Skocz do zawartości
IGNORED

Karta z najlepszym SPDIF


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

-> Kyle

"ps. dla pliku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na realtek 883 musiałem wybrać 24 bit 44,1K aby było poprawne przekazanie."

 

U siebie nic nie musiałem zmieniać i przestawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Po prostu zasugerowałem się okienkiem z napisem "SPDIF Sample Rate"

 

Ja zamówiłem coś takiego do swojego DAC-a. Też będzie bit-perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obsługuje wysyłanie 88,2 i 96kHz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na realtek trzeba ustawić takie parametry jak jest zapisany ciąg wav aby było prawidłowe ułożenie w strumień DTS. Realtek 883 (i pewnie nowsze) za to umożliwia transmisję PCM do nawet 192 khz przy 24 bit !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, 20 Sie 2008, 21:07

 

>A obsługuje wysyłanie 88,2 i 96kHz?

 

Obsługuje 44,1k/16bit 48k/16bit 96k/16bit 192k/16bit 44,1k/24bit 48k/24bit 96k/24bit 192k/24bit ... na szczęście tryby 88,2 i 176,4 są "unikatowe" ... i tak zawsze mam 192k/24bit i resamplowanie w foobar plugiem Secret Rabbit Code w trybie Best Sinc Interpolator do 192/24.

 

ps. do testowania bit perfect oczywiście plug resamplujący wyłączony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekMad, 21 Sie 2008, 20:00

 

>A obsluguje powyzej 48k? Bo z regoly takie jest ogranicenie USB

 

LOL że co ?????

 

... USB 1 to 12 Mbit/s a USB 2 to 480 Mbit/s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaka jest przepustowosc interfejsu USB. Popatrz sobie kolego na rozne rozwiazania bedace na rynku (USB->SPDIF), wiekszosc obsluguje tylko USB 1.1 i ma ograniczenie do 48k. Stad moje pytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Kyle

"Obsługuje 44,1k/16bit 48k/16bit 96k/16bit 192k/16bit 44,1k/24bit 48k/24bit 96k/24bit 192k/24bit"

 

Na aukcji PC Link znalazlem, ze znajdujacy sie w tym urzadzeniu uklad "UDA1321 is an adaptive asynchronous sink USB audio device with a continuous sampling frequency range from 5 to 55 kHz". Czyli obsluguje tylko do 48kHz.

 

Swoja droga z tego co widze, to wszystkie znane mi tego typu konwertety nie nadaja sie do "gestych" formatow. I nie jest to bynajmniej ograniczenie magistrali USB, lecz po prostu specyfikacja ukladow scalonych zastosowanych w tych urzadzeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co obsługa powyżej 48khz??. Zupełnie zbędna. Tak samo jak 24 bity. W 95% wystarczy bitperfect w 16/44. I nie zanosi się że kiedyś ulegnie to zmianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rbej, 24 Sie 2008, 10:01

 

>A po co obsługa powyżej 48khz??. Zupełnie zbędna. Tak samo jak 24 bity. W 95% wystarczy bitperfect

>w 16/44. I nie zanosi się że kiedyś ulegnie to zmianie.

 

a po to bo jak się ma rip z DVDA w 24/192 to chciało by się tego posłuchać w oryginale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym powoli rozwija sie juz sprzedaz plikow lossless wysokiej gestosci. Takie pliki sa dostepne miedzy innymi od linna.

 

A bit-perfect to faktycznie podstawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Na aukcji PC Link znalazlem, ze znajdujacy sie w tym urzadzeniu uklad "UDA1321 is an adaptive

>asynchronous sink USB audio device with a continuous sampling frequency range from 5 to 55 kHz".

>Czyli obsluguje tylko do 48kHz.

>

>Swoja droga z tego co widze, to wszystkie znane mi tego typu konwertety nie nadaja sie do "gestych"

>formatow. I nie jest to bynajmniej ograniczenie magistrali USB, lecz po prostu specyfikacja ukladow

>scalonych zastosowanych w tych urzadzeniach.

 

Ale ja o Realtek 883 pisałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekMad, 23 Sie 2008, 14:16

 

>Wiem jaka jest przepustowosc interfejsu USB. Popatrz sobie kolego na rozne rozwiazania bedace na

>rynku (USB->SPDIF), wiekszosc obsluguje tylko USB 1.1 i ma ograniczenie do 48k. Stad moje pytanie

 

Ale to nie jest ograniczenie USB ! Tylko najwyżej układów "konwertujących".

 

ps. 12 Mbit/s czyli USB 1 powinno wystarczyć chyba nawet na 192K 24bit x 2 kanały ... no a już na pewno wystarczy na 96/24x2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Przy okazji chciałem potwierdzić dobrą opinię o wyjściu spdif w M-Audio Audiophile 24/96.

Jakieś dwa tygodnie nabyłem ją i przyznaję, że to bardzo dobre źródełko cyfrowe.

 

Z tego co zaobserwowałem w necie Audiophile 24/192 miała juz jakieś kłopoty ze spdif-em i zdarzały sie bugi.

Ktoś z Was może wie wiecej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 24 Sie 2008, 23:02

 

>12Mb/s to chyba 1,5 MB/s?

 

i tak i nie ;)

 

w tych 12Mb pewien procent to narzut protokołu - tak samo jak ethernet 1000Mb/s nie pozwala na przesłanie 125MB/s danych - jest to raczej coś koło 90MB/s

 

dwa to większość zapomina że USB pracuje w kilku trybach i pełna wydajność odnosi się dla trybu bulk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trybie isochronous (tj. w takim działają urządzenia audio) max 80% pełnego pasma USB może przypadać na ten tryb tj. 9.6Mb/s - 24/192 w stereo to 24*192000*2 = 9216000 czyli praktycznie na granicy możliwości albo poniżej jak się doliczy nagłówki ramek (w ramce mogą być max 1024 bajty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->josef

 

Czyli dla USB 1 nie da rady przesłać 192k/24bit bo po dodaniu dodatkowych bitów z "ramki" standardu SPDIF wyjdzie pewnie ponad 10-11 Mbit/s ... więc dla 24/192 potrzeba USB 2 (lub zbliżającego się 3)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

josef:

 

>w trybie isochronous (tj. w takim działają urządzenia audio)

 

Zasłyszane: tryb isochronous nie zapewnia żadnej korekcji błędów, toteż przy wysyłaniu sygnału muzycznego przez USB nie mamy żadnej pewności, że po drugiej stronie kabla otrzymujemy dane zgodne cyfrowo z oryginałem.

 

Prawda-li to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, muszę zadać pytanie opisowe:

 

Zmontowałem budżetowe kino domowe.

Amplituner to koda AV500

Wiem, kiedyś zmienię.

Póki co, podstawą jest PC i torrenty HD, pewnie nic niezwykłego, biorąc pod uwagę ilość wypożyczalni filmów HD DVD i BRD.

Uzupełnieniem mojego kina w przyszłości(niedalekiej) będzie PS3 i Xbox360.

W całokształcie jestem zadowolony, problem mam z targanymi audio DTS.

Otóż słychać wyraźny przester w wysokich częstotliwościach przy passtrough dts. Mam leciwą SB audigy gamer, ongiś szczyt techniki.

Ogólnie: czsaem- w zależności od ripa z sacd, sa to drobne trzaski, czzsem jest ok, czasem nie da sie sluchac- oczywiscie problem znika gdy puszcze pc auio czyste a dekodowanie zostawie kompowi, choc osatnio mialem film w DD 2.0 i nic nie pomagało.

W wypadku puszczania filmow z plyt dvd orginalnych, zarowno w DD, jak i DTS, DTSES, dzwiek to kryształ. W WYPADKU RIPÓW najlepsza jakosc ODTWARZANIA dts daje ustawienie sprzetowe 44khz/16bit - takie jak źródło, niż orginalna specyfikacja DTS- 48khz.

Kable są OK.

Dekoder (DAC) też jak wnoszę z powyższego. Zostaje padalski sound blaster i jego niezdolnośc do resamplingu.

 

Treść zasadnicza:

Chcę kupić kartę dźwiękową która ma dużo wejść i wyjść cyfrowych, jednocześnei radzi sobie z dekompresją i kompresją takiego sygału.

prawdopodobnie byłaby podłaczona elektrycznyn coax do tunera a musiałaby przyjmować optyczne sygnały z PS2/x360/PS3/TV, (2 wejścia toslink starczą.)

Jakieś propozycje? Cena oczywiście jak najniższa, ale zależy mi na spełnieniu wymagań. pc DO GRANIA NIE MA SŁUŻYĆ - ZASADNICZO DO KINA I MUZY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie DTS, DD, idealny dla Ciebie byłby Beresford DAC 7510. Ma 4 wejścia cyfrowe (2 optyki, 2 koaksjale). AFAIK ciężko znaleźć dźwiękówkę z dwoma optycznymi, szczególnie jeśli ma być na PCI...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Jak się Panowie zapatrujecie na poziom jittera karty?

Chyba nie jest tak różowo. Ciekawe pomiary są np tutaj:

 

http://stereophile.com/computeraudio/299/index5.html

http://stereophile.com/computeraudio/280/index6.html

 

Zastanawiam się czy w pc-audio, nie powinno brać się pod uwagę także sumarycznego jittera transportu, mostka, magistrali PCI, etc.

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 5 Wrz 2008, 22:26

 

>josef:

>

>>w trybie isochronous (tj. w takim działają urządzenia audio)

>

>Zasłyszane: tryb isochronous nie zapewnia żadnej korekcji błędów, toteż przy wysyłaniu sygnału

>muzycznego przez USB nie mamy żadnej pewności, że po drugiej stronie kabla otrzymujemy dane zgodne

>cyfrowo z oryginałem.

>

>Prawda-li to?

 

z tego co wiem to jest tylko CRC do wykrycia błędów i nie na retransmisji w przypadku ich wykrycia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być PCI/PCIexpres, może być na usb, to mnie grzeje - choć wolałbym co karta siedziała w środku nie zwiększając ilości kabli :).

Generalnie w bliskiej przyszłości zmienię tv na taki z wyjściem optycznym audio, wtedy podłączenie konsol przez hdmi zamknie problem za małej ilości wejść w amplitunerze.

Także powiedzmy że starczy jeden zestaw wejsc/wyjsć elektryczny i optyczny na karcie.

 

Chodzi o to żeby karta potrafiła ustawiać poziom natężenia sygnału na wyjściu cyfrowym, częstotliwości próbkowania itp. Bez kontroli nie mogę się pozbyć przesterów. Niby da się w audigy ustawiać 44/48/96 i w połaczeniu z AC3 filter przesyłać prawie dowolny sygnał. Ale to jakoś nie zawsze działa, a zazwyczaj nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak się Panowie zapatrujecie na poziom jittera karty?

>Chyba nie jest tak różowo. Ciekawe pomiary są np tutaj:

 

poziom jittera 200-300 ps to już jest bardzo dobrze.

 

Ciekawe jest to, że pojawiają się szumy (ewidentnie nie związane z jitterem) na wyjściu tego konwertera użytego przez Atkinsona przy połączeniu kablowym - wydaje mi się, że może to mieć wpływ na wynik pomiaru jittera, który mu wychodzi wtedy znacznie większy.

 

No ale wnioskuję z tego, że uzasadniona jest zasada, którą stosuję, żeby izolować elektrycznie DAC od PCta - toslink rządzi :)

 

>Zastanawiam się czy w pc-audio, nie powinno brać się pod uwagę także sumarycznego jittera

>transportu, mostka, magistrali PCI, etc.

>Jak myślicie?

 

Hmm. Mierząc jitter karty tak naprawdę mierzymy przecież sumaryczny efekt. Jitter elementów komputera można raczej zaniedbać, bo to inna zupełnie skala czasowa - mega- i gigaherce a nie kiloherce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.