Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

RA 971 MKII stanął na półce a obok Monitor Audio BR6

 

Od razu jednak chciałbym spytać czy to normalne:

jak długo słucham na głośności ustawionej na godz 11 wzmacniacz nagle zaczyna przerywać i się ścisza....

 

Może wzmacniacz jest po prostu za słaby do tych kolumn? Jak ja słucham na 9.30-10 to łeb urywa...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friend który mi sprzedawał ten wzmacniacz twierdzi że to jest jakiś system ochronny przed przegrzaniem...

Wiecie coś może żeby rotel stosował coś takiego?

 

A gdzie stoi ów wzmak? "Wonostojący" czy upchnięty na półkę? Skoro ustawiłeś go "po ludzku"- czyli nie wpychałeś nigdzie, to nie powinien się przegrzewać (nawet na godzinie 11)

Edytowane przez smykus_likas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinos: mam końcówkę 2x60 (970bx) i 2x120 (980bx), którą obecnie używam z DM. Jedna i druga dobrze łoi, ze wskazaniem na tą mocniejszą, choć jakaś przepaść to nie jest. Nieco inaczej. Jak lubisz czuć atak w trzewiach, to bierz mocniejszy wzmak/końcowkę :)

 

Aha dodam, że też namiętnie słucham rocka z mocniejszych obszarów. Teraz leci Tool Lateralus, przed chwilą Deftones. Słucham takiej muzy wiele godzin codziennie, bo system mam w gabinecie - i to nie męczy, a słucham dość głośno.

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów.Zdecydowałem się na zakup wzmacniacza ROTEL do moich Dynaudio DM 2/7 tylko nie wiem jaki konkretny model będzie optymalny jeśli chodzi o preferencje muzyczne to głownie ciężki rock. Pozdrawiam i dziękuje za porady.

Zależy jaki budżet. Jeśli cena w okolicach 1000 zł, to jak zwykle polecam 980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie stoi ów wzmak? "Wonostojący" czy upchnięty na półkę? Skoro ustawiłeś go "po ludzku"- czyli nie wpychałeś nigdzie, to nie powinien się przegrzewać (nawet na godzinie 11)

Stoi na nim radio Rotela + odtwarzacz dvd. Wszytsko stoi na półce, tzw. zwykła wieża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gram na ra-870bx i rcd-965bx. Mogę zakupić starszego niż rcd-965bx cedeka, rcd-865 ale bez możliwości odsłuchu. Pytanie czy trzymać się 965 czy warto zainwestować 865. Optycznie i ponoć technicznie ideał, urodą pasowałby do wzmaka, ale jak u niego z dźwiękiem? Jeżeli ktoś grał zbliżonym zestawem proszę o opinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie remont zbliża się do końca, znalazło się miejsce na rozstawienie sprzętu i posłuchanie muzyki ;) Po niemalże pół roku absencji od prawdziwego stereo, wszystko brzmi pięknie.

 

Trwa porównanie dwóch RB-971MkII z pojedynczym RB-990BX na pożyczonych od dobrego kolegi kolumienkach DIY (membrana bierna).

post-2325-074901200 1290095328_thumb.jpg

post-2325-049878900 1290095360_thumb.jpg

post-2325-015686500 1290095372_thumb.jpg

post-2325-063195800 1290095388_thumb.jpg

post-2325-030612500 1290095408_thumb.jpg

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke ale jakość tych zdjęć aż odrzuca, druga sprawa co to za pomysł aby kłaść na kolumny takie ciężkie głazy?

 

No co ty, akurat zdjęcia mi wyszły bardzo ładne, jeśli wziąć pod uwagę że robione telefonem komórkowym ;)

 

A o kamieniach (są to granity) na kolumnach to odsyłam do wyszukiwarki, było o tym setki postów.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke, ile te granity ważą?

 

W sumie wszystkie na raz ? "Stolik" pewnie z 70kg, te pod kolumnami z 10kg, te na kolumnach może 5kg. Niestety, podstawki są drewniane i bardzo lekkie, wczesniej miałem cięższe standy, stalowe, zasypywane ale sprzedałem bo planuję kolumny podłogowe lub jakieś duże wielkości Harbethów HL7. Ale ani kolumny ani standy nie są moje, więc nie narzekam :)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowna Czeladz! Waham sie nad zakupem nowego(lub nie) odtwarzacza CD. I stad pytanie. Odtwarzacz bedzie wspolpracowal ze wzmacniaczem i przed wzmacniaczem nowej serii 15 Rotela w polaczeniu z B&W CM9. Mysle o Roksanie Caspianie M2 lub Roksanie Kandy K2, oprocz tego jeszcze Cyrus CD 8 SE i Audiolab Cd8200. Co sadzicie? Moze jeszcze inne? Od razu dodam, ze odtwarzacz Rotela z serii 15 mnie nie interesuje. Natomiast pytam tutaj, bo to wszystko ma grac na wzmacniaczu Rotela.

Dzieki. Chetnie wyslucham i podyskutuje z Wami. Rotel to bardzo zacna firma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Witam wszystkich miłośników Rotela! W związku z dyskusją w innym temacie, gdzie jeden z dyskutantów stwierdził, ze Rotel ma ostrą górę, mam do Was takie pytanie: "Czy znacie jakiś konkretny model Rotela, który brzmi ostro na górze?". Jako były użytkownik Rotela w składzie: RC971/RB951, RCD930AX i RT935AX twierdzę, że nie. A jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia (znam tylko starsze serie 9xx), Rotele mają ostrą górę z zależności od reszty toru, ponieważ nie słodzą na górze może być to odbierane jako ostrości np. z DACiem Thety III i jasnymi kolumnami. Najczęściej niektóre modele mają po prostu podbitą wyższą średnicę. Ale teraz np. gra u mnie RB-990BX i w porównaniu do RB-971 jest powiedziałbym nawet ciemny.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Micke, stendy sprawdzają się również przy podłogówkach, u mnie stoją na cegłach max i podniesienie woferów wyżej uspokoiło bas i polepszyło przestrzenność, więc nie polecam pożegnań tylko dorób jakiś fajny cokół

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko: rcd-02 vs 06? Jakie lasery cena i dostępność i jakość przetworników Jak dźwiekowo. Pomijam hdcd i na koniec jak one maja się do 1072?

pozdrawiam

 

Wszystkie trzy mają niezawodny i dostępny mechanizm Sony z laserem KSS-213c.

RCD-1072, oraz RCD-02 mają przetwornik Burr Brown PCM 1732 z wbudowanym dekoderem HDCD, różnią się głównie zasilaniem (1072 ma większe, w postaci transformatora toroidalnego).

RCD-06 ma Burr Browna PCM 1716 (z tego co wiem już pozbawionego dekodera HDCD).

Jeżeli w dobrej cenie to brałbym 1072, jeżeli liczy się każda "stówka" to 02 (niewielka między nimi różnica), jako ostatni brałbym pod uwagę 06, ale nie jest jakoś specjalnie upośledzony w stosunku do tamtych dwóch.

A bezwzględnie szukałbym RCD-991AE - napęd taki sam, w środku w porównaniu z tymi trzema przepaść, dźwiękowo znacznie dojrzalszy - to może być już podstawa naprawdę dobrego systemu.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Rotela. Chciałbym dołączyć do klubu z zakupionym właśnie wzmacniaczem RA-1520.

Reszta systemu to aktualnie B&W 685 i okablowanie podstawowymi kabelkami Chorda. Za transport z konieczności służy DVD DV410 Pioneera. W przyszłości chcę oczywiście w pierwszej kolejności poprawić ten ostatni element systemu, albo przez dokupienie DAC-a, albo CD. Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Wszystkie trzy mają niezawodny i dostępny mechanizm Sony z laserem KSS-213c.

RCD-1072, oraz RCD-02 mają przetwornik Burr Brown PCM 1732 z wbudowanym dekoderem HDCD, różnią się głównie zasilaniem (1072 ma większe, w postaci transformatora toroidalnego).

RCD-06 ma Burr Browna PCM 1716 (z tego co wiem już pozbawionego dekodera HDCD).

Jeżeli w dobrej cenie to brałbym 1072, jeżeli liczy się każda "stówka" to 02 (niewielka między nimi różnica), jako ostatni brałbym pod uwagę 06, ale nie jest jakoś specjalnie upośledzony w stosunku do tamtych dwóch.

A bezwzględnie szukałbym RCD-991AE - napęd taki sam, w środku w porównaniu z tymi trzema przepaść, dźwiękowo znacznie dojrzalszy - to może być już podstawa naprawdę dobrego systemu.

Witam! Zgadzam się z Tobą całkowicie co do RCD-991AE (kiedyś miłem przyjemność posłuchać). To już prawie "audiofil", choć chyba nie do każdego rodzaju muzyki. Widuję go czasami na Allegro w cenie ok. 2000,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.