Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie trzy mają niezawodny i dostępny mechanizm Sony z laserem KSS-213c.

RCD-1072, oraz RCD-02 mają przetwornik Burr Brown PCM 1732 z wbudowanym dekoderem HDCD, różnią się głównie zasilaniem (1072 ma większe, w postaci transformatora toroidalnego).

RCD-06 ma Burr Browna PCM 1716 (z tego co wiem już pozbawionego dekodera HDCD).

Jeżeli w dobrej cenie to brałbym 1072, jeżeli liczy się każda "stówka" to 02 (niewielka między nimi różnica), jako ostatni brałbym pod uwagę 06, ale nie jest jakoś specjalnie upośledzony w stosunku do tamtych dwóch.

A bezwzględnie szukałbym RCD-991AE - napęd taki sam, w środku w porównaniu z tymi trzema przepaść, dźwiękowo znacznie dojrzalszy - to może być już podstawa naprawdę dobrego systemu.

 

zgadza się PCM 1716 niema dokodera hdcd ale obrabia mp3 czego w Rotelu nie uruchomiono

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

991 ma już parę latek. Jaki w nim siedzi laser i przetwornik? Pomału szykuje się u mnie zmiana źródła. Może nawet szybciej niż myślę. Co do 02 vs 06 to słyszałem że w 06 siedzi już lepszy przetwornik. A znowu na stronie audioklanu 06SE jest wyposażony w przetwornik wolm.... coś tam. Z tego co czytałem na forum to jakaś dobra kostka. Czyżby nowy 06SE był mocniejszy od 1072?

I słyszałem że Rotel wycofuje sie lub już wycofał z HDCD...

 

dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna jasność dało by mi sklasyfikowanie kostek od najlepszej do najgorszej. Bo czy taka pcm63P jest lepsza - gorsza od wolfson ?

 

Najgorszy pcm z najniższą liczbą 4ro cyfrową, potem pcm63p i najlepszy wolfson ? Tak to mniej więcej jest?

ps.A Burr Brown to firma produkująca pcm?

Sory za lamerstwo ale próbuje się połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

991 ma już parę latek. Jaki w nim siedzi laser i przetwornik? Pomału szykuje się u mnie zmiana źródła. Może nawet szybciej niż myślę. Co do 02 vs 06 to słyszałem że w 06 siedzi już lepszy przetwornik. A znowu na stronie audioklanu 06SE jest wyposażony w przetwornik wolm.... coś tam. Z tego co czytałem na forum to jakaś dobra kostka. Czyżby nowy 06SE był mocniejszy od 1072?

I słyszałem że Rotel wycofuje sie lub już wycofał z HDCD...

 

dzięki za odpowiedzi

 

W modelu 991 są dwa dwudziestobitowe przetworniki PCM63P (prawdziwe multibity, po jednym na kanał) i świetny filtr cyfrowy PMD100 dekodujący przy okazji format HDCD.

Zintegrowane pojedyncze 1732 i 1716 typu delta-sigma to tylko nędzne namiastki tamtych przetworników.

"wolm.... coś tam" to Wolfsony, obecnie szeroko stosowane i uważane za niezłe, ale w dalszym ciągu od Burr Brownów 63P, 1702, czy 1704 dzieli je przepaść jakościowa. In minus.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mam jasność pod kopułą. Bardzo cenny dla mnie post. Na chwilę obecną wychodziłem z założenia że jak CD to nowy. Wczoraj testowałem NAD 5xx bee (najniższy model) z moim Marantz 67mk2 (15 lat około). Różne kable IC. I nie usłyszałem żadnej ale to żadnej różnicy. Jestem załamany że przez 15 lat nic nie poszło do przodu. W najbliższym czasie chcę posłuchać 1072.

Nieraz czytałem że z Rotelka 951 i wyższe grają bardzo fajnie. Po za 971 on też ładnie ale inaczej jaśniej, ostrzej. Tyle że maja juz swoje latka. A dostępność 991 i jego cena niezbyt mnie przekonują do niego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Pozwalam sobie do Was dołączyć i spróbować dalej popchnąć mój problem, o którym pisałem na forum ogólnym - załączam raz jeszcze ten wątek:

 

Posiadam system złożony z przedwzmacniacza Rotel RC 850 oraz dwóch monobloków RB 850. Od jakiegoś czasu pojawił się problem: zaczął ciszej grać lewy kanał, dźwięk przeniósł się bliżej środka sceny i prawego kanału. Zacząłem się zastanawiać co jest przyczyną, zamieniłem końcówki mocy stronami i dalej to samo, lewy kanał gra ciszej. Podejrzenie padło na przedwzmacniacz, gdyż parę razy poprawiło się, gdy kręciłem potencjometrem głośności zintegrowanym z balansem kolumn. Trochę trzeszczało, poruszałem gałką w górę i w dół, na boki i uspokoiło się. Potem znów było tak samo. Mam wzmacniacz Nad 302, wyjąłem zworki i zastosowałem go jako drugi przedwzmacniacz. Przez dłuższy czas było ok, wszystko wróciło do normy. Po dwóch dniach sytuacja powtórzyła się. Na przedwzmacniaczu Nad dźwięk tak samo zaczął być słabszy w lewym kanale. Można więc wykluczyć chyba przedwzmacniacz? Rozdzieliłem monobloki i podłączyłem przedwzmacniacz Rotel + jedną z końcówek mocy tworząc klasyczny wzmacniacz dzielony i wszystko gra dobrze, tak samo i na drugiej końcówce. Skonfigurowałem system ponownie jako przedwzmacniacz Rotel + dwa monobloki. Chwilę grało dobrze, potem znów ciszej na lewym kanale. Zmieniłem balans pokrętłem, zaczął dziwnie grać - trochę chrypieć i zniekształcać. Nie bardzo wiem już jak temu zaradzić. Kable sygnałowe i głośnikowe sprawdziłem. Proszę o pomoc i radę co z tym zrobić i co jeszcze sprawdzić. Zaczynam podejrzewać jednak końcówkę mocy, ale skonfigurowaną dopiero w systemie dwóch monobloków. Co o tym sądzicie?

 

Na razie z cichszym graniem w jednym kanale się trochę uspokoiło, choć nie do końca - problem jest wciąż obecny. Ale pojawiło się coś nowego: od czasu do czasu w prawym kanale pojawia się głośny, suchy trzask. Czasem raz na godzinę, czasem kilka razy i to z różną głośnością. Ten Klub to ostatnia deska ratunku. Panowie pomóżcie "rotelowcowi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W najbliższym czasie chcę posłuchać 1072.

Nieraz czytałem że z Rotelka 951 i wyższe grają bardzo fajnie. Po za 971 on też ładnie ale inaczej jaśniej, ostrzej. Tyle że maja juz swoje latka. A dostępność 991 i jego cena niezbyt mnie przekonują do niego..

A jak się mają brzmieniowo do siebie modele RCD-1070 oraz 1072?

 

W 1070 siedzi SONY KSS-213C oraz kość PCM1732U

w informacjach o 1072 podawany jest KSS-213 oraz PCM1732... Ale nie znalazłem, która wersja "213" - czy nadal jest to "C-tka"? :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po czasie wszystkich klubowiczów ..... i niezdecydowanych :)

 

Od siebie na temat RCD Rotela chciałbym skromnie dodać, że jak dotąd najciekawiej prezentowały się RCD 971 oraz RCD 991.

Pozostałe odtwarzacze ( 02, 06, nawet nowy 06SE czy 1070 jak dla mnie nie miały duszy i grały dość płasko w porównaniu do wymienionych dwóch.

Tak poprawnie, normalnie, dokładnie ......i bez szału. RCD nie wprowadza jakiś wielkich zmian. Aby je usłyszeć trzeba zapuścić odpowiednie nagranie, takie które się zna od podszewki. Wtedy można dostrzec różnice i cieszyć się płytą.

 

Zdecydowanie polecałbym szukać jednak na rynku tych starszych ( nie mam do sprzedania :).

Są solidnie wykonane, i przy odrobinie szczęścia ( vide - poprzedni właściciele !!) można się nimi długo cieszyć. Uważam, że

 

Przez mój dom trochę się ich przewinęło, trochę ich sobie posłuchałem i uważam, że to lepsze już było.

Aha. W każdej subiektywnej ocenie ważne jest do czego są podłączone ( kolumny, wzmacniacz) i czego się słucha. Na łomocie różnice są praktycznie niedostrzegalne.

 

Jednak aby trochę namącić ..... w system wpiąłem jeszcze Denona DVD 3910 (zamiast DVD 1940) i stwierdzam, że jest godnym przeciwnikiem. Podstawowy model w stereo bije na głowę, choc to tylko dvd. Niestety nie ma tego niewytłumaczalnego "czegoś" co ma moja wspomniana czołówka.

 

pozdrawiam

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sześciu lat mam RCD-965BX. Ten odtwarzacz ile ma lat, 17-18? Przez te lata słuchałem go w sumie rzadko, parę płyt tygodniowo, kolumny były niezachęcające do dłuższych sesji. Od czasu jak zmieniłem kolumny na Dynki, odtwarzacz chodzi średnio 12 godzin dziennie. Jak padnie, od razu kupię sobie na ebayu następny.

 

Co do utraty wartości masz rację, ja swojego kupiłem za sześć dych, teraz chodzą po 30-40... (funtów).

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie , tylko jak każdy sprzęt używany, maja po kilkanaście lat, i z biegiem czasu tracą na wartości, siadają lasery i mechanika, tego nie wziąłes pod uwagę....

Oczywiście wziąłem to pod uwagę pisząc "przy odrobinie szczęścia". Wszystko się kiedyś popsuje. Jednakże nowe technologie już nie są tak solidnie wykonane i obawiam się, że po granicy utraty gwarancji coraz częściej dzieją się z nimi dziwne rzeczy. Producenci w ten sposób wymuszają na nas zakup kolejnych, ponoc jeszcze nowocześniejszych modeli i technologii. Nie są już tak solidnie wykonane i komponenty jakby gorsze. Biznes is biznes. Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako byly rotelowiec polecam starsza serie tak jak pisal kolega wyzej sitek. Rcd 991 991Ae lub 971. Zerknij na ebay jest jeszcze chyba 991 ae do sprzedania < nie mój ;-) >

Gdyby 991 byly rowniez koloru srebrnego to wrocilbym do niego z checia i sluchal razem z roksanem...

 

... Te stare modele sa nie do zdarcia, bardzo masywne dobrze zbudowane widac ze jeszcze tak bardzo nie oszczedzali przy projektowaniu;-) Jedynie co moze pasc to laser, zreszta bardzo tani i dostepny w zakupie

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Stecko, za krótko chyba żyjesz na tym świecie- a jak padnie np. zasilacz? przetwornik?, transformator? etc? mi w rcd-975 padło koło zamachowe do mechanizmu z szuflady.I co- w serwisach nie do dostania! dopiero szanowny forumowicz załatwił mi takowe! wszystko się psuje, w rcd-02 rzecz nie do uwierzenia, poszedł wyświetlacz, w serwisie 450zł + koszta zamontowania. U kumpla w rcd-971 poszedł laser,zwykły kss213, koszt z montażem 50zł. niby drobnostka, ale po zamontowaniu, po 2 tygodniach znowu padł, i tak w kółko aż do 3 sztuki, która pograła do zmiany właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Stecko, za krótko chyba żyjesz na tym świecie- a jak padnie np. zasilacz? przetwornik?, transformator? etc? mi w rcd-975 padło koło zamachowe do mechanizmu z szuflady.I co- w serwisach nie do dostania! dopiero szanowny forumowicz załatwił mi takowe! wszystko się psuje, w rcd-02 rzecz nie do uwierzenia, poszedł wyświetlacz, w serwisie 450zł + koszta zamontowania. U kumpla w rcd-971 poszedł laser,zwykły kss213, koszt z montażem 50zł. niby drobnostka, ale po zamontowaniu, po 2 tygodniach znowu padł, i tak w kółko aż do 3 sztuki, która pograła do zmiany właściciela.

 

 

To ty chyba jakis pechowiec jestes:) Ja w swoim krotkim zyciu mialem grubo ponad 10 cd'kow i jedynie co mi padlo to wlasnie laser. Szybka wymiana i smiga dalej (za pierwszym razem) Twoj kolega kupił pewnie tania podrobke lasera. Mowisz ze wyswietlacz padl - wlasnie o tym mowimy ze nowe rotele to badziew w porownaniu do seri 9xx i to jest prawda.

Ile miałes klocow z serii 9xx?

Ja mialem cd rcd 971, 2x rcd 991Ae i zwykle 991, wzmak Ra972 , tuner rt 950 i wszystko smigalo...

 

Zreszta mialem mnóstwo sprzetu second hand (wzmaki, kolumny, tunery,cd) i NIGDY nic sie nie stało z zadnym ''klockiem''... Zreszta w dalszym ciagu zaopatruje sie tylko w sc.

 

pozdr

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile tego miałem? znasz mnie, więc się możesz domyślac,iż mam staż w tej audiofilskiej chorobie ponad 20 letni! yamahy, denony, sony, technicsy,akai,no i teraz rotelki, oj duużo tego było.Ostatnio miałem to,co Mickey z uporem maniaka sprzedaje -przedwzmacniacz z serii 9xx, końcówka 971, rcd-971, rcd-06, 02, 975, prawie zapłacony rcd-991.Prawda jest taka, iż kupiłem ostatnio wzmaka z innej firmy, tańszy od np ra-06, i jestem oczarowany, stara dobra angielska szkoła.By the way, ty masz sprzet z UK, większosć ma z PL, a to jak wiesz różnica zasadnicza, zwłaszcza w sprzęcie używanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, iż kupiłem ostatnio wzmaka z innej firmy, tańszy od np ra-06, i jestem oczarowany, stara dobra angielska szkoła.

No pochwal się jaki to model? Jesteśmy wyrozumiali o otwarci na ciekawostki konkurencji....:)

 

U mnie też się ich trochę przewaliło i jak dotąd ze starszego sprzętu nic się nie posypało, nic nie zepsuło. Co do nieskazitelności brytyjskiego rynku to bym nie był takim optymistą. Migracje są znaczne, sporo jest tam jednak emigrantów......

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF i wszystko jasne.......miałem kilka klocków z PL- stan ich był delikatnie pisząc dostateczny, wszystko co z GB pachniało nowością,no moze ja jakiś jestem wyjątkowy......przy okazji, paru pobratymców chciało mnie delikatnie to ujmując przewieźć, z angolami,hindusami i innymi turkami zero kłopotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim tam uporem sprzedaje ;P Jakby mi zależało to dawno wystawiłbym na allegro te RB-971, no ale chce jeszcze spróbować Bi-ampingu, na bas RB-990 na górę dwie RB-971, bo prawdę powiedziawszy ten RB-990 gra trochę ciemno. Pre mi najbardziej nie pasuje, po prostu nie ma regulacji barwy, bo ja już wyrosłem z audiofilskiego słuchania w direct ;P Choć też widziałem że stare kolumny na jakie się czaję czasem mają takie regulacje to może i to wystarczy, no ale jeszcze nie jestem do końca pewien jakie w końcu kupię ;) Jak by się trafiły tanio audiofilskie Dynaudio to wtedy pre z regulacją się przyda, choć wtedy z Bi-ampingu, czy może raczej Tri, nici, bo Dynki mają pojedyncze gniazda głośnikowe :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bas RB-990 na górę dwie RB-971, bo prawdę powiedziawszy ten RB-990 gra trochę ciemno.

Micke 13 w końcu podłoga Ci się zawali od tych kolejnych dokładek RB ...:)

Sprzedaj to wszystko w diabły i kup jeden, a porządny.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów o to moje wpisowe:

 

PMA 1500 AE używasz jako przedwzmacniacza do końcówki Rotela (bardzo dobrego zresztą) ja bym na od razu zmienił tego Denona na przedwzmacniacz Rotela RC-1580, pięknie by to wyglądało i na pewno grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy odtwarzacza cd-06.

Czołówka tego cedeka jest metalowa czy to niestety plastik?,a jeśli tak to jak ten cd się sprawuje pod względem mechanicznym (czy jest w miarę sztywny i solidny w budowie?)

Front jest metalowy. Odtwarzacz sprawował mi się bardzo dobrze. Jedyne minusy to brak dekodera HDCD i lekka wybredność jeżeli chodzi o płyty w gorszym stanie technicznym. Generalnie, bardzo fajne CD za sensowne pieniądze, choć ja bym chyba poszukał czegoś ze starszej serii 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecamel dzięki.

Myślę o tym Rotelku w kontekście systemu słuchawkowego.Bardziej zależy mi żeby właśnie był solidny i mało kapryśny.

Jeśli można to jeszcze zapytam o tą jego kapryśność względem gorszych płyt,w ogóle ich nie czyta ,czy tak jak mój Marantz pyka i stuka niema przy co drugiej płytce?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.