Skocz do zawartości
IGNORED

Karta z najlepszym SPDIF


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

_Kuba_, 6 Wrz 2008, 11:38

 

 

>Hmm. Mierząc jitter karty tak naprawdę mierzymy przecież sumaryczny efekt. Jitter elementów

>komputera można raczej zaniedbać, bo to inna zupełnie skala czasowa - mega- i gigaherce a nie

>kiloherce.

 

SPDIF to są megaherce !!! 192000 x 24 x 2 = 9216000 (nie licząc dodatkowych bitów ramki ... ale będzie ponad 10 Mhz aby to wszystko przepchnąć) . Przy 44,1K 16bit stereo też będzie ponad 1,5 Mhz (razem z bitami dodatkowymi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Nie wiem co jest Panowie ale zaliczyłem dzisiaj wieczorem opad szczęki.

W ramach cieszenia się nowym nabytkiem w postaci DAC-a Audio Note, wpiałem go także do peceta pod wejście optyczne RME. Użyłem do tego kabelka optycznego no name ale z tych lepszych juz w oplocie z pvc.

Zagrało na prawde klasowo, a co najważniejsze znikł pewien nalot cyfrowości, brzmienie nie jest tak techniczne jak z coax-a (o czym pisałem na początku wątku), przy czym pozostałe aspekty dzwieku sa na rzeczywiscie wysokim poziomie.

Całe życie jak mantrę powiadałem sobie że optyk jest do du.. a tu takie zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kabel coax który masz, jest słabo ekranowany i zbierał jakieś zakłócenia. Optyk jest elektrycznie obojętny, więc o zbieraniu zakłóceń z zewnątrz nie ma mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Mam coaxiale dobrej jakości, więc nie tutaj problem.

Na marginesie, na stronie 20 "The art of building Computer Transports" jest zalecenie uzywania do musicservera kabla optycznego a nie coax czy AES/EBU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>SPDIF to są megaherce !!! 192000 x 24 x 2 = 9216000 (nie licząc dodatkowych bitów ramki ... ale >będzie ponad 10 Mhz aby to wszystko przepchnąć) . Przy 44,1K 16bit stereo też będzie ponad 1,5 Mhz >(razem z bitami dodatkowymi)

 

jeśli mierzyć bity na sekundę a nie ramki na sekundę, to oczywiście prawda.

 

Wciąż jednak bitów na sekundę "wewnątrz" komputera będzie o dobre kilka rzędów wielkości więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>tak jak by 500zl za cos takiego to nie za duzo?

 

A gdzie napisałeś, że kupić jak najtaniej? Zadałeś pytanie to odpowiedziałem.

 

 

>>0_o chyba bym DAC kupil za to...

 

Człowieku przecież to jest DAC..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy DAC (lampucera), mozna znalesc na eby'u, np tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

problemem jest tylko zaplata za transakcje. Sam bym to kupil, ale niestety jest to dla mnie nie do przejscia, a nie udalo mi sie do nikogo "dekleic" z zakupem,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sam bym to kupil, ale niestety jest to dla mnie nie do

>przejscia, a nie udalo mi sie do nikogo "dekleic" z zakupem,

 

Zamów sobie w banku kartę do płatności internetowych. W mbanku nazywa to się to ekarta. Koszt 25zł rocznie. Działa jak karta kredytowa, ale można jej używać tylko do płatności w internecie. Jest też o wiele bardziej bezpieczna, bo przed zakupem ją ładujesz odpowiednią sumą i nikt Ci z konta więcej pieniędzy nie wybierze niż tyle ile powinien. Potem zakładasz konto w paypal'u, rejestrujesz tam kartę i cały ebay stoi przed tobą otworem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freak, 26 Wrz 2008, 01:04

 

>>>tak jak by 500zl za cos takiego to nie za duzo?

>

>A gdzie napisałeś, że kupić jak najtaniej? Zadałeś pytanie to odpowiedziałem.

>

>

>>>0_o chyba bym DAC kupil za to...

>

>Człowieku przecież to jest DAC..

 

 

na prawde? no ale przesada za takie cos 500zl to ma komponenty z kosmosu a obudowa nie pzrewodzi drgan?

 

>

>Człowieku przecież to jest DAC..

 

chodzilo mi o to ze za 500zl jak by trafil to by kupil DAC taki spory i masywny wielkosci CD'ka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to wielkość jest wyznacznikiem jakości? ;D

 

Atuty trends ud-10 to poza kompletem wejść i wyjść - zewnętrzne zasilanie bateryjne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja uwazam, ze to normalka ze optical bije coaxial.

Wczoraj mielismy meeting z Theta Gen V i Audionemesisem i porownywalismy coaxiale.

Roznice sa po prostu, zeby nie sklamac - ogromne, tak samo jak w analogowych interkonektach.

 

Kiedy mialem okazje potestowac opticale - nie slyszalem roznic. Dla mnie sluszna droga jest jedna - optical.

 

DAC podlaczony do karty muz w ten sposob, moze zagrac juz jak powiedzial Rochu - klasowo.

 

A przerobic DACa ktory ma coaxial na optical to w 99% zaden problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

fallow>

 

Czy porównywałeś mioże wyjście toslink z RME z toslinkiem w E-mu?

Jeżeli tak to napisz coś prosze na ten temat.

 

Ja sprawę przespałem. Gdy miałem razem Emu i RME nigdy nie wpadłem na to aby zrobic bezposrednie porównianie wyjśc optycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ktora karta ma bit perfect po toslinku?Z tego co widze to ten m-audio 24/96 nie ma toslinka.

Nie mozna tego po prostu sprawdzic wysylajac wawa cyfrowo z jednej karty do drugiej i porownujac

odebranego wava z wyslanym?Ciekawo czy prodigy hi-fi bedzie miala bit perfect po toslinku.

Ogolnie wole polaczenie optyczne bo mozna postawic przetwornik z dala od komputera co zmniejszy zaklocenia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, 5 Paź 2008, 00:05

 

>Ciekawo czy prodigy hi-fi bedzie miala bit perfect po toslinku.

 

Skoro ma wyjście cyfrowe to dlaczego miałaby nie obsługiwać bit-perfect?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freak

>Skoro ma wyjście cyfrowe to dlaczego miałaby nie obsługiwać bit-perfect?

 

Jest dużo kart z wyjściem cyfrowym, niezdolnych do wypuszczenia sygnału bit-perfect. Ba, są nawet takie urządzenia stacjonarne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freak, 6 Paź 2008, 20:40

>

>Skoro ma wyjście cyfrowe to dlaczego miałaby nie obsługiwać bit-perfect?

 

Bitperfect zależy od DSP karty/urządzenia stacjonarnego ... i jak kolega wyżej napisał wiele urządzeń nie ma bitperfect (często jest niskojakościowy upsampling do np. 48K co powoduje znaczny wzrost zniekształceń IMD czego przykładem są karty Audigy, SB Live! itp.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle:

 

> czego przykładem są karty Audigy, SB Live! itp.

 

Nie wszystkie - przykładowo, Audigy NX nie ma sztywnego resamplingu i potrafi podać strumień bit-perfect.

 

Oczywiście, i w tym przypadku idealnie nie jest, bo zawsze mogą wystąpić przekłamania wynikające z przesyłania danych po USB - ale taka już uroda kart zewnętrznych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audigy, live to totalne muzeum. Większość nowych przetworników wyrabia 192/24.

Nie fetyszyzowałbym też tego bit-perfect. Teraz słucham sobie np. z Visty, 32 bitowe zmiennoprzecinkowe przetwarzanie + soft resampling na 96/24 i jest rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kuba_, 7 Paź 2008, 22:19

 

>audigy, live to totalne muzeum. Większość nowych przetworników wyrabia 192/24.

>Nie fetyszyzowałbym też tego bit-perfect. Teraz słucham sobie np. z Visty, 32 bitowe

>zmiennoprzecinkowe przetwarzanie + soft resampling na 96/24 i jest rewelacyjnie.

 

Przy 32 bitowym przetwarzaniu masz zamianę wewn. z 16 bit na 32 a następnie na 24 bit jeśli wysyłasz przez SPDIF 24 bit ... ja od razu przetwarzam na 24 bit (foobar). A resampluję na 192 Khz (plugin dla foobar secret rabbit code

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ... przy dokładności best sinc interpolator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przy 32 bitowym przetwarzaniu masz zamianę wewn. z 16 bit na 32 a następnie na 24 bit jeśli wysyłasz

>przez SPDIF 24 bit ... ja od razu przetwarzam na 24 bit (foobar).

 

podejrzewam, że w foobarze też konwersja ma pośredni stopień zmiennoprzecinkowy, więc nie jest tak, że zamieniasz od razu na 24 bit, to by się mijało z celem. Algorytm resamplingu w Vista jest dość bezkompromisowy, nie ustępuje jakościowo foobarowi.

Poza tym chyba zbyt leniwy jestem, żeby konfigurować i używać foobara. Chyba żeby była jakaś gotowa dystrybucja foobara z porządnym interfejsem "10 feet" (czyli takim z kanapy, na pilota). No ale musiałaby być super wygodna, bo tak jak mówię, Viśta Media Center brzmi rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.