Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, baksiu napisał:

jeszcze nie wiem, bo dziś wlazł pod szafę i nie odpisuje, dam znać, jak się uda

Pewnie czeka do weekendu - jak nikt nie przyjedzie osobiście, to w weekend zapakuje i będą czekać w poniedziałek na odbiór. A ten Twój busiarz to codziennie jeździ, czy jeszcze się nie zorientowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mol01 napisał:

Pewnie czeka do weekendu - jak nikt nie przyjedzie osobiście, to w weekend zapakuje i będą czekać w poniedziałek na odbiór. A ten Twój busiarz to codziennie jeździ, czy jeszcze się nie zorientowałeś?

w niedzielę, więc jest czas, Norweg wie i gra na czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, baksiu napisał:

w niedzielę, więc jest czas, Norweg wie i gra na czas ?

Ale ściemniłeś mu, że Twój znajomy po to przyjedzie, czy normalnie napisałeś, że to bursiarz będzie?

Swoją drogą, ciekawe, czy jeżdżą przez Danię, czy promem ze Szwecji do Polski - może by koledze @Kris75 ogarnęli pakę w pakiecie ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mol01 napisał:

Ale ściemniłeś mu, że Twój znajomy po to przyjedzie, czy normalnie napisałeś, że to bursiarz będzie?

Swoją drogą, ciekawe, czy jeżdżą przez Danię, czy promem ze Szwecji do Polski - może by koledze @baksiu ogarnęli pakę w pakiecie ?

nie, podałem adres przewoźnika z norweskim nr telefonu i powiedziałem, że się po norwesku porozumie, raczej problemu w tym nie widział, co do paczki z Danii, to 2xtaniej będzie DHL-em, czy czymś podobnym... może się boi podać adresu Polakowi, bo opinię mamy średnią...coś skrobie, zaraz się okaże ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mol01 napisał:

Ja to wiem, ale Ty byś zapłacił za 90kg tyle samo, co za 2x 40kg, a koledze @Kris75 policzył byś taniej niż rzeczony DHL ?

niestety to tak nie działa, z resztą bałbym się, że się piece odrą o ten teges Krisa75, albo mu ten teges zgniotą, jak będzie na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

A wy nie możecie takich spraw na PW załatwiac? 

Gadamy na pw non stop, z niektórymi gadam więcej, niż z własną żoną ?, nie bój! Akurat nie ma tu chyba nikogo, kto posiada/ł rb-1090, więc tym bardziej nie mogę się doczekać odsłuchu, bo sporo sobie po nim obiecuję, no i przezywam, ze Norweg leci w kulki, choć przyjął moją propozycję... najwyżej sobie dłużej poczekam na nowy piecyk?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2019 o 20:48, rafal735r napisał:

A wy nie możecie takich spraw na PW załatwiac? 

A łaj nat?

Sam też ciągam czasami sprzęt z dziwnych miejsc, a że chodzi o rotelki tym bardziej na miejscu.

Wiele się w klubie nie dzieje, więc .... ROTEL to ROTEL

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klecha napisał:

Sam też ciągam czasami sprzęt z dziwnych miejsc

Ja odniosłem wrażeniem, że koledze @rafal735r nie spodobało się to, iż ujawniamy na forum źródła, no i każdy zacznie sobie ściągać z "dziwnych miejsc", a jemu spadnie sprzedaż na Alledrogo, czy OLX-ie.

W dniu 11.04.2019 o 22:30, baksiu napisał:

Akurat nie ma tu chyba nikogo, kto posiada/ł rb-1090

Było tu parę osób z RB-1090, ale się dawno temu zmyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mol01 napisał:

Ja odniosłem wrażeniem, że koledze @rafal735r nie spodobało się to, iż ujawniamy na forum źródła, no i każdy zacznie sobie ściągać z "dziwnych miejsc", a jemu spadnie sprzedaż na Alledrogo, czy OLX-ie.

Ahhh, jaki ty przebiegły. Powinni cie zatrudnic do W11.

Norweg sie zgodzil, ale nie wysyła, a DHL przyjedzie, ale może nie przyjedzie, ale bus taki przyjedzie, ale Norweg milczy, a moze sie rozmyslil, a w Danii jest OLX, ale inaczje sie nazywa, ale Norweg napisal ze wysle, ale nie wysyła, ale nikt nie przyjezdza, a moze ktos przyjedzie...

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rafal735r napisał:

a moze ktos przyjedzie...

Fakt, gdybania było wiele, ale w innych tematach gorsze pierdoły piszą i jakoś nikt się nie bulwersuje... Musisz jednak przyznać, że w naszym Klubie o wiele częściej się pisze merytorycznie niż w innych fanatycznych klubach i takie "pierdolamento" raz na ruski rok można przemilczeć...

W dniu 11.04.2019 o 19:44, mol01 napisał:

może by koledze @Kris75 ogarnęli pakę w pakiecie ?

A to był sarkazm, jeśli ktoś nie zajarzył.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norweg opylil piece na miejscu, a ja chcę sobie ściągnąć rb-1090 ze stanów, mam tam kuzyna. Powiedzcie tylko czy da się łatwo przerobić napięcie zasilania w tym modelu, czy są gotowe odczepy z toroidow? Ceny śmieszne, a jak się uda uniknąć oplat imporowych, to jeszcze dla żony na waciki zostanie? na razie cena $700

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baksiu napisał:

Powiedzcie tylko czy da się łatwo przerobić napięcie zasilania w tym modelu, czy są gotowe odczepy z toroidow?

Z tego, co widać na schemacie, trafa główne (T001 i T002) mają oddzielne odczepy, ale nigdzie na płytce niema zworek i oznaczeń dla laika - trzeba odpowiednio połączyć kolory przewodów do kołków z liczbami, jak na schemacie. Druga sprawa, że małe trafo wspomagające (T101) zasilające układ przekaźnika traf głównych niema oczepów (na schemacie zamieniono tylko biegunowość na uzwojeniu pierwotnym) - trzeba by sprawdzić, w jakim zakresie napięć może pracować ten przekaźnik, a jakie otrzymasz po zasileniu napięciem 230V, ale najpewniej obędzie się bez jego wymiany, bo na schemacie w obydwu konfiguracjach ma to samo oznaczenie (jeśli się mylę, niech mnie kolega @Bumpalump poprawi).

zasilanie.thumb.jpg.e71ee0e97c0509c646daa12d925970bb.jpgzzzz.thumb.jpg.d5e30e3451f3876caf5a25d1338d4e4d.jpg

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, baksiu napisał:

Serio? Niewygodnie, a może ma odbiornik IR? 

No co Ty... na schemacie widać, że przekaźnikiem zasilania głównych traf (poprzez małe trafko) steruje wyłącznie wyłącznik (POWER SW).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.