Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jeśli wciskając "MEMO" a następnie cyferka, to pewnie 12 będzie: "MEMO",  a następnie przytrzymane "1" + wciśnięcie "2" (w trakcie trzymania "1"), ewentualnie przytrzymane "MEMO" + wciśnięcie "1" (w trakcie trzymania "MEMO"), a następnie "2", ewentualnie przytrzymana "1" + "MEMO" (w trakcie trzymania "1") i następnie "2" - próbowałeś czegoś takiego w ogóle?

Ja tam zawsze rozkminiam sprzęty bez instrukcji obsługi - wyobrażam sobie Ciebie z Classe Tuner-1 lub T+A Pulsar T1000AC - w nich niektóre funkcje naprawdę sprytnie "ukryto" pod czasami nieoczywistymi kombinacjami guzikowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo najprościej (choć podejrzewam, że tego już próbowałeś, skoro pytasz): "MEMO", a następnie bardzo szybko po sobie "1" i "2" - w Rotelach przeważnie jest na to 5 sekund (w tym czasie mruga pierwsza wciśnięta cyfra, o ile nie poprzedzisz jej przyciskiem "0"), ale w niektórych markach wymagają takiego ruchu w przeciągu sekundy (i nic w tym czasie nawet nie zdąży mrugnąć, tylko zapisze Ci pod pierwszą cyferką jak nie zdążysz wcisnąć sprawnie drugiej).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pobawiłem moimi klockami z serii 1010.

 W analizatorze widma RY-1010 nie działały wszystkie słupki.

No i okazało się, że padły dwa LM1458N po wymianie jest bajka.

Mam problem z kupionym deckiem 1010, po dobraniu i wymianie pasków przewija w obie strony.

Ale nie reaguje na PLAY, czasem PLAY zaskoczy ale wtedy zamiast odtwarzać przewija.

Coś czuję, że to nie będzie takie łatwe....

No ale mając na uwadze dłuższą niedostępność oryginalnego decka do zestawu postanowiłem podłączyć zestaw ze sprawnym RD-1000.

O dziwo w oryginalnym manualu jest właśnie on a nie RD-1010.

Po podłączeniu klocków zgodnie z zamieszczonym schematem okazało się, że mam problem z działaniem analizatora widma.

Działa pięknie przy tunerze, tak samo przy AUX.

Natomiast przy ustawieniu we wzmacniaczu (RA-1010) TAPE MONITOR na TAPE1 i wciśnięciu w equalizerze (RE-1010) MONITOR TAPE 1 gra mi pięknie dźwięk z magnetofonu, ale nie widzę widma. Natomiast jak włączę tuner to widać jego widmo.

Po wciśnięciu w equalizerze MONITOR TAPE 2 brak dźwięku z magnetofonu ale pojawia się pięknie widmo z niego.

Po wciśnięciu w equalizerze MONITOR TAPE 1 razem z TAPE 2 widać widmo ale nie słychać dźwięku, dopiero po podgłośnieniu bardzo mocnym słychać przester.

I teraz pytanie, czy coś jest zepsute czy brak jakiegoś podłączenia?

Wszystko podłączone zgodnie ze schematem ale czegoś mi brak......

Podłączenie TAPE MONITOR 2  IN w equalizerze jest wolne i aż prosi się o podanie sygnału, tylko skąd?

Nie wiem czy coś z tego zrozumieliście ?

Wiem, że to nic wielkiego, ale skoro się namęczyłem przy naprawie analizatora to chcę aby mi działał prawidłowo.

Bardzo proszę o pomoc

Rotel.JPG

3 godziny temu, baksiu napisał:

fajny stan, fajna cena, tylko dlaczego Norwegia ?

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=144032090

nie mieszka ktoś w pobliżu? ?

nawet 2 bym wziął...

Ale mam mocny stół ?

Jestem ciekaw czy były zmostkowane.

Mam kumpla w Danii ale chyba by było zbyt dużym wyzwaniem pytanie go czy nie podskoczy ?

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kris75 napisał:

 W analizatorze widma RY-1010 nie działały wszystkie słupki.

Właśnie tak mi się wydawało.
 

59 minut temu, Kris75 napisał:

Ale nie reaguje na PLAY, czasem PLAY zaskoczy ale wtedy zamiast odtwarzać przewija.

Problem z kabestanem - zużyta rolka lub napęd (pasek/kółko/silnik).

 

Godzinę temu, Kris75 napisał:

Nie wiem czy coś z tego zrozumieliście ?

Nie chciało mi się myśleć, żeby to sobie zobrazować, ale ten schemat jest ostro pokręcony, bo wzmacniacz niema dedykowanej pętli korektora, ale po mojemu analizator widma RY-1010 powinien być wpięty w szereg z korektorem RE-1010, czyli OUTPUT RE-1010 podpięte do INPUT RY-1010, a OUTPUT (choć tu widać jakieś PINK NOISE) RY-1010 do TAPE MONITOR 1 IN we wzmacniaczu, reszta jak na schemacie. Wtedy na wzmacniaczu TAPE1 MONITOR musi być włączony na stałe (bez względu na wybrane wejście), a MONITOR TAPE1 w korektorze tylko jak chcesz słuchać z magnetofonu, a w pozostałych przypadkach wyciśnięty. Może ten schemat ma zastosowanie przy ustawieniu dubbingu (1>2 lub 2>1) na TAPE MONITOR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kris75 napisał:

Nie wiem czy coś z tego zrozumieliście ?

Dziś na świeżo przeczytałem to jeszcze raz i Twoje postępowanie jest jak najbardziej logicze i prawidłowe. Mówiłeś jednak, że:

13 godzin temu, Kris75 napisał:

Działa pięknie przy tunerze, tak samo przy AUX.

A na schemacie do AUX RA-1010 jest podłączone PINK NOISE OUT w RY-1010, więc powinno być zajęte i nie mógłbyś tam nic podłączyć... Podejrzewam, że jak byś to połączył i wcisnął MONITOR TAPE1 i TAPE2 na RE-1010 (co daje dubbing 1>2), to widział byś jego widmo (jak już masz), a sygnał magnetofonu podłączonego pod TAPE1 w RE-1010 wychodziłby na TAPE2 OUT, a stamtąd do RY-1010, zaś przez wyjście PINK NOISE OUT w RY-1010 wychodził na AUX w RA-1010... Czyli w tej konfiguracji (ze schematu), żeby słyszeć magnetofon (i widzieć jego widmo), na korektorze musisz mieć wciśnięte MONITOR TAPE1 i TAPE2, a na wzmacniaczu wybrane wejście AUX i pętlę TAPE MONITOR na TAPE1. Co moim zdaniem jest trochę przekombinowane, bo tracisz wejście AUX we wzmacniaczu, musisz przełączać na nie, gdy chcesz posłuchać magnetofonu i wymaga to jednego kabla więcej (wydłuża drogę sygnału) niż szeregowe połączenie RE-1010 i RY-1010, o którym pisałem wczoraj.

P.S. Teoretycznie wykonując połączenie ze schematu zajęte wejście AUX nadrabia TAPE MONITOR 2 IN w RE-1010, ale znów trzeba by pamiętać, że jak chcemy posłuchać CD (normalnie podłączonego pod AUX) trzeba mieć wciśnięte MONITOR TAPE2 w RE-1010... bez sensu. W połączeniu szeregowym będziesz miał wolne AUX i będziesz mógł podpiąć dwa magnetofony do RE-1010 z nagrywaniem (według schematu znowu wyjście drugiego jest zajęte przez kabel biegnący do wejścia RY-1010 - kto to wymyślał?).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mol01 napisał:

Dziś na świeżo przeczytałem to jeszcze raz i Twoje postępowanie jest jak najbardziej logicze i prawidłowe. Mówiłeś jednak, że:

A na schemacie do AUX RA-1010 jest podłączone PINK NOISE OUT w RY-1010, więc powinno być zajęte i nie mógłbyś tam nic podłączyć... Podejrzewam, że jak byś to połączył i wcisnął MONITOR TAPE1 i TAPE2 na RE-1010 (co daje dubbing 1>2), to widział byś jego widmo (jak już masz), a sygnał magnetofonu podłączonego pod TAPE1 w RE-1010 wychodziłby na TAPE2 OUT, a stamtąd do RY-1010, zaś przez wyjście PINK NOISE OUT w RY-1010 wychodził na AUX w RA-1010... Czyli w tej konfiguracji (ze schematu), żeby słyszeć magnetofon (i widzieć jego widmo), na korektorze musisz mieć wciśnięte MONITOR TAPE1 i TAPE2, a na wzmacniaczu wybrane wejście AUX i pętlę TAPE MONITOR na TAPE1. Co moim zdaniem jest trochę przekombinowane, bo tracisz wejście AUX we wzmacniaczu, przełączać na nie, gdy chcesz posłuchać magnetofonu i wymaga to jednego kabla więcej (wydłuża drogę sygnału) niż szeregowe połączenie RE-1010 i RY-1010, o którym pisałem wczoraj.

Celowo nie podłączyłem PING NOISE AUT bo myślałem ze jest to powiązane z mikrofonem. RY ma wejście mikrofonowe i jego włącznik opisany jako PING NOISE.  Co moim zdaniem powoduje włączenie widma podczas mówienia do mikrofonu. Chyba, że PING NOISE out bez wybranego mikrofonu działa jako zwykły OUT.

To wtedy podłączenie szeregowe ma sens.

Niestety z powodu delegacji sprawdzę to dopiero w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kris75 napisał:

Chyba, że PING NOISE out bez wybranego mikrofonu działa jako zwykły OUT.

Mi się wydaje, że ta funkcja PINK NOISE (choć nie wiem, co to ma do szumu różowego?) to taki protoplasta funkcji Karaoke - normalnie na wyjściu masz sygnał z wejścia, a jak na froncie wciśniesz PINK NOISE (MIC) to sygnał z mikrofonu jest nakładany na sygnał z wejścia i to połączenie masz na wyjściu... Ale najlepiej zapoznać się z instrukcją:
http://bwgroupsupport.com/downloads/manuals/rotel/RY-1010-OM.pdf

P.S. W ostateczności RY-1010 można podłączyć pod TAPE MONITOR 2 we wzmacniaczu przez przejściówkę DIN-4xRCA i używać dubbingu we wzmacniaczu, by wszystko śmigało - to by jeszcze skróciło drogę sygnału odsługiwanego (nie przechodził by przez analizator, a tylko dopływał "drugą drogą").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mol01 napisał:

Ale najlepiej zapoznać się z instrukcją:
http://bwgroupsupport.com/downloads/manuals/rotel/RY-1010-OM.pdf

Moja teoria jednak upadła - po prostu na tym wyjściu jest szum różowy. Po co? ? nie wiem.
A widziałeś to:
253685806_Beztytuu.thumb.jpg.5e744503c4ed171563384c9e9f37c7a0.jpg

Kolejna opcja to kupić rozdzielacz RCA>2xRCA i połączyć równolegle TAPE MONITOR1 OUT do INPUT w RE-1010 i LINE IN W RY-1010...

Aaaa... Przy użyciu tej funkcji PINK NOISE i mikrofonu możesz przeprowadzić "analogową" korekcję akustyki pomieszczenia - puszczasz szum różowy i przy pomocy mikrofonu w miejscu odsłuchowym obserwujesz widmo zniekształceń charakterystyki, które później możesz zredukować korektorem - kurde, naprawdę pomysłowe...I niech ktoś mi teraz powie, że nowoczesne wzmaki/amplitunery z automatyczną korekcją akustyki pomieszczenia to absolutna nowość, skoro Rotel już to miał w 1982 roku ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Rotel robiąc RY-1010 nie chciał po prostu zrobić kolejnej zabawki z mrugającymi światełkami, a użyteczne narzędzie do walki z akustyką pomieszczenia (i niedoskonałościami wzmocnienia patrząc na załączoną przeze mnie grafikę) - jestem mega-pozytywnie zaskoczony. Dodatko patrząc na załączony przeze mnie wycinek instrukcji widać, co się stało z tymi LM1458N w Twoim egzemplarzu - ktoś podkręcił głośność na wzmacniaczu, a nie skręcił na CALIBRATION LEVEL w RY-1010 i zaznały niezłego przesteru...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktoś teraz powie, że sprzęt Vintage jest nudny i bezużyteczny - wiele zapomnianych technologii było prawdziwymi perełkami myśli inżynierskiej, a nie picem na wodę, jak dzisiejsze wyssane z palca technologie, wokół których robi się sztuczny szum marketingowy. Jestem ciekaw, ilu osobom lubujących się w kabelkach opadłyby kopary po zastosowaniu takiej prostej jak budowa cepa korekcji akustyki pomieszczenia bez użycia żadnych kosmicznych technologii.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rs4 napisał:

A 20 lat z hakiem miałem w radiu samochodowym Blaupunkta (z CD).

Ale ten sprzęt ma 37lat, a nie 20 z hakiem, ale pomijając to, w amplitunerach i radiach samochodowych jest to korekcja DSP, która w dużo mniejszym stopniu skupia się na liniowej charakterystyce częstotliwościowej, a bardziej na wyrównaniu poziomów i opóźnienia między wszystkimi kanałami kina domowego (czy poszczególnymi głośnikami w samochodzie), tak aby dźwięk dookólny był jak najbardziej realistyczny (każdy kanał docierał do słuchacza z odpowiednią głośnością i w odpowiedniej chwili).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy użyciu zestawu Rotel RE-1010 i RY-1010 oczywiście opóźnienia nie wyregulujemy i musimy siedzieć w miarę równej odległości od każdej z kolumn (jak nakazują prawidła), aby obraz stereo był wiarygodny, ale już różnicę poziomów możemy sobie bez problemu skorygować, bo RE-1010 ma oddzielne suwaki dla każdego z kanałów, a na RY-1010 możemy analizować każdy kanał z osobna. I nawet w przypadku, gdy kolega @Kris75 ma kolumny Dali 8 i w jednej z nich założył sobie nieoryginalny głośnik wysokotonowy w miejsce spalonego, to może sobie teraz skorygować odmienne jego działanie, tak by obydwa kanały emitowały dokładnie tyle samo góry pasma do miejsca odsłuchowego ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mol01 napisał:

Tylko jestem ciekaw, czy RY-1010 był sprzedawany z dedykowanym mikrofonem

4 godziny temu, Kris75 napisał:

ale będzie zabawy w weekend ?

No to kolego do pełnej kolekcji musisz jeszcze poszukać mikrofonu RMC-1010 ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mol01 napisał:

Ale coś mi się zdaje, że już go masz...

No niestety o nim nawet nie wiedziałem ? kolejny wydatek się szykuje ....

A głośniki wyoko tonowe wymieniłem obydwa i graja lepiej niż orygonały w moim subiektywnym odczuciu.

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kris75 napisał:

A głośniki wyoko tonowe wymieniłem obydwa i graja lepiej niż orygonały w moim subiektywnym odczuciu.

Akurat wysokonówki z tamtych czasów (no, może poza głośnikami w technologii AMT) nie powalają wirtuozerią bez względu na markę, więc się nie dziwię, ale jak zwrotnica nie składa się tylko z kondensatora i cewki w tym zakresie, to warto by było ją dostosować do nowych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 21:51, gregorypek2 napisał:

Witam wszystkich

Zapisuję się do Klubu.

Udało mi się skompletować taki zestawik. Gra mi to z Dynaudio Contour 1.1. W końcu głośniki  zaczęły pracować w tych maluchach, jest piknie. Jaki Cd byście polecili do tego zestawienia ?

IMG_0184.JPG

IMG_0183.JPG

Widzę Panowie, że mój wpis został pominięty a zadane pytanie nie zauważone. Z postów zamieszczonych w klubie wynika że duża cześć miała ten zestaw wiec każdy na pewno przerabiał dobór odpowiedniego odtwarzacza CD Wiec proszę piszcie jaki by się nadał i co wnosi do systemu. Budżet do 4tys. ale wskazane tańsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gregorypek2 napisał:

Z postów zamieszczonych w klubie wynika że duża cześć miała ten zestaw wiec każdy na pewno przerabiał dobór odpowiedniego odtwarzacza CD

No i w tychże postach ja np. pisałem wielokrotnie, że z serii 900 najbardziej mi się spodobał RCD-975, który nadal u mnie stoi jako zapas obok wielokrotnie droższych źrudeł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kris75 napisał:

RCD-965BX

Ja Ci polecałem RCD-865BX, a to Ty się zdecydowałeś na jego nowszą odsłonę w postaci RCD-965BX, który wiele osób chwali.

11 minut temu, Kris75 napisał:

Tylko teraz mam zagwozdkę jak to tanio i bezpiecznie przetransportować do PL. 

Dania jest w UE - zamawiasz ulubionego kuriera na Przesyłarka.pl i z głowy.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2019 o 22:41, mol01 napisał:

Ja Ci polecałem RCD-865BX, a to Ty się zdecydowałeś na jego nowszą odsłonę w postaci RCD-965BX, który wiele osób chwali.

Dania jest w UE - zamawiasz ulubionego kuriera na Przesyłarka.pl i z głowy.

albo furgonetka.pl to proste, ja mam większy problem, bo chcę ściągnąć 2 ciężkie i drogie piece z Norwegii... ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baksiu napisał:

albo furgonetka.pl to proste, ja mam większy problem, bo chcę ściągnąć 2 ciężkie i drogie piece z Norwegii... ?

udało się dogadać z Norwegiem?

Aż bym chciał posłuchać tego cuda z dobrymi kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kris75 napisał:

udało się dogadać z Norwegiem?

Aż bym chciał posłuchać tego cuda z dobrymi kolumnami.

jeszcze nie wiem, bo dziś wlazł pod szafę i nie odpisuje, dam znać, jak się uda ? Też bym posłuchał chętnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.