Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można było wywnioskować z pierwszego mojego postu na tym Forum - posiadanie prawdziwego zestawu stereo nie było moim priorytetem i nawet nie było w planach na przyszłość. Po prostu jest to potrzeba chwili, bo akurat tak się złożyło nie inaczej - już o tym pisałem. A że temat audio to dla mnie nowość, więc "błądząc po omacku" wrzucam tu "a może to a może tamto" licząc na Wasze doświadczenie w tym temacie i jak na razie - dzięki Waszej pomocy zdecydowałem się na zakup, pierwszych w swoim życiu kolumn stereo. Jak to będzie grało, czy spełnia moje oczekiwania i czy jestem zadowolony to się okaże i na pewno Was o tym poinformuje.

W sytuacji kiedy nigdy nie miałem prawdziwego zestawu stereo i nie mam żadnego punktu odniesienia co do dźwięku to niby w jaki sposób miał bym obrać jakiś konkretny kierunek ? Oczywiście mógł bym, np: kupić to co mi się wizualnie podoba, jak wzmacniacz,który wkleiłem wyżej a do tego pierwsze lepsze kolumny za 200zł, które kolorystycznie pasowały by mi do mebli. Żona na pewno była by zadowolona ale co by było z dźwiękiem wydobywającym się z takiego zestawu ? Ja po prostu próbuję wstrzelić się w przysłowiową dziesiątkę

Moim konkretnym kierunkiem na tą chwilę jest coś więcej niż dźwięk z plastikowej mini wierzy, z której słuchałem muzyki jakieś 20 lat temu. Na razie posłucham tego co będę miał a później się zobaczy co będzie a co nie będzie do ulepszenia.

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu próbuję wstrzelić się w przysłowiową dziesiątkę

Może lepiej jakiś pianocraft na początek?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej jakiś pianocraft na początek?

Na początek mam swojego Rotela a później się zobaczy. Na pewno będzie to sprzęt używany.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności mój wybór po między Tannoy R3 a Monitor Audio S6 padł na te drugie ale o symbolu S8. I tak one wyglądają już u mnie w domu.

Stan wizualny uważam za wzorowy (dot: skrzynek i głośników), nie licząc obtarć materiału w jednej z maskownic. Jutro jadę z nimi do serwisu audio żeby spec zajrzał czy nikt nie wkładał łap do środka i czegoś tam nie "ulepszał". Na ostatnim ze zdjęć widnieje mój Rotel, który będzie z nimi grał jak wróci z naprawy. Jak troszkę posłucham tego zestawu to napiszę kilka słów o swoich odczuciach a na razie JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC.

PS.

W Rotelu brakuje jednego pokrętła a w zasadzie gałki. Może ktoś z Was ma takową na zbyciu - chętnie odkupię ?

post-71763-0-71040000-1535721487_thumb.jpg

post-71763-0-48695100-1535721513_thumb.jpg

post-71763-0-77473100-1535721540_thumb.jpg

post-71763-0-19822300-1535721852_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam swojego rotel-a RA-830BX3 - przy potencjometrze do godziny 8 gra tylko 1 kanał.

 

Jak już go mam rozebrany to wymienię kondziole ale tych nichicon raczej nie ma sensu wymieniać ?

 

Niektóre sa nichicon niektóre no name i te no name wyglądają jak by się rozlały ? z reguły je wybrzuszało.

Wzmacniacz raczej mocno grzebany, ale oprócz w/w usterki wszystko gra.

 

Oprócz 2 kondensatorów tych ze zdjęcia jest sens wymieniać coś jeszcze?

post-64358-0-88397900-1536400420_thumb.jpg

post-64358-0-28173400-1536400434_thumb.jpg

post-64358-0-99979800-1536400442_thumb.jpg

post-64358-0-20957500-1536400451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre sa nichicon niektóre no name i te no name wyglądają jak by się rozlały ? z reguły je wybrzuszało.

Ja tam nie widzę, żeby coś było rozlane lub powybrzuszane, a te "no name" z ostatniego zdjęcia wyglądają mi na Elnę (przetłoczenie na górze). Ze zdjęć w necie można by wnioskować, że są oryginalne - najlepiej by je było pomierzyć przed wymianą "na pałę". Te ślady od spodu to od grzejących się tranzystorów (nawiasem mówiąc, koło Nichiconów, które pewnie dostały w dupsko od temperatury) - sprawdź, czy oryginały i ewentualnie daj im radiatory.

 

Widzę też, że ktoś dał rezystory od spodu przy przełączniku "TONE" po to, aby nie było "trzasków" (czasami o takiej amplitudzie, że mogą uszkodzić kolumny) podczas jego przełączania, gdy się zabrudzą mu styki. I teraz, jak masz je zabrudzone, nie uświadczysz żadnych niemiłych przygód przy przełączaniu, ale nie będziesz też wiedział, że już są brudne i np. od nich "nie przebija" się sygnał do pewnego poziomu głośności w jednym kanale...

post-18838-0-55925800-1536404838_thumb.jpg

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę, żeby coś było rozlane lub powybrzuszane, a te "no name" z ostatniego zdjęcia wyglądają mi na Elnę (przetłoczenie na górze). Ze zdjęć w necie można by wnioskować, że są oryginalne - najlepiej by je było pomierzyć przed wymianą "na pałę". Te ślady od spodu to od grzejących się tranzystorów (nawiasem mówiąc, koło Nichiconów, które pewnie dostały w dupsko od temperatury) - sprawdź, czy oryginały i ewentualnie daj im radiatory.

 

Widzę też, że ktoś dał rezystory od spodu przy przełączniku "TONE" po to, aby nie było "trzasków" (czasami o takiej amplitudzie, że mogą uszkodzić kolumny) podczas jego przełączania, gdy się zabrudzą mu styki. I teraz, jak masz je zabrudzone, nie uświadczysz żadnych niemiłych przygód przy przełączaniu, ale nie będziesz też wiedział, że już są brudne i np. od nich "nie przebija" się sygnał do pewnego poziomu głośności...

 

Faktycznie, po wylutowaniu są to ELNY. Na chwile obecną nie mam jak sprawdzić ich wartości.

1 ma małe wybrzuszenie, olewam chyba. Zajmę się jedynie potencjometrem.

 

post-64358-0-55318300-1536406898_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 godzinach grania ponownie wystąpiła, ta sama usterka lewego kanału. Same trzaski w głośniku.

Poprzednio zostały wymienione kondensatory na obu kanałach. Macie jakieś sugestie - podpowiedzi ?

Po takim krótkim czasie odsłuchu zestawu Rotel RX-602 + MA S8 mogę powiedzieć tylko tyle, że jest ciepło-ciemno/dość szczegółowo/bas trafia w punkt. Jak dla mnie jest za mało wysokich a i basu mogło by być trochę więcej ale jak na moje 35m2 (słuchałem też w 17m2) pomieszczenie z trudnymi warunkami akustycznymi to nie ma aż takiej tragedii. Odsłuch bez filtra "loudness" i kręcenia gałami basu i sopranu: potencjometr na godz. 14-15 to już jest bardo głośno, na godz. 7-8 to takie wystarczające "plumkanie" na co dzień.

Ma ktoś taką gałkę na zbyciu, o której pisałem wyżej ??

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim krótkim czasie odsłuchu zestawu Rotel RX-602 + MA S8 mogę powiedzieć tylko tyle, że jest ciepło-ciemno/dość szczegółowo/bas trafia w punkt. Jak dla mnie jest za mało wysokich a i basu mogło by być trochę więcej ale jak na moje 35m2 (słuchałem też w 17m2) pomieszczenie z trudnymi warunkami akustycznymi to nie ma aż takiej tragedii. Odsłuch bez filtra "loudness" i kręcenia gałami basu i sopranu: potencjometr na godz. 14-15 to już jest bardo głośno, na godz. 7-8 to takie wystarczające "plumkanie" na co dzień.

Pożycz od kogoś jakiś nowszy, mocny wzmacniacz i sprawdź wtedy jak to gra, coś się wtedy wyjaśni. Inaczej możemy gdybać czy ten wzmacniacz/kolumny tak grają. Raczej nie przypuszczam aby kolumnom brakowało basu, nawet w 35m, chyba że akustyka płata figle i bas się pojawia skumulowany, w innych punktach pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że sittek miał kiedyś u siebie Chario Delphinus

 

Xaviany chyba 125 miał kris(satori)

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś jakiś nowszy, mocny wzmacniacz i sprawdź wtedy jak to gra, coś się wtedy wyjaśni. Inaczej możemy gdybać czy ten wzmacniacz/kolumny tak grają. Raczej nie przypuszczam aby kolumnom brakowało basu, nawet w 35m, chyba że akustyka płata figle i bas się pojawia skumulowany, w innych punktach pomieszczenia.

Kolumn słuchałem również w 17m2 podłączonych do budżetowego kina domowego Denona AVR x540bt. Oprócz braku stereo był bas i więcej sopranu więc kolumny OK. W tych moich 35m2 do dupy jest z akustyką bo bas gdzieś znika. Pokombinuję jeszcze z ich ustawieniem bo o czymś więcej to mogę tylko pomyśleć.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn słuchałem również w 17m2 podłączonych do budżetowego kina domowego Denona AVR x540bt. Oprócz braku stereo był bas i więcej sopranu więc kolumny OK. W tych moich 35m2 do dupy jest z akustyką bo bas gdzieś znika.

 

Podejrzewam, że jak byś posłuchał tego Denona w tym swoim pomieszczeniu odsłuchowym mogłoby być podobnie (bas przy takiej podłodze ciężko "wyciągnąć"), ale druga kwestia to moc Twojego RX-602 - spokojne kręcenie go do godz. 14-15 już świadczy o brakach, ale bardziej chodzi o to, że do "tak dużych" (jak na towarzystwo) kolumn potrzebny jest wzmak z wydajniejszym prądowo zasilaczem i basu nie uświadczysz nawet jak byś wstawił to w 10m pomieszczenie o idealnych warunkach akustycznych. Paradoksalnie lepszy bas mógłbyś osiągnąć z dużo mniejszych kolumn - założę się, że proponowane przeze mnie podstawkowe T+A zagrałyby lepiej z Twoim RX-602, niż te MA z Denonem.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% potrzebuję mocniejszego, bardziej wydajnego wzmacniacza i już ciułam grosz do grosza. Rotel pójdzie do sypialni.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Posiadam końcówkę RB-990BX oraz kolumny Mirage MRM-1. Tak wyszło, że przez jakiś czas musiałem grać bez przedwzmacniacza. Teraz mam pytanie czy warto kupić ROTEL RC-970 BX? nie chce wydawać zbyt dużo kasy, ale jednak, żeby nie kupić też czegoś co pogorszy mi system. Do tego ROTEL RC-970 BX jest pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu RC-970bx, RC-972 i RC-995. Ten ostatni najlepszy :)

Jak porównywałem sobie sprzęt podpięty pod podstawowe dynaudio, to większą różnicę robiła zmiana przedwzmacniacza, niż końcówki.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.