Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z kolegów może podpowiedzieć jaki stary model wzmacniacza Rotela dobrze dogadałby się z odtwarzaczem Rotel RCD 965BX? kolumn jak narazie brak, więc nie ma potrzeby w tej chwili sobie nimi zaprzątać głowy. Muzyka to stary metal (raczej klasyczny), rock i po trochu wszystko inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w poszukiwaniu towarzystwa do mojego RA 1572 wybrałem sie w okolicę na odsłuchy. Jako że zakupiłem go trochę w ciemno (bez odsłuchu) trapiło mnie jedno pytanie: czy on tylko tak kiepsko gra z moimi kolumnami (B&W DM 309)?

Dzisiaj miałem okazję posłuchać Infinity Kappa w wersji 8.2. Zaczęliśmy odsłuch na sprzęcie gospodarza czyli jakimś wzmaku Yamaha, który te kolumny w moim mniemaniu przesterowywał w każdym paśmie. Czuć było w kolumnach potencjał, ale odnosiłem wrażenie że jest on konsekwentnie zamazywany przez wzmacniacz.

Podpięliśmy mój piec wraz z Audioquestami Rocket 33. To co zrobił ten wzmacniacz z graniem tych kolumn wywołał w nas wszystkich zdumienie, a miałem wrażenie że w gospodarzu najbardziej. Po prostu Rotel chwycił Infinity za "ryj" (ooops) i sterował nimi jak chciał. Grało to i dynamicznie i w pełni pasma bardzo głęboko.

Mam zamiar zakupić kolumny do mojego Rotka. Po głowie chodzą mi jeszcze Audio Physic'i oraz Minas Anory, ale mam wrażenie że jako potęgę basu będę brał pod uwagę Infinity. I nie wiem czy na końcu do nich nie wrócę ?

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki model potencjometru "siedzi" w gałce głośności ra 985 i gdzie go kupić ?

C-4170A24 50KAx2, czyli logarytmiczny (charakterystyka C) stereofoniczny (x2) 50kOhm (KA) zmotoryzowany (z silniczkiem), bodajże czarny Alps o szerokości 24mm (A24) - ogólnie po modelu raczej takowego nie znajdziesz, bo wyszły nowsze (Chińskie - nie mające napisu "ALPS JAPAN") zamienniki, ale w/w dane powinny wskazać, co zapasuje. Gdzie - na Alledrogo, albo musisz dobrze przeszperać net (wtedy znajdziesz 2x/3x taniej).

 

jakiś Alps, tyle tutaj fachowców jest na forum a nikt nie potrafi odpowiedzieć ?

Wystarczy zajrzeć do ogólnodostępnej serwisówki lub (UWAGA - ingerencja w integralność konstrukcji :D) pod pokrywę wzmacniacza... nikt na pamięć nie zna każdego podzespołu każdego modelu, a jak się ktoś nie zaprzyjaźnił ze śrubokrętem (choć jeśli ktoś chce wymieniać potencjometr to chyba umie się nim posługiwać...) to zawsze można obejrzeć w necie całą gamę rozbieranych fotek tego modelu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od dłuższego czasu przeglądam aukcje,czytam fora w poszukiwaniu wzmacniacza do miłego słuchania muzyki.

Wiem już,będzie to Rotel,ale nie wiem który jeszcze

Obecnie posiadam kolumny Dali 450,wzmacniacz sony 590es,kable qed silver,dac smsl sk6.Muzyka pędzie odtwarzania z kompa z plików typu flac.Glownie słucham rock,muzyki z lat 80',90'.Pomieszczenie ok20m2

Mój Sony bardzo zamula.Stąd pomysł nad Fotelem.

Czy rb870bx+rc 850 będzie dobrym wyborem(akurat jest na portalu aukcyjnym i w miarę blisko mnie)?

Czy szukać rb890bx lub integry 890?

Aha,cena ok. 2000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś Alps, tyle tutaj fachowców jest na forum a nikt nie potrafi odpowiedzieć ?

Jeżeli tramal chce kupić nowy/wymienić i tak musi swego rotelka rozkręcić. I tam będzie wszystko widać.

Wystarczy zajrzeć do ogólnodostępnej serwisówki

Dla leniwych:

post-48501-0-03859600-1517476294_thumb.jpg

post-48501-0-42394100-1517476301_thumb.jpg

 

Jeszcze jedno bardzo przydatne:

post-48501-0-31852000-1517476458_thumb.jpg

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcóweczka ROTEL RB-1510 rzadka na rynku wtórnym czeka na nowego właściciela :) jest w klasie "D" chyba na modułach IcePower, takich jak we wzmakach Bel Canto, Audiomatus czy Peachtree. Ale Rotel chyba coś w nich zmodował albo dodał swój stopień wejściowy, bo gra to lepiej niż inne znane mi konstrukcje na takich modułach, zna ktoś szczegóły? Bo w sieci niewiele informacji. Bardzo neutralne i detaliczne granie, trochę studyjne, ale wcale przez to nie mało muzykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Rotela RCD 1070 i jestem z niego bardzo zadowolony, a wtedy lubię znać szczegóły konstrukcji. Na samy trafie nie ma podanej mocy....rozkręcę jeszcze raz i może po innych oznaczeniach coś znajdę.

 

nie mają 200va.....myślę, że około 60va......do wielkości traf naima sporo brakuje

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości kto i gdzie sprzedaje RB-1510 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Od tygodnia jestem posiadaczem A14 i jestem zadowolonym posiadaczem.Poprzednikiem był HK990,ale poległ i dobrze, bo zmiana jest słyszalna.

Ale problemy są,jakby inaczej:)

Pierwszy to odgłos "tykania" jak przy zmianie wejść ,ale to występuje przy zmianie nagrania.Wyjaśnię to "łopatologicznie",przepraszam.

Odsłuchuje muzykę głównie z CocktailAudio .Zjawisko to występuje, gdy odtwarza pliki po utworach ,po kolei z róznych płyt(katalogów).Nie zawsze,nie często,nie zawsze nawet te same zmiany.Jestem już wiekowym słuchaczem i do tej pory się z tym nie spotkałem,może tak ma być w nowych produkcjach.Chciałbym jednak przed spotkaniem w sklepie poznać Wasze zdanie,bo mogę usłyszeć "ten typ tak ma".

Po drugie to muszę zmienić kolumny.Przy kupnie odsłuch był na B&W 683 i było dobrze.Ja mam stare 603.Przy spokojnych ,przejrzystych kawałkach jest super,ale "gęste " utwory nie najlepiej nagrane są nie do przyjęcia.HK lepiej sobie radził.Jeszcze raz sprawdzę 683 przy rocku,ale może zasugerujecie co jeszcze miałbym spróbować.

Po trzecie to jest połączenie LAN z internetem.Nie wiem do czego ono służy,w salonie nie wiedzą ,szukają.Może tu się prędzej dowiem.

To tyle,ma nadzieję na pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.

Jestem na etapie poszukiwania kolumn do mojego Rotela RA 1572. Posiadam B&W DM309 i moje ampli KD Yamahy gra dużo lepiej z nimi niż Rotel. Chciałbym kupić kolumny które Rotel nasyciłby dźwiękiem . Lubię szczegółowość, przestrzeń, stereofonię no i bas schodzący możliwie nisko, ale nie rozlazły tylko punktowy. Co Wy macie podłączone pod swoje piece , co cieszy wasze uszy?

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię szczegółowość, przestrzeń, stereofonię no i bas schodzący możliwie nisko, ale nie rozlazły tylko punktowy.

Tutaj jest kompromis. Rotel ma punktowy bas, który jest zwarty i twardy nie snuje się po podłodze. Natomiast w żadnym Rotelu nie uświadczysz basu schodzącego bardzo nisko. Coś za coś.

 

Posiadam B&W DM309 i moje ampli KD Yamahy gra dużo lepiej z nimi niż Rotel

Nie dziwię się. Rotel i B&W to mierne połączenie.

 

Co Wy macie podłączone pod swoje piece

Indiana Line, Chario, Dynaudio, Studio 16 Hertz. Głośniki na tweeterach jedwabnych lub tekstylnych, choć nie jest to regułą.

 

Czesc, czy ktos z klubowiczow laczyl kiedys wzmacniacz rotel z kolumnami monitor audio

Rotela z MA nie łączymy. Chyba, że RA-12.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Line, Chario, Dynaudio, Studio 16 Hertz. Głośniki na tweeterach jedwabnych lub tekstylnych, choć nie jest to regułą.

 

Jestem po odsłuchu Minasów i Kappa 8,2 ..Myślałem jeszcze o Audio Physic Sitara, Virgo 2 lub Avanti . Czy ktoś podłączał u siebie takie kolumny?

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to odgłos "tykania" jak przy zmianie wejść ,ale to występuje przy zmianie nagrania.

Nigdy nie miałem A14, ani nie mam pojęcia co to w ogóle jest CocktailAudio. Jednak może pomogę - o ile masz podłączony ten CocktailAudiodo z A14 drogą cyfrową (COAXAL, OPTICAL, ewentualnie USB) to niektóre przetworniki odłączają sygnał wyjściowy w trakcie przerw abyś nie usłyszał szumu Ditheringu i innych "atrakcji" obróbki dostarczanego sygnału (które notabene są obecne w trakcie odgrywania utworu, ale różnica poziomu sygnału względem szumu jest na tyle duża, że ludzkie ucho już nie rejestruje tego drugiego - m.in. mowa o tym w w/w filmie). Być może w A14 jest przekaźnik mechaniczny, który realizuje tą funkcję i to on pstryka w przerwach, choć głównie stosuje się do tego celu przekaźniki półprzewodnikowe (lub bramki logiczne), by nic nie było słychać. Jeśli jednak to pykanie słyszalne jest w kolumnach (za mało łopatologicznie to wytłumaczyłeś) a nie we wzmacniaczu, to coś na pewno jest nie tak - tylko słabej jakości przekaźniki (co w Rotelu się nie zdarza) lub brak odsprzęgania sygnału może to powodować. Wtedy winy upatrywałbym w tym CocktailAudiodo i podłączył w to samo wejście coś innego (choćby telewizor i przełączał kanały), by sprawdzić, czy sytuacja się powtórzy.

Po trzecie to jest połączenie LAN z internetem.Nie wiem do czego ono służy,w salonie nie wiedzą ,szukają.Może tu się prędzej dowiem.

Połączenie LAN według instrukcji (nie masz?) służy do automatycznej aktualizacji oprogramowania z internetu i do integracji z systemem inteligentnego budynku (tudzież innymi urządzeniami z taką opcją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

 

Dziękuje za odpowiedż.

Muszę się przyznać do sporej ignorancji ,jeśli chodzi o zawartość tych wszystkich cudownych pudełek,ale coś chyba zrozumiałem.

Na początku poruszam głębiej tą łopatą.

Odgłosy są ze wzmacniacza.Ten sam dżwięk występuje przy zmianie żródeł dżwięku i wiem ,że to normalne we wszystkich wzmacniaczach tak było.

To nie jest związane z CA,bo odtwarzanie ze Spotify ,też to ma.Odtwarzanie z jednej płyty(katalogu), tego nie powoduje.Wytłumaczeniem mógłby być ten Dithering,coś się tam przełącza i tak to na razie przyjmę,jak nie ma innej wersji.NIe występuje to często i nie będzie to takim uciążeniem,jeżeli okaże się ,że nie jest to wadą egzemplarza.Sprawdzę to przy okazji na innym egzemplarzu.

LAN już rozwiązałem,to służy to połączenia z aplikacją na smartfona.

CA to rozwiązanie ,które umieściło cd na półkach na stałe.Wiem,że to nie do przyjęcia dla prawdziwego audiofila,ale komfort obsługi jest dla mnie ważniejszy,a różnicy w dżwięku JA nie zauważam :)

http://cocktailaudio.4hifi.pl/ca_x12.html

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tykanie to występuje wtedy kiedy następuje zmiana częstotliwości próbkowania np. z 44.1 na 48 i/lub przy zmianie rozdzielczości z 16 na 24

Czyli prawie strzeliłem - zapewne rekonfiguracja przetwornika do nowych parametrów sygnału kolejnego utworu też powodowałaby jakieś przykre wrażenia odsłuchowe i jest tam przekaźnik, który odłącza sygnał od wzmocnienia w tym momencie - dziwne tylko, że zastosowano mechaniczny przekaźnik, który hałasuje przy każdym przełączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam dżwięk występuje przy zmianie żródeł dżwięku i wiem ,że to normalne we wszystkich wzmacniaczach tak było.

Bo to właśnie przekaźniki przełączają wejścia (najczęściej jednocześnie: jeden wyłącza poprzednie, drugi załącza następne wybrane) we wzmacniaczach - nie we wszystkich, ale w większości nowych produkcji.

Wyczytałem tam o "Tryb Gapless - odtwarzanie plików audio bez przerw" - jeśli masz ten tryb włączony to teza o wyciszaniu Ditheringu całkowicie upada i potwierdza, iż chodzi o wyciszanie podczas rekonfiguracji przetwornika do nowych parametrów sygnału. Dlatego przy odtwarzaniu z jednej płyty - zarchiwizowanej w jednym formacie, nic się nie dzieje, a gdy przeskoczysz do utworu/płyty o innych parametrach jest pstryknięcie. Może to też być przełączanie zegarów taktujących z grupy 44,1kHz (88,2kHz; 176,4kHz; 352,8kHz; 705,5kHz) na grupę 48kHz (96kHz, 192kHz, 384kHz, 768kHz), ale skoro pstryka też przy zmianie rozdzielczości bitrate to chyba nie...

LAN już rozwiązałem,to służy to połączenia z aplikacją na smartfona.

Bo apka w smartfonie symuluje właśnie urządzenie wysyłające komendy (i ewentualnie odbierające komunikaty) poprzez sieć jak jakiś sterownik/panel/komputer inteligentnego domu (tyle że bezprzewodowo). Ciekawi mnie, czy jeśli smartfon w takim przypadku nie byłby połączony poprzez Wi-Fi z Twoim domowym routerem (z którego poprowadziłeś kabel LAN do wzmacniacza), to czy mógłbyś sterować wzmacniaczem poprzez sieć internet? Wtedy mógłbyś sterować wzmacniaczem z każdego miejsca na ziemi, ale jaką drogę musiałby pokonać sygnał po naciśnięciu ikonki na ekranie smartfona zanim by dotarł do wzmacniacza, nawet gdybyś stał metr od niego... Obecne prędkości internetu bez problemu sobie dają z tym radę w ułamku sekundy, ale moim zdaniem dochodzimy do pewnego rodzaju absurdu - bo żeby podgłośnić muzykę na wzmacniaczu stojącym kilka metrów od nas, komenda musi pokonać zapewne ponad 1000km poprzez internet zaprzątając po drodze do pracy dziesiątki urządzeń do transmisji danych...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem tam o "Tryb Gapless - odtwarzanie plików audio bez przerw" - jeśli masz ten tryb włączony to teza o wyciszaniu Ditheringu całkowicie upada i potwierdza, iż chodzi o wyciszanie podczas rekonfiguracji przetwornika do nowych parametrów sygnału. Dlatego przy odtwarzaniu z jednej płyty - zarchiwizowanej w jednym formacie, nic się nie dzieje, a gdy przeskoczysz do utworu/płyty o innych parametrach jest pstryknięcie. Może to też być przełączanie zegarów taktujących z grupy 44,1kHz (88,2kHz; 176,4kHz; 352,8kHz; 705,5kHz) na grupę 48kHz (96kHz, 192kHz, 384kHz, 768kHz), ale skoro pstryka też przy zmianie rozdzielczości bitrate to chyba nie...

 

Gapless działa i sprawdza się w przypadku odbioru z jednej płyty i po to chyba było wprowadzone.

Płyty live oraz typu "Dark Side of the Moon" odtwarzają się jak na CD.Na początku CA nie miało tej opcji i były przerwy,to było tragiczne.

Najważniejsze problemy wyjaśnione i wielkie dzieki.

Aha,odkryłem fajną funkcję w tym Rotelu.Wzmacniacz samoczynnie wyłącza się,gdy nic nie gra(po cyfrowych wejściach) i uruchamia się,

gdy włącze muzykę.Fajne.Jak dla mnie to nowość:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.