Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono :)

Być może kogoś zainteresuje zestaw, którego właśnie będę się pozbywał:

Końcówka RB-981 oraz procesor dźwięku pełniący u mnie funkcję preampa stereo RSP-960AX

 

Wzmacniacz w ładnym stanie, pre już mniej, szczególnie podniszczona pokrywa górna, co determinuje i tak jedyne rozsądne ustawienie - jako podstawka pod końcówkę. Front jest ładny, więc w takim ustawieniu maskowane są wady wizualne preampa.

RSP-960AX - może Was zdziwić ten wybór, ale jak poczytacie trochę opinii o tym urządzonku, to wszystko się wyklaruje.

Specyfikacje tego ustrojstwa w trybie STEREO, są następujące:

Częst.: 11Hz-110kHz

Odstęp sygnał/szum: 102dB (IHF A)

Zniekształcenia harmoniczne: 0,0045%

 

Ogólnie bardzo polecam zastosowanie tego procesora jako typowego pre, dzięki mało audioflskim napisom na froncie Dolby Pro Logic można wyrwać to za bezcen, a mało który typowy pre Rotela podskoczy w kwestii jakości dźwięku.

 

Sprzęt można obejrzeć w Łodzi, pomyślałem, że zanim powędruje na serwis aukcyjny odezwę się tutaj, w końcu nie tak łatwo znaleźć ten model końcówki. Cena za komplet 1350zł i nie podlega żadnym negocjacjom, myśę, że jest wystarczająco atrakcyjna.

Przypominam, iż pre wizualnie jest podniszczone, ale technicznie wszystko gra, pełen oryginał bez żadnych modyfikacji itp.

 

Sprzedaję, bo raz, że z tej choroby chyba człowiek się nigdy nie wyleczy i ciągle będzie szukał swojego idealnego dźwięku, a dwa postanowiłem wspierać rodzimą produkcję :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcował ktoś z RCD 991?

 

Szukam playera z mięsistym dołem

 

Poszukaj lepiej CD- ków firmy C.E.C, takie modele jak 5100Z oraz 51Z mają "mieśisty dół". Rotel RCD-991 nie należy raczej do modeli akcentujących mocno dół pasma.

Edytowane przez iANALOG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze,

W razie jakby ktoś chciał się przyjrzeć bliżej oferowanemu na sprzedaż duo:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0Bw8nZF4WtlyQfkxuMUc2VGZUZmN1bEV6a21DdDlOYmZWQUZXWVBCeGFpTV93MWFuT0FsUGs&usp=sharing

 

Mam nadzieję, iż nikt nie poczuje się urażony faktem, że tak tu nagle wyskoczyłem z tą ofertą. Tu, a nie gdzie indziej, ponieważ zapewne niejeden z klubowiczów szuka takiego sprzętu, sam swego czasu naszukałem się, jak głupi, żeby to coś kupić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie i mam nadzieję, iż znajdę tutaj odpowiedź, dzięki której będę spał spokojnie :). Od kilku dni mam w swoim zestawie audio Rotela ra-985bx i nie wiem dlaczego strzela w głośnikach Tannoy m2 przy wyłączaniu wzmacniacza po dłuższym słuchaniu. Jeżeli wzmacniacz pracuje 10-20min to przy wyłączaniu nic się nie dzieje. Dodam iż kolega z forum też ma taki wzmacniacz i u niego jest tak samo. Z góry dzięki za informacje.

 

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie i mam nadzieję, iż znajdę tutaj odpowiedź, dzięki której będę spał spokojnie :). Od kilku dni mam w swoim zestawie audio Rotela ra-985bx i nie wiem dlaczego strzela w głośnikach Tannoy m2 przy wyłączaniu wzmacniacza po dłuższym słuchaniu. Jeżeli wzmacniacz pracuje 10-20min to przy wyłączaniu nic się nie dzieje. Dodam iż kolega z forum też ma taki wzmacniacz i u niego jest tak samo. Z góry dzięki za informacje.

 

Pozdrawiam

Janusz

U mnie nic nie strzela :))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie i mam nadzieję, iż znajdę tutaj odpowiedź, dzięki której będę spał spokojnie :). Od kilku dni mam w swoim zestawie audio Rotela ra-985bx i nie wiem dlaczego strzela w głośnikach Tannoy m2 przy wyłączaniu wzmacniacza po dłuższym słuchaniu. Jeżeli wzmacniacz pracuje 10-20min to przy wyłączaniu nic się nie dzieje. Dodam iż kolega z forum też ma taki wzmacniacz i u niego jest tak samo. Z góry dzięki za informacje.

 

Pozdrawiam

Janusz

Zimne luty, uszkodzone kondensatory itp przyczyn moze byc wiele

 

Jeśli znasz sie na elektroncie chociaz troche to mozesz pewne rzeczy sam sprawdzic, w innym wypadku potrzebujesz kogos kto Ci to wszystko sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kupiłem uszkodzony wzmacniacz od Pana, który w opisie aukcji na allegro napisał, że jest sprawny :/. Sam niestety nie dam rady nic zrobić, może kolega coś pomoże ale nie za darmo, dobrą flachę trzeba postawić ;). Orientujecie się ile może kosztować naprawa, bo jakoś muszę tego Pana pociągnąć do odpowiedzialności.

 

Pozdrawiam

Janusz

Edytowane przez kukiz11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rotelowców.

 

Czy u Was też sygnał z gramofonu jest jakby cichszy niż z CD? Tak, podpiąłem pod phono. ������ Mam RA-12 a gramofon to Fonica G8010 po wymianie wkładki i sprawdzeniu. Sprawny. Jak oceniacie preamp w Rotelach?

 

Wkładka podaje bardzo niskie poziomy sygnału, pre gramofonowe musi sie trochę napracować na zwiększeniem głośności ( korekcja RIAA ). Tez mam Ra-12, i w nim stopień gramofonowy nie jest zbyt wielkich lotów, po prostu jest i gra...

Poszukaj i kup osobne pre gramofonowe , najlepiej z regulowanym wzmocnieniem poziomu głośności.

Najtańsze i sensowne to coś takiego:

 

http://www.ceneo.pl/17357159

 

nie wygląda ciekawie, ale gra przyzwoicie i powinno cie zadowolić.

 

 

 

A z innej beczki, mieliście czy może macie " parcie " na zabawę sieciówkami z wzmacniaczami Rotel. Ja osobiście nie jestem zbyt do tego przekonany, ale może Wasze doświadczenia trochę naświetla temat.

 

robiz

Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki, mieliście czy może macie " parcie " na zabawę sieciówkami z wzmacniaczami Rotel. Ja osobiście nie jestem zbyt do tego przekonany, ale może Wasze doświadczenia trochę naświetla temat.

 

 

Kiedyś nie było z tym problemu bo montowali we wzmakach sznurki na stałe. Rotel bardzo późno wszedł w odłączane kable. Integry 932/972 były chyba jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W takim razie dołączam się do pytania o dobrego elektronika, ale w Poznaniu. O mnie pisał kukiz11 kilka postów wyżej. Moje B&W 684 również strzelają przy wyłączaniu RA-985.

 

W Poznaniu polecam serwis elektronik. Serwis mieści się na ul Swoboda. Wjazd od strony gimnazjum.

 

http://serwiselektronik.manifo.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było z tym problemu bo montowali we wzmakach sznurki na stałe. Rotel bardzo późno wszedł w odłączane kable. Integry 932/972 były chyba jako pierwsze.

 

No własnie , i w tym rzecz, gdyby kable były na stałe to by nie korciło i by był spokój ;)

A tak, można odpiąć , wydać ciężko zarobione pieniądze na inny sznurko/kabel i mieć nadzieje , że będzie lepiej .....

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze, kolega zdecydował się na zakup integry i cd z serii 12, do tego b&w 685s. Jakie tanie kable polecacie do tego zestawu? Potrzeba mu 2x3m głośnikowy i interkonekt.

 

Moge polecic te co sam uzywam w takiej konfiguracji ( jedynie CD jest z serii 1072 )

IC - to Supra Dual, a głośnikowe to Supra Ply 3.4 Wide. U mnie sie sprawdza ;)

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

A z innej beczki, mieliście czy może macie " parcie " na zabawę sieciówkami z wzmacniaczami Rotel. Ja osobiście nie jestem zbyt do tego przekonany, ale może Wasze doświadczenia trochę naświetla temat.

Znam jednego gościa, który jest już chyba bardzo skrzywiony na punkcie audio, nie chyba ale na pewno. Pokazywał mi i mojemu kumplowi różnicę między kablami zasilającymi. Cały czas wymieniał przy nas nowy i stary i tak kilkanaście razy patrząc na nas z wybałuszonymi oczami i pytał '' słyszycie, słyszycie tę różnicę jaka detaliczność!!! Potakiwaliśmy z kumplem mówiąc super super. Zapytałem go ile dał za kabel. Odpowiedział osiem stów prawie za metr. A kupił 2 metry. Potem kiedy wracaliśmy nawet żadnemu z nas nie chciało się odzywać, bo szkoda nam było kolesia, który wydał prawie całą wypłatę na coś co zmieniło dźwięk tylko w jego głowie. Dodam, że nie był to Rotel a kabel to jakiś chord coś tam. Nie pamiętam. Wariactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu drążony temat zasilania jeśli ktoś nie słyszy różnic w kablach to też może nie słyszy różnicy w sprzęcie .Ja osobiście słuchałem już kilku systemów u różnych kolesi i wiem że w audio wszystko ma znaczenie .Temat chyba nigdy nie umrze na żadnym forum.

WADIA 860 , ROTEL RHB 10 (MICHI) KOLUMNY YB AUDIO,VERICTUM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Taaa super. Najlepiej kupić Rotelka taką używkę np. 1070 za 2tyś+kolumny za niech będzie 3tyś i co najważniejsze zasilanie za 20tyś. Wtedy słuchał będę nie tylko muzyki ale i przepływającego przez niesamowicie piękne zasilanie niezwykłego prądu. A i jescze oko nacieszę tym cackiem;) Temat rzeka, bezsensowny na forum na prawdę. Masz rację kolego arnoldm1. Lepiej o tym nie dyskutować bo jeszcze się krew poleje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.