Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłużej przerwie. Zarówno tutaj jak i w wątku http://www.audiostereo.pl/rotel-a10-indiana-line-diva-552_135403.html dopytywałem jak dodać mojemu zestawowi trochę więcej dynamiki i potęgi. Jak już pisałem dodanie subwoofera nie pomogło. Nie był to wprawdzie REL ani Velodyne, tylko jakiś Elac pożyczony od kolegi, ale stwierdziłem, że kierunek nie ten. Po długich namysłach w końcu trafiła do mnie dzisiaj końcówka mocy Rotel RB-03. To był zdecydowanie dobry krok. Nie wiem czy to kwestia większej mocy (było 40W jest 70W) czy dzielonej konstrukcji, ale po jej podłączeniu nie tylko w końcu pojawiła się dynamika i potężniejszy bas, ale zwiększyła się również czytelność jak i scena. Z tą potęgą basu szału nie ma bo fizyki nie oszukam i małe membrany głośnikowe (14cm) przy 35m2 po prostu nie pozwolą poszaleć, ale i tak jest duża zmiana na plus. Może kiedyś wymienię głośniki, ale na obecną chwilę jestem zadowolony. Piszę to wszystko bo nie raz pojawiał się tu pytania czy warto/można łączyć wzmacniacz zintegrowany z końcówką mocy. Więc z mojego doświadczenia wynika, że można i warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xindak XA-6950V zagrał lepiej od w/w?

 

 

Xindaka miałem przed Rotelem i ukradli mi go wraz z innym sprzętem audio i nie tylko ...Dlatego awaryjnie kupiłem Rotela i tak został u mnie ponad dwa lata.

 

Rotel w zestawie RB-991 + RC-995 zagrał inaczej niż Xindak - muzyka nie miała tego miękkiego, misiowatego czaru Xindaka za to ma pier**, drive, dynamikę wściekłego byka z lekko podkreślonym basem i górą, a cofniętą średnicą.

Bas z Xindaka był jak uderzenie kijem w poduszkę z pierza, bas z zestawu Rotela - to kopniak wściekłego chuligana w duży, pusty karton.

Miałem okazję połączyć tą końcówkę z innym pre i bardzo fajnym DAC projektu kolegi 3lite. To zestawienie przeniosło zestaw o dwie klasy wyżej. Więc obiektywnie stwierdzam, że końcówka jest świetna, pre takie sobie ze wskazaniem na ocenę 4- w skali do 5.

 

Teraz zamieszkał u mnie i-AMP OPS4 projektu Borysa z pre na drabince rezystorowej R2R autorstwa Lusztiego. Całość zrobiona na bogato, kondy elektrolity Mundorfa i takie tam....

 

Gra to równiej niż zestaw Rotela, lepszą średnicą i równie potężnie i dynamicznie kiedy trzeba. Świetny wzmacniacz!!!!

Edytowane przez jaro4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem na parterze

Wnosząc po tym, mieszkasz w budynku wielorodzinnym - nikt z sąsiadów nie zareagował? Ja rozumiem, jak ktoś mieszka na przedmieściach w lesie, mając najbliższych sąsiadów kilkaset metrów od siebie (jak to moja babcia mawiała "gdzie diabła z kopytami/rogami można oprawić"), ale w bloku? Choć z drugiej strony, przy dzisiejszej znieczulicy to właśnie w tłumie ciężej o pomoc niż na odludziu. W miejscu, w którym spędziłem dzieciństwo (tak, to były też "inne czasy"), nikt obcy się nie zapuszczał, bo ciężko było umknąć oczom ciekawskich sąsiadów, którzy każdego obcego traktowali jak wroga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu coś o Rotel-u :)

Widziałem sporo filmików tego Pana na jego obydwu kanałach i też na to czekałem, ale przede wszystkim czekam na film "Legenda Rotela" na wzór innych jego filmów z serii "Legenda...". Co do potencjometrów współosiowych pozwolę się jednak nie zgodzić - może akurat w tym modelu jest to wada, bo rzeczywiście ze zwykłym potencjometrem tu zastosowanym już nic nie zrobimy. Ale już w wyższych modelach z modułowymi Alpsami wystarczy kupić standardowy potencjometr stereofoniczny tego typu i przełożyć moduły - nic nie trzeba przerabiać, a zaleta jest taka, że sygnał nie przechodzi przez kolejny potencjometr balansu i drugi OP-AMP wzmacniający za regulacjami o marnej jakości, gdy słuchamy w pozycji TONE OFF...

 

P.S. Twój wzmacniacz? Jestem ciekaw, ile kosztuje taka naprawa z prezentacją na YouTube?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam mały dylemat przy wyborze wzmacniacza. Chciałbym posłuchać w końcu jakiegoś Rotela. Interesują mnie dwa modele. Jeden to 840 BX3 a drugi to RA02 (oba w granicach 600zł). Czy może ktoś z Was odsłuchiwał oba urządzenia? Z jednej strony stary powinien zagrać lepiej, a z drugiej młodszy będzie pewnie w lepszym stanie. Do tego z niektórych wpisów wynika, że Rotel złagodził trochę górę pasma w nowszych wzmacniaczach. Nie wiem czy to prawda. Na pewno nie szukam ostrego/jasnego grania. Czy wymienione wzmacniacze to zupełnie inne szkoły grania?

 

Zależy mi na fajnym drive'ie na basie. Średnica może być lekko wycofana ale górna nie może być ostra/jazgotliwa. Mam nadzieje, że jest jakiś Rotel który tak gra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem sporo filmików tego Pana na jego obydwu kanałach i też na to czekałem, ale przede wszystkim czekam na film "Legenda Rotela" na wzór innych jego filmów z serii "Legenda..."

kolega jako pierwszy przyłączył się do mojej prośby :)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam mały dylemat przy wyborze wzmacniacza. Chciałbym posłuchać w końcu jakiegoś Rotela. Interesują mnie dwa modele. Jeden to 840 BX3 a drugi to RA02 (oba w granicach 600zł). Czy może ktoś z Was odsłuchiwał oba urządzenia? Z jednej strony stary powinien zagrać lepiej, a z drugiej młodszy będzie pewnie w lepszym stanie. Do tego z niektórych wpisów wynika, że Rotel złagodził trochę górę pasma w nowszych wzmacniaczach. Nie wiem czy to prawda. Na pewno nie szukam ostrego/jasnego grania. Czy wymienione wzmacniacze to zupełnie inne szkoły grania?

 

Zależy mi na fajnym drive'ie na basie. Średnica może być lekko wycofana ale górna nie może być ostra/jazgotliwa. Mam nadzieje, że jest jakiś Rotel który tak gra:)

RA-840BX3 i RA-02 to zupełnie inne granie. Seria 8 czyli 840BX3 był swego czasu świetnym mocarnym klockiem ale teraz bałbym się go kupić. Chyba, że po pełnym serwisie. Ten wzmacniacz bardzo się grzał i grzeje nadal, wiele zdjęć środka widziałem z popękanymi rezystorami, kondami osmalonymi kablami. Ale grał swego czasu zacnie tak jak jego następca 840 BX4. Ma drive, gra twardo tak jak Rotelowi przystało a góra powiedzmy, że nie jest łagodna ale też nie jazgotliwa. Odpowiedni dobór kolumn i źródła i mamy tani sprzęcik ładnie grający. Seria 0 czyli RA-02. To od tej serii zaczęły się eksperymenty i właśnie ten model a raczej modele mi osobiście nie odpowiadały. RA-02,03,04,05,06 to wzmacniacze grające inaczej niż poprzednie sławetne serie 8 i 9. Nie uświadczymy w nich tak zwartego i twardego basu. Tam bas jest poluzowany taki... "miękkim dydkiem robiony" więc drive'a jako tako nie będzie. Góra jest wyostrzona oprócz wzmacniacza RA-01, który to ma lekko ścięte wysokie tony i jego bym brał jak już zamiast 02. Czy Rotel złagodził górę w nowszych modelach? tak w serii 12. RA-10, RA-11, RA-12. Jednakże do muzyki gdzie spodziewamy się dynamitu gitarowego jak i mocnego pierdolnięcia perkusyjnego to próżno go w tych wzmacniaczach szukać. Co najwyżej pierdolnięcie w klawisze w muzyce fortepianowej. Jeśli chcesz Rotela bez jazgotliwej czy ostrej góry to rozglądnij się za RB-980 +RC-980 lub samo RB-980+jakiś nieostry DAC. Albo jeszcze lepiej RB-990.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jako pierwszy przyłączył się do mojej prośby :)

Obawiam się, że raczej długo będziemy czekać na "Legendę Rotela" - w latach 90-tych to właśnie o takich markach jak: Sony, Technics i Pioneer (ewentualnie jeszcze Denon i Yamaha) krążyły legendy i miały swoich zatwardziałych zwolenników/wielbicieli (mój teść nadal wszystko kupuje wyłącznie marki Sony np., a ja w tamtych czasach marzyłem o klockach QS/ES Sony) i zapewne dlatego te marki poszły na pierwszy ogień. Jako, że twórca kanałów jest fanem Cambridge Audio, to zapewne prędzej tą markę weźmie pod lupę niż Rotela, którego dopiero "odkrył" przy tym wzmacniaczu. Obym się mylił... choć nie wiem, czy mógłbym się dowiedzieć jeszcze czegoś, czego bym nie wiedział o tej marce. Ponadto ostatnia legenda (bodajże Pioneera) była w zasadzie przeglądem katalogów, więc myślę że Reduktor Szumu trochę po macoszemu podchodzi do marek mniej mu znajomych - zresztą w legendzie Sony też mi zabrakło (jako byłemu fanowi) prezentacji kilku legendarnych klocków tejże marki.

 

Chętnie bym zobaczył też filmik o jakimś klocku Hi-End (np. jakimś Krellu) - ciekaw jestem, czy byłby okrzyknięty przerostem formy nad treścią, czy pochwalony za nieszablonowe rozwiązania układowe?

 

P.S. Zaproponowałem przegląd i prezentację mojego Grundiga ST 6000, który jest ciekawym wiekowym klockiem z legendarnej serii Slim Line tejże marki - zobaczymy, jak na razie od 2 dni brak odzewu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mol01 raczej nie licz na to, że reduktor szumu weźmie pod swoje skrzydła ten tuner. Mają od groma roboty i kolejki na 2-3 msc do przodu. tyczy się to zarówno samego serwisu jak i prezentacji na YT. Chyba, że zrobią jakiś wyjątek.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych powiadasz kolego Adamie więc napiszę krótko. Rotel skończył się dla mnie na serii 12... Nie, wróć. Serii 12 nie będę obrażał bo RA-12 w porównaniu do wynalazku jakim jest RA-1570 to High-End. Odsłuchiwałem go kiedyś z drogimi Bowersami bo jedna sztuka monitora za 6 kzł w sumie 12 za dwie. W pokoju odsłuchowym jakoś to grało ale wiadomo jak jest.Chciałem usłyszeć go w domu i usłyszałem. W tym wzmacniaczu gra dół i góra, środka nie ma, jest wielka dziura i nikt mi nie powie, że kolumny do dupy. Były mission, dynaudio, castle knight . Jeden syk i tyle pamiętam. Ciao Rotel !!! Do zobaczenia, a raczej usłyszenia w innym wcieleniu.

 

Oczywiście jest to tylko moje zdanie bo zważając na fakt, że na aukcjach praktycznie nigdy go nie ma, znaczy że podoba się innym takie granie. Mi niestety nie co stwierdzam z żalem.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao Rotel !!!

Tak myślałem, że mimo wszystko nawet suchotnik RA-1070 jest od niego lepszy - Rotel z tymi "super-hiper" przetwornikami na pokładzie gdzieś zagubił swój charakter... i koncepcję Balanced Design zarazem - stał się bardziej "marketingowo poprawny".

 

A więc, w co teraz idziesz?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Drogi Satori ;

 

O ile pamiętam to często pisałeś w rożnych konfiguracjach sprzętowych o jazgotliwym brzmieniu . A może tu problemem jest też pomieszczenie/ akustyka ( problem z wyższą średnicą ) ? .Nie wiem ale może warto zwrócić na to uwagę.

 

Nie miałem do czynienia z ra1570 ale już 1592 moim zdaniem ma wręcz nieco wycofane wysokie tony i nIe ma tu mowy o ich w jakimkolwiek wyeksponowaniu. Z obiegowych opinii słyszy się że ogólnie nowożytne Rotel-e górę pasma maja stonowaną .

 

 

 

Dodam jeszcze że podłączałem do RA 1592 nowe Dynaudio Excite x18 oraz Audiovector Sr1 , Sr3 i było naprawdę dobrze w każdej z tej konfiguracji a najlepiej z Audiovector . Po podpięciu Dynaudio Focus 160 dla mnie katastrofa. Rotel 1592 bez problemu wysterowal lecz brzmienie ciemne , przygaszone.

 

Taki Rotel z lat 90 tych jak nawet integra 980 BX z Focusami by zagrała .

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to często pisałeś w rożnych konfiguracjach sprzętowych o jazgotliwym brzmieniu .

Nie mówię o jazgotliwym brzmieniu Łuki góra jest delikatna. Może się źle wyraziłem chodzi mi o to, że w tym wzmacniaczu słyszymy górę i dół nie ma środka kapujesz? On gra skrajami pasma i nikt mi nie przepowie wiem co słyszałem. Nie chce mi się rozpisywać dla mnie to nie jest rotelowe brzmienie jakie znam, nie podoba mi się i tyle. Nie mam też problemu z akustyką większość klocków grała u mnie dobrze. Nawet mój brat, który uważa, że jestem chory na punkcie dźwięku powiedział mi, że to najgorszy wzmacniacz jaki miałem.

 

Tak prawdę mówiąc nie chciałem w ogóle wspominać tutaj o tym, że miałem ten wzmacniacz ale Mol pociągnął mnie za język. Ten wzmacniacz po prostu wcale nie angażuję swoim dźwiękiem i tyle.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satori , pozostaje Sugden . To klasa A i nigdy z niej nie wyciągniesz kapitalnego konturowego basu ale plastyczność jest , średnica fenomenalna jak i niesamowicie czyste wysokie .

 

Sugden 21 Signature lub do wymagających kolumn Sugden 21 se Signature i na tym możesz zakończyć poszukiwania.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden 21 Signature lub do wymagających kolumn Sugden 21 se Signature i na tym możesz zakończyć poszukiwania.

Słyszałem o tym wzmaku. Może być dobry trop. Ale kto powiedział, że chcę odejść od Rotela ??? Ciao powiedziałem nowym modelom a nie wszystkie stare jeszcze miałem drogi kolego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słyszałem o tym wzmaku. Może być dobry trop. Ale kto powiedział, że chcę odejść od Rotela ??? Ciao powiedziałem nowym modelom a nie wszystkie stare jeszcze miałem drogi kolego :))

 

Myślałem iż "ciao Rotel " jest na poważnie ;)

 

Może Cyrus-a spróbujesz ? Ja zresztą przypadkowo napotkałem i spróbowałem ...i przepadłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt który testuje był naprawiany dwa razy. Podobno Cyrus ma marnej jakości komponenty i problemy z zabezpieczeniami. Szczególnie starsze klocki. Podobne opinie trafiają się co rusz na zagranicznych forach. Nie twierdze, że to śmietnik ale trzeba z nimi uważąć i nie pałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wadliwe były jakieś napędy w cd Cyrusa te szczelinowe.

Mam Cyrusa 8vs z psx-r i jak do tej pory nie ma problemu. Kwestia rozsądnego użytkowania .Cyrus muzycznie jakoś nie kojarzy mi się jako maszynka do głośnego grania. To raczej kultura i spokój przekazu i kompletnie nie czuję potrzeby kręcenia gałką wzmocnienia powyżej godziny 10. Tak w każdym razie go odbieram. Czytałem że wcześnie działa zabezpieczenie w wzmacniaczu przy głośnym odsłuchu.

No i dobór kolumn do wzmacniacza Cyrusa. Mój Rotel 840bx3 jest bardziej uniwersalny .Pojechałem z obydwoma wzmacniaczami do kolegi i Cyrus poległ na jego amerykańskich kolumnach Nobis a Rotel jakby nic pięknie grał.U mnie na kolumnach Vienna Acoustics stawiam je na równi choć znajomi wskazywali Cyrusa jako lepiej dla nich grający .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.