Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tej kupce nie znalazłem testu RCD-991, RA-985BX , RT-940AX, RB-990BX i RC-990

Załączone miniatury

 

Załączona grafika: 100_4034.JPG

 

Nie wiedziałem, że RT-955 by najdroższym tunerem Rotela!

Miło połechtało

Zaraz pójdę go przetrzeć szmatką :))

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie był,

Z tego co widziałem, to teraz też jest w czołówce.

Ja polowałem na 961, ale trafił się 955 na głębokiej prowincji u zachodniego sąsiada - stan mint :)))) (pudło, papiery, pilot, folia na wyświetlaczu - kpl.)

Cena też była :)))), więc go łyknąłem.

 

Proszę ostrożnie wycierać szybkę z wyświetlacza;-)

A folię żona zdjęła :(((( Był dym!

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałby ktoś jakieś testy RC/RB-99x ? Mógłbym prosić o wysłanie na email [email protected] , albo o umieszczenie tutaj tylko w przyzwoitej rozdziałce, takiej by dało się przeczytać bez lupy ;)

 

Tyle dobroci się w piwnicach poniewiera, a ja każdy swój egzemplarz Audio czy HiFi i M. przechowuję jak relikwię ;P

 

Niestety też niektóre swoje pisma porozdawałem, a szkoda bo pamiętam że w jednym Audio miałem wielki test tanich wzmacniaczy, były tam między innymi Rotele RA-921 i 931 porównywane z innymi klockami popularnych marek.

 

Jeśli tylko dopadnę jakiś skaner lub uda mi się naprawić swój to zamieszczę na forum artykuł z HiFi i M. 2/2003 z cyklu Prezentacje dot. firmy Rotel, streszczenie tego tekstu napisałem podczas zakładania klubu, w pierwszym wpisie. Tutaj parę niewyraźnych fotek telefonem dla zaostrzenia apetytu ;)

 

PS. A może któryś z kolegów ma też ten numer HiFi i M. i mógłby wrzucić skan lepszej jakości ?

post-2325-436123_thumb.jpg

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja może coś dorzucę:

 

Rotel RCD-991AE

I jeszcze mój ulubiony DVD :

 

Rotel RDV-995

Dzięki Sittek!

Skąd wiedzieliście jaki mam sprzęt w domu? ;)

 

Stereo:

RA-985 (w szafie 980), RCD-991AE, RT-955, RD-955 + Dynaudio Excite 16

KD:

RSX-1067, RDV-995, Popcorn + Dynaudio Audience 42 (2+1)

 

Prawie wszystko zakupione po uważnym czytaniu tego forum. Dzięki!

Teraz szukam jeszcze porządnego DAC`a i Dynek 42W

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 980 w szafie ? Czytałem gdzieś że jest lepszy od 985, choć niby powinny się różnić tylko brakiem pilota (w 980) ;)

Z lenistwa (takie było zamierzenie), ale okazało się też, że gra tak ciut inaczej niż 980 i mnie ten przekaz bardziej odpowiada.

Są to już wiekowe sprzęty i wiem, że nie grają już tak jak niegdyś. Stąd pewnie te dostrzegalne różnice. Słuchałem kiedyś innej 980 i też to odrobinę inaczej oddawało scenę, szczególnie przy bardziej odkręconej gałce. Cóż, lata robią swoje. Mimo wszystko dla mnie jest to "mój hi end" :))) i jestem z niego bardzo zadowolony.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Zgraj na dysk i otwórz w IrfanView- albo innym ( możesz tam sobie obracać). Możesz sobie też wydrukować<br /><br />Rotel RA-1060<br /><br /><br /><br /> <br />

 

Masz jakiś problem by wkleić fotkę "normalnie" ? :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pytam, jak grał kiedyś mój świetny bądź co bądź RA-714. Wzmacniacz ten ma ponad trzydzieści lat, a gra niesamowicie dynamicznie oraz ma precyzyjną scenę ;). Ostatnio był spory wysyp RA-985 w naprawdę rozsądnych kwotach.

 

Pozdrawiam Rotelowców!

 

 

 

Z lenistwa (takie było zamierzenie), ale okazało się też, że gra tak ciut inaczej niż 980 i mnie ten przekaz bardziej odpowiada.

Są to już wiekowe sprzęty i wiem, że nie grają już tak jak niegdyś. Stąd pewnie te dostrzegalne różnice. Słuchałem kiedyś innej 980 i też to odrobinę inaczej oddawało scenę, szczególnie przy bardziej odkręconej gałce. Cóż, lata robią swoje. Mimo wszystko dla mnie jest to "mój hi end" :))) i jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Trudno , nie skanuj.

Ja ,choć nie posiadam już Roteli lubię tu zerknąć- poczytać i pomóc na ile mogę.

Może cię wyręczę.... nie skanuję , więc wstawię foto jak zwykle.

 

 

 

Ps. co ja tam wiem o formacie A4 !

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bieda, a jak bieda to się uruchamia stary model i muzyka gra:-)

post-18352-0-08599300-1397149234_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zauważyłem, że te recenzje miały w sobie dużą dozę krytycyzmu, Amplifon wyzwany od ciepłej obudowy:-)

Kto dzisiaj ma odwagę z recenzentów tak napisać?;)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wklejony test RC-1090 RB-1080 coś mi przypomina. Bodajże jakiś czas temu gdy pisałem z jednym forumowiczem który posiadał właśnie takiego dzielonego smoka, ale chyba jeszcze większego RB-1090, wspominał że ta końcówa lubi grać głośno, dopiero wtedy rozwija skrzydła. Możliwe że to już sprzęt raczej pod amerykańskie wielkie salony niż nasze lub angielskie klitki, zresztą nawet recenzent w pewnym momencie wspomina że brakowało mu większego pomieszczenia. Wydaje się że to klocki które po prostu muszą grać głośno, gdyby grając cicho były tak przejrzyste na średnicy jak życzyłby sobie tego Pan redaktor, wtedy przy podkręceniu gały leciałaby krew z uszu ;) Poza tym z konkluzją końcową ja bym się raczej zgodził. Mocne Rotele nie są do jakiegoś pitu pitu, czy wsłuchiwania się w smaczki, szczoteczki jazzowe czy inne pierdoły, one są od przywalenia konkretnymi, bezdusznymi watami ;P Ciekawy jestem co pisali w prasie o RC/RB-990BX, bo na moje ucho tu nie ma prawa nic zmulać ani na średnicy ani na basie. Gdyby nie Dynki które słodzą troszkę, może napisałbym że faktycznie jest to bezduszne, ale nie zmulone ale raczej zamordystycznie ostre granie ;PJeszcze jedno przyszło mi na myśl, a może Pan redaktor słuchał „polepszonych” współcześnie przesterowanych remasterów ? To by wyjaśniało zmulenie i braki w dynamice. U mnie takie nagrania są totalnie niesłuchalne, robi się jedna, wielka pulsująca buła zamiast sceny. Na takich płytach faktycznie chudo grający Creek 4330 z jakimiś mini monitorkami będzie lepszy :] Ale ja ostatnio odkryłem kolejną audiofilską (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) płytę, debiutancki album Martiki z 1989 (ta od Toy Soldiers). Gdyby wszystko tak nagrywali nie byłoby problemów z doborem sprzętu ;) Poza tym lubię takie wysokie wokale i syntezatorowe klimaty w stylu hi-nrg. Eh jak kiedyś spotkam dziewczynę z takim głosem to od razu proszę ją o rękę ;P

Edytowane przez Micke 13

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Wydaje się że to klocki które po prostu muszą grać głośno,

 

Też tak uważam , cicho gra nijako , im bardziej podkręcasz potek , tym bardziej wszystko nabiera szybkości , dynamiki i twardnieje kopyto , to jest właśnie Rotel , albo się to lubi albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.