Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Gra RA-1070, żeby nie było pomyłek z 980BX jak to niektórzy tutaj powiadają, że to jest to samo granie. Twardy szybki konturowy bas trzymający wszystko w ryzach. Kręcone kiepskiej jakości kamerą z Sony DSC-H10. Chociaż już wiekowy bije i tak większość drogich cyfrówek produkowanych teraz jakością zdjęć.

https://www.youtube.com/watch?v=zfRMWHbHZlQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=IWhUAqNDp8w

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Rotelowcy!

 

Chciałbym pomóc podnieść na wyższy poziom set Kolegi, który zresztą sam mu skleciłem: RCD-02/RA-02/RT-02.

Myślałem żeby zacząć od wymiany wzmacniacza.

 

Czy mieliście jakieś doświadczenia z końcówką RB-1072 - warto się nią zainteresować?

Jak się ona ewentualnie zgrywa z preampami typu, np: RC-1070?

 

Jako alternatywa dla tego powyżej RA-03.

 

Chodzi o lepszy napęd dla kolumn (Focal Electra 906) - liczą się koszty, estetyka i zdrowy rozsądek.

 

Będę wdzięczny za konstruktywne sugestie - dzięki z góry i pozdrawiam.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do drapaka pre RC-995 z wejściem Phono, czy warto zainwestować w osobny stage RQ-970BX?

Biedzie nowa, lepsza jakość?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Gra RA-1070, żeby nie było pomyłek z 980BX jak to niektórzy tutaj powiadają, że to jest to samo granie. Twardy szybki konturowy bas trzymający wszystko w ryzach. Kręcone kiepskiej jakości kamerą z Sony DSC-H10. Chociaż już wiekowy bije i tak większość drogich cyfrówek produkowanych teraz jakością zdjęć.

 

 

Co to za kolumny na filmie? Eltaxy?

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet ???

 

Nie jest priorytetem, chociaż raczej niewielki, tak do 3 tys. na początek (sh oczywiście)

Chodzi mi o konkrety, szczególnie w kontekście końcówki RB-1072 - czy ktoś miał z nią styczność?

Bo resztę mniej więcej ogarniam ze starych czasów jeszcze... :)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - ten RB-1552 wygląda na kawał pieca, tylko wiem z doświadczenia, że żeby go prawidłowo poprowadzić, z pewnością wymaga odpowiedniego preampu i tu już niestety wykraczamy poza możliwości finansowe.

 

Co do testu z Audio - mam ten numer i czytałem, ale testy testami a w rzeczywistości różnie to bywa...

Zastanawia mnie, że ta końcówka była produkowana krótko, w okresie 2007-2008.

Klasa D w przypadku Rotela nie wypaliła?

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do drapaka pre RC-995 z wejściem Phono, czy warto zainwestować w osobny stage RQ-970BX?

Biedzie nowa, lepsza jakość?

 

Podbiję temat bo mi się aukcja konczy, ;)

czy warto inwestować w ten osobny preamp gramofonowy, mając do dyspozycji phono w RC-995 ??

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat bo mi się aukcja konczy, ;)

czy warto inwestować w ten osobny preamp gramofonowy, mając do dyspozycji phono w RC-995 ??

Chyba nikt tutaj tego modelu nie słyszał, ale dobrze by było gdybyś go kupił przynajmniej byśmy wiedzieli coś o nim :-) zawsze można sprzedać a doświadczenia przybędzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A ja raczej został bym przy serii 10 i zamiast RB-1552 zaczaiłbym się na RB-1070.

Coraz ciężej o starsze klocki w idealnym stanie a wg mnie tylko takimi warto się interesować.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt tutaj tego modelu nie słyszał, ale dobrze by było gdybyś go kupił przynajmniej byśmy wiedzieli coś o nim :-) zawsze można sprzedać a doświadczenia przybędzie :-)

Hmm....taka akucja w ciemno ;) No OK, logika podpowiada iż w osobnym pudełku może być lepiej. Opinie na zagranicznych forach ma generalnie dobre, chyba zaryzykuję.

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciężej o starsze klocki w idealnym stanie a wg mnie tylko takimi warto się interesować.

No ja poluję na 1080 stoją na ebayu 2 sztuki z USA ale ja nie ryzykuję takiej kasy na taką odległość ;-)

 

Hmm....taka akucja w ciemno ;) No OK, logika podpowiada iż w osobnym pudełku może być lepiej. Opinie na zagranicznych forach ma generalnie dobre, chyba zaryzykuję.

No opinie ma faktycznie dobre, choć gdzie nie gdzie piszą o nim jako o budżetówce, ale tak jak piszesz co osobne pudełko to osobne. Jak nie usłyszysz nie będziesz wiedział. Kupuj :-)

 

Ten czarny nawet ładny stan, szkoda, że to nie allegro już by go nie było :(

http://www.ebay.pl/itm/Rotel-RB-1080-2-Channel-200WPC-Power-Amplifier-MINT-/222430569262?hash=item33c9e5232e:g:BgsAAOSw4CFYvJKt

 

A "Gospodarz domu" nie ma nic do powiedzenia na temat serii 10??? Hm... ciekawe.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o konkrety, szczególnie w kontekście końcówki RB-1072 - czy ktoś miał z nią styczność?

A co konkretnie chcesz wiedzieć ?

 

Taka mała uwaga ten model jest na napięcie 120V

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opinie ma faktycznie dobre, choć gdzie nie gdzie piszą o nim jako o budżetówce, ale tak jak piszesz co osobne pudełko to osobne. Jak nie usłyszysz nie będziesz wiedział. Kupuj :-)

Do 30 quid chcialem zaryzykować, ale później odpuściłem. Opinie ma generalnie dobre, ale szału nie robi. Postanowiłem jednak

że na razie poprzestanę na testach kompleciku RC995/RB990/RCD991AE któren to wlasnie do mnię jedzie (sie pochwalę, a co ;) ).

Może jeszcze na tego RQ zapoluję, ale jak zainwestuję w dużo lepszego gramiaka i wkladkę, to sensowniejszym bedzie inwestycja w naprawdę lepszy pre gramofonowy.

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga ten model jest na napięcie 120V

A dlaczego ? Możesz wytłumaczyć ?

 

RC995/RB990/RCD991AE któren to wlasnie do mnię jedzie (sie pochwalę, a co ;) ).

Gratulacje, no ja na szczęście z takich wiekowców już się wyleczyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, no ja na szczęście z takich wiekowców już się wyleczyłem ;)

 

Hehe, co by nie powiedziec, stajnia mi się odmłodzi ;) (patrz w stopce)

Komplecik wyrwany od miłośnika marki wiec powinno pograć jeszcze...choć ślinię się na RC1590

i na jego DAC-a...szkoda że na dzisiaj poza budzetem.

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - ten RB-1552 wygląda na kawał pieca, tylko wiem z doświadczenia, że żeby go prawidłowo poprowadzić, z pewnością wymaga odpowiedniego preampu i tu już niestety wykraczamy poza możliwości finansowe.

 

Co do testu z Audio - mam ten numer i czytałem, ale testy testami a w rzeczywistości różnie to bywa...

Zastanawia mnie, że ta końcówka była produkowana krótko, w okresie 2007-2008.

Klasa D w przypadku Rotela nie wypaliła?

 

nadal są osiągalne końcówki Rotela w tzw. klasie D : RB-1572 oraz RMB-1565

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam seria 15... jest poza moim zasięgiem... dźwiękowym ;))

Kusi nowy DAC, ale nie mam pojęcia czy RC-1590 brzmieniowo nie będzie gorzej od RC-995, a skoro juz mówimy

o zamiennikach tegoż, który z nowszych RC by go godnie zastąpił? A może jakaś wybitna integra z wyjściem pre?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi nowy DAC, ale nie mam pojęcia czy RC-1590 brzmieniowo nie będzie gorzej od RC-995, a skoro juz mówimy

o zamiennikach tegoż, który z nowszych RC by go godnie zastąpił? A może jakaś wybitna integra z wyjściem pre?

Paradox przestań biadolić i kombinować. Sprzedaj wszystko kup RA-1592 i będziesz miał: bardzo dobry Dac, dobre Phono i 200 w na kanał i nie będziesz się w nocy zrywał zlany potem, że coś ci się znowu przyśniło na haju, a może raczej na HajEndzie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradox przestań biadolić i kombinować. Sprzedaj wszystko kup RA-1592 i będziesz miał: bardzo dobry Dac, dobre Phono i 200 w na kanał i nie będziesz się w nocy zrywał zlany potem, że coś ci się znowu przyśniło na haju, a może raczej na HajEndzie :))

No jo...dobrze gadasz, poszukam brakującego zera i zara po niego lece ;)

A biadolę bo jest do złożenia drugi komplecik z RCD991AE/RB990...ino preampa brakuje, RC995 rzadki w przyrodzie.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Paradox przestań biadolić i kombinować. Sprzedaj wszystko kup RA-1592 i będziesz miał: bardzo dobry Dac, dobre Phono ...

 

Można zapomnieć w tym przypadku o wszelkich zewn. DAC-ach , interkonektach .Jezeli komuś zależy na CD to dać mu tylko dobry transport bo czym on lepszy tym bardziej to słychać . DAC w tej integrze jest wyborny i co najważniejsze sparowany brzmieniowo do charakteru wzm. Jest wykop, detal ale i muzykalność.

 

Świetne wejścia USB oraz askakująco dobra jakość poprzez Bluetooth .

 

Jesli ogólnie o jakość integry to jest b.dobrze. Jak to u Rotela świetne trafo , kondy Nichicon i 12 par tranzystorów :) Nie nie brumi , nie szumi . To wyrafinowana konstrukcja zaprojektowana przez firmę z ogromnym doświadczeniem i typowo po japońsku .

 

Pozostaje szukać do niego tylko kolumn a wysteruje większość (ok.350 W przy 4ohm ) a także duża wydajność prądowa.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.