Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Satori napisał:

KM od 10-tego właściciela, nie ma co się oszukiwać te końcówki mają tyle lat, że niejeden kraj już pewnie widziały i nie jeden kontynent zwiedziły

Hmmm, nie wiem co ma wspólnego ilość właścicieli do brzmienia? Ja się nie zgodzę z opinią, jakoby RA-980BX grał lepiej od RB-980BX - owszem, są na rynku bardziej i mniej zmęczone egzemplarze jednego i drugiego, ale moim zdaniem brzmieniowo to RB-980BX (z RC-990BX) dużo bliżej do RA-985BX, a skoro niektórym bardziej podoba się granie RA-980BX od RA-985BX, to automatycznie i od RB-980BX będzie się im wydawał gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ma, nie wiadomo kto i jak go eksploatował, może ktoś żyłował na nim na maxa grał na imprach itp. tego nie będziemy nigdy wiedzieć. Nie wiem jak gra RB-980 z RC-990 bo nigdy nie miałem ale dla mnie dzielonka RB/RC 980 po prostu grała gorzej, może inaczej mniej mi sie podobało, przede wszystkim mniejszy bas to już odczułem na samym początku, no chyba że miałem zdezelowany sprzęt, ale 2 końcówki? Bo 2x miałem Rb-980. Nie wiem integra bardziej mi się podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego @Satori za wpisy.

Generalnie chciałem spróbować jakiegoś starszego Rotel'a i naprawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ten Ra 980 Bx. Co prawda kiedyś już go słyszałem nieraz u znajomego , ale w swoich warynkach nigdy przedtem.  Doszedłem do wniosku , że tak czy inaczej go zostawię bo naprawdę szkoda by mi było go sprzedawać. Majątek za ten wzmak to nie jest , a stan dosłownie sklepowy zarówno technicznie jak i wizualnie, no i znana historia wzmacniacza.

Natomiast co do końcówek to może skuszę się na Rb 990 z Rc 990/995 jak znajdę coś godnego uwagi i nie targanego za kabel z Niemiec, ale to jeszcze nie teraz. Rb 980 odpuszczę.

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, zakupiłem końcówkę mocy z przedwzmacniaczem

RC-1572+RB-1582 MkII

chciałem prosić o pomoc w doborze kolumn do tego zestawu, zestaw będzie zainstalowany w salonie  30m2,  na chwilę obecną mam kabel Qed Reference do połączenia ampa z przedwzmacniaczem , kabel do kolumn Qed Revelation , oraz Qed Performance Graphite stereo interconect do poleczenia przedwzmacniacza z network playerem Denon DNP- 730 AE

kolumny , które chciałbym podsłuchać z tym zestawem to np.

Focal Aria 926, Focal Aria 948, Heco Revolution 9, Heco Celan GT 902 oraz  Klipsch RF7 II- co myślicie?

a,  może ktoś z Was ma taki zestaw z dobrze zgranymi kolumnami i podzieli się w kwestii co innego z zaproponowanych kolumn może być godne odsłuchu

z góry dzięki za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 12:30, P4R4D0X napisał:

Czołem,

mam potrzebę zastąpić w systemie RC995....

Potrzebuje aby miał dobry DAC, phono MM/MC i pełną obsługę tape1/tape2 i nie zależy mi na pogorszeniu brzmienia (w porównaniu do RC995)

......................

I drugie pytanie, który lepszy (jako turer FM/DAB+ i strumieniowiec) Rotel T-14 czy Onkyo NS-6170?

Spotkał się ktoś już z pre Onkyo P-3000? Mógłby być godnym następcą rc-995?

Bawie się od kilku dni strumieniowcem NS-6170, w FM zmiażdżył RT950BX, w cyfrze (sieciowo) bardzo funkcjonalny, DAB-a nie używam :D. Jego dobre, przestrzenne, dynamiczne przyjemne brzmienie pozwala mieć nadzieję, że i pre będzie udane.

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, P4R4D0X napisał:

w FM zmiażdżył RT950BX

RT-950BX bardzo łatwo zmiażdżyć - choćby rodzimymi RT-955 lub RT-970BX. Ale co do P-3000R się nie wypowiem - patrząc na bebechy zapowiada się naprawdę dobrze - na pewno lepiej od RC-1572...

A że tak spytam z ciekawości - czemu nie korzystasz z DAB+? Jesteś poza zasięgiem? Porównywałeś bezpośrednio NS-6170 z T-14? Nie wiem, jak T-14, ale RT-12 ma naprawdę fajne bebechy (nie wiem, czy nie lepsze od NS-6170).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mol01 napisał:

Ale co do P-3000R się nie wypowiem - patrząc na bebechy zapowiada się naprawdę dobrze - na pewno lepiej od RC-1572...

A że tak spytam z ciekawości - czemu nie korzystasz z DAB+? Jesteś poza zasięgiem? Porównywałeś bezpośrednio NS-6170 z T-14? Nie wiem, jak T-14, ale RT-12 ma naprawdę fajne bebechy (nie wiem, czy nie lepsze od NS-6170).

DAB+ na trójce poległ z sygnałem trójki w FM. Nic innego ciekawego nie ma  w mojej okolicy.

Nie miałem szansy posłuchać T-14 a szkoda. 6170 trafił mi się kilkumiesięczny za ponad tysiaka mniej niż w sklepie.

P-3000R to ma być takki powiew nowoczesności w systemie, ale ma lepiej brzmieć niż rc-995 :), myśle, iż ma szanse.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P4R4D0X napisał:

DAB+ na trójce poległ z sygnałem trójki w FM

A w jakim formacie idzie Trójka po DAB+ w Twojej okolicy?

Ogólnie to Trójka ponoć nadaje na bardzo już wiekowym sprzęcie i brzmi zupełnie inaczej niż pozostałe stacje na FM - bardziej analogowo z ocieploną średnicą. Żeby sygnał był porównywalny z FM (na dobrym tunerze oczywiście) powinien mieć przepływność 160 kbps, a dopiero wyższe wartości dają lepszy efekt...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mol01 napisał:

A w jakim formacie idzie Trójka po DAB+ w Twojej okolicy?

 

Prawde mówiac nie wiem dokładnie, ale coś mi się obiło ze nadają na DAB-ie z bitrate 96kbps

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, P4R4D0X napisał:

bitrate 96kbps

Na Wikipedii podają dla Trójki AAC (bez "+") 112 kbps, ale nie wiem, czy to aktualne dane i czy we wszystkich rejonach jest tak samo... tuner powinien Ci to wyświetlić.

   
Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też się dołączam do klubu, choć jeszcze nie wiem, czy jestem jakimś wielkim miłośnikiem, bo jednak sprzęt często zmieniam. Aktualnie użytkuję w swoim systemie: RCD-1072, RT-1080, RB+RC-1070. Mam kilka uwag, tuner jest ok, nie mam zasięgu DAB, słucham raczej do kotleta. RCD-1072 chciałbym zmienić na coś z wyższej półki, bo wydaje mi sie niezbyt dobrze zrobiony- wkurza mnie słyszalny elektroniczny szum, nawet jak nie odtwarza płyty, dodam, że mam dwa takie CD i obydwa cierpią na tą przypadłość, za wielką ich zaletę uważam szybkość napędu i korekcje błędów- nawet potwornie porysowane płyty i CDROM trawi bez przeskakiwania. Poradźcie na co się przerzucić, żeby nie muliło i grało dynamicznie, z wykopem w cięższym rocku? Co do kombinacji pre+końcówka, to uważam, że gra to mniej przyjemnie, niż integra RA-1070, którą miałem wcześniej i dałem ojcu /nota bene grzała się dużo mocniej, niż końcówka, czyżby pracowała więcej w klasie A???/. Prawdopodobnie przyczyną jest sucho brzmiący RC-1070?! Co by tu kupić, by było lepiej...końcówkę 1080 widzę na allegro, w innych krajach widzę 1090 - czy będzie poprawa przy wymianie końcówki na wyższy model, czy szukać przede wszystkim lepszego pre, widziałem oferty 1080 i 1090/od handlarza za spory pieniądz/- będzie mniej sucho?

 

pozdrawiam Rotelowców!

PS: aktualne kolumny to Audio Physic Tempo 6, pomieszczenie 36m, dobra akustyka, mały pogłos.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, baksiu napisał:

to ja też się dołączam do klubu, choć jeszcze nie wiem, czy jestem jakimś wielkim miłośnikiem, bo jednak sprzęt często zmieniam. Aktualnie użytkuję w swoim systemie: RCD-1072, RT-1080, RB+RC-1070. Mam kilka uwag, tuner jest ok, nie mam zasięgu DAB, słucham raczej do kotleta. RCD-1072 chciałbym zmienić na coś z wyższej półki, bo wydaje mi sie niezbyt dobrze zrobiony- wkurza mnie słyszalny elektroniczny szum, nawet jak nie odtwarza płyty, dodam, że mam dwa takie CD i obydwa cierpią na tą przypadłość, za wielką ich zaletę uważam szybkość napędu i korekcje błędów- nawet potwornie porysowane płyty i CDROM trawi bez przeskakiwania. Poradźcie na co się przerzucić, żeby nie muliło i grało dynamicznie, z wykopem w cięższym rocku? Co do kombinacji pre+końcówka, to uważam, że gra to mniej przyjemnie, niż integra RA-1070, którą miałem wcześniej i dałem ojcu. Prawdopodobnie przyczyną jest sucho brzmiący RC-1070?! Co by tu kupić, by było lepiej...końcówkę 1080 widzę na allegro, w innych krajach widzę 1090 - czy będzie poprawa przy wymianie końcówki na wyższy model, czy szukać przede wszystkim lepszego pre, widziałem oferty 1080 i 1090/od handlarza za spory pieniądz/- będzie mniej sucho?

 

pozdrawiam Rotelowców!

Szumy w Rotelu to norma przy słuchaniu cicho na słuchawkach lub kolumnach to tragedia.

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baksiu napisał:

Tragedia z szumami to była u mnie w Unitrze ;) A tak serio, to Cambridge Audio z serii 500 szumiały mi dwa razy bardziej! Pod tym względem Rotel to ekstraklasa!

Miałem trzy wzmacniacze Rotela każdy szumiał przy gałce skręconej na zero,po zmianie na Marantza i teraz aktualnie na Duala jest idealnie bez żadnych szumów z elektroniki.

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baksiu napisał:

nie mam zasięgu DAB

RT-1080 nie odbiera DAB, a RT-1082 odbiera tylko DAB bez "+", czyli też nie zadziała w Polsce. Zasięg DAB+ jest już obecnie bardzo dobry.

2 godziny temu, Dimension napisał:

Prawdopodobnie przyczyną jest sucho brzmiący RC-1070?!

Zdecydowanie w zestawieniu RC-1070 + RB-1070 wąskim gardłem jest RC-1070 i wymiana końcówki dużo nie pomoże - ten preamp to poziom strasznych RC-97x, zaś RB-1070 jest bezpośrednim następną całkiem niezłego RB-981 (choć osobiście wolę RB-980BX).

2 godziny temu, Dimension napisał:

RCD-1072 chciałbym zmienić na coś z wyższej półki, bo wydaje mi sie niezbyt dobrze zrobiony- wkurza mnie słyszalny elektroniczny szum

RCD-1072 nie miałem, ale w RCD-1070 żadnych szumów nie uświadczyłem i to był całkiem fajnie grający CD-ek.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mol01 napisał:

RT-1080 nie odbiera DAB, a RT-1082 odbiera tylko DAB bez "+", czyli też nie zadziała w Polsce. Zasięg DAB+ jest już obecnie bardzo dobry.
 

 

Zdecydowanie w zestawieniu RC-1070 + RB-1070 wąskim gardłem jest RC-1070 i wymiana końcówki dużo nie pomoże - ten preamp to poziom strasznych RC-97x, zaś RB-1070 jest bezpośrednim następną całkiem niezłego RB-981 (choć osobiście wolę RB-980BX).

RCD-1072 nie miałem, ale w RCD-1070 żadnych szumów nie uświadczyłem i to był całkiem fajnie grający CD-ek.

chodziło mi o to, że tunera nie tykamy, bo jest oczywiście w moim systemie mało ważny :) Tak myślałem, że to pre jest przysłabe. A czy z CD Rotela jest coś godnego uwagi, by się przesiadać/nie chcę nic starszego, niż RCD-1072/.

To jeszcze zapytam, czy w RA-1070 siedzi sporo inne pre, niż RC-1070? Odnoszę wrażenie, że wizualnie blisko mu do RC-1080 i brzmienie też ma na moje ucho lepsze. Ma ktoś z was zestaw RC/RB1090??? Chciałbym tego posłuchać, by nie kupować w ciemno- ofert jak lodu, tylko za granicą, a w tej cenie można już brać integrę Krella made in USA, nie chińskiego Rotela...jak widać problem jest wielopłaszczyznowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, baksiu napisał:

nie chcę nic starszego, niż RCD-1072

Jak nowsze, to tylko coś z RCD-15xx, ale odnoszę wrażenie, że one wcale lepiej zrobione od RCD-1072 nie są.

 

16 minut temu, baksiu napisał:

To jeszcze zapytam, czy w RA-1070 siedzi sporo inne pre, niż RC-1070? Odnoszę wrażenie, że wizualnie blisko mu do RC-1080 i brzmienie też ma na moje ucho lepsze.

Szczerze powiedziawszy pre w RA-1070 i RC-1070 mają na pewno więcej wspólnego ze sobą, niż którykolwiek z RC-1082 - ten ostatni ma wzmocnienie tranzystorowe, a w pozostałych wzmocnienie jest oparte na OP-AMP'ach... To, że RA-1070 ma podobne sterowanie do RC-1082 jeszcze o niczym nie świadczy - RC-1082 to zupełnie inny poziom budowy i grania.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

Jak nowsze, to tylko coś z RCD-15xx, ale odnoszę wrażenie, że one wcale lepiej zrobione od RCD-1072 nie są.

 

Szczerze powiedziawszy pre w RA-1070 i RC-1070 mają na pewno więcej wspólnego ze sobą, niż którykolwiek z RC-1082 - ten ostatni ma wzmocnienie tranzystorowe, a w pozostałych wzmocnienie jest oparte na OP-AMP'ach... To, że RA-1070 ma podobne sterowanie do RC-1082 jeszcze o niczym nie świadczy - RC-1082 to zupełnie inny poziom budowy i grania.

tylko ja mówiłem o 1080 i 1090, te z 2 w typie to chyba końcówki w klasie D, pre też chyba nieco inne, w każdym razie design do mnie nie przemawia, bardziej optuję za serią 10x0

https://www.ebay.pl/itm/283337421094?ul_noapp=true

nie wiem, czy warto brać w ciemno, bo to sporo kasy, a brzmienia nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czym się różni A11 od starego A12 oraz CD 11 od starego CD14 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, baksiu napisał:

tylko ja mówiłem o 1080 i 1090, te z 2 w typie to chyba końcówki w klasie D,

Tyle, że niema czegoś takiego jak RCD-1080/1090, wyżej od RCD-1072 są już tylko playery serii 15. Niema też RC-1080, tylko RC-1082...
Natomiast końcówki RB-1080/1090 to klasyczne wzmacniacze klasy AB, a nie D  - w klasie D są tylko (stereo) RB-1562 i RB-1572, reszta to też AB.

No i ja, jak miałbym wybierać RC-1082 a RC-1090, wybrałbym tego pierwszego, bo mają bardzo podobną budowę, a za RC-1090 trzeba zapłacić prawie 2x tyle.

4 godziny temu, baksiu napisał:

No i to jest akurat ciekawa opcja - sam się nad nią zastanawiam...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol01 trochę to skomplikowane... na razie się nie nastawiam na ten zestaw z ebay, jak zmienie zdanie, to dam znać- ważne żebyśmy się nie naparzali wzajemnie, bo jedynie okol. ceny wywoławczej mają sens. Tak jak mówię- poważnie rozwazam inne marki, nie jestem rotelowym ortodoksem ;) zwlaszcza, ze CD z rotela praktycznie wyzszego brak, więc i tak czeka mnie zmiana marki. Do klasy D jeszcze nie mam zaufania, choć nie sluchalem. Mało firm audiofilskich je robi...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym skomplikowanego? "2" (stereo) lub "1" (mono) na końcu w nowszych modelach oznacza ilość kanałów, tak jak "5" (5ch) i "6" (6ch) w końcówkach wielokanałowych. Nie informuje nas w żadnym wypadku o zastosowanej technologii wzmocnienia. I mylisz się - bardzo dużo "audiofilskich" firm ma obecnie w swojej ofercie wzmacniacze klasy D (choć nie zawsze je tak oficjalnie nazywają). Ja również nie mam przekonania do tej technologii - wolę, gdy wzmacniacz niemal w każdej chwili ma zapas mocy (AB), a nie "uwija" się maciupkimi impulsami (D), by otrzymać jedno dobre pierdyknięcie. Z drugiej jednak strony, technologia ta zapewne nieubłaganie wyprze klasyczną technologię, jak płaskie telewizory wyparły kineskopowce - myślę, że najdalej za 15-20 lat tranzystorowce AB będą czymś takim, jak dziś lampa - sprzętem dla koneserów.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 13:34, Dimension napisał:

Miałem trzy wzmacniacze Rotela każdy szumiał przy gałce skręconej na zero,po zmianie na Marantza i teraz aktualnie na Duala jest idealnie bez żadnych szumów z elektroniki.

Mam RA-1062 podpiętego do Chario Premium 2000 w normalnej instalacji bloku z wielkiej płyty lat 80-tych i nic nie szumi...kompletnie nic. 
Wcześniej miałem RA-972 i też nie szumiał.

Jedynym który kiedyś szumiał był Exposure XXV. 

Wydaje mi się że jak "współczesny" Rotel szumi to coś musi być z nim nie tak bo swoje wpinałem też u 2 znajomych w inne instalacje podczas odsłuchów i też nie szumiały więc albo ktoś ma wpiętą w instalacje wredną lodówkę która sieje zło albo coś nie tak we wzmacniaczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rc995/rb990 na biegu jałowym, nic a nic nie szumi, gała na maxa.

A'propo...w jakiej klasie pracuje ten wzmacniacz?

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P4R4D0X napisał:

rc995/rb990 na biegu jałowym, nic a nic nie szumi, gała na maxa. 

Ale jednak RC-995 bardziej szumi od RC-990BX, choć żeby to usłyszeć, to trzeba się wsłuchać (ucho przy głośnikach) przy gale na maksa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

Ale jednak RC-995 bardziej szumi od RC-990BX, choć żeby to usłyszeć, to trzeba się wsłuchać (ucho przy głośnikach) przy gale na maksa ;)

Hahaha...może...

Nauczony perełką polskiej myśli technicznej, czyli WSH205, który szumiał szumem słyszalnym z  drugiego końca pokoju, stwierdzam iż rc995 milczy jak grób.

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło głównie o szum z CD-ka RCD-1072, bo ten ze wzmacniacza jest na akceptowalnym poziomie, jednak jak włączę CD, to mam już sumę tych szumów i mi to przeszkadza, a na pewno nie świadczy dobrze o odtwarzaczu...a, jeszcze jedno- pre daje lekkie brumienie przy podgłaśnianiu- zapewne od silniczka potencjometru- też niezbyt dobrze to świadczy o konstrukcji jak dla mnie...ale może się czepiam?! A Unitra to faktycznie klasa sama dla siebie, "najfajniej" szumiały magnetofony jej produkcji :)

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.