Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki Vifa z serii PL/ TC /M czy to Scan Speaki dobrze grają z Rotelami

Wszystko zależy od preferencji słuchacza. Dlatego ja już nigdy nie będę brał pod uwagę jakichkolwiek opinii innych osób dopóki sam nie usłyszę. To indywidualna sprawa każdego. Co do Scan Speak (słuchałem RA 1570 w Top Hifi kolumn na scanie) miałem Studio 16 hertz na scanie w duecie z Dayens Menuetto jak i RA-1070 i powiem jedno, dobrze zrealizowany materiał brzmi na nich fenomenalnie wręcz. Ale ich słabą stroną jest to, że źle zrealizowany materiał jest natychmiast obnażony i dla mnie nie do słuchania. Ale mówię tu tylko o tych dwóch wzmacniaczach, na innych nie słuchałem. Składanka Gun's and Roses czy starsze płyty Iron Maiden np. lepiej wypadły na starych tanich Mission 702e za 500zł (teraz taka cena) niż na monitorach 16Hertz za 3,5 tyś. Nie będę nikomu polecał kolumn i ja także nikogo nie będę o to prosił by mi coś polecił i kupował w ciemno. Jeśli chodzi oczywiście o kolumny.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno, dobrze zrealizowany materiał brzmi na nich fenomenalnie wręcz. Ale ich słabą stroną jest to, że źle zrealizowany materiał jest natychmiast obnażony i dla mnie nie do słuchania

ajtam ajtam , nie można mieć wszystkiego :) przynajmniej plus jest taki , że goniony króliczek życie nam urozmaica :)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Eltaxy z czarnymi membranami, grają wyrazistą, dość ostrą górą. ogólnie to poprawne, neutralnie grające kolumny, Primare A10 to też neutralny wzmak, stąd pomyśl na zestawienie, które bardziej wypełni środek i nada mięsistego basu.

Primare ma 2x50 W przy 8 ohm, i prąd 10 amperów. Czasami odnoszę wrażenie, że mój inny wzmak, Musical Fidelity B1 (2x32 W, 40 amperów, w sumie 8 tranzystorów mocy) gra dynamiczniej i pełniej na średnicy i basie.

Chciałym uzyskać podobne brzmienie, mięsistość, bas i kontrolę głośników, tyle że na większą skalę. Stąd mój pomysł na podłączenie A10 jako pre do wydajnych końcówek mocy, np rotela. Ale skoro rotele to inna szkoła dzwięku,niż oczekuję, to raczej odpuszczę sobie te modele.

 

Miałem też z tymi Eltaxami przez chwilę Musicala Fidelity E11, zgrał się dobrze, ciepło, ale niestety bez wykopu i dynamiki.

Szukam połaczenia ciepła MF i wydajności, kontroli i szczegółu Rotela.

Tak wiem wiem... w tym przedziale cenowym 1200-1500, to raczej niemożliwe, ale może właśnie odpowiednio dobrane końcówki mogą być właściwym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam połaczenia ciepła MF i wydajności, kontroli i szczegółu Rotela.

Tak wiem wiem... w tym przedziale cenowym 1200-1500, to raczej niemożliwe, ale może właśnie odpowiednio dobrane końcówki mogą być właściwym rozwiązaniem?

 

 

nie odpuszczaj sobie Rotela , z eltaxami będzie ok , tak jak wspominałem rb-1050 i jest już bd

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpuszczaj sobie Rotela , z eltaxami będzie ok , tak jak wspominałem rb-1050 i jest już bd

Tak napisał Tom nie odpuszczaj rotela ale moim zdaniem RB 1070 byłby najlepszym rozwiązaniem. Będziesz miał i wykop i centralną nadzieję jeszcze na więcej. Mając jakąkolwiek końcówkę Rotel i podłączysz ją do Musical Fidelity na przykład zdziwisz się dynamiką i pierwszym psem , który chodził po tej ziemi.

 

Ktoś kiedyś napisał że ra-931 ma zbyt zawyżone wysokie tony i i szoruje mu po mózgu. Co za kompletny idiotyzm, to najbardziej stonowany i łagodny wzmacniacz z serii 9 jakiego udało mi się posłuchać. Kultura i brzmienie tego grajotka na prawdę daje radość.

 

Pytajcie a odpowiem na temat serii 8 i 9

 

A gdzie jest sittek? znowu wtrąca się w Okovitę ?

 

Szukam połaczenia ciepła MF i wydajności, kontroli i szczegółu Rotela.

Tak wiem wiem... w tym przedziale cenowym 1200-1500, to raczej niemożliwe, ale może właśnie odpowiednio dobrane końcówki mogą być właściwym rozwiązaniem?

Słuchaj Tomiego, ktory ma pojęcie niezwykłe jeśli chodzi o serię 10, a także mnie który zdobył poniekąd wiedzę na temat serii 8

 

Jeśli zdobyłbyś końcówkę mocy RB- 880 co graniczy z cudem byłbyś na prawdę szczęśliwym człowiekiem

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że Rotel z serii 8 to na prawdę wielka niespodzianka jeśli gra pod serią bez BX

 

I kto mi wypowie wojnę? Seria 9 nawet w szczytowych sytuacjach RB 990 nie ma żadnych szans VS Seria 10 bowiem słyszałem to łeb w łeb a taką miałem okazję.

 

Seria 9 jeśli chodzi o kolumn łatwiej je dostać seria 10 bije na łeb pod względem dynamiki jestem pod wrażeniem.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie możesz spać przez tego rotelka ;-)

 

 

 

P.S.

Ma ktoś na zbyciu:

- RD-945AX

- RD-955AX

- RD-960BX

- RD-965BX

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Eltaxy z czarnymi membranami, grają wyrazistą, dość ostrą górą. ogólnie to poprawne, neutralnie grające kolumny, Primare A10 to też neutralny wzmak, stąd pomyśl na zestawienie, które bardziej wypełni środek i nada mięsistego basu.

Rotel szczególnie słynie z tego, że sypie górą ale nie w seriach 8 bez BX. Te oznaczenia w seriach 9 nie mają takiego znaczenia. One z reguły grają ostro poza wzmakiem RA-931. Jak już wspomniałem wyżej i wcześniej seria 8 nie miała tego do siebie. Oprócz wzmazcniaczy RA-870BX i końcówki mocy RB-870Bx i Ra 840 Bx3/4 Ale ciepły preamp skoryguje to. Nie licz na kabelki. jeśli chodzi o Primare słyszałem tylko jeden bodajże A 30.1 już teraz nie pamiętam tego oznaczenia ale wiem, że też sypał górą. Natomiast Bas był bardzo sprężysty i mocny trzymający wszystko w ryzach. Dla mnie to był wzmacniacz nie grający ciepło, ale jego bas i struktura przyprawiała o ciary. Już wielokrotnie pisałem o tym. I był bardzo podatny na kable. Nie wiem jak gra twój wzmak, ale wiem, że może robić też jako preamp. Rotel nie jest analityczny jak napisałeś wcześniej wszystko zależy od reszty toru czyli inazczej systemu. Źle skonfigurowany Rotel nie spodoba się nikomu. Też już pisałem, żeby stworzyć system oparty na Rotelu potrzeba nie lada wysiłku a wręcz artyzmu. Jeśli go złożyć do kupy z odpowiednim systemem odwdzięczy się nawet zwykła budżetówka. Bo taki jest Rotel. Więc niech przygotują się wszyscy ci, którzy chcą zbudować system w oparciu na Rotelu. Życzę im szczęścia. I nie pozjadajcie swoich zębów :-)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satori - i na taką poradę liczyłem :) Słyszałem dużo dobrego o barwie serii 8xx, stąd zastanawiałem się nad tymi końcówkami 850.

Ale chyba odpuszcę pomysł z tymi monoblokami (tak jak radzicie, są już leciwe i stąd mogą grać różnie) na rzecz pojedynczej, mocniejszej 860/870, bez BX, a może polecanej 880, jeśli udałoby się znaleść i nagiąć budżet.

Obecny ustawiłem na max 1500 zł.

Co do Primare. A 10 gra jak wyższe modele, firma mocno trzyma się w każdym modelu swojego firmowego soundu i tu jest podobnie. Oczywiście w wyższych modelach lepiej, kulturalniej itepe. Praktycznie wszystkie ich wzmaki są przejrzyste, neutralne i faktycznie, jak zauważyłeś, bardzo czułe na okablowanie. I góra jest raczej jasna. Bas akurat w A10 nie powala w stosunku do wyższych modeli, nie schodzi za nisko i nie potrafi zagrzmieć.

Stąd jeśli miałbym go używać jako pre, końcówka popwinna być stonowana na górze, cieplejsza i nasycona w całym paśmie, z mocnym niskoschodzącym, mocno kontrolowanym basem.

Edytowane przez marantz_boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w końcu można mnie oficjalnie wpisać do klubu miłośników Rotela. Dziś dokonałem zakupu swojego pierwszego rotelowskiego odtwarzacza CD. Akurat pojawiła się ciekawa promocja w sklepie internetowym, tak że udało mi się kupić nowy RCD-1570 za 2000 zł. Dziś też przyszły zamówione słuchawki Sennheiser HD600. Czekam jeszcze na zamówiony wzmacniacz słuchawkowy linnart (hybryda z lampami philips SQ) i kabel RCA (Wireworld Luna 7).

Gdy wszystko zestawię i wygrzeję zestaw to dam znać jakie są moje wrażenia odsłuchowe.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Indecent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w końcu można mnie oficjalnie wpisać do klubu miłośników Rotela.

Nie można. Tylko wzmacniacze. Oficjalnie nie jesteś przyjęty do klubu Panie Incydent :-)

 

A tak po za tym nigdy nie łącz Rotela CD ze wzmakami. Rotel nigdy nie sprawował władzy nad CD. :-))) wszystkie były do dupy. :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano...cisza...nima komu pomóc koledze w kwesti wyboru pre :(

OK, może zatem łatwiejsze pytanie, macie Panie i Panowie jakąś płytę CD którą możecie polecić, bardzo dobrze zrealizowaną, nagraną, którą można uznać za referencyjną?

Tak, aby nauczywszy się jej na pamięć móc na jej podstawie porównywać klocki i paczki ze sobą?

Powiedzmy że typowo audiofilskie referencyjne jakoś mnie swoim audiofilstwem odstraszają:)

wolałbym coś bardziej muzycznie strawnego, z obszaru rocka, popu?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza???

 

Nawet Arni nic nie pisze ???

 

Szymka nie ma? Nie wspominając już o Kerrym?

 

A Sittek to już w ogóle... Chyba latka zrobiły swoje :-)

 

No i ta jego Okovita :-)

Czytam na bieżąco ale że nie mam nic mądrego do napisania to siedzę cicho;)

 

Zmieniłem nazwę konta w google przez które się tu loguje i jestem teraz Waldemar a nie kerry. Pzdr Satori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę konta w google przez które się tu loguje i jestem teraz Waldemar a nie kerry. Pzdr Satori.

Dziękuję za pozdrówka i Tobie również.

 

OK, może zatem łatwiejsze pytanie, macie Panie i Panowie jakąś płytę CD którą możecie polecić, bardzo dobrze zrealizowaną, nagraną, którą można uznać za referencyjną?

Chris Rea The Platinum Collection. Na Rotelu to brzmi wybornie :-)

 

Cisza bo wszyscy słuchają muzy .

Mam nadzieję, że to nie kpina Arni? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris Rea The Platinum Collection. Na Rotelu to brzmi wybornie :-)

 

Dzieki, zamówione.

 

Zaciekawiła mnie dzisiaj jedna rzecz odnośnie RCD971

Trafiłem na wątek o modyfikacji powyższego. Watek stary, ale może przez lata coś sie posunęło w temacie? Ktoś zna temat, przerabiał? A może coś innego?

Przyznam że zbliżenie brzmienia CD do analoga jest dla mnie kuszące.

http://www.hfm.pl/forum/6-diy/4621-rotel-rcd-971-mod.htm

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.