Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Może wyczyścił laser i odtwarzacz już nie grymasił...

 

W sumie usunąłem wpis, bo szkoda miejsca na takie historie, ale skoro ślad się zachował... Odtwarzacz trafił do człowieka, który wcześniej do mnie dzwonił, ale się nie zdecydował. Kiedy dostał CD z walniętym laserem, zadzwonił znów do mnie z pytaniem, czy to mój egzemplarz i czy kupił go pan X -- stąd znam dalszy przebieg historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie słyszałem RA-972, natomiast miałem i słuchałem RA-971 i RA-971MK2. I moje pytanie jest takie po jakie licho wydano MK2 skoro grał tak samo z jazgotliwą wręcz wkurzającą górą jak 971?

No właśnie - według mnie modele wzmacniaczy 97x grały jazgotliwie (integry i dzielonki), choć może nie aż tak jak RB-981. Ja miałem RC-970BX i RB-970BX (za ich sprawą zacząłem przygodę z Rotelem i pojawiłem się w tym Klubie) w wersji zwykłej i "mkII" - różnica polegała w obydwu przypadkach na dodaniu jednego rezystora na kanał (dolutowanego "na barana" do oryginalnie montowanego w pierwszej wersji). Podejrzewam, ze chodziło bardziej o poprawienie jakiegoś przeoczenia w projekcie niż poprawę brzmienia wersji "mkII".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, Twoim zdaniem RA-971 i RA-972 były udane?

Napisałem, że one nie za bardzo im wyszły, czyli, że nie były udane. :-)

 

Ja osobiście nie słyszałem RA-972, natomiast miałem i słuchałem RA-971 i RA-971MK2.

Tak, one wręcz syczały, jakby coś się spierdzieliło we wzmacniaczu. Dlatego przerobiłem w sumie trzy sztuki, i wszystkie brzmiały tak samo.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że one nie za bardzo im wyszły, czyli, że nie były udane. :-)

Aha, no to chyba ja jakoś dziwnie to zinterpretowałem, jakoby RA-971 i RA-972 były bardziej udane od następców RA-1060 i RA-1062 - zwłaszcza iż wiem, że je kiedyś miałeś i ceniłeś sobie.

Kiedy dostał CD z walniętym laserem, zadzwonił znów do mnie z pytaniem, czy to mój egzemplarz i czy kupił go pan X -- stąd znam dalszy przebieg historii.

No to "Pan X" zrobił "interes życia", bo lepszego już nie zrobi, jak fama poszła dalej...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem odmienne doświadczenie z RA-972. Posiadałem ten wzmacniacz w połączeniu z Dynaudio Audience 52 a potem z Focus 110 i nigdy nie powiedziałbym, że był on jazgotliwy. Wręcz odwrotnie, bardzo dobry wzmacniacz, u mnie zastąpiony dopiero przez Naita XS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andras- a miałeś go od nowego, czy używany, kilkunastoletni?

Bo teraz wpadłem na ideę, że może wiek nie był dla nich łaskawy?

 

Ja po pierwszych emocjach związanych z zakupem, szczególnie kultowego RA-972, z dnia na dzień wpadałem w małą depresję.

Na początku po zakupie byłem przekonany, że to coś z kolumnami się stało, że nagrania są nie takie, ale przecież słuchałem tych samych co wcześniej z RA-930AX, RA-935, RA-960. I niestety ekspansja wysokich tonów, nie średnicy, a właśnie wysokich, przeraźliwie syczących, zmusiła mnie do poszukania czegoś innego.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się, ponieważ sam pamiętam jak kiedyś zestawiałem rotele. B&W, AE, nawet z Paradigm i słuchało się tego i było OK. W tej chwili na przestrzeni lat nie wyobrażam sobie zestawienie tego wzmaka (a miałem go dwa razy) z takimi kolumnami. Moje ucho już po prostu nie trawi takiego dźwięku. Więc tak z czystej ciekawości po prostu zapytałem. Bo po takim czasie sam możesz odkryć, że to już jednak nie to :-)

 

Wracając jeszcze do tematu... Z czym obecnie to u Ciebie gra? Na razie wstrzymuję wszelkie dalsze kombinacje (do momentu zmiany wzmacniacza), ale chętnie wyznaczę sobie dalsze pole poszukiwań ;-)

Edytowane przez tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To syczenie to może kwestia zestawienia z kolumnami. 970 bx z moimi Vienna Acoustics Mozart nie syczy. Jak czytam w necie dźwięk Vienn niektórzy porównują z Dynaudio. Pożyczyłem za to 970 do testu z kolumnami Xavian Gran Colonna II i odsłuchujący stwierdził jedno- straszna klinika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jedna mała uwaga - RC-972, którego aktualnie posiadam nie jazgocze aż tak jak klocki 970 i 971, a jest bardzo ciemny, wręcz przygaszony - więc, może równorzędny RA-972 też tak miał i stąd wasze sprzeczne odczucia...

 

Jeszcze chciałbym wrócić do tematu sieciówek - jest ktoś, kto posiada ekranowaną sieciówkę i jakiś przyrząd do szukania kabli w ścianie/bezdotykowego sprawdzania obecności napięcia? Pisząc poprzednio, wpadłem na taki pomysł, by takim przyrządem (najzwyklejszym "paluchem" lub fazerkiem z opcją bezdotykową) "prześwietlić" taki ekranowany kabel pod napięciem - jestem ciekaw, czy wykryje on napięcie? Jeśli tak, to będzie jasne, że ten ekran nic nie daje i pole elektryczne (które taki przyrząd wykrywa) panoszy się wokół tego kabla, jak wokół zwykłego powodując ewentualne zakłócenia w kablach sygnałowych.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie istnieje możliwość, że dwa razy z RA-972 zwyczajnie miałem pecha. Trafiłem na uszkodzone modele?

Tylko inni koledzy też mieli z nim problem. Jak to wytłumaczyć? Może ty miałeś szczęście? :-)

Recenzje tego wzmacniacza w prasie firmowej były bardzo pozytywne, a w tamtych latach dawało się więcej wiary w to co pisali.

 

Podłączone były do kolumn : Avance Omega 503 ( bardzo ciepły przekaz), Dynaudio Audience 50, Paradigm Monitor 3v.4 oraz B&W DM 302. I syczało mniej lub bardziej, mniej z tekstyliami, bardziej z aluminiowym tweeterem.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o poradę. Pomagam koledze złożyć zestaw. Kupił sobie dość dobre kolumny podstawkowe, chciał do nich zakupić dość drogi wzmacniacz w przyszłym miesiącu. Na "póki co" pożyczyłem mu Rotela RB-980 (z RC-970), po niecałych dwóch tygodniach stwierdził, że po co ma wydawać wywrotkę pieniędzy, jak ten Rotel gra fajnie :) Może ktoś ma RB-980 w dobrym stanie? i jakiś pre do tego.

 

Przechodząc do sedna mojego pytania. Jedynym źródłem będzie Spotify. Szukam urządzenia, które można podłączyć do Rotela, które obsługiwałoby spotify connect i dawało w miarę dobry dźwięk. Nie musi być ultra budżetowe, byle było niezawodne i można nim było sterować z ajfona :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. PIONEER N-30, Pioneer N-P01

Ja mam Daphile + DAC i obsługuję to smartfonem (android)

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za propozycję, poczytam

w międzyczasie poczytałem sobie o Arcam rplay - sam mam starego rDAC, którego sobie chwalę

czy ktoś miał możliwość użytkowania rplaya?

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiu niestety nie, na razie mocno się sposobię do sprawdzenia tego sprzętu, jednakże w swoim Rotelu mam bluetooth i jakość dźwięku ze Spotify oraz Apple Music, czy z apki ze stacjami internetowymi jest naprawdę super. Gorzej z funkcjonalnością bo trochę nie lubię korzystać z aplikacji ze srajfona. Lubię stacjonarne klocki :-)

 

Niepochlebne są tylko w przypadku Tidala, reszta chodzi jak burza. Poza tym ludzie mają problemy, tak mi się wydaje, bardziej, ze swoimi routerami i jakością łącza internetowego, niż samą Yamaszką.

 

Ale zaznaczam, że jeszcze nie testowałem. Nowy jest dość drogi, a za używane też chłopaki chcą sporo. Ja mogę dać co najwyżej połowę ceny nowego, a oni chcą 1000zł i więcej za 50-tkę.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sittek :) pogadam z kolega, czy woli, zeby sprzęt było widać (to moze byc yamaszka z wyświetlaczem), czy ma by schowany, to i rplay mógłby byc :) ogólnie do tych kolumn to chyba powinno byc cos w stylu Linn Akurate, ale skoro Rotel sie sprawdza, to po co wydawać furę pieniędzy na cos, co ma grać tylko Spotify ;)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal Fujitsu Futro + DAC Nostromo 5 upchnięte do obudowy po RD-955AX. Nowy front z wyświetlaczem LCD i polutowaną klawiaturą.

Muza leci z podłączonego dysku (NAS na razie leży bo nie mam czasu tego wszystkiego ogarnąć) i radio internetowe. Spotify HD w planach, bo za dużo roboty. Obsługiwane z przycisków na froncie lub smartfonem. Wszystko bardzo sprawnie śmiga. Niedługo będę miał jeszcze dwa dac`i do porównania.

 

P.S.

Mam sprawne flaki od RD jak ktoś potrzebuje.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięty z dibondu (szczotkowane aluminium - prawie, prawie Rotel).

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, jak się tak dokładnie przyjrzeć, to jest trochę bardziej matowy. Nakleiłeś to na oryginalny front? Co żeś tam dał za oznaczenie? :D

Jak na taką "garażową robotę" wygląda to na naprawdę pieczołowicie dopracowany klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiu niestety nie, na razie mocno się sposobię do sprawdzenia tego sprzętu, jednakże w swoim Rotelu mam bluetooth i jakość dźwięku ze Spotify oraz Apple Music, czy z apki ze stacjami internetowymi jest naprawdę super. Gorzej z funkcjonalnością bo trochę nie lubię korzystać z aplikacji ze srajfona. Lubię stacjonarne klocki :-)

 

Niepochlebne są tylko w przypadku Tidala, reszta chodzi jak burza. Poza tym ludzie mają problemy, tak mi się wydaje, bardziej, ze swoimi routerami i jakością łącza internetowego, niż samą Yamaszką.

 

Ale zaznaczam, że jeszcze nie testowałem. Nowy jest dość drogi, a za używane też chłopaki chcą sporo. Ja mogę dać co najwyżej połowę ceny nowego, a oni chcą 1000zł i więcej za 50-tkę.

Ja dla przykladu nie mam zadnych probloemow z Yamaha. Chyba juz od miesiaca nie wlaczalem cd... Ostatnio nawet zaczalem radia internetowego sluchac przez fochy tunera. Tidal smiga bez problemu. Jak juz czlowiek sie zapozna z tematem to moze wnikac w routery nasy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie podpowiedzcie jakich kabelków sygnałowych XLR odsłuchać w zestawie Rotela.

Właśnie dotarł do mnie zestaw RC-1590+RB-1582MKII+RCD-1572. Będzie to grało z Ariami 948, kable głośnikowe VDH The Wind MKII. Zasilające Audioquest NRG-X3 do każdego elementu.

 

Potrzebne dwie pary, tak więc bez szaleństw proszę. Max za dwie pary 2000 w porywach do 2500zł (tylko niestety dość długie, jedna para 2m, druga 3m). Oczywiście tańsze mile widziane. Po prostu kable adekwatne do elektroniki.

Już na szybko, bo bez wygrzania elektroniki odsłuchiwałem Audioquesta Red River i Mackenzie. To raczej nie to. Trochę za dużo na górze i chaotycznie.

Zaciekawiły mnie Qed Reference Audio 40 XLR, ale totalnie z marką nie miałem do czynienia.

Na tę chwilę wydarłem z drugiego systemu Furutechy Evolution II Audio, ale niestety z Rotelem one zostać nie mogą. Raz, że za drogie, dwa w systemie, w którym grają sprawują się świetnie i są nie do ruszenia.

Z furutechami zrobiło bardzo detalicznie, wysokie perełkowe, jest ok., ale. Sygnatura dźwięku może zostać, ale z ciut jeszcze utemperowaną górą.

Akustykę zostawmy w spokoju.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.