Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

skąd pomysł porównywania RA-1070 do RA -1520 . Ten ostatni to następca RA-1062.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że Dynki 52SE to są malutkie monitorki w końcu a nie potężne, trój-drożne potwory jak Infinity Kappa 8, 9 itp. Jeśli ja miałbym się bawić w Krelle albo co gorsza Gryphony to tylko i wyłącznie z czymś pokroju minimum Audience 82. Co do opinii że małe pokoje=kolumny podstawkowe mogę tylko napisać z własnego doświadczenia, u mnie w 15m lepiej grają Audience 72SE niż 52SE grały kiedykolwiek ;] Oczywiście można sobie od kogoś pożyczyć Gryphona i spróbować jak to śmiga z takimi maluszkami. Wiem że mogą być też fani takich połączeń, choć z doświadczenia swojego i kolegów, którzy również przerabiali małe kolumienki, wiemy że na dłuższą metę zawsze będzie brakować tego czegoś. Potem zaczynają się zabawy z subwooferami i innymi wynalazkami żeby uzupełniać pasmo.

 

Jeszcze co do mocnych wzmaków dla Dynek, to nie jest takie proste jak się wydaje. Kolega „josef”, który dawno temu sprzedał mi dzielone RC-990 + 2xRB-971, swoje Audience 50 (siedzi tam ten sam tweeter co w 52SE), podłączał też potworkiem RB-1090 i jak wspominał, nie grało to tak przyjemnie jak dwie dzielone i podłączone w mostku RB-971 przy standardowych poziomach głośności. Mocne końcówy lubią po prostu grać głośno, tak więc jeśli nie ma się salonu w amerykańskim stylu, lepiej skupić się na czymś może nieco słabszym ale za to z odpowiednią wydajnością prądową, bo to dwie różne sprawy. Np. wspomniany Naim 5i mimo że ma bodajże 50W znany jest z pędzenia różnych, cięższych wynalazków. W polskich warunkach, np. ja mam pokoik ok. 15m2, Rotel RB-990 z 200W w zupełności wystarcza. Zresztą, ja często lubię dać czadu aż dziadkowi na dole lampa się kołysze ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze raz zapytam która opcja lepsza do moich b&w cdm7se. Znalazłem na allegro od jednego sprzedawcy dwie opcje i nie wiem czy różnica będzie dla mnie odczuwalna. Z drugiej opcji moge zawsze sprzedać jedną końcówkę. Jeśli te wzmacniacze to niewypał do b&w to proszę o radę bo kupuje kompletnie w ciemno a prędko nie będe mógł wydać takich pieniędzy. Tu linki:

http://allegro.pl/rotel-ra-980bx-okazja-i3528201760.html

http://allegro.pl/rotel-rb980bx-x-2-rotel-rc980bx-okazja-i3525424903.html

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni słucham nowego wzmacniacza jakim jest Rotel 930ax mk II(wcześniej ampli. pioneer vsx 515). Kolumny jakie posiadam to Rubicon rp 16F mkII 130W. Co do brzmienia.Dźwięk jest suchy i to dość mocno. Dół=mało podkreślony(dość słabo), środek=w miarę ok, góra= mam wrażenie że jest piskliwa, męcząca. Dość dobrze brzmią gitary, inst. dęte, wokale. Scena jakby się bardziej otworzyła, jest większa przestrzeń(w porównaniu do ampli). Mam wrażenie że wzmacniacz ma dużo większy potencjał niż ten który wydobywa się z niego w moim przypadku. Czy to wina kolumn? Czy on tak już gra. Różnica nie jest wcale duża w porównaniu do mojego poprzedniego amplitunera. Spodziewałem się czegoś więcej. Czy może warto by zmienić kolumny? jeżeli tak to na co?(w tym przedziale cenowym do rubicony). Może są jakieś sprawdzone zestawy z tym wzmacniaczem. Preferuję kolumny podłogowe. Pomocy ;]

Edytowane przez Paweł Górecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Od dwóch dni słucham nowego wzmacniacza jakim jest Rotel 930ax mk II(wcześniej ampli. pioneer vsx 515). <br />

Czyli nie zrobiłeś żadnego kroku do przody!!!

Najprościej mówiąc ...wymienił stryjek siekierkę na kijek...

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowicze jakie polecicie kolumny do RA 05SE, stawiam raczej na podłogowe ale byc moze i jakieś podstawkowce które podolaja moim oczekiwaniom.

Muzyka jakiej słucham to głownie metal, rock i po trochu wszystkiego co dobre (wpadnie w ucho), chciałbym aby przedewszystkim bas był punktowy, twardy nie rozlazły (stopa perkusyjna) z dobrą przestrzenią i stereofonią.

Budżet to 3000 zł z lekkim hakiem, moi faworyci to Usher 602, Paradigm 7v9, AA Phebe III (testowalem w domu).

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />tak dvd. Żałuję że sprzedałem ten amplituner. No trudno, człowiek uczy się na błędach. <br />

żałować nie masz czego, ponieważ chcesz iść do góry, ale amplituner czy wzmacniacz za 300 zł nie wniosą nic nowego do twoich oczekiwań .

Wejdź w świat innej elektroniki...., abyś poznał różnicę

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żałować nie masz czego, ponieważ chcesz iść do góry, ale amplituner czy wzmacniacz za 300 zł nie wniosą nic nowego do twoich oczekiwań .

Wejdź w świat innej elektroniki...., abyś poznał różnicę

 

rozumiem że zmiana kolumn również nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolumn pomoże ale za 300 PLN nie oczekuj cudów,może być ze coś trafi w Twój gust ale nie znaczy ze będzie znacząco lepiej ogólnie. Co do krella to opinia Micke jest krzywdzą a bo jakie tam pitu pitu,mam inne wrazenia.Mam obecnie i fotela 980 jako 2 system i wznak przejściowy gdy nie mam innych. Zawsze się sprawdza conamniej dobrze,u mnie wygrał m.in. z atollem 100 czy rotelem 04,931.Krell gra płynniej,bardziej naturalnie i przejrzyście.Co do 52se to bas maja konkretny,tam wysokie mi się nie podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Exposure 2010S i muszę przyznać, że przeskok z Ra-02 znaczny, po pierwsze dźwięk stał się pełniejszy, nie męczy bas, który w Ra-02 był momentami zbyt dominujący, bardzo odczuwalne jest znakomite stereo, które wcześniej nie było aż tak ewidentne, wszystko jest bardzo naturalne i spokojne. Podsumowując z fana rotela stałem się fanem exposure, choć kto wie czy nie zachce mi się kiedyś wrócić do Ra-1070 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />rozumiem że zmiana kolumn również nie pomoże? <br />

To hobby to niestety studnia bez dna, wszystko zależy czego oczekujemy a przede wszystkim jaką kasą dysponujemy

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

RA 1570 i RCD 1570 już jakiś czas są w wirtualnej ofercie i nawet są po pierwszych testach:

 

http://audio.com.pl/testy/rotel-rcd-1570-+-ra-1570:3

 

test trochę taki jakby bez odsłuchu :)

ja na półce jeszcze nie widziałem ,

ciekawi mnie brak dużych kondensatorów na fotkach,

mieliście już jakiś kontakt ze wzmacniaczem ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tomaszku,tak.

 

Więcej takich znawców,więcej!

Rozumie, że masz ten wzmacniacz!! nie mniej do mnie urazu, zrozumiesz moją wypowiedz jak odsłuchasz i poznasz inne klocki, nawet w tym samym przedziale cenowym.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, że masz ten wzmacniacz!! nie mniej do mnie urazu, zrozumiesz moją wypowiedz jak odsłuchasz i poznasz inne klocki, nawet w tym samym przedziale cenowym.

 

Owszem,posiadam ten ''kloaczny'' wzmacniacz. Cóż,los poskąpił mi wrażliwości i idealnego słuchu....przebierałem,wybierałem,zestawiałem siak,owak i .... koniec końców nabyłem ten gówniany. A to pech!!!

Następnym razem zapytam Tomaszka, on mi pomoże, on wie,on wszystko wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - proszę o przyjęcie do klubu z moim Rotelem RA-971 MkII :)

 

W ramach rozwijania miłości do Rotela, mam możliwość zakupu zestawu ROTEL RB-960 BX + RC-960 BX w zamian za mojego RA-971 MkII. Mam tylko wątpliwości, czy ma to sens? Czy to aby nie downgrade sprzętu :)

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA 1570 i RCD 1570 już jakiś czas są w wirtualnej ofercie i nawet są po pierwszych testach:

 

http://audio.com.pl/testy/rotel-rcd-1570-+-ra-1570:3

 

test trochę taki jakby bez odsłuchu :)

ja na półce jeszcze nie widziałem ,

ciekawi mnie brak dużych kondensatorów na fotkach,

mieliście już jakiś kontakt ze wzmacniaczem ?

Witamy modele 1570 są juz dostępne w top hifi, tak więc zapraszam do nalbliższego na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem okazję go u siebie przetestować, oczekiwałem trochę więcej od tego klocka jak za taką kasę, ale niestety ten wzmacniacz pozostawia wiele do życzenia, dysponuje niewielką mocą

w porównaniu np: do RA-1070, jak i brzmieniowo RA-1070 pozostawia daleko w tyle RA-1520

Wypadałoby być bardziej obiektywnym. RA-1070 ma 2x100W, RA-1520 2x60W. Pobór mocy 400W do 300W. W przypadku Rotela to jest sporo. To tak jakbyś porównywał ze sobą osiągami cywilnego Mitsubishi Lancera Ralliarta do Mitsubishi Evo. Przy tym ostatnim reszta to kupa, ale sam w sobie Ralliart to na pewno nie kupa. I tak jest z tym RA-1520 i tobą, niestety.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto porównywał RA-1070 z RA-1520? poczytaj od początku a potem się udzielaj http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-rotela_44719.html/page__view__findpost__p__2923510 . A tak dla przypomnienia RA-1520 jak za taką kasę to WIELKA KUPA!!!!

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.