Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów.

 

Szukam Rotela do moich Dynaudio Focus 260.

Obecnie grają z RB RC 06 ale wiem że te kolumny potrzebują czegoś mocniejszego najlepiej aby to był system dzielony.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 

Mam RC-995/RB-991, ale chyba ogłoszenie już się wyłączyło. 2x200W, powinno dać radę.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a końcówki Rb 980 bx w ładnym stanie ktoś czasem nie ma na sprzedaż?

Tutaj masz ładną niedrogą sztukę:

https://www.olx.pl/oferta/rotel-rb-980-bx-koncowka-mocy-CID99-IDxaSu4.html

Od razu mówię, że nie znam człowieka, który to sprzedaje i nie gwarantuję zadowolenia z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od ostatniego mojego postu tutaj, minęło już ponad miesiąc więc chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami co do brzmienia mojego zestawu: Rotel RX-602 + Monitor Audio S8, które zakupiłem dzięki Waszym wskazówką.

Gra to "nawet, nawet" - nie jest źle ale raczej chciał bym czegoś więcej. W moim 35m salonie, który nie jest wybitnie akustycznym pomieszczeniem zestaw ten gra raczej cieplutko, milusio i na pewno wystarczająco głośno. Brak mi wysokich tonów a i przy niektórych wykonaniach także basu. Nie pasują mi również wokale, które wybijają się na pierwszy plan co czasami mnie drażni. Dźwięk jest dość szczegółowy i można się rozeznać co za instrument słychać w danym momencie. Moim skromnym zdaniem taki duet (elektronika + kolumny) jaki posiadam stworzony jest do muzyki rokowej - przynajmniej u mnie gra to najlepiej.

Takie odczucia mam po odsłuchu stacji radiowych i muzyki w formacie flac, której słucham z laptopa za pośrednictwem przetwornika DAC z Aliex... połączonego marnej jakości, za długimi kablami. Głośnikowe to też jakieś skrawki kabli z Mediaexp... o średnicy 1,5mm. Jak Sami widzicie szału nie ma ale tak wygląda mój "zestaw startowy".

Obecnie jestem na etapie zakupu jakiś "normalnych" (cena) kabli a pod koniec roku planuję wymianę wzmacniacza na coś mocniejszego.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc przy zakupie głośników, które pozostaną u mnie na długo, długo albo i jeszcze dłużej.

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądziecie o koncówce rb 1552 bądz 1582 ?

RB-1552 to odświeżona RB-981/1070, a RB-1582 to odświeżona RB-991/1080, czyli powinno wystarczyć, ale porównując bezpośrednio RB-990BX z RB-991 i RB-1582 (pierwsza wersja bez XLR-ów), 990-taka najbardziej trafiła w mój gust, a RB-991 najmniej. Różnice są jednak bardzo znikome: RB-1582 była nieco jaśniejsza, a RB-991 odznaczała się nieco słabszą kontrolą w niższych rejestrach. Jednak, to tylko moje subiektywne odczucie, ponieważ w tamtych czasach dłuższy czas obcowałem wyłącznie z brzmieniem RB-990BX i mój słuch mógł się po prostu "przyzwyczaić" do jej brzmienia.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie Czy jak dokupie drugą końcówkę 06 i zmostkuje zwory aby pracowały jako monobloki mogę spodziewać się poprawy dynamiki większej stabilności lepiej kontrolowanego basu i czy wysteruje to dobrze moje Focus 260? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni koledzy jako, że sprzedałem Roksana z powodów nie będę ukrywał finansowych... Pożyczyłem od brata RA-11, który mu sprzedałem parę lat temu. Jako transport użyłem Denon DVD-3000 podłączony pod DAC Magic 100 i wszystko podłączone pod Dynaudio Audience 42. W tej chwili mój pokój 12M2 jest bardzo dobrze zaadoptowany akustycznie i mówiąc krótko po puszczeniu pierwszej płytki szczęka mi opadła. Nie mogłem poznać tego wzmaka, że tak pięknie gra. Znaczy, że grał pop,reage czy styl Alphaville, Ulyravox to wiedziałem. Natomiast nie spodziewałem się, że tak świetnie zagra metal z tymi Dyniami. Jest gęstawy na średnicy, wysokie nie kłują a basu jest w sam raz. A co najlepsze bardzo dobrze brzmią na nim stare zespoły takie jak Rainbow, Dio. Accept, Iron Maiden. Metallica brzmi świetnie bez żadnych wyostrzeń, płyta and justice for all... której to nie udało mi się nigdy słyszeć dobrze ze względu na kiepski mastering wreszcie zabrzmiała tak, że posłuchałem jej całej z bananem na twarzy :) Więc chciałbym przeprosić ten wzmacniacz i całą serię 12, że tak kiedyś psioczyłem na nią, bowiem wracam do niej :) Będę szukał RA-12 i ten już ze mną zostanie. Uważam iż Dynie i ten Rotel to idealne zestawienie więc moje poszukiwania się zakończyły, zresztą... i tak nie stać mnie już na nic innego a w tym przedziale nic lepszego się nie znajdzie.

Najlepsze jest też to, że na niego tak jak kiedyś pisałem nie działają żadne kable, tak że zwykły prolink za 20 dychy starczy, a co do głośnikowych nie sprawdzałem, ale ja gram na kanadylskich ultralinkach i jest OK.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam iż Dynie i ten Rotel to idealne zestawienie więc moje poszukiwania się zakończyły

:))

Pamiętam, jak nie chciałeś w to kiedyś uwierzyć.

Powodzenia Kris.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmx-70 rypnolem sie :) a to najprzyjemniejsze malenstwo jakie mialem, wszelkiej masci pianocrafty czy cambridge audio sonata ma pod soba, a prezencja najnizszych tonow moze zawstydzic duzo wieksze i drozsze wzmaki, bas jest tak wielobarwny ze kiedys myslem polaczyc tego rotela z jakas integra w bi-ampingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak nie chciałeś w to kiedyś uwierzyć.

W Dynie i Rotela zawsze wierzyłem, przecież miałem 1070 i KM-y z Audience i 42 i 50. Zostawiłem sobie 42-jki bo żwawsze są i więcej blasku w tweeterze, ale gdybym wcześniej połączył je z RA-11 to mógłbym go nie sprzedać, choć kto tam wie, wtedy wolałem ostrzejsze brzmienie. Seria 12 nie jest ostra ale też nie gra aż tak ciepło, taki dźwięk w sam raz na moje ucho z fajną średnicą dynamiczny z twardym krótkim basem jak to u Rotela, taki jaki teraz lubię. Najgorzej, że teraz się rozglądam i ciężko dostać RA-12 w dobrej cenie. W ogóle nie widzę go w ofertach :)

 

Widzę na alle RA-12 V2 co to V2 ? Czym ta wersja się różni od poprzedniej wie ktoś?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze caspiana nie podlaczyles do lepszych kolumn niz audience 42 moglby wtedy pokazac klase

Dlatego go sprzedałem, ponieważ nie stać mnie było na lepszy system dla niego. W życiu bywa różnie i pojawiły się inne o wiele ważniejsze wydatki no i tak to już jest.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać Satori. No czyta, czyta i użytkuje :-) Jestem szczęśliwym posiadaczem RA-12 od maja czy czerwca. Kupiłem go na Allegro. Z Pylon Audio Sapphire 23 stanowi wspaniały duet. Nim zdecydowalem się na kolumny miałem okazję słuchać ich i nim podobnych budżetowo z Yamaha r602 i ampli Onkyo. Niestety takie zestawienia nie zrobiły na mnie wrażenia. Myślałem również o Opalach od PA. Tu obawiałem się przytłaczającego, dudniącego basu. Koniec końców wybrałem Sapphire, gdyż wydawały mi się subtelniejsze i bardziej wyrafinowane do vocal jazzu, klasyki, elektroniki, chillu. Po wielu miesiącach codziennej analizy Allegro kupiłem Exposure 2010 czy 2020 (już nie pamiętam symbolu), jednak pomijając fakt, iż był uszkodzony nie powalił mnie dynamiką, basem ani stereofonią. Po krótkim czasie znalazłem w dobrej cenie owego Rotela. To był strzał w tzw 10-tkę!!! Jak piszesz,: krótki, mocny bas, cudowny do wokali środek, wystarczającą ilość szczegółów, wspaniała stereofonia, lekko cofnięta scena, przy małych składach jazzowych łatwo zlokalizować muzyków. No...to w sumie zrobił się mój opis ;-) Trochę się rozpędziłem z moimi wywodami, gdyż miałem jedynie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Tak, regulacja jest na +/- 10.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpędziłem z moimi wywodami, gdyż miałem jedynie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Tak, regulacja jest na +/- 10.

 

Dzięki wielkie za odpowiedź, dobrze że ktoś tu jeszcze czyta :-) A jeszcze jedno pytanie, masz RA-12 czy RA-12 V2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że RA-12, bo w instrukcji, ani na wzmacniaczu nie ma takiego opisu. A wiesz może czym V2 różni się od poprzednika?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jedyne czego mi w nim brakuje to wejścia USB Pc. Słucham przez Chromecast Audio Tidala HiFi po optyku. Sterowanie przez tel na Android. Czekam jednak na przesyłkę z Topping D10 na ESSabre. Spodziewam się więcej szczegółów, większej sceny a po plikach Masters na Tidalu większej dynamiki i analityki. Zobaczymy czy się nie przeliczę ;-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, typ jest A-12 ponieważ ma wejście USB Audio

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wiem, widziałem tą aukcję. Dla mnie to już zbyt drogo. Swojego kupiłem w idealnym stanie, wyciągnąłem z pudełka jak nowy za 1700zł.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, różnicy mi to nie robi. Szczęśliwszy nie jestem ;-). Zdaję się, że daje to możliwość aktualizacji. Jednak na stronie Rotel nie ma softu, by z wejścia USB na przednim panelu uczynili USB Pc. Wbudowany DAC Wolfson obsługuje 24/192 po optyku i coaksial a po USB z przodu tylko mp3, itp... :-(

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.