Jump to content
Guest discomaniac71

Klub fanów Accuphase

Recommended Posts

Jak mi padnie , to zamelduję - uroczyście , w tym wątku...Niestety - chwilkę to może potrwać.

41 minut temu, Mysza 13 napisał:

Jak mi padnie , to zamelduję - uroczyście , w tym wątku...Niestety - chwilkę to może potrwać.

Zanim padnie wyczyść i nasmaruj tor prowadzenia wózka lasera a przy okazji pasek od tacki jak jest stary .

Laser oczywiście też wyczyść  .

.

W dniu 12.04.2019 o 15:23, Mysza 13 napisał:

Panowie - czy komuś padł laser KSS-240 [DP - 55,,,55V,,,57,,,67] ????

Mnie. Kilka razy. Nie w Accu co prawda, ale laser ten sam.

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

Branża zapewne jest świadkiem wielu tragicznych katastrof klocków audio..

A ja - biedny amator nie mogę dobić 40-to letnich ampów i 30-to letnich cedeków ... 

Posted (edited)
58 minut temu, Mysza 13 napisał:

Branża zapewne

Branża zapewne też człowiek, nie robot. Nieprawdaż? 

A człowiek miewa czasem także rodzinę. Takoż właśnie w miniwieży Onkyo mojej żony padł laser KSS240. 

W miniwieży Sony mojej córki padł laser KSS240. 

W Luxmanie D-322 którego onegdaj używałem w drugim systemie też padł KSS240. 

Że o sprzętach klientów w których ów laser padł nie wspomnę. Na szczęście z tym modelem lasera nie ma katastrofy, a już tym bardziej katastrofy tragicznej., Można kupić nowy laser na wymianę. Zapewne piętnaście lat nie posłuży, ale skoro kosztuje tyle co dwie flaszki wódki, to nie będzie bolało nawet gdyby padał co pięć lat.

58 minut temu, Mysza 13 napisał:

nie mogę dobić 40-to letnich ampów

Kiedyś na rynku wtórnym zakupiłem pięćdziesięcioletni wzmacniacz lampowy który wciąż grał prawidłowo. W sumie trochę żałuję że go sprzedałem, teraz miałby ponad sześćdziesiąt lat 

Edited by McGyver
  • Like 1

www.valvencore.pl

9 godzin temu, McGyver napisał:

Nieprawdaż?

Bezdyskusyjnie !!!!

Zapasowy [podejrzany o oryginalność] mam . Repliki w śmiesznej cenie i oryginalne są dostępne - tragedii nie ma ..

Trochę to przykre , bo w tanich Pionkach , Technicsach często śmigają po 30 lat..

Czyli generalnie te 240A do najtrwalszych nie należą ....

Puki co żadnych objawów padania nie ma - do testów mam kilka cd-r 870Mb[99min.] x 48 - jak z odczytem tego szmelcu będzie problem , to się zapas laserków zabezpieczy.. Z tego , co wiem , to padanie laserów może ,,chwilkę" potrwać...Pozdrawiam ! 

Skoro zyja po 20-25 lat to jednak sa trwale...

Jesli nie pali sie w otoczeniu, raz na 10 lat wyczysci kolimator to mozna spac spokojnie

• Like 1

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

2 minuty temu, Bumpalump napisał:

Jesli nie pali sie w otoczeniu

Drogi Bumpalump - palę papierosy dość intensywnie , ale nie mam kuchni gazowej [!!!!]

Palę , bo mieszkam w regionie very czystego powietrza - szok tlenowy też jest groźny...

OK - to temat tego laserka można zamknąć i przejść do bardziej optymistycznych tematów - coś ostatnio smutno i nudno w klubie Accu.   PZDR !!!

Czy ktoś miał okazję słuchać C-280L w kombinacji z P-800?

Zastanawiam się jakby to się miało w stosunku do mojego E-408.

Pozdrawiam.

Ile obecnie wart jest wzmacniacz e405? Chodzi mi po głowie coś z accuphase do dynaudio focus.

Ile obecnie wart jest wzmacniacz e405? Chodzi mi po głowie coś z accuphase do dynaudio focus.

Ale to będzie zestaw zamulacz

Ale to będzie zestaw zamulacz
  • Like 2

Sprzedam VITUS RI100

Zamulacz? Jest jakiś starszy model do starych focusów nie zamulacz?

Taka sygnatura starego Accuphase - ładnie zrobione ale mułek. Jak lubisz wycieraczki to może jakiś Luxman

Sprzedam VITUS RI100

Taka sygnatura starego Accuphase - ładnie zrobione ale mułek. Jak lubisz wycieraczki to może jakiś Luxman

Sprzedam VITUS RI100

Hmm...naczytałem się trochę, że accuphase pasują do dynaudio no i wygląd tych wzmacniaczy jest fajny.  Stąd pomyślałem o moich focusach.  

To niestety trzeba coś kupić z nowszej rodziny Accu, albo coś innego co jest żywsze niż stare Accu.. 

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352

W dniu 1.07.2019 o 23:48, nieolo napisał:

miedzy 9 a 11tys w zaleznosci od stanu, pudla, papierow, serwisu

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

4 godziny temu, lolek126 napisał:

To niestety trzeba coś kupić z nowszej rodziny Accu, albo coś innego co jest żywsze niż stare Accu.. 

A możesz zdradzić z których modeli? Raczej z tych niższych.

1 godzinę temu, Bumpalump napisał:

miedzy 9 a 11tys w zaleznosci od stanu, pudla, papierow, serwisu

Czyli ceny jak w DE. 

6 godzin temu, nieolo napisał:

A możesz zdradzić z których modeli? Raczej z tych niższych.

Czyli ceny jak w DE. 

Kolego nie pomogę ja słuchałem  370/470 i 480 troszkę i tą ostatnią niedługo idę raz jeszcze posłuchać już dłuzej.. ale co starych Acuu to większości przypadków wszyscy mówią to co tutaj Koledzy pisali Tobie.. z Dynkami będzie słabo.. 

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352

W dniu 2.07.2019 o 17:50, nieolo napisał:

Zamulacz? Jest jakiś starszy model do starych focusów nie zamulacz?

E210  a jeszcze lepiej Musical M6i 😉

Dać około dychy za E405 to jak dla mnie szaleństwo , to dużo pieniędzy za tak wiekowy wzmak  .

W okolicach dychy fajny jest E-260 , w porównaniu z E408 którego miałem grał żywiej .

.

Musical M6si na pewno będzie lepszym rozwiązaniem, słuchałem 2 razy i byłem zadowolony. E260/270 pomimo, że nie słuchałem, ale stawiam dobrą wódkę, że również byłoby to lepszym rozwiązaniem od 405. 

Dzięki za odpowiedzi. Muszę trochę poczytać o Accuphase.

Szkoda, że wczesniej nie pisałem bo właśnie ktoś mi sprzątną MF m6i.

Ja niedawno sprzedawałem M6i , na forum też jeden był 🙂

.

Mam pytanie do forumowiczów: które CD jest lepsze DP-400 czy DP-65? Używki są w podobnej cenie. Z góry dziękuję za pomoc.

Posted (edited)
20 minut temu, spin63 napisał:

Mam pytanie do forumowiczów: które CD jest lepsze DP-400 czy DP-65? Używki są w podobnej cenie. Z góry dziękuję za pomoc.

Gutekbull miał oba, pisał że DP65 gra lepiej, ale problem polega na tym że do DP:65 od kilkunastu lat nie ma już laserów. Bądź ostrzeżony. 

Dostępne lasery są do DP55, DP55V, DP57 i DP67.

Edited by McGyver

www.valvencore.pl

1 godzinę temu, spin63 napisał:

To dwa zupełnie inaczej grające odtwarzacze .

DP-65 szybki , dynamiczny , przejrzysty z barwą tak na 0

DP-400 gra spokojniej , ciemniej z podbitym basem , wypchanymi wokalami i wyraźną górą ale brak tu powietrza i harmonicznych . W końcu to budżetowy model firmy .

O lasery się nie martw . W DP-65 jest niesamowicie trwały a jak padnie to dostaniesz taki w CD Sony za około 800zł i znowu lata spokoju .

DP-400 jest na KSM-213 czyli obecna budżetówka ale jednak sterowanie Accu czyli inaczej działa niz w budżetówce .

DP-65

20170923_130408.jpg

Mechanika

image_11663.jpg

DP-400

20170806_102712.jpg

I mechanika

20170806_103554.jpg

.

39 minut temu, muda44 napisał:

jak padnie to dostaniesz taki w CD Sony za około 800zł i znowu lata spokoju .

W te lata spokoju to powątpiewam bardzo poważnie, bo laser pobrany od dawcy organów będzie miał ze ćwierć wieku jak nie więcej i tak naprawdę to nikt nie wie ile jeszcze podziała. Loteria.

www.valvencore.pl

W dniu 11.07.2019 o 22:24, McGyver napisał:

W te lata spokoju to powątpiewam bardzo poważnie, bo laser pobrany od dawcy organów będzie miał ze ćwierć wieku jak nie więcej i tak naprawdę to nikt nie wie ile jeszcze podziała. Loteria.

Od kilkunastu lat piszesz to samo a te odtwarzacze nadal śmigają 😉

.

Ciekawe kto pierwszy przestanie.

Smigaja, bo Accu to jakosc wykonania jaka ma niewielu Producentow elektroniki i za to ludzie szanuja klocki od Japończyków...