Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

->IGNAC

A nie słuchałeś tego RCD-971 co miał jakiś czas Jarek ? To ten sam typ grania co RCD-951. Poszukaj w szukajce, o CDkach Rotela było sporo pisane. Popisz też na priva, jakiś miłośnik wcześniej ma ten odtwarzacz. No i masz też jednego 951 na allegro, licytacja, cena na razie przyzwoita :)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

IGNAC

 

Na Twoim miejscu poszukalbym jednak 971. lepsze zasilanie od 951 i podwojny DAC. o 971 bylo juz sporo na forum, nawet teraz jest o nim osobny watek. jest takze watek o tuningu rcd971. to naprawde przyzwoity cdplayer za rozsadne pieniadze. mialem kidys system rotela i bardzo dobrze go wspominam - a osoba, u ktorej teraz gra bardzo sobie go chwali.

 

pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako zadowolony posiadacz wzmaka od rotela rowniez zapisuje sie do klubu :]

Razem z HD 710 harmana gra mi dynamicznie, szybko , sucho a jednoczesnie twardym dobrze kontrolowanym wysokim basem. krótko mowiac szkoła grania rotela :] brak troszke nizszych tonow, ale wtedy byloby za pieknie ;p. W najblizszej przyszlosci planuje zmiane cd na rotelka 951 lub 971 jak cos kasy wiecej przybedzie. Za chwile zamieszcze zdjecie bo mi sie akumulatory laduja . Z paczek w polaczeniu z ra971 rowniez jestem zadowolony, jednak wszycy zachwalaja dynaudio, ze to idealne polaczenie i mozliwe ze sie tez kiedys skusze :]

 

a dalekie plany ? napewno zwiazane z rotelem iiii jakis pre i amp :]

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->soulfly

Zanim kupisz CD Rotela radzę posłuchać z jakimiś innymi. Wydaje mi się że jednak firmowy zestaw nie gra najlepiej :/ Też zależy jakie masz kolumny, czy na jakie będziesz chciał wymienić, ale na mój słuch przydałby się CDk grający dobrą głębią i nasyconą barwą, zwłaszcza na górze. Gdzieś skarżyłeś się chyba że Ci się talerze zlewają, to właśnie przez ujednoliconą barwę góry. Z CD Rotela RCD-991 powinno być dobrze, ale to już wyższa półka. Barwa jest tu kluczowa, albo musi jej dodać CDek, albo muszą oddać kolumny, w tym celu oczywiście Dynaudio a może Vienna Acoustic spiszą się świetnie. Ta integra to niższa półka niż mój zestaw dzielony, dlatego założę się że gra jeszcze chłodniej.

 

Słuchaliśmy we wtorek z kolegą Seba78 u mnie m.in. jego pasywne pre. One nie wnosi praktycznie nic do toru. Moje końcówki RB-971MkII podłączone przez to pre straciły sporo mięcha i wybrzmienia, góra stała się ciut za sucha. Dało się słuchać ale głównie dobrze nagranych płyt. Słychać ewidentnie że twarde, ostre brzmienie końcówek zostało spasowane z mięsistym brzmieniem preampa Rotela. Osobno żadne nie jest neutralne, razem zaś mamy synergię ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym cdekiem moze byc klopot. rcd 991 to juz naprawde pozadny sprzet i raczej pozostanie w sferze pragnien jak dla mnie na ktorych mnie stac nie bedzie 2-2,5 k przez najblizszy czas :] Myslalem o kwocie 1 k max .. dlatego akurat te modele rotela rozwarzalem. Co do zmiany sprzetu musze sie wstrzymac przez chwile , chcie zaopatrzyc pokoj o jakies panele akustyczne i zrobic stolik diy pod sprzet :] ale teraz na glowie siedzi mi pisanie pracy i obrona inz. :F. Co do przesluchania innych cd napewno wezme to pod uwage :) dzieki za info. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z nowym nabytkiem RB-970BX mkII również dopisuję się do klubu.

 

I mam pytanie, jestem zadowolony z nowego zakupu ale pytanie do kolegów czy to dobry zakup, dopiero rozpoczynam przygodę z Rotelem i nie mam pojęcia co z czym się je :)

Kolejna sprawa, dosyć szybko stwierdziłem że poszukuję drugiej takiej końcówki ale zastanawia mnie czy w mostku nie traci się na jakości?? pytam ponieważ w przypadku wzmacniaczy samochodowych podobno tak jest.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->guitarmen

Po prostu Ci nie pasuje dźwięk Dynek nie Roteli, a mi do wniebowzięci też jeszcze sporo brakuje, np. większego pokoju i... suba :D Nie wiem, może jakby Ci podłączyć te Rotele to Focali czy B&W byłbyś zadowolony, tylko że ja już sobie nie wyobrażam tak ostrego, suchego, natarczywego dźwięku :/

 

Ah, jak chcesz Sławku to wpadnij do mnie, udało mi się ustawić te pożyczone Acoustic Energy. Teraz powinny Ci się spodobać, zagrały szybkim, twardym basikiem, średnica też jako taka jest, nawet przejrzysta, ale generalnie im wyżej tym gorzej :/ Na Undertow Toola punktowy basik robi wrażenie, szkoda tylko że góra strasznie zmasakrowana :/ No i te barwy są fatalne, właściwie to ja tam barw żadnych nie rejestruje, nawet na wzmaku Musicala :(

 

->leopard33

Co do dwóch końcówek w mostku, dźwięk nie tylko się nie pogorszy, z opisów na audioreview wynika że jakość dźwięku poprawi się wprost proporcjonalnie do poniesionego wydatku ;) Kolega josef który porównywał dwie 971 do pojedynczej 1090 stwierdził, że jednak dwa mniejsze bliźniaki grają lepiej ;) Ja sam nigdy nie słuchałem jednej w stereo, może kiedyś jak będę miał chwilę to się pobawię, tam trzeba dwie zworki przełączyć, ale na razie wolę słuchać muzyki :) No i priorytetową sprawą jest do tych końców dobranie porządnego przedwzmacniacza. Musi dodawać mięcha, być lekko dogrzany, u znakomicie sprawdza się RC-990BX, z tym że to wysoki model. Końcówy podłączone do pasywnego, przeźroczystego pre grają trochę za cienko, z wysuszoną górą.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13

 

...u mnie będą podpięte pod Ampli z PreOut, zastanawiam się jeszcze aby połączyć je w Bi-Ampingu, mam Paradigmy Monitor9v.1 i one bardzo dobrze reagują na wyjęcie zwor, w tej chwili grają w Bi-Ampingu z Amplitunera i ten jeden Rotel nie jest w stanie tego przebić, dlatego już szukam drugiego. Robiłem test na jednej kolumnie i Rotel w mostku, brzmiało to obiecująco ale wiadomo trzeba spiąć dwa aby ocenić efekt. Kolejna opcja to wykorzystanie dwóch Roteli do Bi-Ampingu. Jak znajdę drugą końcówkę to opiszę wrażenia, Bi-Amping czy Dual-Mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy koledzy. Chciałbym dołączyć do klubu i jednocześnie poprosić o poradę. Obecnie posiadam Koncówkę RB-971 i przedwzmacniacz RC-970 BX. Kolumny B&W 302 i kable Van den Hul Teatrack. Gra to ogólnie ostro. Przymierzam się do zmiany kolumn i chciałbym prosić o polecenie czegoś co ociepliłoby ten ustrój i dało zestawowi więcej "kopa". Ludzie piszą o Mission'ach serii M i Tannoy'ach M2. Połączenie B&W i Rotela czasami jest określane jako "kliniczne". Czy z taką klinicznością mam do czynienia? Generalnie słucham łomotów (metal, rock, mocne elektro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Audience 42

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->achristo

Rotele 971 do dość ostra seria, z B&W krew z uszu ;)

Po modelu kolumienek które masz pewnie pokój też nie za duży, czyli można polecić jak wyżej: Dynaudio Audience 42 lub starsze 40, jeszcze bym sprawdził Vienny Acoustic Haydn też powinno być ok. Do 1000zł ciężko będzie, tanie kolumny raczej nie mają dobrych głośników zwłaszcza wysokotonowych, a tego potrzebuje ten Rotel żeby zagrać szczegółowo ale niemęcząco.

Możesz też spróbować ratować się jakimś ciepłym i mięsistym odtwarzaczem CD o delikatniej górze.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13 - pokoj mam ok 18 m2. Zastanawiam sie nad kupnem Mission'ów m33i. Podlacze je w bi-wiring'u i powinno byc dobrze (chyba?) Poza tym mam prosiaka x10-d i van den hule teatrack ktore mi troche to brzmienie troche ocieplaja i daja ladniejsza srednice. Czytalem ze seria 971 rotela to dosc ostre wynalazki, ale mam tylko koncowke. Moze zmienic przedwzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, pre różnych polecam jak najbardziej popróbować. U mnie z RC-990BX jest mynióóód ;P Za to po podłączeniu pasywki, która nic nie wnosiła od siebie, brzmienie się troszkę wysuszyło, straciło mięcho i wybrzmienie góry. Z wyjścia regulowanego w CD też jest lekka porażka, choć np. Akai gra na nim sto razy lepiej niż grał Sony CDP-991. Próbowałem też pre Kenwooda, podstawowy model, nie grało to lepiej niż z wyjścia regulowanego Akai, baa, siadła niesamowicie dynamika. Zawsze mi się wydawało że dynamika wzmacniacza zależy głównie od końcówki mocy, a tu taka niespodzianka, po podłączeniu z powrotem pre Rotela kolumienki dostały jakby dodatkowego głośnika ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13 - no ok ale w chwili obecnej chce wymienic kolumny. Warto bawic sie w te mission m33i czy raczej sobie odpuscic. Mozna w nich pobawic sie bi-wiringiem (jak zalecaja na stronie "what hi-fi") lub dosypac piachu dla lepszej kontroli basu. Na dynaudio i vienna acoustic po prostu mnie nie stac w chwili obecnej a jak sadze poprawic brzmienie rezygnujac z moich Bowersów nie bedzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak komuś może nie podobać się dźwięk dwóch zmostkowanych końcówek mocy Rotela? Przecież to poezja najwyższej próby dla uszu :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Violet

Daj spokój, same końcówy to suchość i krew z uszu, no i ten łupiący, podbity średni bas :]

Jak dla mnie nie nadają się do słuchania bez pre które mocno będzie ingerowało w ich brzmienie, dlatego wszelkie przeźroczyste, nie wnoczące nic od siebie pasywki odpadają.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Violet

A próbowałeś podłączać końcówy pojedynczo ? Znaczy się słuchałeś od razu na zmostkowanych czy z czasem dokupiłeś drugą ? Jakieś różnice pomiędzy grającą pojedynczą w stereo i dwóch w mono ?

 

PS. Widzę że również cieplejsze kolumny ;) Mówiłem że Rotelki lubią się z Dynkami i Viennkami ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> pool80 - Tak się składa, że jakies pół roku temu sprzedałem swojego RA-935BX i przesiadłem się na to co mam. Sluchałeś tych missionów z tym wzmakiem czy z czymś innym. Bo powiem że może obecny zestaw gra lepiej ale jakiejś powalającej różnicy nie słyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam

 

-Rotel Ra935bx MkII,

 

-pokój około 16m2,

 

-jakieś 1300zł do wydania.

 

Dlatego proszę o propozycje kolumn ( podłogowe ? podstawkowe ? ), do tego jakieś przyzwoite kable aby to razem połączyć. Źródłem będzie przez jakiś czas komputer, ale zamierzam to w przyszłości zmienić.

 

Muzyka jakieś słucham to przeważnie Rap, Jazz, Klasyka ( dużo żywych instrumentów, sampli, i perkusji ). Zalerzy mi na czystości, detalach, czystym nie przygniatającym basie.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>achristo

Tak dokładnie na moich klockach, dokładnie to co jest (o mnie), tylko bez mojego okablowania. Jak byś chciał zagłębić się w moje doznania podczas odsłuchu po sklepach gdzie chodziłem z moimi klockami zapraszam do tematu http://www.audiostereo.pl/ROTEL_935BX___MARANTZ_cd67__glosniki_47765.html

M33 miło mnie zaskoczyły, impulsem był b. niska cena 900pln wiec stosunek cena/jakość . Natomiast góra pasma mnie nie zachwyciła {średnia krajowa}. suma sumarum kupiłem Heco Metas 500. i nie żałuję.

i jeszcze jedno, będziesz musiał wziąć poprawkę na moje źródło...ponoć ociepla i spowalnia...

 

>>kalitus

No to reklamuję i polecam moje kolumny, ziornij link powyżej powinno trochę pomóc. Staram się oddzielić zachwyt z nowo zakupionych kolumn od realnych odczuć...ale po 2 miesiącach nie mam żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o dzwięk. rozpisałem się w zakładce opinia

 

ps. Świat jest piękniejszy po 2 Warkach hyyh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej .. jakos srednio widze rotela do jazzu :] Ostatnio moj brat przyniosl http://muzyka.onet.pl/10179,81298,recenzje.html 2 plytki tego zespolu, ( nie chcwalac sie jego znajomi :PP) puscil i normlanie masakra ... takiej suchosci niemoglbym sluchac , nie ma takiego ciepelka i wydzwieku, wiem ze moj 971 moze sie roznic od twojego ale nieznacznie. uwazam ze do jazzu totalnie sie nie nadaje rotel (przynamniej moj) do rocka to co innego, poprostu miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.