Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wiadomości kolegi Satori: sprzęt się sprzedał bez problemu i kupił go człowiek spoza forum. Niech mu dobrze służy.

Fajnie, że się sprzedał i są zadowolone obie strony. Natomiast przesiadka w Twoim przypadku z serii 8 na RB - 970 to dla mnie żaden krok do przodu. Wzmacniacz RA-970 jak i RA-971, 972 a także końcówki o tych symbolach to najgorsze klocki niestety z serii 9. Nie piszę tego złośliwie, ale niestety tak jest. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za RB-980 tak jak radzi kolega Mol i raczej nie tuningował tego modelu, lepiej dobrać pod niego dobry preamp a na pewno banan zagości na Twojej twarzy. A jeśli już chciałbyś koniecznie tuningować Rotelka to wybrałbym integrę Ra-980BX i nie bawiłbym się w żadne dzielonki. Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB-970BX to "krzykacz" i wcale się nie dziwię, że zapasował Ci bardziej z miękkim NAD-em niż z pre Rotela. Nie wiem, czy jest sens tuningować RB-970BX - ja bym się rozejrzał za RB-980BX i ewentualnie wtedy pomyślał o tuningu... tego pre NADa ;)

Dziękuję za bardzo dobrą radę. Tak dokładnie zrobię. Masz rację. Szukałem 980tki ale w tej cenie co 970 oczywiście trudno było coś ustrzelić. I dlatego ją kupiłem. Wcześniej w mniejszym pomieszczeniu 850tki dawały sobie bardzo dobrze radę, ale w większym pomieszczeniu zdechły. A ten pre NADa jak najbardziej do tuningu :) Po kolei, po kolei.

Jakbyś coś gdzieś przypadkiem to daj znać na priva. Teraz jak poszły stare klocki mogę sprzedać 970 i dopłacając kupić 980.

Tylko z tego co widzę w sieci teraz za bardzo nie ma wyboru :(

dzięki

Edytowane przez fotonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się w zupełności zgodzę - kiedyś projektowano sprzęt na 20 lat, a wytrzymuje często 2x tyle (chyba to zasługa mniej precyzyjnego określania żywotności elementów?), teraz projektuje się na 5 lat i ledwo tyle wytrzymuje. Często specjalnie się je postarza montując: elektrolity koło mocno nagrzewających się elementów, elementy mocno nagrzewające się bez adekwatnego chłodzenia lub transformatory z uzwojeniami nawiniętymi drutem kilka razy cieńszym od włosa, które mocno się grzeją. Ostatnio taki mi się spalił w moim telewizorze LCD Sony (i jest to plaga tych telewizorów - nawiasem mówiąc, z bebechami Samsunga :D), a i kilka elektrolitów w nim zostało umieszczonych w ciekawie zastawionym najgorętszym miejscu... co prawda padł po 8 latach, ale ja prawie w ogóle nie oglądam telewizji - ze 3 lata w ogóle nie pracował...

 

Ogólnie, niegdyś dana marka budowała swoje produkty od podstaw i wszystko było bardziej "jednolitą konstrukcją" opartą na własnym projekcie, a dziś jedna marka montuje podzespoły innej... ta z kolei buduje to najtańszym kosztem, by sprzedać je z jak największym zarobkiem i zaproponować konkurencyjną cenę. Wynikiem czego, mamy otrzymujemy najczęściej gnioty zbudowane z "jednorazowych" modułów o marnej jakości, o których marka, której logo widnieje na obudowie niema pojęcia...

Przez pięć lat pracowałem w dziale reklamacji jednego producenta notebooków i niestety, im nowszy model, tym szybciej do nas przyjeżdżał ;) "stare dziadki" takie pod 10 lat i owszem, miały problemy z obudowami, bo się plastik starzał, bo eksploatacja, ale podzespoły hulają po dziś dzień.

A co do Roteli, to odpukać, RA-04, mimo że łatwo nie ma, bo mój syn go teraz używa, ma się całkiem dobrze, a to tyle już lat. W Czechach go zresztą kupiłem (cena była o niebo niższa), ryzykując ewentualne problemy z gwarancją - jednak nie zawiodłem się.

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię stać, to bierz - przy okazji sprawdzisz, co jest wart ten NAD...

 

Myślę, że jak na dzisiejsze realia, cena jest adekwatna, choć jakiś czas temu taki komplecik kupiłbyś około 1500zł - niemniej jednak, pierwszy raz widzę tak dobrze zachowane egzemplarze (no, może poza rysą na pokrętle głośności, które zawsze można wymienić).

 

A w razie czego mam klienta na RC-980BX, jak by Ci nie podszedł...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakieś dwa lata temu z kawałkiem można było na ebay.de wyhaczyć RC990 nawet za 250€ a RB990 za 300€.

Starych sprzętów jest coraz mniej więc i ceny rosną :-(

Niech się cieszy ten kto już ma :-))))

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare sprzęty są w cenie bo ludzie dopiero zaczyną doceniać jak dobra to jest elektronika..

teraz kupić coś co jakościowo dorówna rb-990bx ... no powodzenia w szukaniu..

 

Ot nawet stary ra-870 ma większe możliwośći co do wymagania kolumn niż wspólczesne 2x80Watt..

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie masz co porównywać jeśli masz możliwość kupna w dobrym stanie 840 to warto nawet zainwestować w przegląd i zapłacić nawet za wymianę zużytych podzespołów bo to BDB sprzęt. 02 nie kupuj bo się zawiedziesz. Jest ostry i zupełnie bez ciała. Bas z niego taki jak dziecięca pukawka. Zaufaj mi i nie pytaj się więcej

 

W ogóle serii 0 nie kupuj. Ludziska kupują te modele i potem wypisują w necie, że rotel to kupa. Niech zaczną od serii 8xx i skończą na serii 10 i potem komentują. No i jeszcze seria Vintage za którą ja się niebawem zabiorę.

Kupiłem jednak 840bx4 po serwisie. Czy ktoś z klubu wie coś na temat starszych odtwarzaczy tej firmy? Interesuje mnie model rcd865 do kompletu. Warto się w to ładować? Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kupić coś co jakościowo dorówna rb-990bx ... no powodzenia w szukaniu..

Z tego co wiem, to Ty już dawno pozbyłeś się RB-990BX na rzecz innych, "bardziej audiofilskich" zabawek - czyżbyś zatęsknił za poczciwym Rotelkiem?

 

Fajnie zostało to opowiedziane w R SZ z P. Markiem

Być może, ale sam odcinek mocno odbiega merytoryką od reszty serii - ot, takie gadanie z przeciętnym gościem, który kolekcjonuje i handluje sprzętem. Jak dla mnie, to żaden autorytet, a wydaje mi się, że RS usiłuje go promować jako taki. Być może, dla "przeciętnego elektronika" ktoś, kto przerzucił "tyle sprzętu" i wyszukuje legendarne modele jest ciekawą personą, ale podejrzewam, że sporo chłopaków z tego forum przerzuciło więcej sprzętu i wykazałoby się większą wiedzą niż ten Marek z Oxfordu. Jak dla mnie, to cross-marketing, tak często spotykany u YouTube'rów w celu zwiększenia oglądalności...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Ty już dawno pozbyłeś się RB-990BX na rzecz innych, "bardziej audiofilskich" zabawek - czyżbyś zatęsknił za poczciwym Rotelkiem?

A w życiu! Coś tam się czasem przewinie ale michi nadal gra, mam 990 ra870..

przeglądam aukcje w poszukiwaniu serii 5000 ale prawdopodobnie skończy się na ra1412..

 

Po zabawie z wieloma markami jakoś cięzko pozbyć się rotel.. a audiofilem nie jestem, ma grać odpowiednio dla mego ucha.. i tak jest.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pięć lat pracowałem w dziale reklamacji jednego producenta notebooków i niestety, im nowszy model, tym szybciej do nas przyjeżdżał ;) "stare dziadki" takie pod 10 lat i owszem, miały problemy z obudowami, bo się plastik starzał, bo eksploatacja, ale podzespoły hulają po dziś dzień.

A co do Roteli, to odpukać, RA-04, mimo że łatwo nie ma, bo mój syn go teraz używa, ma się całkiem dobrze, a to tyle już lat. W Czechach go zresztą kupiłem (cena była o niebo niższa), ryzykując ewentualne problemy z gwarancją - jednak nie zawiodłem się.

 

jakie kolumny masz podpięte do rotela ra-04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się czasem przewinie ale michi nadal gra, mam 990 ra870..

Wydawało mi się, że pisałeś kiedyś, iż Rotelki zmieniłeś na zestaw Musical Fidelity Electra (co mnie osobiście bardzo zdziwiło), a później jeszcze na coś innego (Naim?). Ale, zdaje się, to było jeszcze przed Michi - stare czasy.

Porównywałeś może RA-870 (z "BX", czy bez - bo to też zasadnicza różnica) z RA-985BX?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical fidelity miałem a5cr i .. szybko się go pozbyłem. Electry nigdy nie miałem.

RA-870BX napędza teraz dynaudio 52se w małym, pokoju i radzi sobie całkiem dobrze..

Porównań nie robiłem ale RA-980 jest jak by bardziej wydajny prądowo.

RA-985 miałem i jest to już mu czegoś brakuje w porównaniu z RA-980

 

A jaka jest róznica ra-870 z bx lub bez?

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical fidelity miałem a5cr

To chyba z kimś Cię pomyliłem...

RA-985 miałem i jest to już mu czegoś brakuje w porównaniu z RA-980

Ja miałem w tym samym czasie RA-980BX i RA-985BX i jak dla mnie lepiej wypadł RA-985BX (wydajnościowo i pod względem przejrzystości).

A jaka jest róznica ra-870 z bx lub bez?

To zupełnie inne wzmacniacze:

RA-870 (dwa trafa EI, jeden radiator)

$_86.JPG

Rotel_RA-870_web_int_700x525_pixels.gif

 

RA-870BX (któremu bliżej do RA-980BX)

6063-rot_RA-870BX.jpg

003d5011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w tym samym czasie RA-980BX i RA-985BX i jak dla mnie lepiej wypadł RA-985BX (wydajnościowo i pod względem przejrzystości).

Miałem identycznie

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny stan RA 870. Dobra cena i bym go zaraz chapnął.

Mi osobiście RA-870 z wyglądu bardzo przypomina Unitrę PW-7011, a ja swoją przygodę z audio zacząłem od PW-7020, na którego wujek wydał w latach 80-tych roczne oszczędności (i nasłuchał się za to...), więc sentyment jest...

 

Dla kontrastu powiem, że mój brat (który audio w ogóle się nie interesuje), kupił od jakiegoś gościa ze wsi wygrzebany ze stodoły mocno zdezelowany PW-7010 wraz z jakimś kaseciakiem i nieprzestrojonym tunerem T-9015 za 60zł bodajże... Nic kompletnie w nim nie zrobił (a grzebany był na 100%), dokupił jakieś kolumny podłogowe Fisher z epoki w jakimś sklepie ze starociami i jest mega-zadowolony z tego, jak to gra (sygnał z telewizora lub smartfona) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Chciałbym zapisac sie do klubu. Obecnie posiadam Rotel ra980bx, ra985bx oraz rb990bx.

Mimo, że od jakiegos czasu mój główny wzmak do słuchania jest innej firmy, często przepinam sobie kable i z radością powracam do wyżej wymienionych.

Niestety jak juz raz wdepnie sie w Rotela to ciezko z tego wyjść i tak sobie chomikuje te sprzety.

Chciałbym w koncu wykorzystac potencjał koncówki mocy i połączyc ją z rotelem np Michi lub z jakąś lampą.

Ma ktoś może jakieś doswiadczenie w tym temacie?

Czy np Michi jest zauważalnie lepszy od rc 990/995 pod wzgledem przestrzeni, odseparowania poszczególnych instumentów?

Czy z połączenia wzm lampowego z rotelem wychodzi jakis ciekawy mix?

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolegę któremu zajebiście gra zestaw creative pod kompem.. Ważne aby dudniło.

A z kolei inny ma zajebisty sprzęt i puszcza mp3 spotify .. bo łatwo..

Także o gustach nie prawmy :)

 

nigdy nie widziałem ra-870 i zapewne takei cudo nie trafia się często na :bazarze:

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np Michi jest zauważalnie lepszy od rc 990/995 pod wzgledem przestrzeni, odseparowania poszczególnych instumentów?

Michi RHA-10 moim zdaniem wypada gorzej niż RC-995... We współpracy z RB-990BX pod względem przestrzeni na pewno gorzej, może ma nieco bardziej gładką górę, ale ogólnie to gra niemal identycznie jak RC-990BX. Też myślałem o lampowym pre, ale takie pre o jakim myślę kosztowałoby kilka razy drożej niż RB-990BX, więc na razie próbuję innych rozwiązań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy od 4 lat wypatruję tego wzmacniacza na naszych aukcjach a pojawia się 870BX i to w nie najlepszej kondycji. Raczej marne szanse.

Jest tutaj, ale cena!!!

http://www.hifigenbrug.dk/93906996

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem RB-970BX mkII. Mieliście koledzy rację: RB-850 gra znacznie lepiej. Podpiąłem i porównałem. 850 zostawia daleko w tyle 970, która rzeczywiście w porównaniu gra "krzykliwie". Wracam na 850 bez dwóch zdań. W przyszłości zmiana kolumn i bridged mono. Dzięki za radę. 980-tki za drogie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj, ale cena!!!

Mają z deklem. Aż nerwy biorą.

 

Wracam na 850 bez dwóch zdań.

A jednak seria 8 ;) seria 8 jest fajna i tyle:)) Spróbuj dorwać RB-870 a najlepiej 890 chociaż z 90-tką to trudno będzie.

 

Niestety jak juz raz wdepnie sie w Rotela to ciezko z tego wyjść i tak sobie chomikuje te sprzety.

Święta prawda znam to oj znam.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.