Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, baksiu napisał:

Pewnie producent zaleca go trzymać pod pradem...

? No to licz się z co najmniej 2x większymi rachunkami za prąd ?

Ja to zacząłem otrzymywać o 2x wyższe rachunki, jak zacząłem używać Primare A33.2, a toto wpierdziela 800W jak RB-1090...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, baksiu napisał:

to fakty, ale piecyk będę wyłączał ?

To zobaczysz, jakie Ci wyrównanie i karę dowali Twój dostawca prądu, jak dojdzie, że masz zepsuty licznik i tego nie zgłosiłeś... Zapłacisz za wszystkich w okolicy, co na lewo ciągnęli z tej samej trafostacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mol01 napisał:

To zobaczysz, jakie Ci wyrównanie i karę dowali Twój dostawca prądu, jak dojdzie, że masz zepsuty licznik i tego nie zgłosiłeś... Zapłacisz za wszystkich w okolicy, co na lewo ciągnęli z tej samej trafostacji ?

licznik należy do dostawcy prądu, spokojna głowa, jest skopany, ale coś tam liczy, tak już rok, albo dwa ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kris75 napisał:

Pojawiło się na OLX coś co mnie interesuje.

Tylko nie wiem czy ta usterka o której wspomina sprzedający to coś poważnego.

Może ktoś, coś mi podpowie?

https://www.olx.pl/oferta/rotel-rp-1010-CID99-IDzuQwb.html#ad6eb4635a

raczej banał, coś z paskiem, albo kontaktronem, wkładka godziwa, też ma wartość, licz się z wymianą igły, ale to standard w używanych gramofonach, jak chcesz, żeby dojechał w całości-poproś sprzedawcę o zdjęcie talerza i oddzielne opakowanie go, cena chyba uwzględnia usterkę...no i te śruby od wkładki wyglądają jakoś ciężko, myślę, że były uwzględnione przy wyważaniu ramienia...ogólnie dobry gramofon dla początkujących ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mol01 napisał:

Raczej nie pasek - albo kontaktron, albo inny czujnik magnetyczny lub krańcowy (oby, bo wystarczy przeczyścić takowego), który wykrywa położenie krańcowe ramienia.

gramofony to w większości bardzo proste urządzenia, na tym polega ich urok, tutaj chyba jest zwykły napęd paskowy i plinta z plastiku, osobiście wolę cięższe sztuki z wcześniejszych lat, tutaj mamy przykład plastic-fantastic. Po prostu duże łebki mają zastosowane śruby, ale to nic nie szkodzi, jeśli ktoś prawidłowo ustawił nacisk igły. Pokrywa w dobrym stanie, odbiór osobisty to najlepsza opcja ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, baksiu napisał:

gramofony to w większości bardzo proste urządzenia, na tym polega ich urok, tutaj chyba jest zwykły napęd paskowy i plinta z plastiku, osobiście wolę cięższe sztuki z wcześniejszych lat, tutaj mamy przykład plastic-fantastic. Po prostu duże łebki mają zastosowane śruby, ale to nic nie szkodzi, jeśli ktoś prawidłowo ustawił nacisk igły. Pokrywa w dobrym stanie, odbiór osobisty to najlepsza opcja ?

Baksiu to jest bardzo stary gramofon produkcja 1981-1983 i ma direct drive

Poniżej specyfikacja:

 

The Rotel RP1010 is a 2-speed, direct-drive turntable with full automatic mechanism.

Specifications

Motor: quartz PLL DC servo motor

Drive: direct-drive

Speeds: 33 and 45rpm

Wow and flutter: 0.025%

Signal to noise ratio: 73dB

Platter: 310mm aluminium die-cast with strobe rim

Tonearm: static-balanced, straight pipe arm, plug-in headshell, oil-damped cueing device, direct-readout stylus gauge counterweight, anti-skating device

Overhang: 15mm

Cartridge weight range: 2.5 to 11g

Stylus force: 0.5 to 3g

Dimensions: 436 x 138 x 370mm

Weight: 9.0kg

Optional cartridge: 2RC-5


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, baksiu napisał:

gramofony to w większości bardzo proste urządzenia

No właśnie, a kontaktron nie należy do najprostszych czujników, dlatego myślę, że jest tam coś prostszego....

Obejrzałem właśnie serwisówkę do tego gramofonu i za zatrzymywanie na końcu płyty odpowiada zwykła krańcówka, ale sam gramofon wcale nie jest taki prosty - np. ma czujniki Halla pod talerzem.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ciekawostka, przeglądając internety trafiłem na cóś takiego:

Rotel RKM-950 + RKW-950 (bezprzewodowe karaoke)

http://www.rotel.com/sites/default/files/product/manuals/RKM-950-RKW-950-OM.pdf

 

Nigdzie nie mogę znaleźć roku produkcji.

Swoja drogą Rotel miał bardzo bogatą ofertę sprzętu, szkoda tylko, że jest tego tak mało.

RKW950.jpg

A tutaj oferta jakby ktoś ;-)) http://rotel.freetzi.com/receptor microfones.htm

Tutaj jeszcze do kompletu:

http://www.rotel.com/sites/default/files/product/manuals/RKC-950-OM.pdf

Piękny, ale trochę droga zabawka

https://goods.ruten.com.tw/item/show?21624906229564

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kris75 napisał:

Baksiu to jest bardzo stary gramofon produkcja 1981-1983 i ma direct drive

Poniżej specyfikacja:

 

The Rotel RP1010 is a 2-speed, direct-drive turntable with full automatic mechanism.

Specifications

Motor: quartz PLL DC servo motor

Drive: direct-drive

Speeds: 33 and 45rpm

Wow and flutter: 0.025%

Signal to noise ratio: 73dB

Platter: 310mm aluminium die-cast with strobe rim

Tonearm: static-balanced, straight pipe arm, plug-in headshell, oil-damped cueing device, direct-readout stylus gauge counterweight, anti-skating device

Overhang: 15mm

Cartridge weight range: 2.5 to 11g

Stylus force: 0.5 to 3g

Dimensions: 436 x 138 x 370mm

Weight: 9.0kg

Optional cartridge: 2RC-5


 

całkiem okazała waga, myliłem się, bo wygląda lekko, DD z kwarcem, to wszystko, czego potrzeba, problem wymiany paska odpada, jak na pierwszy gramiak, to godny sprzęt!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klecha napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć roku produkcji.

Myślę, że to sprzęt z drugiej połowy lat 90-tych, tak jak kondycjoner RLC-900, selektor głośników RSS-900 i system paneli multiroom RKP-900/RSM-900/RMZ-900, kiedy to Rotel zaczął produkować przeróżne klocki "wspomagające" sprzęt grający, które nie były oferowane na naszym rynku. U nas mało kto słyszał w tamtym czasie o sprzęcie audio marki Rotel, a co dopiero o takich wynalazkach...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baksiu napisał:

całkiem okazała waga, myliłem się, bo wygląda lekko, DD z kwarcem, to wszystko, czego potrzeba, problem wymiany paska odpada, jak na pierwszy gramiak, to godny sprzęt!

On tylko tak "plastikowo" dla laika wygląda, ale jest to konstrukcja z pełną (frezowaną) plintą, aluminiowym front-panelem i potężnym talerzem, zerżnięta z jakiegoś Micro Seiki .

No i pasek jest, ale tylko w mechanizmie poruszania ramieniem - jednak gdyby to on padł, to ramię nie tylko by nie wracało, co i nie dojeżdżało do początku płyty przy automatycznym starcie, a poza tym unosiło by się na końcu płyty (początek sekwencji powrotu wywołany krańcówką). Tu ewentualnie trzeba by dopytać sprzedawcę, czy czasem nie umieszcza ramienia przy starcie ręcznie nad płytą jak w pół-automacie i czy ramię się unosi na końcu płyty, ale nie powraca - jeśli tak, to poszedł pasek w mechanizmie ramienia.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mol01 napisał:

Tak natknąłem się już wcześniej na srebrne RE i RX.

 

A taki RSS to fajna rzecz do testowania kolumn głośnikowych albo sterowania głośnikami w innych pomieszczeniach.

Edytowane przez Kris75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris75 napisał:

A taki RSS to fajna rzecz do testowania kolumn głośnikowych albo sterowania głośnikami w innych pomieszczeniach. 

Zwłaszcza przyjmując, że kompensuje impedancję wielu par kolumn i wzmacniacz nie ma 1 Oma na wyjściu, jak zapniesz 4 pary 4 Omowych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.wszystkich miłośników rotela 

gdyby ktoś był z was zainteresowany kupnem końcówek rotel  rb 980 bx  , rotel rb 990 bx  pre rotel rc 995 po modyfikacji dźwięk dużo lepszy niż w orginale oraz dac rotel rdp 980 tez po modyfikacji  grający reweleacyjne zapraszam na priv lub olx zmieniłem sprzet na inny i rotel poprstu stoi i się kurzy może komus się przyda Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek3572 napisał:

Witam.wszystkich miłośników rotela 

gdyby ktoś był z was zainteresowany kupnem końcówek rotel  rb 980 bx  , rotel rb 990 bx  pre rotel rc 995 po modyfikacji dźwięk dużo lepszy niż w orginale oraz dac rotel rdp 980 tez po modyfikacji  grający reweleacyjne zapraszam na priv lub olx zmieniłem sprzet na inny i rotel poprstu stoi i się kurzy może komus się przyda Pozdrawiam Marek

Mareczku, jak byś miał rb-1090, to twój wpis byłby nawet w temacie, daj znać, jak będziesz taki sprzedawał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gregorypek2 napisał:

A ten wyżej nie jest w temacie bo nie rozumiem. Tylko 1090 jest słuszny ?

 

7 godzin temu, gregorypek2 napisał:

A ten wyżej nie jest w temacie bo nie rozumiem. Tylko 1090 jest słuszny ?

Nie, nie muszę sprostować! Jak byś miał klocki z serii 1010 lub ewentualnie 1000 to też było by zainteresowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.