Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rydz

(Konto usunięte)

Ja tam nie mam nic przeciwko temu rydzu,aż tak Cię to kole w oczy?

 

Zwróciłem grzecznie uwagę > szymek < bo nie widzę sensu by " zaśmiecać " kolejne tematy " sansuim "

Twój post też można nazwać śmieciem . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trochę mnie rozczarowałeś tymi różnicami w konkretnych urządzeniach... Myślałem, że więcej mocy na moje kolumny by się przydało, a nie ukrywam sam wygląd robiłby niezłe wrażenie:)

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w tym klubie niejednokrotnie dlaczego właśnie tych końcówek nie polecam podłączać tak aby jedna zasilała jedna kolumnę a druga.... , jaka masz gwarancję że zagrają identycznie? moje doświadczenie z rotelem nauczyło mnie że tylko numeracja jest identyczna z brzmieniem już trochę gorzej ;)

zwłaszcza przy tych niższych modelach, ale może się mylę i nikt nie musi tego wpisu traktować poważnie ;)

 

A miales je obie wyregulowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trochę mnie rozczarowałeś tymi różnicami w konkretnych urządzeniach... Myślałem, że więcej mocy na moje kolumny by się przydało, a nie ukrywam sam wygląd robiłby niezłe wrażenie:)

 

 

Możesz wkleić fotkę tylnych i przednich paneli swoich klocków?

 

A miales je obie wyregulowane?

 

 

Nie, nie ingerowałem w to

 

Niie wyssałem tego z palca, miałem, mam trochę klocków Rotela, nawet troche klocków mam od nowości

 

Kiedyś miałem trzy końcówki ( nierozkręcane ) RB-981 i uwierz mi nie grały identycznie, nie były to różnice znaczne ale jednak

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkleić fotkę tylnych i przednich paneli swoich klocków?

 

 

Nie, nie ingerowałem w to

 

Niie wyssałem tego z palca, miałem, mam trochę klocków Rotela, nawet troche klocków mam od nowości

 

Kiedyś miałem trzy końcówki ( nierozkręcane ) RB-981 i uwierz mi nie grały identycznie, nie były to różnice znaczne ale jednak

 

Wieczorkiem wkleję:)

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Uważasz że Nad gra naturalnie ? albo niemała część wzmacniaczy innych marek ?

Można tylko pisać o mniej lub bardziej ingerującym w dżwięk wzmacniaczu , gdybyś nie byl leniwy i przeczytał temat o Rotelach , wiedział byś że seria 9xx ma dość mocną / popadającą w ostrość górę pasma , kiedy seria 8xx gra dużo łagodniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że Nad gra naturalnie ? albo niemała część wzmacniaczy innych marek ?

Można tylko pisać o mniej lub bardziej ingerującym w dżwięk wzmacniaczu , gdybyś nie byl leniwy i przeczytał temat o Rotelach , wiedział byś że seria 9xx ma dość mocną / popadającą w ostrość górę pasma , kiedy seria 8xx gra dużo łagodniej .

1. Nie uważam, a przytoczyłem opinie z audiostereo.pl z działu, w którym wystawia się oceny sprzętu.

2. Rotel ma temat na 276 stron. Wybacz...czytałbym to miesiąc i nie ma to żadnego związku z byciem leniwym, a z wymiarem czasowym.

3. Ingerencje w dźwięk to właśnie to, o co pytałem, a sporo ludzi pisze, że NAD'y tego nie robią, zapewniają w miarę naturalny dźwięk. Spotkałem się z tym, że właściciele Roteli pisali, że na nich blachy nie brzmią natrualnie bo są zbyt mocno wysunięte do przodu, zbyt mocno podkręslone względem reszty instrumentów, co nie jest naturalne.

 

Dlatego pytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Czemu nie ? :)

Najwięcej i tak robią kolumny , ot wystarczy odpowiednio zestawić . :)

 

Pozdrówko .

 

Ingerencje w dźwięk to właśnie to, o co pytałem, a sporo ludzi pisze, że NAD'y tego nie robią, zapewniają w miarę naturalny dźwięk.

 

Kup sobie kilka marek wzmacniaczy z budżetowki i będziesz więcej wiedział , opierając się tylko na opiniach / innych " farfoclach " nie będziesz mądrzejszy w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do twojego pytania,

 

myślę że bardzo dobrze znasz odpowiedz ;)

 

:) - okej zostaje przy 1xrb990 (aczkolwiek zdobyć 2xrb880 to trudno dziś....)

co do bi ampingu - to niestety moje kolumny mają tylko pojedyńcze gniazdo :( - ale w sumie może to i dobrze....

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ingerowales w bias to jest duze prawdopodobieństwo ze to z tego powodu graly inaczej, kontrole biasu to sie powinno robic co ok 2-3lata

 

 

Ale nic nie było wymieniane,, a końcówka, końcówki się nie grzeją

np: mam RB-1080 od nowości, mam koledze wysłać do przeglądu?

 

.

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi sie grzac czy byc naprawiana, regulacja biasu to naturalna i latwa procedura strojenia wzmacniacza a bardzo wiele od niej zalezy. Jest to przeciez ustawienie parametrow pracy tranzystorów koncowych.

Nie musisz jej nigdzie wysyłać, mozesz to wyregulowac sam w domu jesli masz multimetr, moge ci pokierowac poprzez forum jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o regulacje, to wiedzę posiadam, sorki za moje zachowanie, podszedłem do tematu półżartem

Czy faktycznie konieczna jest taka regulacja co 2-3lata, jak napisałeś??

powiem tak, jeśli nie widzę niepokoju to nie ingeruje, lubię kiedy sprzęcik jest w oryginalnym stanie ;)

a mam trochę klocków w domu, wiele z nich jeszcze nie było otwieranych, mimo to że w niektórych leciwych klamotach przydała by się niezbędna wymienia kondensatorów i poprawa kilku lutów ;)

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem zestawu 06SE, mam prośbę o pomoc w doborze kolumn. Pokój to 16m2 , muzyka jakiej słucham to rock, jazz, blues czasami metal ale to głownie Metallica.W tej chwili posiadam podstawki Elac EL-61, niby jest wszystko ok. ale brakuje mi bardziej wyrazistej góry, nie wiem czy iść w stronę podstawkowych czy podłogowych. Następny ważny aspekt, z racji mieszkania w bloku i innych członków rodziny muzyki nie słucham głośno i tu ważne aby kolumny grały dość dynamicznie nawet przy cichym odsłuchu. Budżet jaki chcę przeznaczyć to max. 2000 tys. jak najbardziej mogą być używane chyba że coś ze stajni Pylon by się sprawdziło.

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście wybrali RA-980BX czy RA-985BX, wymieniam sprzęt konkretnie RA-931 i Dali 5005. Docelowo nowy wzmak będzie grał z Acoustic Energy Aegis Evo3. Muzyka to każdy gatunek metalu, jako źródło mam SMSL sanskirt 6th i Marantza cd67mk2, kabelków mam kilka będę eksperymentował po skompletowaniu kolumn i wzmaka. Jest jeszcze Ra-1070 jednak ma opinie tego gorszego względem swoich starszych braci, poza tym trochę za drogi, więc nie uwzględniam go. Na pewno ktoś z was posiada wyżej wymiennie modele i napisze coś od siebie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście wybrali RA-980BX czy RA-985BX (...)

Ja wybrałem pilota. Nie słuchałem z AE tylko z dynkami.

Generalnie nie ma większych różnic. Mnie przypadł bardziej RA985BX.

Już kiedyś pisałem, że po tylu latach sprzęt raczej nie trzyma fabrycznych parametrów i trzeba po prostu odsłuchać.

Kilka postów wcześniej Kriss też o tym wspominał, zastanów się też nad jego propozycjami do metalu. Jak wróci z podróży to radzę się z nim skontaktować.

 

Polecam 985 ale z wiarygodnego źródła, mimo lat to bardzo przyzwoity sprzęt.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

Czemu absurdy ? Tuning i modernizacja starego sprzętu to zjawisko częste.

Ja podchodzę sceptycznie do tego Pana wyłączenie z powodu jego nieznajomości oraz niedostatecznej ilości danych o tuningu i fotek.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po modyfikacji średnica wyjdzie na pierwszy plan , poprawi się lepsza rozdzielczość , dźwięk dostanie więcej barw wokal zagra pełnym mocnym dźwiękiem bez żadnych śladów zamulenia , scena absolutnie oderwie się od głośników zbliżając się w stronę słuchacza .

Bas stanie się bardziej dynamiczny z lepszym zejściem bez śladów kompresji i dudnienia które mocno wpływało na średnice .

Efekty stereofoniczne przy dobrych kolumnach wywołają niemały zachwyt i zdziwienie .

W najwyższych rejestrach usłyszymy więcej detali i szczegółów , dalsze plany staną się bardziej wyraźne .

Dźwięk zostanie oczyszczony z wysokiego podbitego basu który to mocno podbarwiał średnice i zamulał cały przekaz ."

 

All Inclusive!!!

 

Chyba się skuszę i oddam w ręce tego magika swój zestawik ;-)))

Będę miał HI END!

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.