Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, asterix1 napisał:

Panowie mam pytanie

Czy swoje accu macie cały czas pod napięciem?

 

JA mam A klasową integrę ,więc pytałem się dwóch magików  co naprawiają tylko tego typu zabawki i obaj byli  tego samego zdania, aby A klasowa integre  nie trzymać cały czas na prądzie. Natomiast co do klasy AB to tutaj tez byli tego samego zdania i twierdzili, ze na pewno nic nie zaszkodzi im jak będa podpięte cały czas pod prądem i w większości moich znajomych co mają Accu AB trzymają je cały czas , wyjątek jak wyjeżdżają na kilka, czy kilkanaście dni.  

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, asterix1 napisał:

Jak masz okazje polecam "doświadczenia z kablem zasilającym" -jest czuły na zmiany 😉

Na pewno spróbuje, ale zawsze podchodziłem sceptycznie do kabli zasilających. Wydaje mi się , że 3*2,5 solid wystarczy , bez względu na firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W najnowszym numerze AUDIO - 10/2021 jest test odtwarzacza DP-570 (strony 70-75).

obraz.thumb.png.da770204909ca3ab99ed055862e4e79d.png

W styczniu była krótka informacja (od Nautilusa), że się pojawił na rynku
https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/28304-odtwarzacz-sacd-accuphase-dp-570

Teraz  już porządny tekst ... test 🙂

Pozdrawiam
PS. Ciekawe kiedy będzie polski test DP-1000 & DC-1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RoRo1 napisał:

W najnowszym numerze AUDIO - 10/2021 jest test odtwarzacza DP-570 (strony 70-75).

obraz.thumb.png.da770204909ca3ab99ed055862e4e79d.png

W styczniu była krótka informacja (od Nautilusa), że się pojawił na rynku
https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/28304-odtwarzacz-sacd-accuphase-dp-570

Teraz  już porządny tekst ... test 🙂

Pozdrawiam
PS. Ciekawe kiedy będzie polski test DP-1000 & DC-1000?

Dzięki poczytam co piszą o moim odtwarzaczu 🙂

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy ktoś z Was podpinał swoją elektronikę Accu do kolumn Opera? Mam Opera Grand Callas i napędzam je lampą Coplanda, jest naprawdę nieźle (choć nieidealnie). Niemniej, chodzi mi po głowie powrót do tranzystorowej integry, klasa AB. Słuchałem Accu E480 w salonie (z innymi zestawami głośnikowymi) i zrobił na mnie niemałe wrażenie. Mam teraz z tyłu głowy pytanie: czy Accu i Opera to fajny mariaż?

Dzięki za sugestie, opinie, doświadczenia!

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PeEmPe napisał:

No tak, ten Leben to chwalony diabeł...

Niemniej, swoje zapytanie chciałbym utrzymać w mocy i poddać pod dyskusję, jeśli ktoś ma się czym podzielić.

Jasne, trzeba wszystkiego spróbować, może się okazać, że u Ciebie będzie lepiej z Accu🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, adamek_68 napisał:

Leben cs-1000p

No tak, cztery tetrody i moc z nich uzyskana robi robotę. A zapytam jeszcze czy używaaz pre? Czy sterujesz końcówką bezpośrednio?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cortes napisał:

No tak, cztery tetrody i moc z nich uzyskana robi robotę. A zapytam jeszcze czy używaaz pre? Czy sterujesz końcówką bezpośrednio?

Używam pre, lecz porównania jakie robiłem z Accu odbywały się z samą końcówką.

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PeEmPe napisał:

Dzień dobry,

czy ktoś z Was podpinał swoją elektronikę Accu do kolumn Opera? Mam Opera Grand Callas i napędzam je lampą Coplanda, jest naprawdę nieźle (choć nieidealnie). Niemniej, chodzi mi po głowie powrót do tranzystorowej integry, klasa AB. Słuchałem Accu E480 w salonie (z innymi zestawami głośnikowymi) i zrobił na mnie niemałe wrażenie. Mam teraz z tyłu głowy pytanie: czy Accu i Opera to fajny mariaż?

Dzięki za sugestie, opinie, doświadczenia!

Przemek

Jaka masz lampe coplanda jeśli można spytac?Poszukuje 405a jak byś miał na zbyciu...

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie jako (byc moze) nowy klubowicz Accuphase.

Do tej pory uzywalem jedynie wzmacniaczy klasy budzetowej -> np. AMC XIA150,  NAD 388, Music Fidelity m3si, itp...

Wszystko to jednak polsrodki, dlatego marzy mi sie cos, jesli nie docelowego, to chociaz cos co posiedzi w domu dluzej.

Po wstepnych kalkulacjach zdolnosci finansowych stoje przed wyborem pomiedzy Accuphase E305 oraz E350. Sluchalem kazdego z nich z osobna, jednak za kazdym razem w innym miejscu, z innym osprzetem. Obydwa wywarly na mnie ogromne wrazenie, jednak wielce prawdopodobne ze jest to po prostu efekt przeskoku z tego czym obecnie dysponuje na codzien.

 

Dlatego zwracam sie do forumowiczow z zapytaniem, ktorzy mieli kontakt ze sprzetem, a przy okazji lepiej znaja historie Accuphase.

Czy jest sens doplacac do E350 ok 15-20% wartosci. Czy wogole w latach 88-93 firma budowala rownie wytrawny sprzet co obecnie (a moze lepszy?).

 

Pozostale elementy toru: B&W 704s2, Bluesound Node, RME Fireface UCX II, wciaz w zestawie AMC XCDi-vt ale niebawem do wymiany, Linn 200, Linn Black.

 

Preferencje: 95% to muzyka klasyczna i jazz.

 

Pozdrawiam,
Gedackt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tych wzmacniaczy, jednak z mojego doświadczenia jakie nabyłem wydaje mi się że E-305 będzie bardziej muzykalny z większym nasyceniem.

E-350 może być bardziej szczegółowy, lecz mniej nasycony, taki bardziej suchy.

 Zależy jaki masz gust i co preferujesz.

Może ktoś się wypowie co używał te wzmacniacze i porównywał ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.