Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, klecha napisał:

Zanim oddałem rotela do @Bumpalump, obejrzałem parę jego filmów. Fakt nie porywają, ale dla mnie najważniejsze jest jego podejście do tematu, pasja oraz uczciwość.

 

Bardzo dobrze, że pokazuje co robi, dzięki temu jest wiarygodny. Jeśli kogoś to nudzi, nie powinien oglądać. Osobiście jestem fanem tego typu filmów, i nie ważne, że nie porywają, ważne że człowiek nie chowa się za prześcieradłem, robiąc nie wiadomo jakiego suspensu.

 

40 minut temu, klecha napisał:

Kiedyś kupiłem cd od znanego też tutaj na forum konstruktora. Miał być oryginał a okazał się po tuningu. Potem dziwne tłumaczenia , że to w sumie nie on i takie tam dyrdymały. .

Skąd ja to znam ? U mnie jednak było troszkę inaczej, sprzęt brzytew, a później schodki, niestety pod górkę.

Dało się jednak wszystko (w sprzęcie) naprawić, jednak niesmak pozostał. No cóż są ludzie i ludziska ?

43 minuty temu, klecha napisał:

@Bumpalump miał zrobić przegląd i zregenerować tylko selektor źródeł. Sprawdził resztę i wyszły rzeczy których się nie spodziewałem. A wszystko za bardzo uczciwą cenę. Dla mnie bomba. Oddałem w dobre ręce i jestem zadowolony.

Niestety na moje wiadomości przestał odpowiadać... i naprawdę nie wiem dla czego.

Może mam za mały staż na forum, nie wiem...

Dzięki temu znalazłem dosłownie rzut beretem od siebie człowieka, który ma wiedzę, dusze i serce do starego Hi Fi, więc w sumie dzięki @Bumpalump ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się używa tylko selektora źródeł i głośności ... to i człowiek nieświadomy ( przygłuchy?)

Trza do specjalisty...

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem dlaczego ale RC-1000 w połączeniu z RB-1010 gra lepiej niż z RTC-940AX. 

Niestety brak jeszcze RC-1010.

Ale dotarł RX-1000 i RC-1000.

RX-1010 jedzie z DE.

Brak więc już tylko:

RB-1000

RP-1000

RA-1000

RC-1010

RP-1010

Poniżej zdjęcia.

20190315_184601_HDR-1.jpg

20190315_184708_HDR-1.jpg

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kris75 napisał:

Hmmm nie wiem dlaczego ale RC-1000 w połączeniu z RB-1010 gra lepiej niż z RTC-940AX.  

Mówiłem, a RC-1010 powinien wypaść jeszcze lepiej (brak zamulającego korektora).

Nagrywałeś jakąś kasetę w High-Com przez tego RN-1000? Duża poprawa góry?

Co to za kolumny?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 15:17, mol01 napisał:

No moje już są, bo wylot tunelu jest z tyłu, no i porządnie dmucha napędzany tym głośnikiem, ale efekt przemieszczenia kolumn jest znacznie mniejszy niż w przypadku kolumn BR. Bez ogródek mogę powiedzieć, że Stratosy P30 w mojej klitce mają lepszy jakościowo bas niż Dali Grand (2x 22cm BR) w co najmniej 150-metrowym salonie (w takim je słyszałem)...

Pociągnę jeszcze wątek kolumn.

Jak oceniacie infinity kappa 8.2ii (seria produkcyjna jeszcze ze stanów) Mam okazję posłuchać, ale mam mieszane uczucia...

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, P4R4D0X napisał:

Jak oceniacie infinity kappa 8.2ii (seria produkcyjna jeszcze ze stanów) Mam okazję posłuchać, ale mam mieszane uczucia...

Ja też mam mieszane uczucia co do Infinity Kappa - kiedyś się o nich naczytałem, ale ogólnie to ponoć dość specyficzne granie - najbardziej kontrowersyjny jest bas: jest to głośnik ze zwykłym blaszanym koszem (niczym stare Tonsile), ale z "węglową" membraną - jedni narzekają, drudzy wychwalają pod niebiosa dół pasma... Myślę jednak, że jest to raczej przedstawiciel dość obfitego, ale ciągnącego się basu. Wzorowniczo boczki Kapp idealnie pasują do boczków Rotela z serii 900 ?

Widzę, że w stopce masz kolumny na "węglowej osiemnastce", więc może Ci się spodobać...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mol01 napisał:

Mówiłem, a RC-1010 powinien wypaść jeszcze lepiej (brak zamulającego korektora).

Nagrywałeś jakąś kasetę w High-Com przez tego RN-1000? Duża poprawa góry?

Co to za kolumny?

Nie nic nie nagrywałem jeszcze. A kolumny to Wharfandale Dovedale 3. Rok 1971, odrestaurowane przeze mnie. Zwrotnice mają nowe kondensatory i okablowanie a obudowy nowy fornir dębowy też własnoręcznie wykonany. Pozostało mi mocowanie maskownic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kris75 napisał:

Wharfandale Dovedale 3

Mi się podobają Wharfedale Airedale, ale swoje kosztują i ciężko je znaleźć...
heritage.jpg

14 minut temu, Kris75 napisał:

Nie nic nie nagrywałem jeszcze.

Ponoć ten system redukcji szumów pozwala nagrać (a następnie odtworzyć) sygnał o jakości CD na kasecie, ale tak jak dbx został wypchnięty z rynku przez komercyjny system Dolby (studyjny A oraz domowe B, C i HX-Pro).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mol01 napisał:

Ja też mam mieszane uczucia co do Infinity Kappa - kiedyś się o nich naczytałem, ale ogólnie to ponoć dość specyficzne granie - najbardziej kontrowersyjny jest bas: jest to głośnik ze zwykłym blaszanym koszem (niczym stare Tonsile), ale z "węglową" membraną - jedni narzekają, drudzy wychwalają pod niebiosa dół pasma... Myślę jednak, że jest to raczej przedstawiciel dość obfitego, ale ciągnącego się basu. Wzorowniczo boczki Kapp idealnie pasują do boczków Rotela z serii 900 ?

Widzę, że w stopce masz kolumny na "węglowej osiemnastce", więc może Ci się spodobać...

Jest odwrotnie -  Kappy 8.2 mają szybki, ostry bas - bez zaokraglenia. Dobre zejście i potężny kop na klatę. Tylko wymagają dużego pomieszczenia i ustawienia,  inaczej bas ogromnie dużo traci z tego 'kopa'. Głośnik pompuje powietrze na darmo. Podobnie z Kappa 7.2, w pokoju ok 17m lepszy bas, szczególnie przy cichym słuchaniu dawały Roth Oli 40 na dwóch 16-stkach, ale w większym Infinity to już zupełnie inne kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, don111 napisał:

Tylko wymagają dużego pomieszczenia i ustawienia

O tym też czytałem.

24 minuty temu, don111 napisał:

Jest odwrotnie -  Kappy 8.2 mają szybki, ostry bas - bez zaokraglenia.

Ale już Kappy 9 mają bardziej sprzeczne opinie.

Zwrotka do Kapp 9 via PS Audio:
43612da6337fd771313998966cbc09bb8f89e938

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy tych starszych Kapp (z oznaczeniem bez .1 .2), więc trudno mi się wypowiedzieć, możliwe że bas jest bardziej zaokrąglony i równiejszy z konstrukcji zamkniętych. Na pewno wolałbym górę ze starszych, ten Emit-K miałem w jednych Infinity Reference (nie pamiętam już modelu RS6000 albo 6001) i gra dla mnie idealnie, delikatnie i melodyjnie. Emit-R z nowszych Kapp jest bardzo dobry ale dużo ostrzejszy. Przy zakupie starych Kapp 8/9 trzeba też mieć spawarkę, która wytrzyma obciążenie 2ohm a głośniki średniotonowe się sypią z czasem, więc to nie zachęca do kupna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kris75 napisał:

Czy miał ktoś styczność?

Ja mogę tylko powiedzieć, że RCD-865BX jest wewnętrznie niemal identyczny jak RCD-965BX (na SAA7323GP), a ten nie jest zły , zaś RCD-855 nie mam pojęcia. No i mi się bardziej podobają 14-bitowe monosy TDA1540D od stereofonicznego TDA1541A, w które są również wypoczwarzone wszystkie wersje RCD-820 - słyszałem kilka odtwarzaczy na TDA1541A i żaden dupy nie urywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kris75 napisał:

Czyli szukać, RCD-865. OK Dzięki za info.

Ja tylko mówię, że RCD-855 nie słyszałem, a RCD-865BX może być w miarę bezpiecznym zakupem, bo wiele osób ceni bliźniaczy konstrukcyjnie RCD-965BX (choć dopiero wersja Discrete jest super). Jest jeszcze ciekawy RCD-850 na PCM54HP i reszcie od Yamahy (w zasadzie to bliźniak Yamahy CD-X3) - drugi odtwarzacz CD w historii Rotela produkowany od 1985 roku, ale tylko RCD-870 był produkowany w pierwszej połowie lat 80-tych i najbardziej pasuje stylistyką (w czarnej wersji) do serii 1000/1010.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje srebrnego RC-1580 lub RC-1570.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris75.

Jeżeli nie weźmiesz tego RCD-991 daj znać ja chętnie przytulę.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klecha napisał:

Kris75.

Jeżeli nie weźmiesz tego RCD-991 daj znać ja chętnie przytulę.

OK, jak tylko mój kolega z DK się odezwie i potwierdzi, że aktualne to dam znać. A ja cały czas szukam..... Najchętniej to bym gdzieś pożyczył i poteścił przed zakupem. Kolega mi jakiegoś Marantza CD72 zachwala, wspomina też o Marantz CD52.

Echhhh może z innej beczki, szukam czegoś głownie do rocka, bluesa, dużo muzyki live i unpluged.

Płyty dobrej jakości mam zakupione w UK a tłoczone też tam i w USA.

Do tego moje zestawy VINTAGE Rotel 1010 i 1000.

1000 będzie grał docelowo z tymi Wharfandale Dovedale 3 a 1010 z Dali 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mol01 napisał:

Na co Ci drugi

Mam RCD-991AE i na zapas :-)

Mam jeszcze chrapkę na 990

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, klecha napisał:

Mam RCD-991AE i na zapas :-)

Mam jeszcze chrapkę na 990

"Goły" 991 od 991AE niewiele się różni, ale na RCD-990 to i ja mam chrapkę...

1 godzinę temu, Kris75 napisał:

Kolega mi jakiegoś Marantza CD72 zachwala, wspomina też o Marantz CD52. 

Marantz CD-80 to tak, ale CD-72 to już zależy od wersji, a było ich chyba z 6 czy 7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mol01 napisał:

ale na RCD-990 to i ja mam chrapkę...

Walcz:

RCD-990.thumb.jpg.75edf59f941bc09da0255c744cd21c76.jpg

https://www.ebay.com/itm/333116296211

0laughing.gif

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki, mam do testów takie cudo Yamaha WXC-50 

I pierwsze wrażenie WOW. 

Na razie testuje jako siatkówkę podłączoną pod AUX w RC-1000 a następnie idzie do RB-1010 a potem Dali 8.

Na pierwszy rzut poszły FLAAC w jakości CD.

Jutro testy jako przedwzmacniacz bezpośrednio pod RB-1010.

 

Może uda się dodać nowych technologii dziadkowi ?

20190322_003238_HDR-1.jpg

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.