu,wiedziałem że jest gorzej,ale tłumaczyłem sobie że nie wygrzany .Grał miesiąc i starczy.Accuphase to nie moje granie,chociaż zawsze chciałem mieć. Nie znaczy to (zrozumcie mnie dobrze) że to zły wzmacniacz,jest fajny i komuś innemu może się bardzo spodobać.Mnie nie przypadł do gustu.Słucham przeważnie muzyki rockowej,bluesowej...jak puściłem damskie wokale było nawet miło.Chociaż według mnie,bas ma słabo kontrolowany,troszkę rozlazły (może nazwę tak.... misiowaty).

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Accuphasy tak grają, bardzo ciepło i misiowato, dlatego np. nie nadają się kompletnie do Sonus Faberów, tych jeszcze z ręki F.Serblina.

 

Z ceramicznymi Avalonami i bardzo szybkimi Etonami to perfekcja.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez miesiąc miałem E-370, wczoraj sprzedałem (kupiłem go używanego). Przyznam że trochę się zawiodłem,no ale....Nie będę narzekał,fajny wzmacniacz ale jednak to nie to.Gdybym nie miał mojego Sansui ,być może by został.Jednak po miesiącu porównań stwierdzam że mój Sansui Alpha 907DR bije E-370 na głowę.Lepsza rozdzielczość,dynamika,powietrze,przestrzeń no i bas dużo lepiej kontrolowany. Już po 1 minucie odsłuchu,wiedziałem że jest gorzej,ale tłumaczyłem sobie że nie wygrzany .Grał miesiąc i starczy.Accuphase to nie moje granie,chociaż zawsze chciałem mieć. Nie znaczy to (zrozumcie mnie dobrze) że to zły wzmacniacz,jest fajny i komuś innemu może się bardzo spodobać.Mnie nie przypadł do gustu.Słucham przeważnie muzyki rockowej,bluesowej...jak puściłem damskie wokale było nawet miło.Chociaż według mnie,bas ma słabo kontrolowany,troszkę rozlazły (może nazwę tak.... misiowaty).

Pozdrawiam.

 

Dobrze napisane w tym sensie, ze nie piszesz, że to zła Integra, tylko nie to czego szukałeś i taki odsłuch i wnioski rozumiem... Natomiast nie do końca ze swoimi odczuciami się zgadzam, co prawda ze 370 mniej miałem do czynienia (ale troszkę słuchałem). Najwięcej z 470 i to w różnych konfiguracjach : np z SF serafino tradytion, Dynkami countarami 30 czy też SF Olimpijka III. I nie ma mowy o żądnym misowatym basie , jest dynamika i bas był kontrolowany na wysokim poziomie.. Kolega ma 650 tkę w klasie A z Accordo i również jest wyśmienicie, nie wspominając, ze ta Integrę podłączał do B&W i grała z 803 jak 802 i naprawdę dawała radę do poziomów średnich, później już był problem z mocą , ale pamiętajmy jakie są kolumny B&W i do jakich poziomów potrafią te kolumny spaść podczas grania.

Dla mnie i dla wielu tych, którzy sprawdzali ostatnie propozycje Accu to są zupełnie inne wzmaki i inaczej graja niż poprzedniki i nie ma mowy wg mnie o jakimś misowatym dźwięku.. Ale wiadomo każdy ma prawo do swojej opinii.

Ps. A może już w przyszłym miesiącu przepłynie do Polski nowa 480 tka :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Accuphasy tak grają, bardzo ciepło i misiowato, dlatego np. nie nadają się kompletnie do Sonus Faberów, tych jeszcze z ręki F.Serblina.

 

A możesz doprecyzować, które Accuphase? - najlepiej aby określić modelami, np. z starszej produkcji, jak i bieżącej oferty. Będziemy mieć dobrą wskazówkę. I które ewentualnie Sonus Faber wykluczyć z takiego zestawienia.

Będę wdzięczny za wskazówkę, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze accu graja otwartym precyzyjnym dzwiekiem

 

Witam.

Przez miesiąc miałem E-370, wczoraj sprzedałem (kupiłem go używanego). Przyznam że trochę się zawiodłem,no ale....Nie będę narzekał,fajny wzmacniacz ale jednak to nie to.Gdybym nie miał mojego Sansui ,być może by został.Jednak po miesiącu porównań stwierdzam że mój Sansui Alpha 907DR bije E-370 na głowę.Lepsza rozdzielczość,dynamika,powietrze,przestrzeń no i bas dużo lepiej kontrolowany. Już po 1 minucie odsłuchu,wiedziałem że jest gorzej,ale tłumaczyłem sobie że nie wygrzany .Grał miesiąc i starczy.Accuphase to nie moje granie,chociaż zawsze chciałem mieć. Nie znaczy to (zrozumcie mnie dobrze) że to zły wzmacniacz,jest fajny i komuś innemu może się bardzo spodobać.Mnie nie przypadł do gustu.Słucham przeważnie muzyki rockowej,bluesowej...jak puściłem damskie wokale było nawet miło.Chociaż według mnie,bas ma słabo kontrolowany,troszkę rozlazły (może nazwę tak.... misiowaty).

Pozdrawiam.

E-406V tez ustąpił Alfie 907MR

 

niestety im nowsze klocki Accu tym...gorsze, mysle ze stara E-405 moze smialo konkurowac z Sansui ale nowsze juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem się jasno,napiszę inaczej. Każdy ,albo prawie każdy z was kiedy by przyszedł do mnie i usłyszał to zestawienie (Accuphase E-370 z Wilson Beneschami arc) powiedziałby że gra naprawdę super,ale....na właśnie ALE, gdyby wcześniej usłyszał podłączony Sansui 907DR to po podłączeniu E-370 pozostałby mu niedosyt.I nie chodzi tylko o bas,ale przestrzeń ,powietrze,wybrzmienia.907DRka pokazała to lepiej.

Bumpalump, słuchałem też E-406V, co prawda nie u mnie tylko u kolegi i powiem szczerze że sam kolega przyznał ,że bardziej podoba mu się 907DR.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze accu graja otwartym precyzyjnym dzwiekiem

 

 

E-406V tez ustąpił Alfie 907MR

 

niestety im nowsze klocki Accu tym...gorsze, mysle ze stara E-405 moze smialo konkurowac z Sansui ale nowsze juz nie

 

No proszę im nowsze tym gorsze to tak na odwrót do większości osób, które mówią o swoich wrażeniach po odsłuchach, mam na mysli tych, których jest stać kupić nowe urządzenia od Accu, a które jak wiadomo nie są tanie.. ale każdy pisze to co chce ...

 

A możesz doprecyzować, które Accuphase? - najlepiej aby określić modelami, np. z starszej produkcji, jak i bieżącej oferty. Będziemy mieć dobrą wskazówkę. I które ewentualnie Sonus Faber wykluczyć z takiego zestawienia.

Będę wdzięczny za wskazówkę, dziękuję.

 

Kolego ja Ci proponuję zrobić to co ja uczyniłem, czyli zamawiasz sobie odsłuch np takiej 470 z Dynkami, z SF, B&W i słuchasz i sam się przekonasz.. ja to co usłyszałem np po odsłuchu 470 + SF ST to byłem przez kilka dni pod wrażeniem.. ba weź sobie na odsłuch 650 w klasie A i "tylko" ma 2x60 w 4 omach i zobaczysz co potrafi i ile ma wspólnego z "misiem" :-) Bo 470 ma tyle wspólnego z misiem ile ja mam z astronomią ,a wiedzę z tej dziedziny mam lekko mówiąc w minimalnym stopniu.. i to samo jest w przypadku 470 jeśli ma się na uwadze spowolniony dźwięk..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Była niedawno licytacja na allegro końcówki P500, ale oczywiście odwołana - wiadomo za ile poszła realnie?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bogatego doświadczenia z kablami. Jednak najlepiej (z kabli do kolumn) zagrały Acoustic Zen Hologram II.

Po kilku próbach z kablami RCA i XLR pozostałem przy Cardasie Golden Cross xlr. Jest dużo opinii że za miękkie i rozlazłe. Może - ale inne wpięte po między DP430 a 370 nie dawały znaczących korzyści czy zmian. Jeden z kolegów stwierdził że być może ten zestaw nie jest czuły na kable.

Czy słusznie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.