Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
39 minut temu, Cezarek71 napisał:

Dzięki za odpowiedzi, wybiorę pewną i sprawdzoną firmę z pewnego źródła, zresztą na sieciówce tak bardzo mi nie zależy, nie słyszę jej.

Jeśli jej nie słyszysz , to podepnij sznurek od kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Zazdroszczę tym , co twierdzą , że ,,kabla nie grają".. Mają prawo do takiej opinii . Nie podniecają mnie kolorowe koszulki i zapierający dech design za pierdyliard , ale - niestety - słyszę różnicę między sznurkiem od kompa , a kabelkiem za parę stówek...Sugestie , jaki kabelek za te parę stówek robi różnicę daruję sobie , bo dyskusje o kablach zawsze kończą się zadymą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
1 minutę temu, xajas napisał:

Czy Accuphase jest sprzedawany bez kabli?

Tego nie wiem , bo nie kupowałem nówek w salonie.. Starsze modele miały często stałe kable [ dość solidne ]..Wiele tych stałych kabli właściciele wymieniali , lub montowali gniazda..Accu nie reklamuje się , jako wybitny producent kabli..

 

7 minut temu, xajas napisał:

Czy inzynierowie w Accuphase sa debilami i z powodu zaoszczedzenia kilku groszy na lepsze sieciowki ryzykuja pogorszenie dzwieku

Nie wiem , po co to ,,debilami"[???].. Imputujesz mi coś , czego nie napisałem. Nie znam , więc nie oceniam tych kabli Accu opisywanych powyżej.... Uważam , że kable zasilające mają realny i odczuwalny wpływ na każdy element urządzeń audio..  To była subiektywna sugestia do Kol. Cezarek71...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem , po co to ,,debilami"[???].. Imputujesz mi coś , czego nie napisałem. Nie znam , więc nie oceniam tych kabli Accu opisywanych powyżej.... Uważam , że kable zasilające mają realny i odczuwalny wpływ na każdy element urządzeń audio..    

 

Nie, nic nie imputuje, zle mnie zrozumiales.Po prostu uwazam, ze gdyby te oryginalne kabelki rzeczywiscie mialy by negatywny wplyw na jakosc dzwieku, to eksperci firmy Accuphase (majacy moim zdaniem troche wiecej pojecia o tym, niz 99,99999% tutejszych domniemanych specjalistow od sieciowek), na pewno uzyli by innego „kabelka“, nawet gdyby to mialo podwyzszyc koszty produkcji o realne kilka centow albo dolcow

 

No właśnie, bo kable z accu wyglądają jak te z kompa...

Czy te kable sa po to, by „wygladaly“ inaczej niz te z kompa? Czy to problem, ze wygladaja tak samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
6 minut temu, xajas napisał:

Po prostu uwazam,

Dobrze uważasz , ale ja nie za bardzo wiem , na ile Accu przykłada wagę do klasy swoich kabli...Nie wiem , czy aktualnie - w nowych modelach dołącza jakieś kable....Nie chcę drążyć tego tematu.. Posiadacze nówek są pewnie lepiej zorientowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, xajas napisał:

Nie, nic nie imputuje, zle mnie zrozumiales.Po prostu uwazam, ze gdyby te oryginalne kabelki rzeczywiscie mialy by negatywny wplyw na jakosc dzwieku, to eksperci firmy Accuphase (majacy moim zdaniem troche wiecej pojecia o tym, niz 99,99999% tutejszych domniemanych specjalistow od sieciowek), na pewno uzyli by innego „kabelka“, nawet gdyby to mialo podwyzszyc koszty produkcji o realne kilka centow albo dolcow emoji6.png

 

 

Czy te kable sa po to, by „wygladaly“ inaczej niz te z kompa? Czy to problem, ze wygladaja tak samo?

Accuphase jest bardzo wyczulone na tle designu, dziwi zatem, że kabelek musieli wymyśleć i finalnie podrobić Chińczycy...

Może uznali, że sieciówka jest bez znaczenia, byle trzymała wymagane parametry. Chyba zapytam u źródła, czasem odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego czy te kable made in China niby od Accu to Producent ma w swojej dystrybucji, ja takowych nie widziałem, również nie widzę ich u naszego dystrybutora. Więc pytam się jakie są to kable Accu skoro ich oficjalnie nie ma.. 

Druga sprawa po co Producent ma dawać jakieś mega kable do swoich zabawek, skoro każdy kupuje i tak kable te , które to jemu pasują, a nie producentowi. A nie znam osoby żadnej co mają tego typu urządzenia, a mają kabel zasilający oryginalny od Accu, Luxmana, Esoterica itp, który  jak dla mnie jest niemalże zwykłym  komputerowym. Zresztą tak jak wiele innych Producentów, którzy tak samo robią. A obowiązek jest dania kabla to każdy daje.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, xajas napisał:

 


Nie kazdy, tylko „kablarze“

 

OK, może skończmy, bo zaraz będzie tradycyjna zadyma o kable i ich wpływ lub brak wpływu. Pytałem o doświadczenia, i na tym zostańmy, bo chyba nikt nie ma.

P.S. te podróbki w USA kupują po 999$. Serio. Chyba zwietrzyłem interes życia. Na Ali są za 100 zł. Upsss... Wygadałem się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

 


Nie kazdy, tylko „kablarze“

 

Każdy kto słyszy plusy z tytułu kabla zasilającego.. Osobiscie nie znam osoby, które by miały tego typu zabawki co np. Accu, a mieliby kabel komputerowy podpięty.  Ale przecież nic na siłę.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lolek126 napisał:

Każdy kto słyszy plusy z tytułu kabla zasilającego.. Osobiscie nie znam osoby, które by miały tego typu zabawki co np. Accu, a mieliby kabel komputerowy podpięty.  Ale przecież nic na siłę.. 

To już znasz - ja mam E-408 wpięty zwykłym komputerowym (nie powiedziałem jednak, że twierdzę, że sieciówki nic nie wnoszą).
Komputerowymi mam wpięte E-408 jak i inne piece.
Po prostu uważam, że ciągle mogę inwestować w rzeczy, które przyniosą na razie dużo większą poprawę w moich systemach niż okablowanie (przy tym samym nakładzie $). Każdy ma swoją filozofię dążenia do lepszego.
W sumie gdyby teraz ktoś tu napisał, że kupi sobie taką podróbkę bo ładnie wygląda i cieszy oko i ma wtedy lepsze doznania dźwiękowe to też bym się nie oburzył, w końcu w audio tak wiele rozbija się też o pewnego rodzaju komfort psychiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uważam, że ciągle mogę inwestować w rzeczy, które przyniosą na razie dużo większą poprawę w moich systemach niż okablowanie (przy tym samym nakładzie $).

Amis maja na to bardzo trefne okreslenie: „most bang for your buck“. Jestem duzym zwolennikiem tej filozofii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, konradwo napisał:

To już znasz - ja mam E-408 wpięty zwykłym komputerowym (nie powiedziałem jednak, że twierdzę, że sieciówki nic nie wnoszą).
Komputerowymi mam wpięte E-408 jak i inne piece.
Po prostu uważam, że ciągle mogę inwestować w rzeczy, które przyniosą na razie dużo większą poprawę w moich systemach niż okablowanie (przy tym samym nakładzie $). Każdy ma swoją filozofię dążenia do lepszego.
W sumie gdyby teraz ktoś tu napisał, że kupi sobie taką podróbkę bo ładnie wygląda i cieszy oko i ma wtedy lepsze doznania dźwiękowe to też bym się nie oburzył, w końcu w audio tak wiele rozbija się też o pewnego rodzaju komfort psychiczny.

Twój wybór, co nie zmienia faktu, ze kable również te sieciowe mają wpływ na dźwięk, co masa ludzi to przyznaje... nawet znam takich co przez wiele lat mieli sceptyczne zdanie w tym temacie, a po podłączeniu kabla sieciowego dosłownie za kilka stówek przekonali się, że byli w błędzie, pisząc do tego czasu pewne rzeczy o takich kablach. 

A co do podrabianych kabli to kupując kabel z napisem np. w tym wypadku Accuphase i dobrze wiedząc, że jest on podrabiany to jest to przestępstwo - paserstwo, które ma swój paragraf w odpowiedniej "książeczce" . Równie dobrze znajdzie się Gość, który kupi podrabiany kabel zasilający np AQ i napisze na forum, że kupił , bo ładnie wygląda mu ze sprzętem. Taka osoba nagania złodziei do robienia takich rzeczy, Producnet  traci, a osoba, która kupuje jest najzwywklejszym paserem. Promocji za 20% oryginalnego kabla nie znajdziemy w legalnej sprzedaży. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa zasilające na ali... ( bez oznaczeń konkretnej firmy) , cena ok. 100zł za sztukę,wykonanie bardzo dobre.Po podłączeniu jednedo do CDka ,drugiego do listwy słychać różnicę w porównaniu ze zwykłym komputerowym. Nie jest to spektakularne,ale jednak jest.Nawet moja druga połowa słyszy różnicę,a na muzyce zna się tyle,co ja na mongolskim balecie .

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Audio.Japan napisał:

O kolejny wielbiciel chinskiego zlomu z Ali. Teraz czas kupic podrabianego accu, podrabiane kable glosnikowe I masz komplet szajs Janusz shit fi china

Januszek.....nawet nie chce mi się odpowiadać.Hahaha. To jest kabel , dobrze wykonany,może lepiej niż niektóre firmowe.....to nie technologia kosmiczna.Płac za metkę i napis na kablu-JANUSZKU

ps-i żeby nie było,mam kilka firmowych (drogich) 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mysza 13 napisał:

Zawsze !!!!!!!!!

Niestety, aczkolwiek bywają wyjątki... ?

Godzinę temu, misiek x napisał:

Januszek.....nawet nie chce mi się odpowiadać.Hahaha. To jest kabel , dobrze wykonany,może lepiej niż niektóre firmowe.....to nie technologia kosmiczna.Płac za metkę i napis na kablu-JANUSZKU

ps-i żeby nie było,mam kilka firmowych (drogich) 

Kolego skoro słyszysz różnice na kablach i sam takowe posiadasz z tego co napisałeś, chociaż ze słowem "drogimi" to bym nie pisał, bo to różnie dla różnych osób co innego znaczy. Bo to co dla Ciebie jest tanie lub drogie dla innych może być czym innym..

Ale po co piszez, że kupuje się metkę i napis na kablu, gdzie w taki sposób ingerujesz w stosunku do tych osób , którzy pewnych wyborów dokonali,  kupując kabel, kable powiedzmy za kilka czy kilkanaście tyś. i jestem przekonany, że w większości przypadków ludzie nie zrobili tego dla metki czy napisu. To jest absurd....

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogimi, ok. markowymi-lepiej ? A  z drugiej strony, dlaczego niektórzy deprecjonują kable chińskie (niemarkowe) ? Tylko dlatego że nie maja metki ,znanej nazwy,marki ? To ze firma drucik z Chin zrobiła jakiś kabel i jest tańszy od markowego nie znaczy zaraz że jest gorszy.Warto posłuchać, nie zamykać się w stereotypach.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, misiek x napisał:

Drogimi, ok. markowymi-lepiej ? A  z drugiej strony, dlaczego niektórzy deprecjonują kable chińskie (niemarkowe) ? Tylko dlatego że nie maja metki ,znanej nazwy,marki ? To ze firma drucik z Chin zrobiła jakiś kabel i jest tańszy od markowego nie znaczy zaraz że jest gorszy.Warto posłuchać, nie zamykać się w stereotypach.

Kolego porozmawiać pewnie można jak są ludzie, którzy interesują się takimi kablami i kupowaniu  w tym konkretnym miejscu tych kabli, o którym była tutaj mowa. 

Ale w tym przypadku to jest klub Accu i myślę, że mało kogo interesują tego typu kable.. i kupowanie ich w tym konkretnym miejscu, gdzie gro sprzedawców tam to są zwykli złodzieje, którym jeszcze na stan dzisiejszy nikt nie może nic zrobić..  

Mało tego dałbyś sobie rękę uciąć , ba palca, że to są firmy ? Ja na Twoim miejscu byłbym bardzo ostrożny z pisaniem tego typu rzeczy, bo mógłbyś zostać przynajmniej bez palca.. I tyle ode mnie, jeśli chodzi o ten aspekt o którym pisaliśmy. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek,po pierwsze nie jesteśmy kolegami a po drugie masz rację ,to klub accu i nie będziemy pisać tu o kablach...chińskich czy innych.

ps-miałem E-370 i E-450 podłączone nie tylko chińskimi ale i bardzo markowymi kablami....niestety nic tym wzmakom nie pomogło,sprzedałem i jestem bardzo zadowolony

Pozdrawiam serdecznie

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.